Heming hunting
dnes je nedeľa,  12. máj 2024,  meniny má Pankrác,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:12,  dnes západ slnka: 19:12
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sauer - Merkel - Tikka - Steyr Mannlicher - diskusia

autor: off Drobeccc
pridané: 4.2.2013 21:33

SAUER 202 Classic



Merkel KR1 standart



Mannlicher Classic



Neviem sa rozhodnúť no jednoznačne 8x57




počet zobrazení: 54 608
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pandur1, 5.3.2013 o 22:29

chlapi ak s ňou strelím takého jeleňa ako je na videu tak ju kupujem :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 5.3.2013 o 22:29

A ešte za to 1 €. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 5.3.2013 o 21:56

Ja som tiež pozeral, že by to mala byť nejaká lacnejšia verzia. Na tom videu to nieje dobre vidieť čo to má byť za zázrak. No po víkende uvidíme, čo z toho vylezie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 5.3.2013 o 21:50

horvathm 1 euro odkaz :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horvathm, 5.3.2013 o 21:46

Asi sa zbytočne tešite,pozerali sme to video v robote s kolegom. On vie volačo nemecky a našiel takú informáciu, že to nebude mať ani vymenitelnú hlaveň a len obyčajnú poistku.Že vraj taky ochudobnený a zjednodušený Model 202.No taká je doba teraz horšie materiály jednoduchšia technológia aby sa mohlo isť s cenou dolu. Kdovie kolko za to nakoniec budú pýtať v obchode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 5.3.2013 o 21:39

Na tom videu to na handspanung vyzerá. Len som zvedavý na cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 5.3.2013 o 21:08

Ak mi práca dovolí, odbehnem sa tam pozrieť. Posledné 2 ročníky som vynechal, bolo to o tom istom, ale táto vec ako zarytého saueráka ma veľmi láka. Sľubujú novú poistku, neviem či sa nemám pripraviť na handspanung :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 5.3.2013 o 19:37

Sauer by ju mal predstaiť teraz na výstave IWA 2013. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 5.3.2013 o 19:30

hm, tak to som nemilo prekvapený. Ale zasa veľmi zvedavý na nový SAUER 101. Ak vychytali drobnosti oproti maueru...tak to bude šupa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ajven, 5.3.2013 o 15:08

plati sa ja u Frana. cca 300-400 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 3.3.2013 o 19:17

Asi bude vhodné zavolať k predajcom a pozisťovať si to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 3.3.2013 o 17:54

Nevieš v akej výške, resp. či je to preverená info? Fraňo má na stránke ešte uvedené bez príplatku. V čase, keď som si Sauer kupoval ja príplatok dokonca bol, ale kompletka stála asi cca 150eur...a nie 500, čo mi scestné pýtať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 3.3.2013 o 17:18

Pokiaľ viem, tak už aj Sauer si dáva zaplatiť za ľaváka.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 3.3.2013 o 10:48

Som nepríjemne prekvapený, že mauser účtuje také nekresťanské peniaze za príplatok pre ľaváka. Pokiaľ dokážeš oželieť handspanung, zvoľ radšej inú zbraň. Ja som tiež ľavák a mám sauer 202, kvalitou materiálov mauser dorovná a bezpečný je tiež aj keď nemá handspanung, poistka pôsobí na spúšť aj bicie ústrojenstvo. Tých 500 eur by som doplatil radšej na kvalitnú montáž alebo do optiky. Prípadne zvoľ merkel, je to o sympatiách, ale tých 500 eur naviac si mauser nezaslúži, taký zázrak to zasa nie je, mne osobne ako som tu viac krát spomínal príde hrubý a ťažký, aj keď je to kvalitná zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 3.3.2013 o 10:07

Akorát listuji katalogem Austro Jagd, příplatek Mauser 510 eur, Mannlicher SM12 pouze pažba 165euro, Merkel kr1 je příplatek celkem zanedbatelný .Docela mě to štve, já volbu jestli chci být pravák nebo levák neměl. Nebaví mě za vše připlácet jen proto, že jsem se špatně narodil :). Pokud může udělat Sauer levou verzi bez příplatku, tak nevím proč Blaser nemůže, u přímotahu to snad musí jít jednodušeji. Ještě poznámka, ptal jsem se pár prodejců a zatím každý tvrdí, že Mauser v provedení pro leváka zanechává natahování bicího ústrojí stejné jako ve verzi pro praváka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 3.3.2013 o 3:48

Mauser 250 pažba a 499 pažba, záver... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off harad24, 2.3.2013 o 22:04

Viem, ze Blaser je 540 € pri drevenej pazbe a 216 € pri plastovej pazbe, ale neviem sa dostat k priplatku u Mausera. Ak viete niekto presne, prosim o info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 2.3.2013 o 21:28

Merkel,Blaser,Mauser maju priplatok za lavorue prevedenie...od 300 do 500 eur...Sauer je bez priplatku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off harad24, 2.3.2013 o 20:25

kody, aky je priplatok za lave prevedenie u Mausera? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 2.3.2013 o 20:09

KODY-je to len preto,lebo ho má málokto ma tak sa tu málo o nom píše,alebo sa nájdu odborníci,ktorý ho hned zavrhnú.Pred 2 mesiacmi som mal možmost na vlastné oči vidiet tuto zbran u "oborníka"v jednej obore u vás.Mal ju 2 sezony,ZA SEZONU STRELENYCH 67 KUSOV,čO JE Už SLUšNá VZORKA.Montáž priamo od výrobcu,kal.30-06,na tom SCHMIDT-BENDER-chlapík sa vyznala hovoril,že pri výbere sa vo finále rozhodoval medzi Merklom a Muserom a je rád,že to dopadlo tak,ako to je.Zbran som mal možnost len pochytat,mne sice nepasovala pažba,ale chod záveru,poistný systém atd bez akýchkolvek problémov.V tejto cenovej kategorii je to už len o sympatiách a o tom,kto čo preferuje.Tak či tak sa nejedná o nič iné,len o biznis.Problém je ,či si budeš mat možnost tô zbran vyskúšat v obchode,ja by som si zbran len podla obrázku alebo nejakých info nevedel kúpit.Prajem štastnú ruku pri výbere. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kody, 2.3.2013 o 19:40

Zdravím, také pokukuju po kulovnici a líbí se mi Mauser, jenže jsem levák a jejich příplatek za levé provedení se mi moc nezdá. Takže rozhodování přesunuji mezi Merkel Kr1 a Sauer 202 classic. Více se mi líbí ten Merkel, jen mě zaráží, že se tu o něm vůbec nemluví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 16.2.2013 o 21:37

Já taky ne, ale stále testuji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 16.2.2013 o 13:26

fanda: Já tomu věřím. Nic jiného mi ani nezbývá, u testování jsem nebyl. Ty jo?:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 16.2.2013 o 12:36

OndrejP: No a v tom to právě vězí, sauer nabízí celou řadu kulovnic, pro mě je ta váha hodně důležitá, kdežto mauser začíná někde na 3,4kg samozřejmě záleží na dýlce laufu a věř že to použití těch jakýchsi lehkých slitin je sakra dobře otestováno navíc pokud se náboj uzavírá přímo do hlavně může být pouzdro klidně z plastu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.2.2013 o 18:49

Určite okolo 14kg :) odkaz odkaz Ale tých par deka nerobí problém :) Behajú ako behajú, ten presun s takou zbraňou vyžaduje v prakticky dvoch ľudí. Momentálne je už tento kaliber proti pechotným cieľom prekonaný, ale pre mňa je to ikona. Výstrel je zážitok. Ale sme off topic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 15.2.2013 o 18:41

jenom 12,5 Kg a chlapy s tím v klidu běhaj po horách v Afganistánu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.2.2013 o 18:35

Súhlas, to sú tie osobné preferencie, ja uprednostňujem štíhlejšie flinty :) Ale pre skutočných horalov odporúčam odkaz Hrubá hlaveň, 14kg váhy, čistá oceľ! :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 15.2.2013 o 18:02

hold M03 je flinta pro chlapa který mu jedno jestli má na rameni 4 nebo 5kg :-))) a neřeší 20-30 deka.Jinak měl jsem možnost si zastřílet jak ze sauera tak M03 obě flinty jsou dobrý ale mauser je mauser ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.2.2013 o 17:38

Valdo a to chceš akože týmto povedať, že mauser je presnejší ako sauer? :D Áno hrúbka, dĺžka hlavne má vplyv na presnosť, ale to aj jej správne ukončenie (aj dlhá a hrubá hlaveň môže rozhadzovať), resp. správna dĺžka pre daný kaliber, strelivo a kaliber zbrane, údržba atď, atď. Pri poľovných zbraniach sa tu nebavme o vplyve 1mm hrúbke hlavne (aj keď neviem odkiaľ máš tieto údaje, či chodíš po obchodoch a porovnávaš samotné hlavne alebo si to niekde vyčítal ) ak poľovná zbraň ako celá sústava (a je jedno či sauer alebo mauser) má oproti profi zbraniam na presnú streľbu toľko drobných nedokonalostí (pažbenie, uchytenie hlavne , spúšť atď), že ich vplyv je oveľa zásadnejší ako 1mm hrúbky hlavne. To naozaj oželiem v prospech 300g váhy dole pri celodennom nosení, ktoré ja cítim. To skôr zásadnejší vplyv na presnosť zbrane má rozptyl fabrického streliva či chyba strelca. Ja so svojou zbraňou na 100m ak sa darí nastrieľam rozptyl v priemere okolo 0,5 MOA a na poľovníctvo mi to úplne stačí. Ak ty nastrieľaš s "presnejším" mauserom 0,3 MOA tak ti gratulujem, ale čo to pre poľovnícku streľbu znamená? nič. Na tele zveri to nepoznáš, aj líška ma komoru ako podpivník. Pri opakovanej streľbe detto, ja som v praxi ešte nemusel dupľovať viac ako 4x za sebou a to šli diviaky v lajne. 1mm hrúbky hlavne ani tu zázračný rozptyl oproti saueru nespraví. Väčší vplyv má to ako mi sedí pažba danej zbrane.Opäť opakujem, že si nemyslím, že mauser je lepšia zbraň ako sauer a naopak. Myslím si, že marketingovo sú tie zbrane vrátane blaseru robené tak, aby každá z nich pokryla potreby rôznych typov lovcov. Niekto aj na pištoli potrebuje 10 poistiek, aby sa jej nebál, niekto potrebuje pištoľ z kovu s váhou 1kg, aby ju cítil, iný uprednostní ľahký plasťák bez poistiek. Je to o potrebách konkrétnej osoby. Ale po stránke opracovania, kvality dreva, presnosti a spoľahlivosti zbraní a tiež praktického použitia sú si mauser a sauer rovní. Vidno to aj na príspevkoch, kde sa vytvorili 2 tábory majiteľov, v ktorých sú majitelia jednej či druhej zbrane spokojní, pričom takmer každému napĺňa daná zbraň jeho predstavu funkčnej a peknej zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 15.2.2013 o 14:05

Stagstalker: Ani já s tím žádný problém nemám. Nepochybuju o kvalitě pušek od Sauera, jen jsem shrnul důvody, proč jsem dal přednost Mauseru. To je vše;). A těch 200-300g...dobře. Hmotnost hraje ve prospěch Saueru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 15.2.2013 o 14:04

Stagstalker, a prečo asi neváži??? Už si niekedy držal v ruke hlaveň s M03 a Saueru v tom istom kalibri a v tej istej dĺžke? Zaujímala ťa niekedy hrúbka steny hlavne a aký to má vplyv na presnosť streľby? Čo spôsobí na váhe hlavne pridanie o 1mm na priemere? A presne ako hovoríš, je to každého vec, čo si kúpi. Pozdravujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.2.2013 o 13:31

OndrejP: ani celooceľový sauer neváži toľko koľko mauser, každopádne horná hranica najťažších celooceľových sauerov je na spodnej hranici váhy najľahšieho mausera. Ale kvôli 200-300g sa tu nebudeme sporiť, je to každého vec koľko chce a vyhovuje mu vláčiť na pleci. Z ľahkých zliatin je na saueri len puzdro záveru. Keďže sauer uzamyká priamo do hlavne, technologicky je možné ľahké zliatiny na púzdro záveru použiť, ja v tom nevidím problém. Životnosť takejto guľovnice je určite dlhšia ako aktívny poľovnícky život normálneho poľovníka a robiť z moderne vyrábaných guľovníc historickú pušku, ktorú chce odložiť pre pravnuka snáď nejde nikto. Kebyže kupujem pušku, s ktorou mám isť žiť na opustený ostrov, asi by som bral celooceľovú verziu. Ale v podmienkach slovenského poľovníctva, pri bežnom kalibri, je ľahšia váha flinty podľa mňa plus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 15.2.2013 o 13:28

dusab -s tym nastrelom je to trosku inak,ONDREJP to nenapisal uplne po lopate.Ale ak nerozumieš problematike,tak neviem načo sa zapajaš,bez uražky.FANDA-a ktora zbran podla teba je pokrokova?Pevne verim,že ta tvoja,či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 15.2.2013 o 13:16

Rempo, dusab: A to je další věc-za ty peníze se asi dá skoro koupit nová zbraň, ale v jaký kvalitě? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 17LABUZNIK17, 15.2.2013 o 13:09

tiež som sa rozhodoval medzi danými zbraňami...najlepšie spravíš keď si ich všetky vyskúšaš a zoberieš si tú ktorá ti najlepšie sadne do ruky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 15.2.2013 o 13:08

dusab, dnes o 12:07 cena výmenej hľavne je cca 600€ a nehovor že kúpiš "kvalitu" za 600€... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 15.2.2013 o 12:58

dusab: Já vím, že Handspannung nabízí i ostatní (2) výrobci, ale jeden je s přímotahem a druhý je plasťák. Měl jsem na mysli tuhle konkrétní kombinaci (odsuvný válcový závěr+Handsp.+minimum plastu, hliníku a bůhví čeho všeho), kterou mi nikdo jiný nenabídne. A nástřel samo závisí na montáži, ale ta je orig mauserácká (double square), takže z tohoto pohledu to trošku s kulovnicí souvisí. Nevím, jestli by tam šla dát jiná, snad nějaká na míru vyrobená, ale proč si komplikovat život? fanda: Ten tvůj Highland je hezká puška, ani popel proti ní. Její nízká hmotnost je, pokud vím, dosažena použitím jakýchsi lehkých slitin. Už jsme se tady o tom bavili, ale když si koupíš vyšší, celoocelovou řadu Elegance, váží tolik, co ten Mauser:/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 15.2.2013 o 12:07

Ondrej prinosom je akurat ten Handspannung (co sa da kludne ozeliet a ponukaju ho aj ini vyrobcovia), ostatne je takmer nepodstatne. To ze optika drzi nastrel zavisi od montaze a nie od gulovnice. A cena vymennej hlavne je takmer taka ako cena novej zbrane. 0% plastovych casti ponukaju, resp. neponukaju mnohe lacnejsie gulovnice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM