Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Mauser M12 - diskusia

autor: off dusab
pridané: 8.3.2013 8:49

Na svete je novy Mauser M12 a novy priestor na diskusiu.

počet zobrazení: 32 543
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-75 z 75 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lovec84, 12.3.2013 o 8:22

Tak ja viem že sa určite predávajú aj lacnejšie aj drahšie zbrane aj tu sa dá kúpiť aj fábia aj S Class. Len hovorím že ak dajú podobnú cenu ako na európskom trhu tak toho veľmi nepredajú. Aj keď sú to značky zvučného mena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 12.3.2013 o 6:48

gulovnice napinacik nemali, ale vobec nechybal, zasobnik rovnaky dvojradovy, sposob uvolnenia zasobnika rovnaky u oboch. co sa ceny zbani do USA tyka tu sa robi cenova politika trosku inak..... lovec 84 v USA sa sice predavaju zbrane za par stovak, ale to nie je vsetko predavaju sa tam a velmi dobre aj zbrane za par tisic....sancu prasadit sa maju, predsa len su to znacky zvucnych mien.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 11.3.2013 o 22:51

No neviem, či sa presadia s takou cenouaj za veľkou mlákou ak vieme, že tam sa guľovnice predávajú za par stovák dolárov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 11.3.2013 o 22:39

Tiež si myslím, že nabrali sme USA, resp. týmto zákazníkom sú určené. Mali zbrane napináčiky? taktiež tvar pažby a celkovo zbrane mi vonia amerikou. Holt, väčší trh berie, doba nepustí, čo sa nepredá cenou, dobehnú na objeme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.3.2013 o 22:36

osobne si myslim, ze obe zbrane boli prioritne vytvorene a urcene pre US trh, ale to je lem]n moja domnienka. je otazne ci budu reflektovat nazory verejnosti a dost pochybujem, ze cenu tento rok rapidne upravia, ak by to mali v umysle tak ju nezverejnia ako definitivnu cenu vramci vystavy ale len ako prespokladanu....ak teraz rapidne znizia cenu na uroven napr. 1100 Eur tak si viac poskodia ako pomozu. U zakaznikv v zapadnej europe by to podla mna sposobilo obavu o kvalitu samotnej zbrane, co si nemozu dovolit. ale to su moje dohady. pre obe znacky nebude dolezite to ako ich dokaze akceptovat slovensky trh pripadne vychodna europa ale ako ich dokaze akceptovat zapadna europa pripadne ine svetove trhy. na oboch zbraniach sa daju najst negativa, co sa mi vobec nepacilo bola plastova pazba (cela pazba z jedneho materialu, bez makcenych inzertov na rukovati a predpazbi), dreve pazba tvar a celkovo vzhlad sa mi vobec nepacil.....ale cas ukaze. momentalne by som urcite ani jednu zbran nevral... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 11.3.2013 o 22:21

Podľa mňa nadsadili cenu a čakajú či ju zhltne trh, spoliehajúc sa na značku a meno. V konkurencii lacnejších zbraní podľa mňa budú musieť na názory ako tvoj (a nie je jediný)reflektovať a cenu znížiť...do 1100 eur by som zato dal, pokiaľ je hlaveň kvality u akej som pri sauere zvyknutý. Ináč si radšej došetrím a kúpim ďalší sauer 202 v plaste, ktorý sa mi viac páči aj vizuálne. Aj keď rozhodujúca je pri love najmä funkčnosť. V poistke u mauseru sa s tebou zhodujem, prišla mi nepraktická už z prezentačných videí. Vzhľadom na podobnosť zbraní tu má v danej cene sauer navrch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.3.2013 o 22:07

takze k zbraniam Mauser M12 a Sauer 101 po osobnom obhliadnuti na IWA v Norimbergu par osobnych postrehov. 1. Cena v plaste od 1495 Eur (obe zbrane) v dreve od 1695 (mauser mal tento model za 1695 vysteveny, Sauer najlacnejsi vystaveny model 1784 Eur). Obe zbrane su velmi podobne a az na par detajlov rovnake, zaver je rovnaky, lisi sa len pakou a ukoncenim zaveru, vole zaveru su ok, chod zaveru pomerne dobry, co sa tyka pazby tak pri plaste sa jedna o rovnaku pazbu rozdiel je len v rybinach na rukovati a predpazbi, drevo je v podstate tiez rovnake az na nejake detaily. ked mam porovnat ako mi zbran sadla do pleca tak zial musim skonstatovat ze CZ557 mi sadla lepsie ako tieto dve zbrane. Poistaka u Mauser M12 podla mna je velmi neprakticka, hlavne v tretej polohe ked je zbran odistena (vtedy je packa presunuta do predu na pravo) velmi neprakticka poloha, osobne sa mi zbran nedala zaisti (co by este nebolo az take zle) ale ani odistit bez toho aby som to vedel urobit (pri odistovani) nehlucne a bez toho aby ukazovacik musel ist dole zo spuste. U sauer 101 je poistka umiestnena praktickejsie a je podla mojho nazoru lepsie ovladatelna. Celkovy dojem z oboch zbrani bolo sklamanie, a priznam hlavne kvoli cene. osobne by som ani jednu z nich za danu cenu nekupil. Hlavne v pripade Mauser ak zoberiem do uvahy ze za cca 2200 Eur (co je 500 Eur rozdiel) je uz mozne dostat Mauser M03, co je uz ina kava. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2013 o 20:24

no uvidime zajtra nazivo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 9.3.2013 o 18:19

Je to zajímavý zbrojařský tah, skoro to vypadá, jako by měly strach z konkurence no pro nás jenom dobře. Ty zbraně na první pohled vypadají dobře, nicméně dle mého názoru, to budou takové ty rychlokvašky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 9.3.2013 o 18:00

ano technicky sú identické ja som skor myslel výzorovo, ono technicky sa daju porovnať s viacerými zbraňami. A presne ako píšeš treba najskor vidieť a omakať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 9.3.2013 o 17:55

Jasné, vždy je to aj o vkuse. Záver je v čom iný, resp. myslíš samotný záver, či púzdro záveru? Ja zatiaľ vychádzam, len z info, čo je na nete a z prezentačných videí. Obe pušky otvárajú záver pod 60 stupňovým uhlom, obe majú zdvojený vyťahovač. U oboch poistka blokuje úderník, pri mauseri je to akurát 3 polohová páčka, pri saueri posuvné tlačidlo, pričom 3 poloha je nahradená gombíkom na púzdre záveru. Dĺžka hlavní, váha je identická, obe majú oceľové púzdro záveru. Mauser myslím ponúka naviac predbažbie s predprípravou na montáž dvojnožky. Zaujíma ma však skôr dojem, keď to človek vidí naživo a chytí do ruky. Obrázky vedia často spraviť pekné, ale keď to človek vidí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 9.3.2013 o 17:52

Četl jsem na jiném fóru, že na LH to minimálně v dohledné době moc nevypadá. Prý by to byly pro firmu náklady navíc. Nemůžu to o nic opřít, jak jsem koupil, tak prodávám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 9.3.2013 o 17:35

Stagstalker tiež mi to tento rok nevyšlo, ale podľa toho čo som videl na nete tak su to podľa mňa uolne iné zbrane, ktoré majú spoločné akurát zásobník. Rozna poistka, rozne puzdro záveru, iný záver, s mieridlami a bez. Mne sa zase skor popačuje ten mauser, ale ako píšem dolu je to vec vkusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 9.3.2013 o 17:24

motaq, hoď prosím ťa potom do pléna dojmy. Mne to časovo tento rok na IWU nevyšlo, preto nemôžem dané zbrane obchytať, ale zaujímalo by ma, či je medzi nimi nejaký citeľný rozdiel. Technicky aj vzhľadovo mi prídu takmer identické, mauser sa na fotkách tvári luxusnejšie a krajšie, aspoň mi to tak prišlo z niektorých komentárov na iných fórach. Sauer mi je naopak sympatickejší poistkou. Prípadne ak máš nejaké info, či plánujú robiť aj LH prevedenia, daj vedieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 9.3.2013 o 17:16

borza mne zasa opačne, je to vec vkusu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fedi, 9.3.2013 o 17:12

Zaujímavá zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2013 o 9:54

Super ze su na IWE, zajtra si ich omrknem, cena podla ocakavania, podla mna je to od tychto znaciek trosku krok vedla ale bodaj by som sa mylil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 9.3.2013 o 1:09

Do 557 som vkladal velke nadeje, ale bohužial podla mna to je 550-tka s kratšou hlavňou. Mne osobne z nich najlepšie sedela Tikka T3 batue ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 9.3.2013 o 0:57

Porovnanie s tikka, rossler, cz 557? kvalita prevedenia? su hodne ceny? nejake rozdiely medzi S101 a M12, ktore tu neodzneli? Ktora ti prisla na "omak" lepsia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 9.3.2013 o 0:38

Dnes som ich pozeral na IWE, je hned na prvý pohľad evidentné že ide najlacnejšie verzie. Cena sa pohybuje cca 1300-1600 Eur podla prevedenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 9.3.2013 o 0:31

Zdálo se mi to divný, ale co to drží ve 2:20? Pojistka je nějaká podivná, zatím jí moc nechápu:/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 9.3.2013 o 0:19

nie nemá. Dokonca aj poistku má takú ako sauer 101- blokovanie úderníka, čiže už žiadny handspanung. Hlaveň sa nebude dať meniť ani pri jednej. Cena zatiaľ 1490eur pri plastovej pažbe, 1600eur pri dreve. Sauer 101 a Mauser M12 sú prakticky identické, rozdiel je v tvare poistky a mierne v pažbe. Ak som správne pochopil, ľavácke verzie (záver) zatiaľ nie sú, iba unisex pažba. Neviem či ich plánujú, snáď áno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 9.3.2013 o 0:05

Jsem slepý a mám vlčí mhu, nebo má tenhle "malý Mauser" na tom videu vyměnitelný lauf? Nejsem to nějak schopný rozklíčovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 8.3.2013 o 18:52

no v kazdom pripade to bude zaujimave, hlavne ak tam bude zaujimava cena, osobne pocitam ze to bude min. 1200 Eur, uvidime na IWE ci a co ukazu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 8.3.2013 o 17:20

Ako som písal téme sauer, merkel alebo steyer, budú to takmer rovnaké zbrane s tým, že sauer má podľa mňa lepšie vyriešenú poistku. Na úplne technické detaily si počkáme, ale čo som pozrel tie videá,tak obe zbrane sú ako cez kopirák, minimálne vzhľadom a technickými špecifikáciami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 8.3.2013 o 14:31

Kazdopadne som pisal do Mausera,ci bude lavoruke prevedenie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 8.3.2013 o 14:23

Myslim si, ze realne sa cena moze pohybovat na nejakych cca 1500eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 8.3.2013 o 13:10

Takže Sauer S101 a Mauser M12 budú cenový konkurenti Tike.? Som zvedavý na ceny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pavelb, 8.3.2013 o 12:15

V akej cene sa pohzbuje Mauser M12? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lisiak73, 8.3.2013 o 11:28

pár informácii odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 8.3.2013 o 11:03

dajte link na novy SAUER ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 8.3.2013 o 10:03

Pre novu CZ557 je to urcite zaujimava konkurencia spolu s tym novym Sauerom. Cena vraj bude okolo cca 1000eur (zdroj ceske forum). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 8.3.2013 o 9:23

Zaujimava zbran.A urcite kvalitná.O tom niet pochýb. Ktovie ako to bude s cenou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off steyr, 8.3.2013 o 9:04

trojpolohová poistka celkom fajn, len mi príde taká hračkárska, lapovaný záver poteší, uzamykanie záveru 6 zubami priamo do hlavne...vraj excelentná spúšť, no nevieme či je nastaviteľná, dvojitý "vyhadzovač", krátke 60 stupňové otváranie/zatváranie záveru pre rýchle prebíjanie, veľkokapacitný vyberateľný zásobník poteší...všetko ukáže až prax a praktické skúsenosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-75 z 75 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM