Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nesprávny odstrel a postih - diskusia

autor: off MiroslavCC
pridané: 25.2.2013 23:26

Má niekto osobnú skúsenosť s nesprávne vykonaným odstrelom srnca ? Aký bol postih.? Niekedy aj skúsený poľovník,zvlášť pri veľmi kvalitne nasadenej trofeji posúdi II.VT za III.VT. Moja trofej po vybielení vážila 460 gr.,výška parožia 26 cm,obvod ružíc 15cm, perlovanie po celej dlžke kmeňov,rozpätie parožia 15 cm bola posúdená ako nesprávny odstrel, pričom vekovo som posúdil pri odstrele na 5-6 rokov a celkovou stavbou tela i maskou mi nepripadal ako 4 ročný srnec.No aj majster tesár sa utne a je to poučenie pre budúcnosť. Určiť takého srnca bez ,,rodného listu ,, je ťažké a tak heslo:,, Desať krát meraj a raz ....,,Už len čakám koľko a čo ma to bude stáť.Veľa sa už toho popísalo ohladne posudzovania veku, ale na papieri je to trochu ľahšie než ,, naostro,,


počet zobrazení: 18 838
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 24.6.2016 o 9:50

Môj názor je - chovný nemôže byť - leda, že by mu spravili samostatný biologický druh. Toto nieje parožie aké by mal mať srnec - skôr mi to pripomína nekontrolovatelné bujnenie. Odstrel takéhoto srnca v I. VT - náročná disciplína a rysk - vyšiel Nezostávalo by mi len pogratulovať a potriasť rukou s dovetkom " Bacha na budúce to už nemusí vyjsť. " Pokial je cielom chovu produkcia raritných srncov - tak bude chovný.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-52 z 52 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MiroslavCC, 27.2.2013 o 15:02

Ďakujem za Vaše komentáre,vidím,že pri tejto problematike je neustále o čom diskutovať a dúfam že ešte budú nejaké príspevky. Uvidím ako to dopadne na prehliadke. Potom Vám určite dám výsledok a aj foto.Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2013 o 14:47

Tragikomické je že pri srncovi ktorý ma o 1cm dlhšie parožie sa vyvodzujú sankcie pri srne ktorá je fantastická nie je za odlovenie žiaden postih. Nositeľom genetiky je tak srnac ako srna 50:50% ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 27.2.2013 o 8:44

mlsrb, mýliš sa a veľmi, jedna lastovička leto nerobí a skoro vždy sa ukázalo ako nepravda čo jedna pani povedala, lebo tak ako sa mohlo stať to čo si napísal, tak sa stali určite aj opačné "exemplárne" prípady lebo závisť a škodoradosť poľovníkov v okresoch je obrovská ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 27.2.2013 o 8:38

Vlado, dovolím si nesúhlasiť, spolu s trofejami predkladá poľ. hospodár aj tlačivo Súpis trofejí kde musí vyplniť stlpce 1,3,4,5 a 13 (ostatné dopisuje komisia na prehliadke) V stlpci 3 PH u každej trofele vyplní údaje : Druh zveri a vek. trieda na lov ktorej bolo povolenie vystavené, čiže je to problém a musí byť vyriešený otázne je ako, jozefpetr má pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 27.2.2013 o 7:26

luBOSSco, pokiaľ je to vrámci plánu odstrelu, tak to nikoho na chovateľskej nezaujíma, pokiaľ je to výradový kus a prestrelila sa trieda, väčšinou ani vtedy nebýva problém, horší problém, väčšinou býva vrámci združenia, keď sa vyskytnú nejaký závistlivci a začnú rozoberať, prečo dotyčný strelil III vk.tr, miesto druhej.Inak som nepočul, že by niekoho sankciovali, že prestrelil triedu. Možno podľa výsledkov lovu, upraví potom chovateľská komisia plán lovu na budúci rok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 26.2.2013 o 23:32

Ak dovolite, vstupim sem, Co v pripade ak je situacia opacna? Povolenie na lov II.VT a po osetreni trofeje je to III.VT? Je za to nejaka sankcia na chovatelskej prehliadke? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 26.2.2013 o 22:48

Všetko záleží kolko má strelec v kešeni!Ak je to obyčajný chudák tak sa mu možno aj niečo stane ,ale ak je to pán velkomožný tak sa nič nedeje a to mi verte!Alebo sa mýlim páni polovníci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 26.2.2013 o 17:59

pozri si disciplinarny poriadok SPK § 3ods. 2 písm. q)a následne § 4. potom si u miestnych zisti, ake pokuty u Vás dávaju za nespravny odstrel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 26.2.2013 o 13:29

Kto nic nerobi..nic nepokazi..zaleži kolko zavistlivcov mate v PZ a kolko normalnych clenov..a aky je vybor..zavistliví debili alebo normalni chlapi.Pomylit sa pri odstrele srnca je velmi lahke..uplne kludne si to zodpovedz pred komisiou atd atd atd..neukrizuju ta.Keby zacali tí najmudrejsi rozpravat kolko a akych srncov odlovili....len klud. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 26.2.2013 o 12:17

no či dostaneš nejaký postih vrámci, domovského združenia alebo spoločnosti, je vec domáceho poriadku, alebo stanov, ktoré máte. No a pred zákonom, nastúpiš pred disciplinárnu komisiu, kde sa môžeš obhájiť, čo ťa viedlo k odstrelu chovného jedinca. Musíš prejaviť dostatočnú ľútosť nad svojím konaním, ale pokuta ťa aj tak väčšinou neminie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 26.2.2013 o 8:31

Edu velmi spravne hovoríš,len mne to v tomto prípade pripadá jednoznačne na odstrel chovneho srnca,ktory ešte nedosiahol trofejovu kulminaciu.Postih byva rozny-nedostaneš povolenku v buducej sezone na odstrel srnca,alebo finančnu pokutu do cca 80EUR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 25.2.2013 o 23:38

Podstrelenie triedy čiže ak strelíš výradovú dvojku miesto trojky by sa nemalo nič diať . Ak sa jedná o výrad . Nie o chovného srnca . III.VT je lovný každý srnec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 41-52 z 52 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov