Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Broková kozlica IŽ 27EM - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 30.3.2008 22:53
Mám záujem kúpiť brok. kozlicu IŽ 27EM na lovecké účely. Predajcovia mi stále núkajú zbrane s výmennými čokmi, ale sú aj s pevným zahrdlením. Jednospúšť či dvojspúšť? S komorou 70 či 76mm? Rôzne tvrdenia sa týkajú aj dreva pažby- údajne je len z brezy ( svetlé z vrchného dreva, tmavé z koreňa brezy), iní udávajú aj orech či buk.Poradíte?
počet zobrazení: 9 478
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off brandebur, 3.2.2015 o 17:16

čau,aj ja mam iz-ku, ale dvojku 58M, chcem aj kozlicu 27EM, mam ponuku na skoro novú, aj ju zoberiem,lebo je komorovaná aj na Magnum náboje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 8.11.2012 o 22:08

admin poľoval som s ruskou kozlicou EMkou, dvojspúšťovkou, klasika s pevnými čokami, predal som to po troch rokoch tuším kolegovi, vidím tú zbraň denne. brunír stojí za veľké guľové, z pôvodnej pažby zliezol lak, naštastie po technickej stránke stále pevné zámky aj po cca 500 výstreloch, fakt stav nových zámkov. Podľa môjho názoru za ten peniaz je to trochu málo muziky, presedlal som na trošku subtílnejšie zbrane, no na prvý oťuk sú fakt dobré (ako medzník na zistenie, čo mi vyhovuje a čo nie), pozri si brokovnice marocchi first... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 1.11.2012 o 9:09

Zaujímali by ma vaše skúsenosti po niekoľko ročnej praxi. Ste s tými IŽ spokojní? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 21.5.2008 o 15:43

iboo- je to 6. obrázok na prvej strane- klikni na neho, máš tam ten článok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 21.5.2008 o 15:27

pre iboo-choď na google, klikni na obrázky, nie web, ale obrázky, do vyhľadávača zadaj brokové zbrane IŽ a myslím že hneď na prvej strane nájdeš aj obrázok Optimy. Dokonca som na nejakom fóre (českom) čítal recenziu na tieto zbrane. vychválil ich autor článku, ale zvažoval som jej kúpu a viacerí predajcovia ma odhovorili-rôzne poruchy, zlomená súčiastka a pod a doporučili mi radšej IŽ, ktorú som kúpil. Ak budem mať čas ( ale mám ho veľmi málo), možno Ti pohľadám niekedy ten článok a dám ti vedieť. Ja som kúpil IŽ 27-EM-1C Nikel- veľmi pekná, ešte som ju od 30.4.08 ( kúpa) nemal čas nvyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 20.5.2008 o 23:46

ludia - spomínali ste tu kozlice OPTIMA - vie neikto o nich niečo viac? obrázky, recenzie, webovské stránky....nič neviem zohnať, gúúúgle také niečo nejako nepozná, ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 14.5.2008 o 22:23

Tak som ju ( IŽ 27 EM-1C Nikel) teda predsa len kúpil ešte 30.4.08 ( aj keď ma predajca obtiahol o 2400 sk naviac ako bola dohoda), myslím že vyzerá vzhľadom na cenu veľmi slušne, drevo je tmavé, baskula niklová s arabeskou ( vyzerá lepšie ako tie bez arabesky, lebo aj také mi núkal v rovnakej cene)ale ešte som nemal možnosť vyskúšať ju na strelnici. Vďaka za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 16.4.2008 o 19:28

predal som ju z prozaického dôvodu, za ktorý by ma niekto (možno aj ty) považovali za blázna. kaliber! nehnevaj sa, ale ja nebudem ten , čo bude kupovať brokové strelivo po 9-10 sk a ak chcem lacnejšie (8 sk) tak musím obtelefonovať pol Slovenska kde majú akurát náboje CgT. jeden jediný dôvod, prečo som ju predal! nooo a ešte ďalší, chcel som inú flintu, tak som sa niečoho zbavil, niesom milionár, aby som mohol stále len nakupovať :-) ale trošku mi je za ňou lúto, ale život ide ďalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 16.4.2008 o 15:13

iboo a prečo si ju predal keď vieš že kvalita starších ruských zbraní je neporovnateľne lepšia ako tých novších. rusi si tiež kedysi zakladali na tom aby ich zbrane zniesli predovšetkým ťažké klimatické podmienky tajgy a všeobecne Sibíri preto boli také kvalitné čo sa týka spracovania hlavní. Treba si uvedomiť že IŽ-ky boli zbrane tzv. pracovné ktoré dennodenne používali lovci. Mne sa tiež párkrát stalo že som použil brokovnicu ako palicu v ťažkom teréne samozrejme že vybitú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 16.4.2008 o 11:54

fatran - ale aj ty velmi dobre vieš, že tá nová IZH 27EM 1C nieje ten istý materiál, čo tvoja IŽ27E. mal som doma tiež IŽ 27E a dal som ju preč tiež za 6, ale to bolo poznať že to je iný materiál, aj iné opracovanie dreva! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 16.4.2008 o 10:50

ja mám IŽ 27E 16 kúpil som ju za 6000 pred 5 rokmi a vtedy mala 2 majiteľov a 17 rokov kamarátov syn my upravil a vyrezal pažbu a si myslím že ma prežije obyčajný poľovník takú zbraň ked sa o ňu primerane stará nemôže zodrať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 16.4.2008 o 8:42

Igor43 - v dnešnej dobe, a momemtálnej finančnej situácií by som sa rozhodol asi rovnako...
Nech Ti teda bude slúžiť čo najdlhšie. Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 16.4.2008 o 1:01

snipko- rozhodol som sa , kúpim IŽ 27 EM-1-C nikel, komora 76, kal.12/12. Dúfam, že na to 1-2x použitioe za rok budem spokojný. Vďaka za rady, chlapci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 14.4.2008 o 14:35

Igor43 - ....údajne došlo k opak. zlomeniu súčiastok. Aj s Tebou súhlasím ale slová ako: údajne, počul som, mám kamaráta.... Ti moc nepomôžu v rozhodovaní pri voľbe zbrani. Môžu Ťa jedine prikloniť sa na jednu alebo druhú stranu. Najlepšie je všetko si odskúšať a testovať, vytvoríš si vlastný názor a slová iních Ti potom budú ukradnuté. Zasa ale na druhej strane všetko niečo stojí.... Je na každom ako a prečo sa rozhodne.
Neber to osobne, to je iba čisto môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 14.4.2008 o 14:29

iboo - súhlasím s Tebou. Srdce túži po inej zbrani ale peniaze Ti dovolia inú. No čo už. Ja tak isto kladiem dôraz na spoľahlivosť a funkčnosť pred estetikou. Sám mám ZH 303 a som spokojný. Uvažujem ale o niečom inom. O tých rusoch som tiež počul že kvalita už nie je taká ako bývala. No ale vyskakovať môžem po tiaľ po kiaľ mi to peniaze dovolia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.4.2008 o 23:17

snipko - je to tak. ja este pred zaciatkom polovnickej kariery som si vybral ciel, ale financie ma donutili upustit. nebol by problem vysolit za kozlicu 27 litrov, ale do nasich podmienok a jedno s druhym mi to zatial vyslo tak, ze IZ. povodne som chcel CZ 581 ktora vtedy stala 27 tisic. dnes ju uz v obchode nenajdem, ale keby som mohol tak ju kupim. a este jedna vec - mne viac zalezi na funkcnosti a niesom si isty, ci zafer, optima alebo CZ 581 bude strielat tak presne jednotne strely (slug, s ball, break,...) po sinke ako moja ruska ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 13.4.2008 o 22:17

snipko, nezameral som sa len na IŽ, ale taktiež som vyberal niekoľko mesiacov, veľa som sa rozprával s poľovníkmi ale aj predajcami a v pomere cena a kvalita mi to vychádza na ižku. Čo sa týka Optimy, tú som zvažoval, ale opakovane ma ľudia, ktorí ju mali možnosť vyskúšať od nej odhovorili pre poruchy a zlú kvalitu materiálu ( údajne došlo k opak. zlomeniu súčiastok) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 13.4.2008 o 20:23

iboo - všetko je to o tom koľko chceš alebo resp. koľko máš peňazí. Od toho sa odvíja aj výber druhu zbrane. Optima ide okolo 12-13 tis. Zafer okolo 20tis, zaleží od typu. Vieš, ja osobne voľbu zbrane neriešim za pár dní, niekedy mi to trvá aj pár mesiacov. V tomto smere som opatrný a dôsledný. Asi tak.

Ahoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.4.2008 o 0:14

snipko - neviem , ale asi je to len moj nazor, ale napr ja o zbraniach optima, Zafer vela neviem, ale ak by som ju chcel tak by som si iste nasiel. tvrdit, ze ruska zbran je kvalitna je teraz uplna blbost, zmenili marketing aj aj rusom ide o zisk tak otocili cely svoj produktovod na ameriku. uz to davno nieje ta kvalita, co bola volakedy. ci drevo, ci kov. ale ja som zatial spokojny. len pre tu srandu si pozriem ako tie kozlice vyzeraju. ak mas nejake blizsie info, tak napis ceny, za ktore si mozem poodbnu kozlicu kupit. vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 12.4.2008 o 23:24

A prečo si sa zameral len na IŽ??? Veď sú aj iné napr. Optima, Zafer.... Keby som bol na Tvojom mieste tak by som volil 12/76 a čoky. Značka ja by som bral asi Optimu ale ani IŽ nie je zlá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 12.4.2008 o 21:08

iboo, ďakujem za radu. Za 12 dní si jediný, kto na túto moju žiadosť reagoval. Premýšľal som o tom medzi tým než si napísal svoj názor a dospel som k rovnakému názoru čo sa týka dĺžky komory a čokov. Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.4.2008 o 11:32

čo ja viem tak na želanie za cca 2500-3000 si mozes dokupit druhu orechovú pažbu. ak chceš ísť s dobou tak ti poradím 76mm a čoky, lebo bohvie aký lobbing v budúcnosti možno zaručí aj u nás, že si olovené broky (rovnako ako česi) už nekúpime. Ja mám IŽ27EM 12/12 s pevným zahrdlením, a 70mm komorou, ale nelutujem, taká, o akej ti hovorím stála vtedy nejakých 15600.-, snáď nabudúce ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov