Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

psychotesty - diskusia

autor: off jancigas
pridané: 15.1.2013 20:46

otázka znie: k vydaniu ZP skupiny D potrebujem doložiť aj psychotesty? Ďakujem za odpovede


počet zobrazení: 17 017
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-61 z 61 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Daniel8, 16.1.2013 o 15:44

V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu držiteľovi skupiny A zbrojného preukazu alebo držiteľovi skupiny C zbrojného preukazu, ktorý má vydaný zbrojný preukaz na výkon zamestnania, policajný útvar hodnotí aj psychickú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 16.1.2013 o 15:41

Vydanie zbrojného preukazu § 16 Policajný útvar vydá zbrojný preukaz fyzickej osobe, ktorá a) písomne požiadala o jeho vydanie, b) je plne spôsobilá na právne úkony, c) dosiahla predpísaný vek (§ 18), d) je bezúhonná a spoľahlivá (§ 19), e) je zdravotne spôsobilá a psychicky spôsobilá držať alebo nosiť zbraň a strelivo, f) preukázala odbornú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo vykonaním skúšky pred skúšobnou komisiou (§ 21), g) má miesto pobytu na území Slovenskej republiky, h) v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo. kopírujem zo zákona v tom linku nižšie páni ... skúšky som mal minulý rok v októbri tak mi môžete veriť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 16.1.2013 o 15:37

ja Som tiez nikde nenasiel, ze musia byt psychotesty na vydanie noveho ZP. iba toto : Lekársky posudok o zdravotnej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo. No a to ti da praktický lekar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 16.1.2013 o 15:36

odkaz klikni si ten prvý zákonhľadaj časť zbrojný preukaza tam máš presne napísané že treba aj psychickú spôsobilosť pri žiasdosti o prvý zbrojný preukaz.... na žiadostiach to písané nie je pretože žiadosti sú z roku X pred naším letopočtom a nikto ich ešte neprerobil ..... bu´d si istý že psychickú spôsobilosť musíš dokázať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 16.1.2013 o 15:07

odkaz dole v žiadosti o vydanie (nového) ZP sa nikde nespomínajú psychotesty K žiadosti o vydanie zbrojného preukazu je potrebné priložiť : 1. Dve fotografie s rozmermi 30 x 35 mm, ktoré zodpovedajú súčasnej podobe žiadateľa. 2. Lekársky posudok o zdravotnej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo. 3. Odpis registra trestov. 4. Doklad obdobný odpisu registra trestov zo štátu, v ktorom sa žiadateľ trvale zdržiaval a jeho preklad do štátneho jazyka alebo čestné vyhlásenie, že nebol v cudzine uznaný vinným z trestného činu alebo z priestupku, pre ktorý nemôže byť považovaný za bezúhonného alebo spoľahlivého zo štátu kde sa za posledných desať rokov pred podaním žiadosti nepretržite zdržiaval viac ako šesť mesiacov. 5. Potvrdenie orgánu štátnej správy, že má oprávnenie podľa osobitného predpisu. 6. Potvrdenie právnickej osoby zaoberajúcou sa športovou činnosťou, ktorej súčasťou je športová streľba o členstve, ak žida o vydanie skupiny E zbrojného preukazu. 7. Potvrdenie o členstve v poľovníckej organizácii, v ktorej je registrovaný, ak žiada o vydanie skupiny D zbrojného preukazu. 8. Úradne osvedčujúcu kópiu dokladu, na základe ktorého možno započítať skúšku odbornej spôsobilosti alebo jej časť. 9. Písomné potvrdenie nadriadeného s personálnou právomocou, ktorým sa osvedčuje bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa a jeho zdravotná spôsobilosť používať služobnú zbraň (príslušník ozbrojených síl SR, ozbrojeného bezpečnostného zboru, ozbrojeného zboru, Slovenskej informačnej služby alebo Národného bezpečnostného úradu). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 16.1.2013 o 14:45

Na konanie o vydaní nového zbrojného preukazu sa primerane vzťahujú § 16 až 20 s tým, že sa preukázanie odbornej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti nevyžaduje, ak tento zákon neustanovuje inak. V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu policajný útvar hodnotí zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa o vydanie nového zbrojného preukazu a odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo. V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu držiteľovi skupiny A zbrojného preukazu alebo držiteľovi skupiny C zbrojného preukazu, ktorý má vydaný zbrojný preukaz na výkon zamestnania, policajný útvar hodnotí aj psychickú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo..... a teda netreba pokiaľ nemáš Ačko alebo Cčko skupinu ZP... a súhlas s Edom... je to len fraška aby sa z ľudí vytiahli peniaze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 16.1.2013 o 12:31

A keď som ich absolvoval už raz keď boli povinné ,pri predlženi zbrojného ktoré ma čaká v roku 2015 treba ich opakovať ???? či?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.1.2013 o 11:46

Ano potrebuješ .Už zase budeme robiť psychotrest miesto psychotestu. Škoda času mohli sme to poslať šekom a nemuseli trapošiť pred psychológom . Keby bol človek ktorý nie je spôsobilý urobiť psychotest tak si ho proste kúpi . Nehrajme sa na to, že na Slovensku je obtiažne si takýto úspešný test kúpiť !!! Že tento žartík bude stáť pre niekoho i týždennú mzdu nie je tiež tajomstvo . Strelec v Devínskej skrz ,ktorého sa z populistických dôvodov ako i finančných dôvodov spustili povinné psychotesty mal úspešne absolovovaných niekoľko pychotestov. Čiže skúška správnosti . Keby pred strelbou v Devinskej boli psychotesty povinné stalo by sa tam to isté čo bez nich . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jancigas, 16.1.2013 o 10:46

ja doplnkovú robím hneď pri skúškach o prvý poľovný lístok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 16.1.2013 o 10:09

a ešte k skupine D si nezabudni dopísať aj skupinu F(zberateľské účely) nič za to navyše nedáš ani nevieš kedy sa ti to zíde a prípadné dopísanie tejto skupiny ZP do ZP stojí 16,50 takže prečo to nespraviť hneď a zadarmo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 16.1.2013 o 10:06

odkaz kuk sem prípadne choď na políciu .... ale treba žiadosť dve fotky potvrdenie od lekára potvrdenie o psychotestoch a papier z SPZ(SPK)... po mojej skúsenosti najlepšie ísť na políciu dajú ti vhodnú žiadosť ... ja som ju musel na polícií prepisovať .... potom si budú overovať tvoju bezúhonnosť a spoľahlivosť a potom ti príde pozvánka na skúšky(ak všetkému vyhovieš) na skúšky kolky za 49,5 €(poplatok za vykonanie skúšky) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 16.1.2013 o 9:11

Pozor, policia akceptuje psychotesty len od KLINICKEHO psychologa, nie od bezneho. Zoznam klinickych psychologov v Tvojom okoli Ti rada poskytne slecna na policii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 15.1.2013 o 22:31

Zajdi na policiu a tam ti všetko vysvetlia aj povedia aj ti dajú formulare na vyplnenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on keny, 15.1.2013 o 22:23

takze bez potvrdenia od psychologa a od lekara nemusim ani na policiu ist podavat ziadost o zbrojny preukaz? kolko stoji potom samotny zbrojny preukaz? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off meoptaR1r, 15.1.2013 o 22:05

ja som ho mal zadrzany a teraz som si ho vybavoval naspat a bolo to dost zlozyte...a hlavne financne narocne....porazit ma s takeho systemu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 15.1.2013 o 21:51

meoptaR1r u nás 80e. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 15.1.2013 o 21:29

výpis registra trestov si nepodávaš to si PZ vytiahne osobitne. Ale ostatné veci ako potvrdenie od psychologa na zaklade psychotestov a prehliadku od obvodného musíš mať. Samozrejme všetko máš napísané v príslušnom zakoniku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horar1992, 15.1.2013 o 21:26

ja som u lekara platil 10eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jancigas, 15.1.2013 o 21:23

a až potom podávam žiadosť na PZ spolu s výpisom z registra trestov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacik, 15.1.2013 o 21:21

a potom ked to uspesne zvladnes,potvrdenie od lekara,ktore bude stat min.30 eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off meoptaR1r, 15.1.2013 o 21:10

ano ktore sa robia u psychologa a bude ta to stat 60eur.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-61 z 61 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM