Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aký máte názor na strelivo značky NORMA ??? - diskusia

autor: off peterkacur
pridané: 14.5.2008 22:46
Aký máte názor na strelivo značky NORMA ???
počet zobrazení: 62 352
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mibe74, 31.7.2017 o 18:50

Len tak pre zaujímavosť odkaz

dať hlas príspevku | počet hlasov: 27

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 327 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jager68, 7.5.2010 o 8:00

martinbb..na stranke odkaz ju maš pekne vyobrazenu..aj ako sa deformuje.Accubond , Partition,Scirocco,su podľa mna lepšie strely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 6.5.2010 o 23:45

Martinbb: nepocul som doterz o nej ale toto som sa prave docital.Plastova špicka, silný plášť obklopujúci zadnú čast strely a poskytuje hĺbku efektu. Predná časť plášťa je tenšia a je vybavena vnútornou dražkou k rozštiepeniu zón, ktoré poskytujú stabilnu a spoľahlivu expanziu. Plastova špička účinne chráni zasobnik.. viac som sa nedozvedel.. ale podla obrazku to nevyzera dajaka prevratna technologi.. mozno by ju trebalo vyskusat. ktovie aku ma balistiku? a ako sa chova ked sa stretne so zverou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off martinbb, 6.5.2010 o 18:33

pani ked sa tu uz tak vo velkom rozobera norma, mate niekto skusenosti aj so strelivom Norma Plastspets? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 5.5.2010 o 9:21

JA som v 7rem.mag použival strelivo Norma so strelou SWIFT SCIROCCO 9,72g. 955m/s a cca 4500J. Parada.Perfekt.balistika atd. Pouzival som aj Hornady SST..ale ten SWIFT ma hrubši a tvrdši plášť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 4.5.2010 o 23:55

strielam 308W. a vyskusal som uz viac druhov nabojov od roznych znaciek..strielam cca 100 nabojov za rok..najlepsie sa mi osvedcilo.. winchester silvertip (nemozem ich uz zohnat) a norma vulkan.. je to nieco podobne.. zver zostava prevazne v ohni aj na velke vzdialenosti.. no par gul zostalo v tele . ale su ukazkove, hribyk ako s knizky sumerny a neoddeluje sa jadro od plasta ako u inych nabojov.(aj tych drahych).Pokial nie je tazka strela drzia si dobre rovinu.. Momentalne skusam hornady STT .. zda sa mi ze su tiez dobre noo zatial som vystrelil asi iba 20kusov. neviem to este posudit ale maju spickovu balistiku..(zatial najlepsiu co sa tyka loveckych nabojov ktore som skusal) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petob, 3.5.2010 o 11:02

Peterkacur-to si písal o 222 rem ORYX? Alebo aký máš guer? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 30.4.2010 o 0:17

a potom aj super strelivo :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 30.4.2010 o 0:16

pri vlaňajšom jeleňovi po 3 zásahoch takmer ani kvapka farby, pri srnčej vyberá kusy mäsa na diviačej doráňa a na dohľadanie slabo farbí, mám pocit, že vulkán je len o niečo lepší, nemá význam do môjho guera dávať dačo špicové, stačí norma oryx a asi dosť, možno zakúpim sauer alebo prišporím na blaser ??? ešte neviem uvidím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 29.4.2010 o 20:55

tak to račej uč RWS ...U NAS aj tak všetci poluju s partizanom a selierom,, a asi tak traja poznaju a vedia ze su aj ine druhy :D:D: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.4.2010 o 20:37

sierra od S&B je celkom presna za tu cenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 29.4.2010 o 20:11

aha no vsak človek sa raz nevie rozhodnut , a sako ?? ake máte skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.4.2010 o 20:07

FLATretriver
to je ťažko povedať ake je najlepšie ale ked sa pýtaš RWS EVO . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off FLATretriver, 29.4.2010 o 20:05

aké je podla vás najlepšie strelivo do 8x57JS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.4.2010 o 19:58

norma je špičkove strelivo len tá špica pri oryxe môjmu oku neladí :-) vulkán je krajší :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.4.2010 o 19:27

Normu som nemal možnosť skúšať. Edu, nemyslím si to, čo píšeš v prvej vete. Možno kto ho má je iná vec, ale vieš sám, aká je dnešná doba. Malé pošmyknutie a človeka "naháňajú" Možno nie úplne všade ( nepoznám situáciu inde ), ale osobne by som neriskoval, aby som si kupoval Horneta na srnčiu zver. Hornet nie je lacný a cenovo je takmer totožný s cenou 222, 223, 5,6x50RM, 243W a to aj pri kúpe starších zbraní. U týchto kalibrov máš zákonnú istotu pri ich používaní na srnčiu zver a balisticky a výkonostne sú na tom ešte lepšie, ako Hornet. Týmto samozrejme Horneta nehaním, ba naopak. Je to špeciálna guľovnička hlavne na líšky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.4.2010 o 18:18

frido 90% poľovníkov si kupuje hornet na srnčiu zver . Osobne som hornet nemal ani po ňom netúžim . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petob, 29.4.2010 o 17:50

Skúšali ste už niekto náboje ORYX v 222 rem od výrobcu NORMA? Aké máte skúsenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 21.4.2010 o 15:10

frido - urobil si mi úsmev na tvári :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frido, 21.4.2010 o 13:48

Snipko dúfam že stým Hornetom si to nemyslel vážne,alebo že by som ja zle pochopil?Lebo hornet sa nesmie používať na odstrel raticovej zveri a ty tu píšeš niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.1.2009 o 14:55

Iboo to je síce všetko pekné ale ja to už odžijem aj s RWS EVO napríklad :)) Zatial nie som taký bohatý aby som si kupoval lacné veci . A to v nabojoch 2x platí. S&B nestrielam a partizanov tiež nie . Isto je to výzva pre šetrnejších poľovníkov .Takže prajem nech to presne lieta a hríbuje . Dúfam že nam tie Bohunice neurobia hríb keď to Robo zažne aby sa tam neobaril :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 12.1.2009 o 14:42

Edu - teraz pre zmenu ja poučím teba :) jedná sa o relatívne kvalitné strelivo, určite na vyššej úrovni ako SB. Koncepciou striel - vyrábajú hlavne klasický poloplášť, kde jaké chujoviny a GROM - niečo na systém hrubého plášťa a kúska olova v strede, robí zo seba krásny hríb pravidelne- ae cenovo súomnoho lacnejší ako SB. PP je značka lepšia ako SB, keď ž pre nič iné tak pre to že krabičku kúpiš bežne po 450 Sk a kvalitovo sú isto vyššie ako SB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 12.1.2009 o 10:07

Poznám aj posledneho partizána :))) kamarat to striela že je to väčšie do jeho 7x57 .Nechcel som veriť ale možne je to . Ved ja netvrdim že je to zle nestrielam to však. Prečo neviem presne povedať ale mam v trezore tolko gulových že asi aj do konca života mam dosť:))) nejakých 200 ks ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.1.2009 o 22:52

Edu - a značku Prvi partizan poznáš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 11.1.2009 o 20:17

Edu- riedke horstvo??? To nie ale máme určité lokality kde sa ku zveri nedostaneš pod 200-300m. Takže keď sa inak nedá, strieľa sa aj na 350m. Poľujem v ŠL vo Veľkej Fatre, takže kopcovitý terén. Ten "mlynček na mäso" som myslel Hornady. Neviem, možno na inú vzdialenosť sa bude chovať inak, vyskúšam a uvidím. Ale ako som už písal, zvažujem Normu aj RWS. Uprednosťnujem ale tiež radšej sa dostať ku zveri do tých 100m. Preto zasa pri takýchto situáciách používam .22 Hornet. Takže asi tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.1.2009 o 19:08

Snipko asi máte poriadne riedke horstvo :)) Keď medzi stromami vidíš na 350m . Ja poľujem v Malých Karpatoch až po Lopeník máme tu zver jeleniu ,diviačiu ,mufloniu ,srnčiu zatial som sa vždy ke zveri dostal na šúlačke na menšiu vzdialenosť ako 200m .Čo sa týka mlynčeka a nekontrolovatelnému deleniu jadra S&B SPCE je podľa testov najhoršia . Práve preto je aj najlacnejšia a s kalibraciou a vývojom si výrobca ťažkú hlavu nerobí . Aj preto je strelivo Norma alebo RWS uplne inde čo sa týka vývoja . Samozrejme ako to je na svete zvykom za kvalitu sa pripláca .Ale keď si spokojný nerteba nič meniť keď Ti lieta S&B SPCE presne na 350 m vôbec ho nemeň a strielaj len to ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 11.1.2009 o 14:17

Edu- no vidíš, čo človek dokáže aj s takým nepresným strelivom ako je S&B. Vzal som na skúšku Hornady, tak uvidím čo dokážu. Inak Hornady som skúšal na diviaka (80kg) na 30m cez lopatky, no katastrofa. Niečo ako mlynček na mäso. Porozmýšľam a vyskúšam aj Normy. Inak veľmi dobré skúsenosti som mal aj so strelivom MFS v 7x64.
No, pre mňa je nástrel 172m v 7x64 málo. Ako som už písal 200m je pre mňa a na naše horské podmienky ideálne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 11.1.2009 o 8:16

myslím že tá SBT je dobrá voľba na dlhé trate. Pokiaľ strieľaš na také diaľky - tak by som bral Hornadyho - ten vyrába strely na dlhé trate. a vzhľadom že 7x64 je typický neamerický kaliber -tak strelivo je cenovo ako SaB ak nie lacnejšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2009 o 22:31

Snipko myslím že optimálne je pre tvoju 7x64 172 m .Samozrejme že sa to nerobi tak že sa terč postaví na 172 m :)) Ale to isto vieš . pri strelive RWS robi krivka nastrelenej gulovnice 7x64 na 200 vo vodorovnej polohe na 300m 22cm pri S&B je to minimálne raz tolko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2009 o 22:25

S&B 11,2g SPCE hmmm tým by som na daleko nestrielal . Podľa mňa je to najnepresnejšie strelivo na trhu . ked už S&B tak sierra je v pohode . Alebo priplatit pár korun na Normu či už oryx alebo vulkán . Samozrejme RWS je u mňa král streliva najlepšie je EVO . Ale tam si treba troška viac priplatit .Vždy sa však dobré strelivo vyplatí !!!
Tak prajem presnú mušku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 10.1.2009 o 18:43

Edu- to je fakt a súhlasím, ja nemám guľovnicu nastrelenú na 300m, občas si vystrelím aj ďalej ako 300m a pritom mám nastrelenú zbraň na 200m a mierim zveri skoro pol metra nad chrbát. Čiže bal. krivka je poriadne v oblúku. Požívam S&B 11,2g SPCE a S&B 11,35g SBT.
Ale je to tak ako píšeš, na poľovnícku vzdialenosť OK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2009 o 18:23

Snipko ak máš však guľovnicu nastrelenú na 300 m treba mieriť nižšie pri strelbe z kopca aj do kopca . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.1.2009 o 18:00

iboo- myslíš Magnusov jav ? ja som tiež na to kukal ako puk :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2009 o 17:52

Snipko ja teda obyčajne nestrielam na 350 m :))) Je tým myslená poľovnícka vzdialenosť a samozrejme že záleži od uhlu stupania . Čiže balisticka krivka je najväčšia keď je hlaveň vodorovne smerom hore zaniká podobne aj smerom dolu až kolmo na zem alebo oblohu uplne zanikne . Takže treba to mať s citom v oku .
Moja 7x 65 R klesá vodorovne zo strelivom RWS 26cm na 300m zo strelivom S&B 40 cm tak aj tam je rozdiel . Dolu kopcom to je samozrejme menej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 10.1.2009 o 16:33

Edu- Pravidlo horkých strelcov neplatí v každom prípade, napr. keď máš strieľať na 300-350m do kopca tak nemôžeš mieriť nižšie, to hádam vieme nie??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.1.2009 o 13:59

to ste ma mali vidieť ako som sa tváril, keď som došiel na to, ako všelijako sa krúti špička strely! Všeličo som si myslel, ale toto nie....a aj napriek všetkému dosahujeme vynikajúce presnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 10.1.2009 o 12:02

Edu - veru - aj ja som už položil nejakú balistickú knihu a nevychádzal som z úžasu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2009 o 10:28

Iboo neznalosť naša každodenná :) Ale aspoň sa zasmejejme . Samozrejme že každá rana je iná . Faktom je že oryx je škaredý :)))))) vulkan vypadá oveľa lepšie . RWS je super strelivo nepochybne . Málokto pozná pravidlo horských strelcov keď mieriš do kopca mier nižšie a keď z kopca ešte nižšie je to jedno zo zakladných pravidiel balistiky .Ktorá je oveľa zložitejšia ako by sa zdalo . Prečítal som celú knihu o balistike otáčkach strely až po to ako sa špička chová za letu atď . Veľmi zaujímavé čítaníčko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.1.2009 o 0:44

pání počul som nedávno od náško pána hospodára jeden chválospev na "jeho" steyr mannlihcer 6,5x 55 SE s Norma Oryx ( on pôvodne používal vulkany, no ja s dobrými skúsenosťmi keď som prešiel na moju 6,5 som si tvrdohlavo presadzoval oryx aj do 6,5ky) ospodár mi celý čas tvrdil že ten náboj ani nieje "pekný", ako sa s tým dá trafiť. Lenže karta sa otočila- prišli mu hostia, podal svoju flintu a mal nakúpené aj oryxy. Porovnanie prebehlo na hosťovskej polovačke na Polane, kde šli na diviaky. dal streliť hosťovi svojou puškou kanca na cca 120m cca 150 kg kanca. rana na komoru, ostal v ohni. Iný polovník strielal na slabšieho kanca, len neviem či 30-06 alebo 7x64 (v princípe jedno) RWS EVO. rana na komoru, kus odbehol "vela", ledva ho našli (údajne ani farba nebola) . SKutočnosť - kanec dostal oryxom na lopatku, prestrelená miecha- čo iné sa dalo očakávať ? pri takejto rane je jedno naozaj o aký kaliber ide, takisto aj o strelu (kde by v pohod eobstála aj SB, aj vojenský celoplášť - samozrejme základom je trafiť). Ten druhý kus dostal klasickú komorovú ranu. Je zaujímavé počúvať a čítať svetové názory a závery polovníkov, ktorí ulovia jedným typom náboja tri diviaky a už idú robiť závery. Keď dvaja slovenskí polovníci Jano a Ďuro strelia obaja rovnakým kalibrom, nábojom, na rovnako ďaleko tak isto bokom stojaceho kanca (povedzme dvoch súrodencov) na rovnakú komoru , nikde nieje napísané a ani to tak nieje, že sa budú po rane správať rovnako. Takto vzniká polovná latina. Keby som mal špičkovú pamäť tak o dva tri roky vydávam, knihu Polovnícka latina v praxi ako zbierku "múdrostí" našich kolegov. Ono niekedy je naozaj problém zdržať sa smiechu. A nechajú si poradiť? Bežný slovenský polovník, povedal by som že aj viac ako bežný polovník NEVIE kolko mu klesá guľa pri nastrelení flinty na 100m pri strelbe na 200m , úpadok strely na 150 m mnohí podceňujú, nepoznajú ho. Pripadá mi to ako nejaká občianska vojna, kde pušku dostal každý a po 100m šprintu sa pýta jeden "vojak" druhého - čo to máme za ocelovo-drvené palice ? ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 9.1.2009 o 12:50

Ja ladujem Normu Vulkan do 7x64 a som spokojny.Skusal som aj Oryx ale tem mi nesedel-malo farby pri dohladavke a RWS to som vyskusal tiez a plna spokojnost 10ks 10 v ohni.
Norma-kvalita zodpoveda cene ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.1.2009 o 9:53

Iboo veľmi správne treba si vybrať . V komunizme bol S&B aj to málokedy :)) Ono Norma alebo RWS keby aj v obchode bol krabička by presahovala moju mesačnú mzdu takže bezpredmetná vec :))) . Momentálne sú ceny v pomere kvalita cena veľmi priaznivé pre Normu . Krabička nestojí priemernú mesačnú mzdu ale priemernú dennú mzdu na Slovensku . A to je slúšný rozdiel . nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 327 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM