Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prijatie do poľovníckeho združenia - výška "vstupného poplatku" - diskusia

autor: off borgeo
pridané: 7.3.2013 19:57

Je výška vstupného poplatku pri prijatí do poľovníckeho združenia niečim limitovaná? Kto určuje výšku tohto poplatku a od čoho závisí? Platia vstupný poplatok aj schválení kandidáti?


počet zobrazení: 17 780
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 63 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off borza222, 11.3.2013 o 18:16

Oni totižto niektorí páni polovníci zabúdujú že tie pozemky na ktorých vykonávajú právo poľovníctva nie su ich a častokrát už ani polnohospodárskeho družstva. Preto by som súdruhom navrhoval aby sa spamätali, pretože by mohli byť neskôr prekvapený ked oni nebudú mať kde poľovať. Zopár takých prípadov som už zažil, pretože 95% ich absolutne nepozná zákon a nemajú ani šajnu o tom ako sa obnovuje zmluva. Viacerích možno prekvapia aj navrhované zmeny v zákone.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 11.3.2013 o 17:58

Aha, tak je to. Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.3.2013 o 17:39

tak to od nich nebolo pekne...za take sluzby ta mali davno vziat...ono vlastne nikde nie je napisane, kolko clenov moze byt v jednom PZ...ak povedia je nas dost, tak bohuzial...ale je to od nich nefer, ze ta nevzali... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 11.3.2013 o 17:36

Orol, situacia sa ma takto: Pre toto zdruzenie som uz niekolko rokov po sebe zabezpecil slusne mnozstvo krmiva, za co mi bolo prislubene clenstvo, respektive najskor cakatelstvo. Minuly rok som si ziadost nepodaval, ale boli tam prijati ini kandidati za poplatok necelych 1300€. K nedavnej vyrocnej schodzi som vsak uz ziadost mal podanu, len ze zistilo sa, ze prijat dalsi hladny krk by sa im uz neoplatilo. Lenze uz som to mal prislubene. Takze formalne ma prijali, aby mali ciste svedomie. Ale nastavili mi skoro dvojnasobny poplatok ako minuly rok za ucelom aby som sumu neakceptoval a teda aby ma prijat nemuseli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.3.2013 o 17:17

presne to sa niektorym stava, ze sa nemozu nikde dostat. je to coraz castejsi problem sa dostat do dajakeho PZ aspon, co u nas za posledne roky v okoli sledujem, proste spravis kurz, bavi ta to, ale nedostanes sa do PZ, pretoze si myslia, ze clenov maju dost, ini od kandidatov pytaju nemravne poplatky, alebo ich nechaju cakat, dokym ich to neomrzi...je cakatelom povedzme 8 rokov ale aj tak ho neprijmu-preco je to tak??? to nevie nik. ked od borgea pytaju dvojnasobok, co od kandidatov pred nim, tak co si o tom ma mysliet? ked niekoho chcem, dobre, dam mu ulohu napr. postavit posed, krmelec, alebo nieco podobne a ked splnim ulohy tak ma prijmu, ale ked ma niekde nechcu, tak sa tam zbytocne budem pchat-len by odo mna cicali peniaze...ked ho nechcu, mali mu to pobedat rovno, napr,. je nas vela a pod. ale nie takym stylom, ze budem pytat toko penazi. doba je zla a prachy nazvys asi tiez nik velmi nema...ano mas pravdu...na clenstvo mozes cakat aj do smrti...preco nie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 11.3.2013 o 17:17

Nechcú, nechcú... P.s- ako to myslíš že nechcú, v čom konkrétne nechcú, skús to rozviesť. A čo potom, keď ťa nikde "nechcú", tak to treba čakať na čakateľstvo, členstvo v PZ až do smrti ??? Skús mi aj to rozviesť, vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.3.2013 o 16:52

nuz ked ta niekde nechcu, tak sa tam zbytocne pchas....precitaj si este raz vsetko. borgeo je z ich pristupu sklamany...ja osobne by som sa medzi polovnikmi, co ma nechcu necitil dobre...ty ano? uz som nizsie napisal, ze to treba borgeovi skusit inde, kde budu ludskejsi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 11.3.2013 o 16:43

Mibe a ako Ty dozaista a s určitosťou už dopredu vieš, že ho "nechcú", strašíš ho, že mu budú robiť napriek a že mu možno hospodár nevydá povolenku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.3.2013 o 16:17

orol, zbytocne budes hladan niekde najake riesenie, ked ta tam raz nechcu, tak ti budu robit iba napriek...za co budes bojovat? mozno hospodar mu ani povolenku neda... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 11.3.2013 o 15:16

Ako som už napísal, treba si najprv preštudovať domáci poriadok, stanovy príslušného PZ. Po tomto má zmysel pokračovať ďalej a hľadať vhodné riešenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 11.3.2013 o 13:34

Borza222, asi tak ako vravíš. Orol, netreba bojovať, stačí zaplatiť. Cena smrdí špekuláciou, je privysoká a nie je úmerná ponuke. A ako píše borza222, nemá zmysel tlačiť sa niekam, kde o človeka nestoja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 11.3.2013 o 11:50

Vykašli sa na taký revír aj kolektív, necítil by si sa tam dobre to mi ver. Tiež sa mi to stalo, hned po prijatí rodinných príslušníkov cena vstupného poplatku vyskočila na tisíce eur. A takým združeniam želám aby polovali už len do konca platnosti nájomnej zmluvy aj so svojimi rodinými príslušníkmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 11.3.2013 o 11:38

A prečo to nechávaš plávať, nebojuješ ďalej ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 11.3.2013 o 10:43

Tak som to teda nechal plávať, za tie prachy. Bol to "elegantný" spôsob ako ma neprijať. Veľkoryso ponúknuť, ale s vedomím, že každý kto si dokáže spočítať 5 prstov na ruke to samozrejme nezoberie. Minulý rok prijímali v tomto združení kandidátov za polovičnú cenu ako chceli odo mňa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 8.3.2013 o 16:53

Páni možna som to tu už písal odomna chceli 1500eur a tiež iba za polný revír a to iba nejakých 1100hektárov.Hnet s fleku som sa na nich vy....l ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off SIAD, 8.3.2013 o 16:31

borgeo ak sa nestaneš plnohodnotným členom a budú od teba žiadať ďalšie poplatky tak ti zrejme len dali na vedomia že ťa "veľmi nechcú". V opačnom prípade si myslím že tá suma nie je až taká prehnaná aj keď nepoznám presné pomery u Vás. U nás posledný traja novici platili 700,-€, na prijatie za člena čakali 1 rok, poplatok samozrejme platili až po prijatí za riadneho člena. Máme v intraviláne obce poľovnicky dom(hodnota cca. 100 000,-€) a samozrejme desiatky poľovníckych zariadení(krmelce,posedy a pod.) ale pri tých sa hodnota ťažko vyčísluje, majú skôr morálnu hodnotu. Dnes už kolegovia ktorých som spomínal boli veľmi aktívny už v predkandidátskom období takže sme išli ako sa hovorí na istotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 8.3.2013 o 13:13

Neviem, tie domáce poriadky, stanovy môžu byť, resp. sú mnohokrát aj "značne" odlišné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 8.3.2013 o 13:11

alebo je tam možno zaujímavý prídel diviny, či,možnosť uloviť trofejovo silných jedincov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 8.3.2013 o 13:07

Možno lišiacky núka v stanovách to, že po zániku PZ ( jeho likvidácií ), pri úmrtí člena, vystúpení atď atď "člen" nemá nárok na vrátenie žiadnej, teda ani pomernej časti "vkladu" :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 8.3.2013 o 12:36

jedna vec je výška členského poplatku, a druhá vec,čo to ktoré PZ za to ponúka.skúste aj o tom popísať, možno to bude zaujímavé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BR-RADKO, 8.3.2013 o 12:20

Priložím polienko-príspevok do diskusie:) V jednom horskom revíry (čiže zvery pomenej)na strednom Slovensku, je vstupné 1000 € + poľovne upotrebiteľný pes, alebo 1500 €. Ročné príspevky členov vo výške 50-100 €. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 2pipo4, 8.3.2013 o 12:02

zdravim , u nas je členske 100 eur a jednorazovy / mimoriadny / clensky prispevok je vo vyske 300 eur a to pri prijati za clena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lupty, 8.3.2013 o 10:49

To je na hlavu cele, u nas sa plati jednorazovy poplatok 166 EUR a rocny clensky je 33 EUR, to mame aj lesy aj polia aj srnciu aj vysoku aj diviaky a polovat mozes do sytosti. Takuto sumu ako pises by som nedal nikdy!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 8.3.2013 o 10:36

Aby som este situáciu upresnil, tak domáci poriadok v združení je nastavený nasledovne: Kandidát má v podstate rovnaké práva ako člen, akurát nemôže voliť a byť volený. Môže chodiť na polovačky, môže si pozývať hostí. Samozrejme má svoje povinnosti. Ale dĺžka čakacieho obdobia nie je jednoznačne upresnená. Jedného čakateľa tu zobrali za riadneho člena až po 6 rokoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 8.3.2013 o 10:28

borgeo, asi to musí byt lukratívny revír,u nás po prijatí za člena zaplatí novoprijatý člen jednorázový poplatok 300 eur, alebo donesie PUP tak sa dohodla a odsúhlasila členská schôdza, to sú tie hodnoty, ktoré vytvorilo združenie za svoju existenciu, a pritom máme poľ. chatu, do 80 poľ. zariadení na prikrmovanie zveri,40 posedov. Potom zaplatí členský podiel v hodnote 33 eur, a každoročný členský príspevok je 20 eur, a tým pádom je koniec. Čakatelia u nás neplatia žiadne príspevky. Píšeš,že Ťa prijali za čakateľa, a následne zasadlo predsedníctvo a vyrátali výšku vstupného.Výbor alebo predsedníctvo ako si to nazval, môže len navrhnúť výšku vstupného poplatku. Schváliť ho musí členská schôdza a tá nemusí súhlasiť s takým nehorázne vysokým vstupným poplatkom. Ešte by ma zaujímalo, keby si to zaplatil, že aké máš práva pri úhrade takej vysokej sumy?.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 8.3.2013 o 10:04

u nás sa platilo pre novoprijatých členov 1030e a pre ostatných menej podľa toho, kolko rokov boli v PZ. To bol majetkový podiel, ktorý sa ale po opustení PZ vracia (resp. zostatková hodnota) alebo prechádza na dedenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 8.3.2013 o 9:58

Borgeo, keď to čítam, tak sa nestačím diviť. Je to chrapúnstvo najhrubšieho zrna. Ešte nie si členom a už chcú takú nehoráznu sumu. U nás je výška členského príspevku stanovená na 116,- € a výška členského podielu pre novo prijímaných členov 34,- €. To prosím máme dve chaty, traktor, strelnicu. Tých 150,-€ sa platí až po prijatí za člena PZ. Ako píše Orol je treba pozrieť Stanovy. Tie prosím má u nás každý člen a momentom prijatia za čakateľa aj čakateľ. Stanovy a domáci poriadok pokiaľ máte, tak Ti mali dať hneď po prijatí za čakateľa. Ešte by ma zaujímali koľkí z tých členov zaplatili takú sumu. Určite smrdia korunou a chcú sa šábnuť s príspevkom, ktorý by si im dal. Pošli ich tam, ako radí soson. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.3.2013 o 9:18

tak 5000 e by som osobne do zdruzenia vobec nedal...to mam na nejake poplatkove polovacky...je to naozaj prehnane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 8.3.2013 o 9:11

Už aj to je dosť premrštené, o tých 5000E ani nehovorím. Garancia, že ťa nevylúčia a že vložené peniaze dostaneš späť je pravdepodobne veľmi malá... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 8.3.2013 o 8:30

U nas mame vstup 1500 € v susednom združení dokonca 5000€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 8.3.2013 o 7:46

Vstupný poplatok by som zaplatil, až po prijatí za člena. Keby dali sumu, ktorá sa mi nezdá, požiadal by som ich, nech mi ukážu, ako to vypočítali... Na to máš právo. Do tejto sumy sa môže počítať „hocičo“. Napr. Poľ. chata, strelnica, umelý brloh, posedy, krmelce, technika, oplôtky, zverničky, atď.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saris, 8.3.2013 o 5:33

uff.....riadná pálka. U nás čakateľ zaplatí len ročný príspevok. Vstupný poplatok platí až po prijatí za stáleho člena. Tá Tvoja suma je fakt divná. Myslím, že orol má pravdu....za tým niečo bude. Možno nejaka "skúpinka" niečo kuje....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.3.2013 o 23:54

orol ma pravdu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.3.2013 o 23:52

Pravdepodobne žiadny člen toho PZ nezaplatil "poplatky v v uvádzanej výške a tak treba pátrať, čo je za tým. Môj názor, nie tvrdenie je: buď ťa chcú odradiť, alebo keď už ťa zobrať, tak "nech to stojí za to". Treba fakt prezrieť stanovy, domáci poriadok, čo je tam písané a z toho vychádzať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.3.2013 o 23:50

to neviem, ja mam pozemok. keby som ho nemal, tak by som asi nepoloval....je coraz tazsie sa dostat niekde do PZ, hlavne ked si myslia, ze ich je dost a uz medzi seba dalsich nechcu, alebo nechcu, aby im niekto videl do kariet ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 7.3.2013 o 23:47

Mňa by zaujimalo že koľko pozemkov majú členovia :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.3.2013 o 23:42

nuz na slovensku je to tak...za taku cenu by som mal 2x polovacku v madarsku...musis hlada ine zdruzenie, kde bodo k tebe ludskejsi...ono to je vlastne v dnesnej dobe problem. a tam, skadial si, nemas nejake pozemky? nepoluju na nich? vies co myslim... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 7.3.2013 o 23:38

Chlapi, to je ako dialóg hluchý a nemý. Mibe74 ano, vstupný poplatok sa mi zdá privysoký, čo odzrkadluje nenásytnosť, ktorá na druhej strane nezodpovedá poskytovaným pôžitkom. Z toho som sklamaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.3.2013 o 23:36

pardon, zle som precital....cital som temu dost narychlo...teda ja to naozaj nechapem...tolke peniaze...a este ani nebude clenom. mozno ta suma bola naozaj taka, aby ho to odradilo. borgeo skus to inde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 7.3.2013 o 23:32

ano ako hovoriš a všetkym je jasne že problem je v poplatku za "kandidata" , ale 23.09 sa pytaš " a z coho si sklamany? z poplatku, alebo ze ta nevzali? " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 63 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM