Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Videokamera do lesa - diskusia

autor: off Fehir
pridané: 3.11.2012 13:46

Zdravím chceml bi som nieakú dobrú vdeokameru do 500 euro , vedel bi niekto poradiť nieakú schopnú kameru ?

počet zobrazení: 16 823
počet hlasov: 0
okruh tém: video, kamerovanie
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-73 z 73 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off archer, 9.11.2012 o 17:34

nič si sa nedozvedel?? hmm smutné.. nemam čo dodať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 9.11.2012 o 15:59

A čo táto odkaz ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 9.11.2012 o 15:54

Dakujem za rady ale skoro nič som sa nedozvedel, no ja bi som potreboval nieaký odkaz na nieakú schopnú kameru ktorú máte odskúšanú alebo aspon viete že ma nesklame a budem snou spokojní. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 9.11.2012 o 13:35

mne osobne keby môžem tak si kúpim sony fs 700 + pár objektívov alebo možno ešte radšej sony pmw 200.. toto sú už kamerky.. a keby som zašiel dalej tak sony F3K :DDDD so zeis sklami.. to je ale mašinka.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 9.11.2012 o 13:30

dakujem za pochopenie.. ani ja sa nechcem hádať a plne chápem jeho situáciu.. ja som začínal s otcovou kamerkou sony hi8.. strihal som to ešte cez video.. :DDDD.. to bolo úúúplne iné.. potom som si za svoje kúpil úúúplne novučičkú canon HV30, ktorá sa stala takou legendou medzi maličkými kamerami a tú mám doteraz a neviem si ju vynachváliť.. obraz aj ked je to len HDmi je krásny a ostrý.. plný farieb.. no neskôr som začal preferovať plochy obraz.. aj teraz ked točím tak je to plochý obraz bez saturácie ničoho.. dofarbujem každý záber a niekedy aj doostrujem v PC.. takto sa to robí všade na svete.. ja som mu aj napísal.. že točiť sa dá s každou kamerou.. len treba vedieť vychytať jej muchy.. ja som si svoju HV30 kúpil za prospechové štipko ktoré som získal na vysokej škole.. stála ma 31000 sk aj s mikrofonom.. mal som tam aj širokouhlú predsádku náhradnú baterku a statív.. tiež som nebol zárobkovo činný.. ale to je vec každého z nás kolko je ochotný investovať.. ja som si kúpil radšej niečo lepšie hned na začiatok aby ma nemalo čo mrzieť.. a veru nemrzelo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 1sakal1, 9.11.2012 o 10:16

Archer, ten chalan ma 15 rokov, nie je zárobkovo činný, keby mu nejde o cenu tak mu rovno píšem nech berie LEGRIU HF G10, alebo kvôli kodeku a sklu xf300. Ale treba brat do úvahy vek, vyspelosť chalana v točení, je to úplný začiatočník, myslím že na začiatok mu postačí. A v žiadnom prípade netvrdím, že ta kamera 130 je dobrá, ja by som si ju nekúpil ani keby bola za 1€, lebo s točením nezačínam. V budúcnosti si kúpi chalan niečo lepšie, keď ho to chytí. Ruku na srdce, asi ni ty si nezačínal s NX5. On ostriť manuálne nebude čiže ostriaci krúžok a peaking mu je na nič, zebra mu nic nepovie, pretože manuálny režim nepoužije.... svetelnosť objektívov udáva výrobca a sú identické. Nebudem sa hádať na túto tému, lebo v tomto máš v podstate pravdu - fyzika nepusti. A pretože chalan ide točiť prírodu tak, optiku s aspoň 600mm. Efekt moare som u seba zbadal iba pri downkonverte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 9.11.2012 o 9:43

nesúhlasím.. slashcam je skvelá stránka.. je tam podrobný popis každej kamery.. vieš si ich nasúkať aj 100 vedľa seba a pekne si ich porovnávať.. použitie tele??? uff to by som vôbec nerobil.. efektívne pixeli ano.. týmto som ich neporovnával.. to je pravda 130 ich má viac azo 730. no okrem toho 130 chýba "prstenec" na manuálne ostrenie, nemá ani zebru, nemá vstup ani na mikrofon ani na sluchádka.. nemá peaking ktorý 730 má... okrem toho ak vidím dobre.. 730 má infrared snímanie.. . s tým že bude 130 svetlejšia pochybujem cez 37 mm nemôže prejsť viac svetla ako cez 52 ;).. Moire??? zbytočné strašenie.. aj všetky tvoje kamery majú moire a si tu.. okrem toho chalan ide točiť prírodu.. tam sa s tým bude stretávať menej ;).. ja by som 500 za 130 určite nedal sú to vyhodené peniaze.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 1sakal1, 9.11.2012 o 8:33

archer, rozpočet je 500€ a keby ja kupujem kameru podľa slashcam, tak nikdy nekúpim kamery, aké mám (xh a1s, xl h1s, ex1r ). 130 a 730 majú identickú svetelnosť optiky 1,8 - 3,4. 730ma max 260mm, kde 130 bude pri 260mm svetlejšia. A na margo 260mm je na wild ozaj málo. Musel by si kúpiť 2x telekonvertor, čo ma zasa investíciu cca 270€ a to nehovorím o znížení svetelnosti optiky a o aberacii, ktorá vznikne použitím tele predsádky. 130 má cip 1/4", ale rozlíšenie 1490000p, narozdiel od 730, ktorá síce má 1/2,9" ale rozlíšenie 6140000p. Veľkosť bunky čipu je pri 1/4 väčšia. Pri vyššom rozlíšení čipu, ako je potrebné vzniká moire efekt. Cena za 130 je cca 440, zostane mu na statív, čo je nevyhnutnosť. Fehir, strih na tom notebooku bude utrpenie, ale záleží aj na strižni akú použiješ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 8.11.2012 o 23:50

počuj ja keby kupujem malú kamerku tak aspon túto odkaz... vačší zoom ti bude aj tak na dve veci.. v ruke to neudržíš.. a pri Tele ti padne clona.. budeš to mať tmavé jak prdel a na obraze nič poriadne neuvidíš.. dalším kritériom ktoré by bolo pre mna rozhodujúce.. je prítomnosť sánok.. napr. na externý mikrofon.. ako toto odkaz rode sú fajn mikrofony.. ked už snímať prírodu tak tak ako sa patrí.. nech je dobre zachytený aj zvuk.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 8.11.2012 o 23:39

aha vidím že odkaz sa nezobrazí.. nevadí tam hore si ju najdi.. je tam.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 8.11.2012 o 23:39

odkaz totok?? kamo velmi zlá volba.. čip 1/4 totok je moc malé moooc malé.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 8.11.2012 o 23:36

no tak uvidíš :).. v podstate zostrihať by sa malo dať.. ale záleží odtoho do akej miery budeš robiť s jednotlivými zábermi.. collor correction a pod.. toto sú veci ktoré dávajú nafrak compu.. ja mam slušnú mašinu ale ked robím nejaký klip a upravujem farby robím nejaké efektíky.. tak to som v prdeli.. musím klikať na disketku každú chvílu inak by mi to padlo.. :DDD bohužiaľ.. dal som ti sem odkaz na odkaz tam sú testy kamier.. stačí si vybrať zo zoznamu už neviem ako viac ti pomôcť.. je tam o nich všetko podrobne rozpísané plus pár záberov.. tie kamery môžeš potom vedla seba porovnávať.. super stránka.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 8.11.2012 o 20:39

Hekler no pomýlil som sa. 1sakal1 tá kamera či si se dal tak tá sa mi páči asi zoberiem tú no počkám ešte na nie aké návrhy. A ten rozlíšenie čipu a toto tak ja sa do toho nevyznám tak poradte niečo schopné. Ale asi zoberiem túto odkaz a ja mám tento PC odkaz pôjde robiť tie videa cez neho ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 8.11.2012 o 17:42

presne.. pri avchd je potreba lepšej mašinky.. tak minimum je 4gb ram..tiež dobrý procesor.. mal by mať viac jadier.. pri fullHD videu musíš počítať s velkou kapacitou súborov.. teda chce to vačší prípadne ext. HDD.. tiež potrebuješ dobrú grafiku... malý čip je nanič.. veľa šumu.. ale v podstate ide točiť každou kamerou.. proste s kamerou sa musíš zžiť tak jak s ženou či flintou :D.. ked poznáš kde sú jej slabiny.. naučíš sa točiť tak aby ich nebolo vidieť.. základom je vela točiť a strihať.. proste to skúšať.. želám veľa pekných úlovkov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 1sakal1, 8.11.2012 o 12:01

Pri kamere sa hlavne vyhýbaj veľkému rozlíšeniu čipu (vysoké rozlíšenie na malom čipe = veľa šumu a menšia citlivosť na svetlo). Na FHD video bohate postačuje cca 2MPX. Celkom by ti mohla stačiť tato kamera odkaz Ak nemáš dostatočne výkonne PC, môžeš mať problém so strihom videa. AVCHD je dosť náročný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 7.11.2012 o 22:33

rád by som ti pomohol no do takýchto malých kameriek sa ja nevyznám.. nemám v nich lepšie povedané prehľad.. skús napísať na nejaké kameramanské forum ako napr. tvfreak.sk... možno ti niekto pomôže.. proste do 500 euro nič moc nevyberieš.. skús pozrieť slashcam.com.. tam sú testy kamier.. možno ti to pomôže.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 7.11.2012 o 22:17

býk, bylina, bystrý, by, aby... až oči ťahá v Tvojom veku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Fehir, 7.11.2012 o 21:50

čo povieťe na to to odkaz ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 7.11.2012 o 21:39

Dakujem za rady , no ja som počul že Sony je dobrá kvalita neviem aká je pravda ale račej sa spýtam čo povieťe na sony ? paroha :chcel som kameru nie fotoaparát ,fotoaparát mám ,a aj tak je to nad môj rozpočet, neviem tak poradte nie akú konkrétnu kameru na kamerovanie zveri takú abi som bol spokojný a abi to bolo HD do 500 ak máte nie aké nápady tak poradte. Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off franko, 7.11.2012 o 18:59

nepisal ze chce hd cameru,cena 500 eu a to hd nacom si upravi a nasledme napali a nacom pozrie,na akom tv? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 7.11.2012 o 11:39

do tohto by som vôôôbec nešiel.. nemá to ani HD.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 6.11.2012 o 22:12

chalani.. ked nie je rozpočet musíte proste počítať so zrnom v obraze.. proste akú asi tak svetelnosť môže mať tak malý objektív??? poradím vám neatvideo.. je to super denoiser.. vrele odporúčam.. na ich stránke si pozrite ukážky odkaz.. samozrejme chce to trochu cviku to takto vyladiť.. ale ide to.. ak by ste chceli točiť krásne video za málo penazí tak jedine DSLR plus dobré sklo.. inak to chce kameru s 3x 1/2 palcovými full HD čimpmi.. hmm cca od 6000 ečiek do ani radšej hadam nepoviem :DDDD.. a potom tu sú aj iné formáty 2K a 4K ale o tom kluci len snívať :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off plidinsky, 6.11.2012 o 21:48

Vlado: typové čísla 190 a aj 210 ešte nie sú bohvie čo v zázname pri zlých svetelných podmienkach. Síce majú na to špeciálne naprogramovanú funkciu, ale obraz je potom zrnitý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 6.11.2012 o 20:14

a co poviete na tuto? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paroha, 6.11.2012 o 19:44

odkaz + odkaz popripade väčšie ohnisko ale to by bolo už nad tvoj rozpočet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 6.11.2012 o 19:44

tieto dve kamerky stoja zato.. viem že mimo limit ale tak aspon na pokochanie.. pre takých bežných lepších točičov.. odkaz, odkaz.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 6.11.2012 o 19:15

no full HD môžeš uložiť jedina na Blu ray.. no lepšie je si to normal vyrenderovať ako master.. a archivovať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 6.11.2012 o 19:01

Tak ako píše admin,jedine značku Canon,tam máš toho na výber dost a kvalita zaručená.plidinsky,škoda len že tá FULL HD kvalita sa nedá uložit na nejaký nosič,ak to dáš na DVD-čko,tak je po FULL HD :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 6.11.2012 o 18:01

Ja som pred rokom riešil kameru a plidinsky ti napísal dobre. Sám som kúpil drahšiu kameru rovnakých parametrov lebo som chcel hľadáčik. Teória bola aby ma zver nevidela svietiť displejom tak potrebujem hľadáčik ;-) blbosť, pretože v čase keď by ma displej osvetľoval sa už veľa točiť nedá - kvôli svetlu. Čiže mám kameru za 900 € a pritom by mi stačila tá istá (s rovnakými parametrami) za 600 € ale bez hľadáčika. A to hlavné čo som tým chcel povedať, že plidinsky má pravdu, hľadáčik teraz vôbec nepoužívam ;-) Mám Canon Legria HF M41. A chýba mi manuálne ostrenie na koliesku. Je tam dotykové ale keď sa dotkneš displeja musíš dať veľký pozor aby si nepohol obraz počas nahrávania. Pred rokom som porovnával značky kamier s dôrazom na sveteľnosť a kresbu - ostrosť - kvalitu obrazu. Vtedy mi jednoznačne vyšla ako naj značka Canon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kormp, 6.11.2012 o 17:51

A čo tak PANASONIC SDR-H85? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off plidinsky, 6.11.2012 o 17:37

Sám sa v poslednej dobe po niečom pozerám. Pre natáčanie vo voľnej prírode som si vybral, že sa budem orientovať podľa niekoľkých údajov: - FULL HD, čím väčšie rozlíšenie tým lepšie - čo najvyšší optický zoom (digitálny sa neoplatí používať) - čo najlepšia svetelnosť (treba si pozrieť akú svetelnosť má ten objektív pri najvyššom priblížení) - stabilizácia obrazu - najlepšie optický - čo navyššia výdrž batérie (resp. možnosť kúpiť rezervnej batérie s dlhším výkonom) - čo sa týka záznamu zvuku - čo najlepšie odstránenie šumivosti vetra - Mňa vcelku zaujala táto kamerka: odkaz Tento typ od Canonu má výhodu, že v tejto rade sú tie isté optické komponenty ako vo vyšších radách (ale tie obsahujú naviac Wifi a podobné vymoženosti). Keď som pozeral na nete hodnotenie (na STV som videl hodnotenia a najlepšie im tam vyšla práve SONY HDR CX - neviem aká presne). zaujímalo ma porovnanie práve SONY a CANONu a sú tak približne rovnaké. Ja nemám taký veľký budget, ale pokiaľ chceš kúpiť kameru za 500 eur, pozri dobre čo kupuješ, lebo často sa stane, že ten drahší moddel má iba nejaké malé rozšírenie o nejakú modalitu, ktorú ty osobne nikdy nevyužiješ a zbytočne iba preplatíš. To je rada odo mňa. Daj potom vedieť, ako sa si rozhodol a aké sú skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 3.11.2012 o 14:16

čo povieťe na toto odkaz= alebo odkaz a odkaz alebo nieaká stýchto odkaz poprípade nieakú poradte ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-73 z 73 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM