Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Vaš názor na populáciu medveda hnedého - diskusia

autor: off Pjedro18
pridané: 3.4.2008 16:40
Podla mna ich stav b sa mal znizit
počet zobrazení: 6 439
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on WolfHunter, 4.11.2017 o 11:56

Ták ja som tu neprispeval v 2008 ale za poslednú dekadu 5 rokov možem smelo povedať len toľko zatial čo ekologický teroristi z mimovládok každý den využívaju vdaka mediam internetu demagogiam klamstvám a ich všade dobre známi praktikám každu príležitosť aby učelovo ochranovali zdroje svojích prímov naši papaláši robia hov.o od čias SPK sa staraju o vastné bachory a ako správna mafia ruka ruku myje štýlom kto nič nerobí nič nepokazí čakajú ako sa to vyvynie hlavne aby im to neohrozilo flek...realita je taká že sa čaka na prvy smrtelny utok medveda odkedy zaviedli šaškarinu u vlka docielili tak akurat že chovatelia dobtyka nas maju v zuboch dobre vieme čo ukazal bobor čo dokazal kormoran...chránia sa lesy ktoré su hospodarske idu sa vyhlasovat bezzasahove uzemia a hrať sa na evoluciu samozrejme bez štipky zodpovednosťi a my sa máme polovnici stiahnuť a prizerať ako ktosi žne kde nesial...ha ha ha dokedy ...mala zver nikoho nezaujíma ani tetrov ani problem dotovania polnohospodarov kedy je čoraz viac vecí na hlavu postavených...k medvedovi by sa mali najviac vyjadrit obyvatelia tatier ty maju skusneosti s tým čo sa deje ak sa nepočuva odborníkov praktikov kompetentných...ale pliagu dnešnej doby aktivistov

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
on WolfHunter, 4.11.2017 o 11:56

Ták ja som tu neprispeval v 2008 ale za poslednú dekadu 5 rokov možem smelo povedať len toľko zatial čo ekologický teroristi z mimovládok každý den využívaju vdaka mediam internetu demagogiam klamstvám a ich všade dobre známi praktikám každu príležitosť aby učelovo ochranovali zdroje svojích prímov naši papaláši robia hov.o od čias SPK sa staraju o vastné bachory a ako správna mafia ruka ruku myje štýlom kto nič nerobí nič nepokazí čakajú ako sa to vyvynie hlavne aby im to neohrozilo flek...realita je taká že sa čaka na prvy smrtelny utok medveda odkedy zaviedli šaškarinu u vlka docielili tak akurat že chovatelia dobtyka nas maju v zuboch dobre vieme čo ukazal bobor čo dokazal kormoran...chránia sa lesy ktoré su hospodarske idu sa vyhlasovat bezzasahove uzemia a hrať sa na evoluciu samozrejme bez štipky zodpovednosťi a my sa máme polovnici stiahnuť a prizerať ako ktosi žne kde nesial...ha ha ha dokedy ...mala zver nikoho nezaujíma ani tetrov ani problem dotovania polnohospodarov kedy je čoraz viac vecí na hlavu postavených...k medvedovi by sa mali najviac vyjadrit obyvatelia tatier ty maju skusneosti s tým čo sa deje ak sa nepočuva odborníkov praktikov kompetentných...ale pliagu dnešnej doby aktivistov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off rudy72, 4.11.2017 o 6:31

Pri prezerani starších diskusií som narazil na túto a tak trochu ma naháňa do smiechu.:) Objasním! Táto diskusia bola založena 2008 tedaskoro pred 10 rokmi a posledný príspevok je z 2010, už vtedy sa v nej hovorilo o potrebe znižovať neunosne stavy medveďov lebo robia problemy. Medzi tým ubehlo 10 rokov. Prebehlo aj sčitavanie medveďov(to slávne zbieranie hov..n.)ktoré ukázalo že medveďov je podľa tzv"ochranárov" ešte furt strášne máááááááááalo,preto ich musíme naďalej všemožne chrániť. Chcel by som vidieť komentáre tých diskutujúcich spred 10 rokov ako to vidia teraz s odstupom času. Pochádzam z oblasti kde medveďov chválabohu nemáme ale občas počujem správy že v okrese sa sem tam nejaky medveď potuluje ale radšej sa časom stratí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 30.11.2010 o 11:59

Neobčurávaj strom, radšej na zem. Diviak, keď sa bahní, či kaluží (teraz neviem, ktorý termín je správny pre diviačiu) (bahní), sa potom následne obtiera o strom, aby sa zbavil hlavne parazitov. Čiže necikaj mu na jeho strom. Asi preto ťa aj vyplašil :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 12.10.2008 o 18:45

lebo nechápem tomu že máme aj v parlamente zastúpenie dokonce sa mi v tejto otázke podarilo zhodnúť aj s niektorými ochranármi dokonca z LOZ VLK a podobný názor majú aj odborníci(naši) aj poľovnícka verejnosť a veci sa nepohli nič do predu. Čo ta spísať petíciu??!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 12.10.2008 o 18:17

veru súhlasím s lesnyk-om má pravdu posnažme sa nejako zmeniť čas a aj podmienky lovu medveďa lesného ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 12.10.2008 o 16:55

odaz pre niektorých-nelegálnym odsterlom populáciu medveda neovplyvnime treba sa snazit upraviť podmienky lovu lebo tento stav je alarmujúci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 11.10.2008 o 18:05

Alfa- Ty si tam niekde od Párn... či Žaš... a v Žaš... im to urobili tiež pred pár rokmi, že? Myslím, že vtedy bol hospodár ešte J.M. Údajne mali podozrenie - no vieš na koho. Neviem, ako to dopadlo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 8.10.2008 o 8:59

Vedľa v združení majú povolenie na lov macka do 100kg. Asi im začali vnadisko polievať nejakým sajrajtom, lebo maco prestal chodiť. Predtým chodil ako hodinky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 7.10.2008 o 22:14

No, populácia medveďa hnedého na Slovensku za posledné desaťročia narástla niekoľkonásobne a nejakých 300-400 jedincov tu vzhľadom ku škodám a bezpečnosti občanov nemá čo robiť!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 7.10.2008 o 15:45

alfa - hmmm...a kde bola druhá, tretia, štvrtá, piata rana ? a druhý zásbník? sumka? prečo ste ho nechali odísť ?! Kua keď pôjdem v piatok a sobotu zbierať žalude aby som sa pripravil, možno ste ho poslali k nám :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 7.10.2008 o 11:52

iboo, veruže chlapík si ho zmýlil s kancom. Až po rane, ked zreval a postavil sa na zadné všetci ušli z kukuričniska. Našťastie to nemuseli riešiť macko žije naďalej. Pravdepodobne ho len štrajchol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 6.10.2008 o 15:57

alfa - čože ????? to nemyslíš vážne!!!! mám to len kúsok....do čerta asi budem musieť kúpiť aj ja nejakého rigbiho.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 6.10.2008 o 7:19

Už sú aj v Teranoch pri Dudinciach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 5.10.2008 o 21:11

to je dobrá správa reminkton čochvíľa budú aj na bratislavskej kolibe a potom ešte len začne kuca- paca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 20.6.2008 o 21:18

Určite sú miesta, kde je medveďov málo, ale sú miesta kde ich hustota je vysoká. Oblasť Párnice na Orave, kde do kukurice chodilo okolo 6 medveďov. Okolie Choča, kde do pšenice chodilo pravidelne 8 medveďov. Ja som mal to šťastie jedno ráno mať do 80m hneď troch. Jeden mi vošiel skoro do "rúry", keď som čakal diviaky. Ak by na moje zvolanie nezmenil smer kúpil by ju. Zastal odomňa do 10m. Až keď som zopakoval vtedy ešte hrubým hlasom "HEJ", začal upaľovať. Mal som šťastie, bol to dominantný samec, domácim dobre známi. Zaujímavé, ale prvý krát som videl medveďa čierneho sfarbenia a hlavu - pysk mal úplne pretiahnutý s hnedým pálením. V roku 2007 bolo 78 útokov na človeka z toho 7 zo zraneniami - nový HUBERTLOV. Budeme čakať až kým medveď niekoho nezabije? V prehustených oblastiach ho treba regulovať do "úmernej" hustoty 1ks na 3000 ha úplne postačuje. Nemôžem pochopiť, že isté PZ kde medveď napadol a dokaličil ujkovi celú tvár, musí ešte raz zdôvodňovať žiadosť o odstrel tohoto medveďa. Zatiaľ toľko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 11.6.2008 o 14:08

Som rad ze stastne, ja zatial tiez len stastne ale nazor mi to nezmeni :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nuny, 11.6.2008 o 13:36

Cilan ja už som sa z medveďom stretol a dokonca viackrát ver alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 10.6.2008 o 19:51

kde si zobral ze si privlastnujem prirodu?, co sa tyka toho medveda ked sa s nim dlhodobo dostanes do priameho styku a nie len z pocutia zmenis nazor, a co sa tyka toho napravovania prirody tak ziadne napravovanie nie je, clovek si ju prisposobuje k svojmu obrazu tak ako potrebuje a inak to uz nebude, rozdiel je len v ludoch ze jedny to pokladaju za sparvnu vec ,ze tak to ma byt a iny si to zas predstavuju inak tot vsio ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nuny, 10.6.2008 o 17:47

Človek zasahuje už moc do prírody a ako to teraz vyzerá,pokazit alebo narušiť prírodu je ľahké ale napraviť ju už bude veľmi ťažké. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nuny, 10.6.2008 o 17:42

Cilan neprivlastňuj si prírodu nie je tvoja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 10.6.2008 o 17:01

nuny, predstav si ze by sa v tvojej chalupe zapacilo dakej havedi, ktora by bola prisne chranena, chcel by si sa jej zbavit(zregulovat na unosnu mieru) alebo by si ju velebil do nebies? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 10.6.2008 o 12:08

stavy medveda by sa mali regulovať ved tem kde ja bývam je jeden medved istý a další dvaja sú otázni a k tomu ked prirátam že ja v poslednej dobe veľký zber lesných plodov tak môžu prísť do dediny a narobiť veľké škody(mne sa to už stalo ked mi jeden medved pocas jednej noci vykynožil celý chov zajacov okrem dvoch) rozhodne som na tej strane aby sa stav medveda reguloval ale kontrolovane lebo je to zároveň pekná "šelma" našich lesov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 9.6.2008 o 20:40

NUNY ja nie, nie som poľovník. A ak vieš o niekom, tak si splň svoju povinnosť a oznám to orgánu činnému v trestnom konaní, za pytliactvo. Potom iba mútiš vodu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nuny, 9.6.2008 o 13:48

Ajajáj teraz prišiel zas na rad medveď ja viem že vy ich aj tak zregulujete aj bez povolenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 8.6.2008 o 9:27

CILAN veľmi dobrý a logický názor. Zver je potrebné chrániť tam, kde je ohrozená a regulovať v oblastiach jej premnoženia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 29.4.2008 o 18:27

zaujmavé je aj to že štáty ako francúzsko a pod..nás chcú učit ako chránit velké predátory ako medveď ked oni si celú populáciu vyhubili .Nemci nap. chceli aby sa medvede od nás postupne rozšírili do Bavorska . ale ved v Bavorsku bola dobrá populácia medveďov no ale oni ich vyhubili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinbb, 29.4.2008 o 18:00

podla mna je ich uz troska moc, lebo ked sa medved ukaze uz aj tam, kde ho dobrych 20 rokov ani len vtacik zivacik nevidel a hned 4, tak asi na tom nieco bude.Myslim, ze je na case prist na neaky sposob ako sa s ochranarmi dohodnut a najst kompromis, ktory bude mat hlavu aj pätu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 12.4.2008 o 22:00

moj nazor na populaciu medveda je rovnaky ako aj na diviaciu populaciu, a postupne ho zacinam aplikovat aj na vysoku, su oblasti kde je danej zveri vela a robi neunosne skody a treba to dako riesit , a su tiez oblasti kde je problem nieco take zahliadnut , nie aby sa tam este diskutovalo o dakej populacii, jednoznacne v otazke medveda treba postupovat regionalne a vzhladom na velskost Slovenska nemam na mysli region Slovensko ako sa to robilo doteraz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 12.4.2008 o 18:58

máš vlastne pravdu ale medveďov na slovensku je na to akí malí štát sme dosť slušní počet a to nežijú na celom území slovenska. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 12.4.2008 o 7:45

NIE JE TO MOJ NÁZOR, ale akosi som sa k nemu dostal. Tak ho dávam do pľacu. Prosím nadávky neadresujte mne, viem, že 99% z Vás s tým nebude súhlasiť.
MŽP nevie, koľko je medveďov, ale 10% z nich určili na odstrel. Z toho im vyšlo slušné číslo na takzvaný regulačný odstrel (podľa tvrdenia je ich veľa, má ich byť menej). Je to ako keby primátor Popradu povedal, že vzhľadom na opakované problémy s opilcami a so zdrogovanými típkami, ktorí spôsobujú problémy, usúdil, že v Poprade je veľa občanov a bude potrebné pristúpiť k regulácii. Poslanci schvália, že treba znížiť počet občanov mesta o 10% a potom polícia dostane povolenku a odstrelí zopár občanov, ktorí si nedajú pozor a nebudú v brlohoch. Medzi inými odstrelia aj niekoľko slušných učiteľov, lekárov,a mamičky s bábätkami a budú sa čudovať, že opilci a típkovia ďalej chlastajú, drogujú, bijú ľudí a spôsobujú problémy presne tak ako aj pred regulačným odstrelom.

Nikto nevie koľko mám byť medveďov. To vedia oni sami. Sú tam, kde sa im páči, kde majú potravu, a kde môžu mať potomstvo. Čergov sa im napríklad vôbec nepáči, zato Tatry a Poloniny áno.
Ukážky z nakrúcania života medveďov v Tatrách sú na: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniciarka21, 9.4.2008 o 21:56

tak Peto ja si myslim, ze pri regulacnom odstrele by sa mali zmenit podmienky lovu, pretoze uz dlhe roky sa znizuju odstrelom iba prirodzene prirastky, ktoré sa pohybuju od 5- 10% ročne, pričom toto iste čislo predstavuje zaroven aj kotu na povolenie regulacneho lovu. Smola je tiez ta, ze ani tento odstrel sa neda plnit na 100% a je plneny zhruba na 30% a z jeho vybavovanim su spojene casto krat komplikacie a zdlhavost ... myslim si, ze na znizenie poctu je potrebne lovit aj jedince teritorialne a samozrejme tazsie ako 100kg a aj na masitej navnade, lebo pocas sezony ma medved rastlinnej potravy dostatok...o tejto problematike by sa dalo vela diskutovat...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 8.4.2008 o 19:03

Medveď hnedí je naša najväčšia mäsožravá šelma jej početnosť je už asi veľká keď došlo k napadnutiu človeka už aj pri považskej bystrici .problém je v tom že odstrel medveďa je dosť problematický keď už máte povolenku ktorá tiež nebola lacná musíte medveďa nájsť a keďže sa nemôžu používať mäsité návnady je to dosť problematické a k tomu je ešte presne určená doba kedy máte medveďa uloviť , a keď medveďa neulovíte musíte zaplatiť sumu ktorú daní jedinec spáchal na hospodárskych zvieratách a iných plodinách .preto bi sa mali zjednodušiť kritéria na odstrel medveďa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM