Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kúpa guľovnice + puškohľad - diskusia

autor: off Tribecman
pridané: 11.1.2013 19:20
Zdravím všetkych,

Vie mi niekto poradiť pri kúpe gulovnice aj s optikou? Ktorá značka a prečo? Polovat budem prevažne na raticovu a diviaciu. Kaliber mám v uvahe bud 7x64 alebo 308W. Cenový strop 4000.00 ecok za oboje. Vďaka a veľmi rad zvážim každý príspevok. Ďakujem - Lovu Zdar
počet zobrazení: 18 055
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-68 z 68 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Hekler, 12.1.2013 o 22:43

dobré ponuky, len ja keď vidím na výstavách poľovnícky nôž bez pílky a polovnícku pušku bez mieridiel dvíha sa mi tlak ... (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.1.2013 o 18:36

Blaser R8 . Napíš sako80 ti urobí určite výbornú ponuku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 12.1.2013 o 10:47

Tribecman: Ja som tiez ked som si vyberal pusku mal viacero kandidatov, vybral som si Sauer, pretoze som mal pri tej puske pocit, ze ju vyrobili pre mna. Hlavne nezvyknem menit, preto som tu nevyhodu oproti mauseru ozelel, mauser mi pride na moj vkus prilis hruby(s vynimkou modelu alpine), kazdopadne je to poctive zelezo, co sa vsak negativne prejavuje aj na vahe zbrane. Ku kalibru. Zalezi kde a co budes lovit, pripadne na ake vzdialenosti.Ak na polovnicke, cize do cca 180m, nie je s danym kalibrom ziaden problem, ONV je u neho od cca 150-165m, pri lahsich strelach mozno troska viac. Nie je to vsak kaliber na strelbu na dlhe vzdialenosti, kde existuju vhodnejsie kalibre. 8x57 je dlhorocna klasika, ktora v poslednom obdobi zaziva renesanciu, vhodny do jeleniarskych oblasti a na tazsiu zver a tiez i na spolocne polovacky vdaka tazsim a pomalsim "guliam" :) Vhodna alternativa k 308win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 12.1.2013 o 10:34

jozef-vsak ja viem, ja som len cakal, kedy nieco take napise, vies?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 12.1.2013 o 10:33

Dostal som zopar rad aj do posty a veru Stayer si jediny kto BLASER doslova odpisal - preco? Nemas dobru skusenost stymto produktom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 12.1.2013 o 10:21

serex steyr to už napísal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 12.1.2013 o 10:10

steyr- priznam sa, ze som cakal, kedy napises nieco v zmysle, ze nekupuj si blaser :) :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off steyr, 12.1.2013 o 9:58

Súhlasím so Stagstalkerom, kaliber ti radím 8x57 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 12.1.2013 o 0:20

Tribecman: Jestli se můžu vmísit do diskuze, tak jestli ti někdo radí 8x56, náboj zavedený v Rakousku v roce 1908 pro lovecké kulovnice Mannlicher Schönauer, tak je pěkná ku..va zlomyslná. Krom toho, že budeš těžko shánět takhle komorovanou pušku, tak munici neseženeš jistě:DD. Ale asi ses překlepl, máš na mysli 8x57IS a proti té nelze nic namítat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 11.1.2013 o 23:59

Stagstalker - mne ta sauer tiez sadla aj padla do oka sice som znej nestrielal este. Co tak kaliber dostal som typ na 8x56 vraj je setrny ku zvery a ma dobru balistiku? planoval som sice medzi 7x64 alebo 308W ale ani 8x56 nemusi byt zla alternative resp moznost. co ty na to? Dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 11.1.2013 o 23:57

Steyr - som rozmyslal uz aj nad seconhand zbrani a nevylucujem ani tuto moznost! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 11.1.2013 o 23:23

S tymto rozpoctom by som siel bud do Sauera 202 alebo Mausera M03, zalezi, ktora ti viac sadne. Mauser ma prepracovanejsiu poistku(tym, ze nezaistuje len mechanicky spust), lepsie vymyslenu vymenu hlavni(pri zmene a opatovnom nasadeni drzia nastrel), ale zasa Sauer mne osobne lepsie sedi v pleci a viac ladi oku. Puska musi byt z casti aj o emociach, inac sa s nou nezohras. Optiku by som vyberal z vyssich rad znaciek Kahles, Zeiss,Swaro alebo Schmidt Bender. Bez montaze, resp. pri istych kombinaciach aj s nou sa do cenoveho limitu urcite zmestis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 11.1.2013 o 23:07

Hlavne si nekupuj blaser. Optiku ti radí motaq dobrú. Musí to byť nová zbraň? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off OndrejP, 11.1.2013 o 21:46

motaq: To věřím, i mě to překvapilo. Nic, díky za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.1.2013 o 21:44

Ondrej v zasade lovu to neprekaza, je to len pas po okraji, ked zvacsenie zmenis medzi 3-4 tak je to uz ok, ale ako pises pri puskohlade za tolko penazi by to aj mna hnevalo a poviem pravdu dost ma to prekvapilo u zeissa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 11.1.2013 o 21:42

motaq: Zajímavý. U puškohledu za 50.000,- by mě to asi hodně sr..lo. Omezuje to nějak na lovu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 11.1.2013 o 21:34

Ja si rad nachavam radiť v takýchto odborných sferach lebo so Zbraňami nemám skúsenosti veľa. Swaro je tak trochu moja slabina kedže uz mám pozorovaci ďalekohľad tejto značky! Žena to nemôže stráviť že toľko chcem vyhodiť za take veci ale čo uz ženy nepolovnicky sú uz raz take :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.1.2013 o 21:33

OndrejP, varipoint tento fenomen nema HT ano, ale len pri 50, pri 56 je to uplne vporiadku. nie je to len moja skusenost :-) osobne si myslim ze je to sposobene tym ze HT ma vacsie zorne pole pri zvacseni 2,5 zvacseni a pri takomto zornom poli uz nedokazali celkom zvladnut ostrost obrazu. HT 50 ma zorne pole 14,8m zatial co varipoint 14,5m pri 56 je zorne pole u oboch rovnake 12,5m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.1.2013 o 21:28

s tou vymenou hlavnou mas pravdu, ja tiez zvazujem kupu novej zbrane, podmienka je handspannung (rucne natahovanie) cize do uvahy pripada blaser, mauser, a najnovsie aj mannlicher sm12 ale tuto poslednu alternativu som vylucil z dovodu ze nema vymennu hlaven....no ak si vies zohnat swara za dobru cenu s US tak nespekuluj, lepsie nic nezozenies.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 11.1.2013 o 21:28

motaq: Je to mimo téma a ani se nechci dohadovat, ale mám Varipointa s objektivem 50 a na zvětšení 2.5 je obraz krásně ostrý. Proto mě tvoje zkušenost překvapila. Do HT jsem nekoukal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 11.1.2013 o 21:23

motaq ztym rozpoctom máš pravdu. Ja som vonku a swara si viem zohnať z UDA tam je to o niečo lacnejšie takze na železo mi ostane asi okolo 2400 ecok. Výmena hlavnú je podmienka si myslym že na dlhu trať je to lepšia voľba ako potom kupovať novú guľu pri pocite zmeniť kaliber nemyslíš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.1.2013 o 21:22

Tribecman, zeiss victory ht robie 2,5-10x50, nie je to zle ale jedna vec sa mi celkom nepaci a to je to, ze pri zvacseni 2,5 a 3 nieje okraj obrazu celkom ostry. pri 50 by som osobne skor volil kahles csx 2,5-10x50. ak ti ostanu peniaze na swara tak potom swara len ci sa mestis do rozpoctu. 4000 nie je malo ale r8 profesional vychadza nejakych 2600 Eur (novy) + montaz cca 380-400 Eur a na puskohlad ti ostava 1000 eur..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 11.1.2013 o 21:01

Optiku som mal v uvahe bud swaro alebo zeiss, 3x12x50 , o gulovnici Ešte pouvazujem, tá R8 blaser sa mi celkom páči ale nedrzal som ju Ešte, kamarát má manlichera Classic 7x64 mal som ju vruke a tiež nie zle lepšie mi sadla Sauer 202. Ďakujem za vaše nazori chlapi. !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 11.1.2013 o 20:48

Chlapi ti dobře radí. Jen pokud máš na útratu 4000€, tak se vyprdni na Duralyt a vezmi nějaký "dospělý" kukr. Lhostejno jestli Helia CSX, Swaro Z6i, Zeiss Victory nebo S&B Zenith. Vedle nešlápneš. A kloním se k M03 Basic, taky ho objednávám;). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 11.1.2013 o 20:19

Treba uvažovať ako motaq: Mauser M03 BASIC + Kahles CSX 2,5-10X50 + montáž alebo Blaser R8 Profesional + Zeiss Duralyt 3-12x50 + montáž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.1.2013 o 20:02

d0 4000 tisic mas velky vyber, zbran podla toho co ti vyhovuje, blaser r93 alebo r8 velmi dobra volba, mauser m03 rovnako, puskohlad by som odporucal Kahles CSX, velmi dobra optika, a oproti zeissu sa mi paci to ze ma polohovy senzor pre vypinanie cerveneho bodu, podobny system ma aj leica a swaro, a cenovo je prijatelnejsie na tom ako swaro, aj pri vysokej kvalita ti ostane vac penazi na zbran ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 11.1.2013 o 19:42

Blaser R93 alebo R8 Profesional satel montaz a Zeiss 3-12x56 cer.bod. kaliber 308w. Ja osobne by som isiel do tohto. Vsetko zalezi od vkusu a hlavne si zbran treba vyskusat, musi ti pasov dokonale. Tod moj nazor. Ale ani Steyr Manlicher a podobne nic nepokazis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-68 z 68 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM