Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia

autor: off jimmyjazz
pridané: 7.2.2013 14:07

Hľadám natčencov!!! Nejde o zárobok.

Zaťial mám k dispozícií nahrávacie a strihové štúdio, kameru fullhd a človeka na hovorene slovo hľadam aj fotografa.

Točiť sa bude v okolí žiliny hlavne zver a príroda. Veľmo sa teším na spoluprácu. Ak ťa to láka a si milovník prírody čo je aj podmienka napíš. Ja to beriem ako koníček a chcem mať vlastný dokument. Do prírody chodím stále a miesta mám v hlave kde sa bude točiť! Chcem začať od skorej jari čiže už už. Ak budeme dobrý tým podniknme spolu veľa projektov! Nakrucat sa bude v žilinskom kraji ale kto vie kde este. Tak ak rád chodíš do priirody a si blízko mňa ja som zo žiliny určite napíš a dáme sa do toho. Bude to naše spoločné dielo:)

počet zobrazení: 22 829
počet hlasov: 1
okruh tém: video, kamerovanie
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 128 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Libor-NatureFilm, 18.2.2013 o 20:05

Po precitani dikusie som sa rozhodol zapojit aj ja. Je tazke radit niekomu o technike ked nevieme jeho rozpocet a ako vazne sa chce tomu venovat. Filmovaniu sa venujem 4 roky. Pred rokmi som riesil problem ohladom techniky aj ja. Na filmovanie som menal nic. Po dlhsom rozhodovani a diskutovani na vsetkych sr a cr forach som sa rozhodol pre kupu canon xl2. V dnesnej dobe to nieje ziadne delo ale v tej dobe bola podla mna na naucenie a wild filmovanie pre mna idealna. Najvascim plus su vymenne skla. Pomocou ef adapteru sa daju pouzivat vsetky skla s bajonetom canon. 7,2 nasobny crop factor spravi z objetivu 80-400 objetiv 560-2800 !!! To mi dovoli natocit detaily na ktore mozete s kamerou s 20 nasobnym zoomom asi zabudnut. Stativ pouzivam manfrotto 545GB a hlavu vinten pro touch 150. Hmotnost stativu je 9 kg ale tu stabilitu pri takom velkom ohnisku je proste treba. Ak vas nieco zaujima tak rad odpoviem alebo poradim. Film bude vonku za cca 3-4 mesiace. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jirik, 18.2.2013 o 17:15

Tu 501 používám taky,ale při velkém zoomu je stejně lepší ovládat kameru jen s dálkovým a nechat objekt at se hýbe.Záběry z krytu jsou samozřejmě podstatně kvalitnější než běhat po lese, ale mít tu vůli a čekat,když tam tři troubí...Nejlepší záběry pak stejně vznikají,když člověk sedí a odpočívá.A proč na medvědy až do Norska - pravda polární den je výhoda, ale na Slovensku to snad není až takový problém? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.2.2013 o 20:07

archer to mohol byť fajn výletík .Také vychytávky sú vyborné . Karbonový je lahučký ale ten duralový pevnejší . Tiež používam manftotto + guľovú hlavu .Presnejšie údaje mám v profile. Každopádne keď som fotil s pevnou 600 o clone 4 tam už je naozaj potrebná gimbál hlava . Niekedy sa na kamere či fotke prejavý aj krvný tlak . Pri velkom zoome je každý záchvev znateľný . Samozrejme žiaden zoom nenahradí možnosť byť fyzicky bližšie . To je najlepšia voľba. Mala kamerka sa dá obslužit aj na lacnejších statívoch . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 14.2.2013 o 19:59

tak tak.. no jimmyjazz sa stále nevyjadril čo to má za nástroj.. ja používam kombináciu.. nohy z velbon dv 7000 a 501 manfroto hlava.. nie je to moc ľahké ale ani moc ťažké.. taká stredná cesta.. stačí par kamienkov a stojí to parádne.. kamoš má karbonový statív a musí povedať iný luxus.. človek ani nevie že ho má.. ak by točil malou kamerkou tak ten velbon naozaj odporúčam myslím tú dv 7000ku.. stojí to nejakých 130€ ale na malú kameru super! ale 701 hlavu by som na to aj tak šmaril.. Inak ja celkovo nepreferujem posliedkové kamerovanie.. behať s kamerkou po lese je nanič.. preferujem.. okukať postaviť kryt a vyčkavať.. jeto zdlhavejšia cesta ale podstatne vyššia kvalita.. Minulý rok som chcel ísť do norska na medvede.. počas polárneho dna.. slniečko pekne svieti.. takže točiť sa dá prakticky celý čas.. mal to byť 3 dnový výletík.. boli tam postavené kryty.. niečo jak foto safari ale v norsku.. no samému sa mi nechcelo a nikoho som nedokázal presvedčiť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.2.2013 o 19:44

Ten statív lahký s páčkou samozrejme nie je na kameru ,ktorá ma 5 kilo . Iba na amatersku ľahučkú kameru . V strede statívu je vhodné zavesiť nejakú zaťaž napríklad tašku sa kamením a podobne . Všetko záleží od toho akou kamerou sa bude točiť a hlavne aké financie má kameraman k dispozícii . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jirik, 14.2.2013 o 19:32

archer -- co znám kluky co točí v terénu, tak většinou preferují lehčí stativ kvůli pohybu v terénu.Většinou se celodenní výlet pronese.kameru se stativem v jedné ruce a x kilometrů..Něco jiného by bylo sednout do krytu a točit.Ale při říji v pohybu za troubícím jelenem je problém s manipulací větším stativem a na větší stabilizaci - např s těmi kameny není většinou čas.Největší zoom u těchto kamerek je cca12x příp 1,4x víc/Panasonic GS500 či novější 900 je asi podobná/lepší záběry jsou většinou když se pohybuje spíše zvěř než kamera.Běhat po lese s CanonemXHa1s a odpovídajícím stativem je utrpení - však vím.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 12.2.2013 o 19:58

jirik.. dovolím si nesúhlasíť.. pri maximálnom zoome sa to bude klepať jak práve narodené srnča.. ak je to pod 2 kg.. volil by som manfroto hd 701.. slušná fluidná hlava za dobrú cenu.. na nohy si zakvačí nejaké vrecko s kamenmi a bude to pekne stabilizovať.. skús si pozrieť:odkaz - libec je moc kvalitná značka.. aj ked tento model nebude žiadna sláva ale za tú cenu asi nič lepšie nenájdeš.. bolo by dobré to vyskúšať.. potom tu je:odkaz, odkaz, odkaz tento posledný je skôr foto.. ale tak skúsil by som ho.. s malou úpravou prečo nie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jirik, 12.2.2013 o 16:59

Horší než dvě kila to snad nebude - to by ta 501 pasovala- ale na kamerku do půl kila by stačil i lehčí stativ viz.obr.Edy.Vím s jakou technikou natáčí třeba pan Poláček a když dá něco do Levic tak je to ke koukání... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.2.2013 o 16:37

To by zaujímalo i mňa koľko kilov má tvoja kamera jimmyjazz? Od toho totiž naozaj záleží výber statívu ako správne podotkol archer .Rys a človek nie je povolený zákonom strielať . Napriek tomu tých zastrelených ľudí je viac ako rysov a to mal tiež strážca divočiny spomenúť aby sa ani ľudia nestrielali ani rys . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 12.2.2013 o 16:16

pozri.. tá hlava (501) je na video fakt minimum.. sachtler.. no lepšie statívy ako sachtler osobne nepoznám.. plynulosť, pevnosť, presnosť je proste skvelá.. to aký statív potrebuješ ale záleží od toho akú kameru máš.. a to si zatiaľ vôbec nenapísal.. ak má tvoja kamera napr viac než 5 kg zabudni na ace aj 501 hlavu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 12.2.2013 o 16:15

jimmyjazz ja čítam pozorne, daný dokument som nevidel tak nemám ako vedieť čo sa tam hovorí, moja reakcia je na Tvoje časti viet ,,nebolo by ľahšie ich nestrieľať?" a ,,ako niektorý ľudia bez mihnutia oka zabíjajú" takže tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jimmyjazz, 12.2.2013 o 14:28

namor676 JA WIEM ze nieje povolený kde som písal že je povolený??????????????? Písal som o dokumente a tam hovorili že sa strielajú lebo niektorý poľovníci ich považujú za škodnú! To nieje moj názor ale ich oki? Treba čítať pozorne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off napola, 12.2.2013 o 13:24

Myslím že majitel toho psa mal neaké povolenie. Mne ten dokument pripadal skôr ako spropagovanie potreby ochrany rysa, tak ako Strážca divočiny mal pomôcť k ochrane TaK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 12.2.2013 o 12:47

jimmyjazz lov rysov na Slovensku nie je povolený, trochu out ale aby bolo vo veci jasno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jimmyjazz, 12.2.2013 o 12:38

Dnes som skukol dokument Návrat Rysov a mám hneď v hlave množstvo otázok napr ako je možné že ten pes sa tam pohyboval len tak na voľno newiem ale kdesi písali že mal povolenie ale to sa mi zdá byť divné no newiem.( je pravda že aj tak dopadol vraj ho zastrelil poľovník) Keď som to dopozeral nevedel som čo si mám o tom dokumente myslieť pekný dokument ale toľká snaha juuuj nebolo by ľahšie ich nestrieľať? teda ak ich chceme zachraňovať! Horšia varianta 2 roky vracať do prírody a aj tak výsledok môže byť nulový. Ja viem že je to téma na dlhuuu diskusiu iba ma to proste napadlo!!! Je zaujmavé sledovať ako niektorý ľudia bez mihnutia oka zabíjajú a tý druhý vynakladajú veľké úsilie a nemalé finančné prostriedky aby zachránili to čo iný kazia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jimmyjazz, 12.2.2013 o 12:28

archer myslel som že na kameru sa budem musieť pohybovať cca v 500e a hore mne ide hlavne o tu hlavu samozrejme nohy musia byť pevné o tom nie je ani diskusia. Potrebujem plynuli prechod len ma napadlo či nieje aj niečo lacnejšie chaapeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 12.2.2013 o 12:09

kúp sachtelr ace za 550€... minimálne 501 HD hlavu od manfrota na nejaké schopné nohy nahod.. to je proste minimum.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 12.2.2013 o 12:08

tak ak je toto dobrý statív na video.. tak sežerem vlastnú kameru :DDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jimmyjazz, 12.2.2013 o 11:50

Edu Mooc ďakujem moc si mi pomohol vážne vďaka:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.2.2013 o 9:28

jimmyjazz to je dobré ,že máš skúsenosti a nezačínaš na ničom . Statív ktorý bude dobrý Ti poradí môj dobrý kamarát Martin Lukáč ktorý má internetový obchod s takýmito vecičkami. Kúpiš tam za bezkonkurenčné ceny maskovacie oblečenie odkaz až cez lacné statívy odkaz končiac drahšími . Určite Ti dobre poradí . Nakoniec po výbere si môžeš cenu preveriť u konkurencie . Tak prajem veľa šťastia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jimmyjazz, 12.2.2013 o 7:58

Na strih VIDEO používame sony vegas na AUDIO pro tools alebo cubase alebo Nuendo (ten je aj na video)jasnee že kvalitné PC + monitory (myslím repro študiove + multitrack zvukovka + dobra grafika) Toto sú ale dosť drahé hardware a software na seba si už u mňa zarobili ale točil som veľa projektov a kapiel ak by xel niekto hudbu pod niečo dajte vedieť. milujem to robiť. Čo sa týka kvalitneného statívu noo priznávam hľadam dáky dostupnejsi zas nexem do toho dávat kopu penazí ale zas čo je treba to dám, myslím, že by som sa xel vyhnúť platenia značky ale zas aj v štúdiu som sa veľa krát presvedčil že to nie vždy ide. Ak môžte poraďte zo skúsenosti dáky statív. Ten môj nie je zlý ale ani dobrý :) Cez víkend som točil a mal som dosť záberov ale keď som to hodil v študiu do PC no no noooo chce to lepší statív je tam toho dosť použiteľného ale aj doť nie. Bol som v kryte skoro celý deň a mám krásne zážitky z prírody a ozaj škoda že nemám zbroják lebo tých na tých štvorkolkách v prírode juuj no povedzme že aspoň do pneu by si zaslúžili. edu a odkial máš že nemám ani šajnu o filme??? Nehovorím že som total profík ale živil som sa prácou v štúdiu ako audio enginer a čo sa videa týka mám za sebou veľa workshopov ale netvrdím že som profi ale ani by som netvrdil že nič newiem o kompozícií produkcii pre produkcii atd. ale naozaj v hudbe som sa naučil ak niekto o sebe hovorí že je profi alebo newiem ako dobrý nie je to dobré pretože je to umenie a v tom sa dá celý život zdokonalovať! Ako písal 357AS určite nezblbnem keď som doteraz nezblbol:) a myslím že sa kvalitou nepriblížim k jeho kvalite ale zas to nebude hrané a jasné že zavesím keď bude hotovo ale no uvidíme. Inak som rád že som sem prišiel je to super web kde sa mi veľmo s vami dobre píše, číta pozerá foto video a tak. Máte super skúsenosti a zážitky. Ako nový by som mal doniesť prístupné ale nenapadá ma nijaká forma pc kiber prístupného :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jirik, 12.2.2013 o 7:12

jimmy jaz _ používáš nějaký střihový program nebo zatím máš jen natočené záběry?Sestříhat záběry v hd už potřebuje ,,dost" slušný počítač,aby to chudáček všechno spočítal v nějakém slušném čase.A jakou máš kameru?Musí si trochu rozumět s horšími světelnými podmínkami a bez dobrého stativu je zbytečné se pouštět do větších akcí -i životní záběr potom může mít jen vyloženě dokumentační hodnotu,bez možnosti dát do filmu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 22:42

lesný muz . Položiť zdochlinu za plot a počkať až myšiak priletí nepovažujem za obzvláš adrenalínovú záležitosť a nemusím ani fotostan rozkladať stačí mi okno pootvoriť . Pre mňa nič zaujímavé . Takých koží a vývrhov z diviaka mám celé mrte . Nebaví ma to však to je celé . Čo by si chcel konkrétne ? zvieratko wildlife ?zajačik odkaz srnka :-D odkaz vtáčatko :-D odkaz Ak však máš záujem si poprezerať napeckované fotky prírody polistuj tu : odkaz . Tam naberieš motiváciu kompizične sa vyžiješ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 11.2.2013 o 20:58

tz čo chcu odfotiť dravca na kadavery vedia očom to je šak daj nejaku tvoju a nie hriby takých máme tiež dosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 20:51

Ano ak robíš wildlife netreba sa trepať do Nemecka odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz všetko je to o znalosti prírody . Kto ju nemá musí sedieť v mraze 5 hodín bez plesknutia zrkadla či zapnutia kamery :-DDD to je fakt .Je to ako u hubárov jeden rád chodí po lese kde nerastú ja si radšej nazberám tam kde sú . Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 11.2.2013 o 20:32

jimmyjazz,som zvedavý na výsledok,dúfam že budúcu zimu už niekde uvidím hotové dielo,rád si ho pozriem, dúfam že Ti nadšenie vydrží a že Ta prípadný úspech nezblbne ako Barabáša a nezačneš filmovat podobné oblbováky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off napola, 11.2.2013 o 20:21

Edu, ja viem ako sa robí film, ale ako povedal jimmyjazz nejde robiť profi film, tak nech sa chalani bavia(zadarmo)a možno sa im podarí pár pekných záberov ktoré potom dúfam hodia na lovuzdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 20:18

Netreba ani fotit ani filmovať stačí si šlohnúť na internete moju fotku a je to :-DDD Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 20:04

Tak prajem veľa úspechov pri tom filme zadarmo čo budú točiť ľudia ,ktorí nemajú ani šajnu o filme . napola nemám nikoho v zuboch . Ani svätého Ďurka nie. U mňa je dôležitý produkt tým je film či fotka ostatné je len amaterska úvaha ludí ,ktorí nemajú ani šajnu o fotke či filme . Chcieť je niekedy dosť málo . Aj ja by som chcel hrať futbal ako Messi asi bude moje chcenie málo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off napola, 11.2.2013 o 18:52

archer, máš pravdu, nechal som sa zatiahnuť trochu od témi, vidím že edu má pár ľudí pekne v zuboch, tak sa vrátim k téme:jimmyjazz poznám jedného človeka ktorý to má dosť pobehané v Strážovských vrchoch, viem že tiež chcel robiť film (filmovať), len je teraz zase desi zašitý v lese bez mobilu, tak sa ti ja alobo on o pár dní ozve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 11.2.2013 o 18:32

a znovu sa diskusia uberá tým správnym smerom inak povedané ako vždy sa pridržiavame témy.. že?.. aaach jaj.. no čo chlapče (jimmyjazz) už si niekoho našiel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 17:15

napola nemyslím si že by to bol zločin ani strašný . Je to len ostuda na šéfa takej bohatej samozvanej ochranárskej organizácie .Je to minimálne priestupok. Takto sa príroda nechráni . Mňa by zaujímalo ako si prišiel na to ,že je to fotené v 1 stupni ochrany prírody keď nevieš kde to bolo fotené ??? Prečo si myslíš že obvinenie prokurátora je trapné ??? Kto by mal súdiť ministrov za ich nečinnosť ??? LOZ VLK iba poradil zjavne veľmi zle poradili keď bolo započaté trestné stíhanie . Je uplne nepochopiteľné o čom mal minister vôbec debatovať s LOZ VLK ??? To je uplne nenormálny postup . LOZ VLK nenesie žiadnu zodpovednosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off napola, 11.2.2013 o 16:20

Neviem či to miesto je tajné (-:, ale je to fotené niekde z Levočských vrchov, na tej fotke je vidno poľnú cestu, ale dobre, ak si mysliš že tým spáchal strašný zločin nech je potvojom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 14:58

napola prečo si myslíš že tá fotka je z okraja cesty?Kde je ten 1 stupeň ochrany??? Kde je fotená táto fotka??? Ak to nie je tajné :-D Vieš za akých podmienok môže byť na voľno pustený v poľovnom revíri pes ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off napola, 11.2.2013 o 14:13

Jimmyjazz, no keď na teba niekto podá desiatky až stovky žalôb ohľadne porušenia zákona o ochrane prírody a ešte k tomu ich všetky alebo skoro všetky prehráš tak asi toho človeka asi nebudeš mať moc rád, a ešte ak si ktomu úradník a môžeš ho za hocaký priestupok zdrbať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off napola, 11.2.2013 o 14:09

Edu, myslím že na kraji cesty v prvom stupni ochrany mať meter od seba psa nieje zakázané ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 13:58

napola keď behá na voľno pustený vlčiak šéfa LOZ VLK po prírode odkaz tak je možné uplne všetko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2013 o 13:55

batuska samozrejme ,že nechcem spochybňovať ,že tam kde je polom vznikne nový les . Otázka je či je potrebné nechať lykožrútovi zožrať celé Tatry aby tam vznikol nový les následne za stovky rokov ? Alebo odpratať polomové drevo a zamedziť lykožrútovi v jeho šírení ? Keď je bezzásahová zona a vznikne v nej požiar netreba ho hasiť ale nechať zhorieť všetko včetne flory a fauny . To tvrdí loz vlk . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jimmyjazz, 11.2.2013 o 13:37

napola.... a prčo že ho to maju v zuboch? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off napola, 11.2.2013 o 13:27

A podľa mojich vedomostí mali všetky potrebné povolenia, alebo si myslíš že zato že ho majú všetci z ŠOPSR a MŽP pekne v zuboch ho nechajú len tak behať v piatom stupni ochrany? a takisto je člen dobrovoľnej stráže prírody. Myslím že čo je a nieje mrtvy les sa toho popísalo skutočne veľa rôznymi odborníkmi. Odkazovať sa na nejakých trapných prokurátorov je nasmiech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 128 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM