Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zbraň do pohonu - diskusia

autor: off Vladika1
pridané: 14.10.2012 21:26

Ahojte, možno už oprašena téma, ale potreboval by som poradit. Akú gulovnicu do pohonu so psom, časte a dlhé prechadzky. Pokial možno kaliber 7x64. Ďakujem.

počet zobrazení: 16 910
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on lanus, 16.3.2018 o 20:54

citulík - Nevymýšľaj si a študuj : odkaz

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-71 z 71 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off ucen, 20.1.2017 o 18:41

Jeger, Možno ťa presvedčí toto. Dôvodom zákazu je fakt, že pri ich skúškach sa tieto ukázali ako omnoho nebezpečnejšie než sto rokov používané, olovom vyplnené plášťové strely. Pri testovacích skúškach sa jeden poľovník smrteľne zranil a ďalší poľovník od odrazenej homogénnej strely utrpel veľmi vážne zranenie. Žiaľ tieto, hlavne, preferované typy, sú veľmi náchylné na zmeny ich strelnej dráhy, čo sa prejavuje nielen pri dotyku s cudzím telesom, ale k zmene dráhy môže dôjsť aj v tele zveri. Skúšky preukázali, že strela z jednoliateho materiálu natoľko zmení svoju dráhu v zveri, že dokáže ešte spôsobiť hrozné zranenia aj u tých poľovníkov, ktorí stoja úplne iným smerom než tým, ktorým smeroval výstrel. Preto v spomínanej nemeckej oblasti používanie tzv. homogénných guľových striel je prísne zakázané. Testy poukázali aj na taký prípad, keď sa odrazená strela obrátila dozadu proti samotnému strelcovi. Doporučujem preštudovať poľovnícke stránky.de vyhneš sa tak prípadným úrazom v pohone.;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Jeger, 20.1.2017 o 18:27

No neviem čo ti na to povedať, aj tak, ja v tom žiadny rozdiel nevidím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ucen, 20.1.2017 o 18:22

Jeger, Aký je rozdiel medzi vypálenou ranou s guľovnice do mladiny a vypálenou ranou z brokovnice? To nemôžeš myslieť vážne?!?!? Učíme to deti v KMPP. Poznám takého čo má poľovnícku predajňu a ten dokonca vie argumentovať, prečo je jednotná strela z brokovnice razantnejšie a s väčšou ranivosťou ako rana guľová. Vraj je to jednoduché. Brokový projektil má väčší priemer strely a väčšiu hmotnosť a preto je to jasné. Loviť treba jednotnou strelou z brokovnice. Ak toto povie obchodník so zbraňami, tak vlastne sa niet čo diviť. V Bavorsku v niektorých oblastiach, zákon o zbraniach a strelive, nedovoľuje používať homogénné strely, ako sú Impaly, barnesy...atď, z dôvodu, že sa stali prípady, že sa strela za určitých okolností obrátila proti strelcovi. Čo povieš na toto, je to o ľuďoch, alebo o strelive? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Jeger, 17.1.2017 o 10:50

Aký je rozdiel ak vypálim do mladiny guľu alebo brenek...? Pavian to povedal pekne, je to o ľuďoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off onval, 17.1.2017 o 10:28

Pán Učeň dávam ti za pravdu a za našich čias sme do pohonu používali brokovnice a stačilo nám to.Už veľa rokov rád používam do pohonu brokovnicu i na duričské skúšky mi stačí keď chodím ako rozhodca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 17.1.2017 o 9:41

Je to mimo témy, ale bezpečnosť nie je ani tak o zbraniach, ale hlavne o ľuďoch... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off spanik, 17.1.2017 o 9:20

Asi nahnevám viac ľudí,ale podla mna je brokovnica v pohone viac nebezpečná ako gulovnica,zažil som viac krát,že sa esbala odrazila,zmenila smer,alebo sa krútila ako vrtula,to je môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 16.1.2017 o 22:43

Niektorý nebudete súhlasiť,... Máš pravdu!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ucen, 16.1.2017 o 22:32

A to vám vedúci poľovačky, zodpovedný za priebeh a bezpečnosť poľovačky dovolí isť do pohonu s guľovou zbraňou? Načo? Aký má na to dôvod? Viem, že sa to stáva, ale PREČO? Nestačím sa diviť. Pamätám sa, keď sme sa tešili na spoločné poľovačky, lebo to bola v pravom slova zmysle, Spoločenská udalosť. Chlapi sa stretli, poobzerali sme si kto akú pušku má, a pri tom sme si aj drgli do nejakej mladinky. Dnes celý pohon stojím schovaný za bukom. Ak by som mal takú moc, tak dnes by som navrhol zrušenie spoločných poľovačiek. Keď vidím ako to prebieha čo sa loví a kto všetko je poľovník, tak prišiel čas. PZ, PS, mnohé nemajú ani predstavu ako by mala spoločná poľovačka vypadať. Niektorý nebudete súhlasiť, ale čo už, je to len môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off pavian, 16.1.2017 o 20:38

Pre to, akú nakladačku tam zbraň dostáva, súhlasím s lovec84. Aj legendárne ZPčky sa vyrábali s kratšími hlavňami. Ak absolvuješ viac pohonov ročne (napríklad ako vodič psa), to, že nebude drahá oceníš. Samozrejme po každej poľovačke dôkladná rozborka-zborka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 16.1.2017 o 20:30

Zdravim mate niekto skusenost z brokovnicou redlofi eos slug steel 56cm hlaven ? Alebo viete mi povedat aspon nazor na tuto brokovnicu ? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 9.1.2016 o 18:48

Do pohonu kludne staci aj hoc aky starsi gulabrok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 9.1.2016 o 16:10

Nezober to v zlom , ale toto nieje nejak drahé. potom asi je rozumnejšie ta IŽ . Ešte nejaké lacné gulovnice v plaste. od rem, ruger savage myslím, že majú modely okolo cca 400-500€. Do pohonu na 15-20 m presnosť bez problemov s akýmkolvek strelivom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 9.1.2016 o 12:40

dakujem hyperon ale myslel som zbran ktoru si mozem kupit za slovensku vyplatu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 8.1.2016 o 21:26

pre lukas035: Redolfi EOS Slug - Light 46cm hlaven, Steel 56cm hlaven. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 8.1.2016 o 21:00

rada brokova kozlica alebo celopazba "Z" - zdravim chcel by som kupit nejaku zbran do pohonu moc sa nevyznam neviem aku zncku typ aby bola kvalitna presna spolahliva chcel by som brokovu kozlicu 12 alebo 16ku /70 nejaku kratku ale neviem na aku znacku sa zamerat .. alebo ak mate niekto v ponuke celopazbu Z by som kupil info sprava LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 16.10.2012 o 10:22

steyr no napriklad aj ja zopakujem niekedy aj 3 - 4 krat a v poho. Niekedy aj po troch roznych diviakoch. A co je na tom? Ono ked mas poriadnu pusku, tak to ide, ale ked mas nejaku atrapu staru (polovnicku), co nevies obtiahnt rychlejsie, tak si rad aj jednej rane. Co sa tyka toho ci je poloautomat polovnicky no neviem. Podla mna polovnictvo sa prisposobuje dobe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 16.10.2012 o 8:43

steyr - ja napriklad. :) alebo kolega - ked v pohone vysukal tri rany po sebe tak, ze som mal pocit ze strielal davkou. :))) podla mna - zalezi od terenu - niekde berem klasicku gulu (7x57) niekde beriem brok a breneke.. riesit special gulu do pohonu mi pride zbytocne - sneh sa ti dostane do kazdej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 16.10.2012 o 8:17

poloautomat...to je také poľovnícke, to si rovno kúp automat alebo samopal, namontuj si tam svetlo a budeš sa cítiť ako ozajstný "poľovník"... koľkí z vás stihnú prebiť guľovnicu keď je zver v pohybe tak rýchlo, že stihne zopakovať ranu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 15.10.2012 o 18:42

nejlepší je tohle odkaz aspoň se pak člověk nemusí bát že mu nějakej magor ustřelí psa z prasete.V leči jseš na to abys tlačil zvěř na střelce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dusab, 15.10.2012 o 16:46

Tak Vladika1 uz teraz vie, ze najlepsia gulovnica do pohonu v kalibri 7x64 je kozlica Brno Super 9,3x74R... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ferdo, 15.10.2012 o 16:29

Na caste a dlhe prechadzky je BS fakt vhodne steyr. To si ozaj trafil...Odporucam poloautomat beneli argo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 15.10.2012 o 14:37

môže byť aj delo!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 15.10.2012 o 12:32

Brno Super 9,3x74R/9,3x74R + kolimátor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tkovanic, 15.10.2012 o 10:03

8x57 alebo 9,3x62 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LeTuCeR, 15.10.2012 o 9:55

Merkel KR1 :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 14.10.2012 o 22:14

Okrem Teba je nás 23.Ďakuje Pa3k!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 14.10.2012 o 22:10

Patrik ja viem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 14.10.2012 o 22:09

jotef,Teba som nemyslel! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 14.10.2012 o 22:04

Na to nadhánkoví puškohlad alebo kolimátor a ide sa :D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pa33ck, 14.10.2012 o 21:50

Predbehol som uja ,čo všade bol a všetko vie.Potom Ti poviem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-71 z 71 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM