Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kolimator na brokovu kozlicu - diskusia

autor: off borgeo
pridané: 3.10.2012 14:48

Pouzivate na brokovnici kolimator s bodkou? Pytam sa preto, lebo na brokovnice existuje specialny kolimator napr. RedRing, ktory ma namiesto cervenej bodky cerveny kruh. Tato sranda vsak stoji okolo 750E. Zaujimalo by ma, aka je strelba s klasickym lacnejsim kolimatorom napr. Delta alebo inym kolimatorom s bodkou pri pouziti brokoveho naboja (kacice, zajace, bazanty) a takisto jednotnej strely (diviak) pri brokovnici.

počet zobrazení: 14 629
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off kurt, 5.10.2012 o 8:45

Však si kúp kolimátor rôznymi osnovami. Napr. odkaz

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off martinxl, 18.8.2016 o 20:35

foto šinky Kolimator na brokovu kozlicu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinxl, 18.8.2016 o 20:34

Zdravím. Chcel by som sa opýtať, čie niekto nemá skúsenosť s nasadením kolimátora na brokovu kozlicu, na jej šinu. Jej šírka je 9mm a má drážku. Chcem vedieť, či je možné nasadiť adaptér 6-14 mm od delty ? Kolimator na brokovu kozlicu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 19.4.2016 o 21:33

Zdar. Hlavne za sera by sa mal pouzit puskohlad, aby si videl, naco vobec strielas a tym padom aj presne zamierit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fedo41, 19.4.2016 o 19:25

Brokovnice - Zdravím vás chcel by som od vás radu či na brokovnicu radšej použit kolimátor alebo len svetlovodnú mušku jedná sa o individualnu polovačku na diviaky.Hlavne mávam problem za šera s viditelnosťou konca hlavne.Dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter68, 23.1.2016 o 16:39

Borza súhlasím, že nadhánkový puškohľad má väčšie opodstatnenie ako tubusový kolimátor, ale podľa mňa to platí pre podmienky na štande. Do pohonu mi príde tubusový kolimátor lepšia voľba ako otvorený kolimátor, alebo nadhánkový puškohľad. Otvorený kolimátor by bol super, lenže keď sa deriem cez húštinu všetok sneh sa navalí na sklo. Ešte „lepšie“ je blato... v poslednom čase som zažil spoločné poľovačky skôr na blate ako na snehu a keď stupím na mokrý konár, jak na potvoru dobre zamaskovaný pod opadaným lístím, nohy letia hore a flinta aj s kolimátorom do blata. Keď sú na tubusovom kolimátore výklopné krytky ochránia aspoň sklá, aby človek nemusel mieriť cez všeliake šmuhy a pri troche cviku sa dajú bleskovo vyklopiť. Takže z môjho pohľadu je ideál niečo nie príliš veľké (nadhánkový puškohľad už je podľa mňa veľký), v takej cene aby ma netrafil šľak keď sa mi náhodou roztlčie, ale zase dosť kvalitný a robustný, aby vydržal otĺkanie od konárov pri predieraní sa húštinou. Napr.: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Brianxxx, 22.1.2016 o 11:36

Kolimator Easyhit PXS 1000-brokovnica - Ahojte,mate niekto prakticke skusenosti s tymto kolimatorom?Zaujimalo by ma hlavne nastrelovanie.Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 17.12.2015 o 12:37

Nejako mi uniká opodstatnenie kolimátora so zväčšením.... Ked tubusový tak určite Aimpoint kolimator-hunter-mod.h30l alebo lacnejšie prevedenie napr. KOLIMÁTOR HS 403 G a ked otvorený tak kolimátor/Docter Sight 7,0 TS Version ale to čo doporučil Jožko Cukrík si neviem predstaviť na puške, ked už so zväčšením tak nátlačkový puškohľad. Kolimator na brokovu kozlicu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on keny, 16.12.2015 o 21:32

kakavko dozvedel si sa nieco o tom kolimatore? tiez ma zaujal a rad by som vedel skusenosti s nim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 14.10.2015 o 12:53

Toto som objavil na ruskom internete: Kolimator na brokovu kozlicu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kaso79, 14.10.2015 o 12:41

kazdy kolimator na brokovnicu z ktorej sa strielaju len brokove naoje, alebo jednotne strely je hovadina! (zamerne to uvadzam lebo na gulabrok kvoli gulovej rane uz je to ine) strelba z brokovnice je instinktivne strielanie v pohybe...tam staci sijna a muska...a trochu ochoty potrenovat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kakavko, 14.10.2015 o 8:29

Má niekto skúsenosti s týmto kolimátorom?čo si o ňom myslíte?odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kakavko, 14.10.2015 o 8:18

Zdravým ma niekto skúsenosti s týmto kolimátorom? BEZBATÉRIOVÝ KOLIMÁTOR BODKA, EASYHIT su rôzne osnovy kruh,bodka alebo bodka v kruhu.neviem na akom princípe funguje bez baterie ale môže to byť zaujímavé a netreba riešiť ani montáž na brokovnicu kedže to ide na šínu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kurt, 5.12.2014 o 7:45

Napr.: odkaz alebo odkaz Treba sa pohrabať a nájdeš. Komu by sa nepáčilo, že je to dural, tak 30g to musí na brokovnici udržať aj keby čo bolo. Ak nezabudnem, tak cez víkend nafotím ako je to spravené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 27.11.2014 o 16:57

majko82 dakujem za užitočné rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 27.11.2014 o 16:52

mirosr , dnes som sa bavil s jedným zbrojárom , na väčšine brokových dvojok je šína dutá , drážku (klasickú rybynu aby niečo držala ) musíš vyfrézovať na 1,2mm a tým pádom šínu prefrézuješ . preto je voľba s weaver lištou lepšia a pevnejšia . inak zbrojár mi ovedal že sa to dá urobiť aj s vyfrézovanou šínou ale aby to bolo pevné treba šínu vyplniť tvrdou pájkou a to je zložitejšie ako namontovanie weaver lišty . a ked píšeš že chceš strielať aj cez mušku , zhodenie kolimátora z lišty mi trvá 5 sekund a odskrutkovanie 3 malých skrutiek mi trvá 15 sekund a môžem používať klasicku brokovnicu . nič zložité ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 27.11.2014 o 16:44

rozumiem ti, najmúdrejšie spravíš, ak zbehneš za nejakým zbrojárom a ten ti poradí. a napíš kurtovi do pošty, nech ti povie viac. je to šikovný chlapec :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 27.11.2014 o 16:31

Ja len hovorím svoj názor a túto diskusiu som zalozil preto aby som dostal nejaké rady od skúsenejších. Kamarát si to dal takto vyfrézovať na kozlici TOZ-34 a celkom sa mi to páčilo bolo to jednoduché a po odmontovaní kolimátora sa dá z brokovnice normalne strielať na mušku, pri weaver lište by som musel odmontovať aj kolimátor aj lištu takže tie drážky sa mi zdali praktickejšie. kurt, dnes o 13:13 napísal že za lištu aj skrutky zaplatil 6 eur čo je podla mna super cena a ja ako nepracujúci študent hladám takú variantu ktorá by bola pre mna cenovo najvýhodnejšia. Zatial som však našiel najlacnejšiu weaver lištu za 40 eur tak neviem kde ju kúpil za 6. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.11.2014 o 16:20

MiroSR, nuž ak myslíš že je to rovnaký zásah.... a ž variabilita je zrovnateľná, nuž prosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 27.11.2014 o 15:50

kurt možeš mi poradit kde za 6 eur kupim weaver listu ?? apple podla mna je vyfrezovana dražka rovnaký zásah ako 4 vyvrtane diery na lištu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.11.2014 o 15:14

12matess3, frézovanie lišty na zbrani je nevratný zásah. popisovaný spôsob s weawer je aj variabilnejší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 27.11.2014 o 13:13

Ja mám spravený podobný systém ako opísal majko na ZP. weawer lišta je chytená 2 šrobmi do šíny a priamo na weawer ide kolimátor. Celé ma to stálo asi 6€ za lištu aj so šróbikmi. Pri drážke je otázna aj výška šíny, či je dostatočná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 27.11.2014 o 12:33

Samozrejme ze kolimator mozem dat rovno na weaver listu ale ak dam vyfrezovat drazky tak to bude lacnejšie a podla mna aj praktickejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 12matess3, 27.11.2014 o 10:45

Dobrý deň poľovníci a nadšenci prírody, chcem sa opýtať, keď si spravím poľ. skúšky, akú zbraň mám zvoliť na začiatok, asi najlepšia voľba by bol guľobrok alebo? Radšej guľovnicu? Čo mám zvoliť a s čím mate najlepšie skúsenosti? Za odpovede ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 27.11.2014 o 9:37

Kolimator jde rovnou na weaver tak že další mezikus není potřebný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 26.11.2014 o 20:10

odkaz nieco podobne by som chcel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 26.11.2014 o 20:06

Montaz na kolimator ktory chcem kupi sa montuje na sinu o sirke 6- 14 mm a kedze sina je sirsia ako 6 mm tak by to nemal byt problem.Majko 82 tak to som nevedel ze je to dute musim sa na to pozriet a ked to bude dute tak tam dam tu weaver listu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 26.11.2014 o 19:44

a k čemu ti to frézování bude když ta lišta je o hodně milimetrů užší než je na kolimátor potřeba tak že tam stejně musíš dát weaver lištu a na tu kolimátor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 26.11.2014 o 18:29

no nie som si moc istý s tým frézovaním lebo ako viem na Ižke je dutá šína , ale neviem možno sa to dá , osobne som to ešte nevidel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 26.11.2014 o 18:12

Vdaka za info zistil som ze sa na šinu daju normalne vyfrezovat drazky na montaz kolimatora a je to ovela lacnejsie ako riesenie s weaver listou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 26.11.2014 o 17:45

videl som to pekne spravené takým systémom že bola použitá oceľová základna weaver v ktorej bola vyfrézovaná drážka a tá krásne pasovala na šinu brokovnice , zaistená bola tromi skrutkami a jedným kolíkom o priemere 5mm , skrutky boli 4mm závitu . vlastne ked saa táto montáž zložila tak v šíne brokovnice zostali len 4 otvory ktoré sa dali zamaskovať červíčkom . je to super pevné lebo na miesto kolimátora mával majitel na weaver lište aj puškohlad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MiroSR, 25.11.2014 o 15:00

Broková dvojka - kolimátor - Dobrý deň prajem, chcel by som vedieť či je možné na šinu brokovej dvojky (IŽ-26) vyfrézovať rybiny na montáž kolimátora ? Ak sa to nedá neviete mi poradit ako by sa dal ten kolimátor upevniť ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bullets, 18.3.2014 o 16:14

Dobrý kolonizátor odkaz malý, nenápadný a pekne jasne vidieť bod a veľmi dobre drží ( odolný) a pokiaľ dačo na diviaky tak s priblíženie. Kamarát ho má na opakovačke ale viem ich predstaviť aj na guľovniciach alebo brokovniciach stačí si len vybrať odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borgeo, 18.3.2014 o 15:22

Trochu oprášim starú tému. Na českých fórach som čítal, že niekto zvykne používať bežný minikolimátor na brokovnici pri love holubov, bažantov, kačíc. Ja som sa s tým zatial nestretol, ale pripadá mi to ako efektívne riešenie. Vyskúšal to niekto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 5.10.2012 o 17:28

Presne to som urobil... už len tie kačice niekde zohnať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on yegi, 5.10.2012 o 16:17

skús si na brokové hlavne nalepiť svetlovodnú mušku,na kačice... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borgeo, 5.10.2012 o 10:26

Vdaka pani, teoria mi je jasna. V kazdom pripade idem trochu potrenovat strelbu, lebo tie nase kacky akosi slabsie pocuju a po vystrele kludne letia dalej :-)))). Chcel som len vediet, ci ma vobec vyznam na brokovnicu nieco take montovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kurt, 5.10.2012 o 8:45

Však si kúp kolimátor rôznymi osnovami. Napr. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off motaq, 4.10.2012 o 17:05

borgeo, na brokovnici nie, na gulovnici uz niekolko rokov pouzivam kolimator na spolocne. takze pri jednotnej strele by to mohlo byt podobne a pri brokoch, ak to nastrelis tak ze bod budes mat vstrede krytia brokov tak je to ok. Bod sluzi len ako oznacenie ciela kam mieris, vzasade nahradi mieridla... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 4.10.2012 o 13:18

tthunt-súhlasím!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM