Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Združenie poľovníckych organizácií HUBERT - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 15.9.2012 21:57

Priatelia poľovníci!

Otvárame novú tému, po anylýze situácie v poľovníctve na Slovensku, sme sa rozhodli založiť novú organizáciu - Združenie poľovníckych organizácií HUBERT.

Ide o občianské združenie, ktoré nie je poľovníckou organizáciou, ale chceme združovať na báze DOBROVOĽNOSTI poľovnícke organizácie na Slovensku, ktorých je v registri Min. pôdohospodárstva cca 950. Ide o veľké množstvo poľovníckych organizácií so samostatnou právnou subjektivitou, zaregistrovaných na LÚ, ktoré vykonávajú výkon práva poľovníctva, alebo sú poľovnícke organizácie bez revíru.

Členovia tíchto organizácií sú však aj z dôvodu poistného aj členmi SPZ, pretože sa nemôžu výhodne poistiť, iba v SPZ alebo v SLOS Pribina. Takže sú členmi dvoch poľovníckych organizácií.

Hlavnou úlohou Združenia poľovníckych organizácií HUBERT, ďalej len HUBERT, bude združiť na báze dobrovoľnosti tieto poľovnícke organizácie a vytvoriť organizáciu, ktorá ich bude zastupovať v súčasnej dobe hlavne vo vzťahu k legislatíve a to zmeniť súčasný zákon o poľovníctve, ktorý bol vytvorený skupinou funkcionárov SPZ podľa ich predstáv.

Chceme hlavne:

- zrušiť povinné členstvo v SPK, túto organizáciu pokladáme za nepotrebnú pre poľovníkov a myslíme si, že jej existencia je aj v rozpore s ústavou SR.

- zrušiť predlžovanie poľovných lístkov, ako je to aj v okolitých štátoch.

- zmeniť niektoré paragrafy v zákone - uzatváranie nových zmlúv na prenájom reviru a pod.

Vyzývame všetkých poľovníkov na diskusiu na túto tému a pripomienkovanie Vašich návrhov a názorov, aby sme spoločne zmenili túto katastrofálnu situáciu v slovenskom poľovníctve a pokúsili sa o zmeny v zákone o poľovníctve tak, aby bol tento jasným pravidlom, ako ďalej v slovenskom poľovníctve existovať.

ZPO Hubert má pripravenú dohodu s poisťovňou, cez ktorú môžme pre členov tejto organizácie zabezpečiť výhodné individuálne poistenie, pre výkov práva poľovníctva na obdobie 5 rokov. To znamená, že členovia poľovníckch organizácií, ktoré sú členmi združenia Hubert, nemusia byť členmi aj inej organizácie napr. SPZ, ale budú členmi iba svojej a budú mať uzatvorené poistenie na svoje meno a tým spĺňajú podmienku na predlženie alebo vydanie PL.

Očakávame Vaše pripomienky a návrhy...

počet zobrazení: 52 330
počet hlasov: 8
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 7.3.2018 o 19:17

Priatelia poľovníci, v diskusií sú rôzne témy, zaujímavé, aj dôležité. Chcem sa spýtať, evidujete, že MPaRR pripravuje novelu zákona o poľovníctve? Zaujímate sa, čo sa má zmeniť, zrušiť, aké sú zámery novely?? Nevadí Vám, že zase sa tu rieši niečo o nás, bez nás. Je pravda, že v komisií je p.Lebocký, ale vieme aké zmeny napr. chce SPk, SPZ alebo iné PO ? Máte dôveru voči tomuto zástupcovi poľovníkov? JA NIE !! Prečo napr. SPK nezverejní témy na diskusiu o novele, zámery, čo chce zmeniť, zlepšiť a pod.Samotná SPK vznikla bez akejkoľvek diskusie, chceme aby to pokračovalo??Ja nie, preto Vás vyzývam, vyjadrite svoj názor na túto novelu, mala by byť na základe širokej diskusie medzi poľovníkmi. Alebo máme iba posielať členské príspevky a nezaujímať sa ako ďalej. Tento mesiac sú znovu chovateľské prehliadky, spojené so zasadnutiami OPK - okresné konferencie. Jeden krát za rok je takáto konferencia, prečítajú sa všeobecné informácie a dosť. Zástupcovia PZ a PO poslušne zdvihnú ruky a zase rok pokoj. Takto to funguje..Tak Vás vyzývam, vyjadrite sa, ste spokojní, vyhovuje Vám tento stav?? Myslím, že by sme sa mali spoločne vyjadriť k situácií a prípadným zmenám v zákone o poľovníctve. Navrhujeme zrušenie povinného členstva v SPK, zrušenie predlžovania PL, vydávanie nových a evidenciu držiteľov PL vrátiť na okresné úrady. Ostatné odborné veci riešiť v diskusií so skutočnými odborníkmi na poľovníctvo.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-320 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hubert2012, 25.11.2012 o 7:20

Priatelia poľovníci, Združenie poľovníckych organizácií HUBERT, je riadne zaregistrované ako záujmové združenie právnických osôb. V našom prípade sú to poľovnícke organizácie, ktoré sú zaregistrované na LÚ a predmetom ich činnosti je výkon práva poľovníctva. Združenie Hubert nie je poľovníckou organizáciou.Poľovnícku činnosť si členovia organizujú sami, podľa zákona o poľovníctve. Združenie vzniklo preto, aby sme sa spojili do jedného veľkého celku a pokúsili sa spoločne stav poľovníctva na Slovensku zmeniť.V súčasnosti ovláda celé poľovníctvo skupina funkcionárov SPZ = SPK, podľa pravidiel, ktoré si sami určili, schválili, riadia a kontrolujú - sami seba. Na to si vytvorili zákon podľa svojich predstáv a úspešne sa im to darí a bude dariť, pokiaľ im to dovolíme. SPK má podľa zákona združovať všetky PO na Slovensku. Ako to robí? Aké zastúpenie majú v SPK ďalšie PO??? Je ich v registri cca 950 !!!!!! Pokiaľ platí súčasný stav, budeme žiadať, aby každá PO, ktorá vykonáva výkon práva poľovníctva, mala právo, delegovať do organizačnej štruktúry SPK, svojho zástupcu. Ale našou hlavnou úlohou je ZMENIŤ ZÁKON O POĽOVNÍCTVE !!!Zastaviť súčasnú novelu a začať serióznu diskusiu medzi poľovníkmi, medzi PO, štátnou správou a odborníkmi na poľovníctvo tak, aby sa tu vytvoril nový zákon, ktorý bude základom pre činnosť slovenského poľovníctva. Nepotrebujeme tu žiadnu povinnú SPK, do ktorej musíme posielať akurát nehorázne členské príspevky,ktoré využíva úzka skupina funkcionárov na svoje pôžitky. Ak chceme zmenu, musíme pre to niečo urobiť, musíme sa spojiť !!!!!! Do združenia Hubert, môžu vstupovať PO - dobrovoľne !!! Každá PO, ktorá je členom, bude delegovať jedného svojho zástupcu.Tento bude v úzkom kontakte s vedením a bude informovať o činnosti svojich členov a prenášať na vedenie požiadavky z ich strany.Celá činnosť združenia Hubert bude transparentná, všetci budú pravidelne informovaní o činnosti, o financiách a ich používaní.Členské do združenia Hubert je stanovené na 1.- EUR ročne na člena PO, ktorá je v združení.Toto sa môže upraviť podľa situácie a po dohode v štruktúrach združenia. Okrem toho má združenie dohodu s poisťovňou, cez ktorú zabezpečí zákonné poistenie pre členov PO, ktorí sú v združení vo výške 35.-EUR na 5 rokov.To znamená, že členovia PO v Huberte, už nemusia byť z dôvodu poistenia aj v inej PO napr. v SPZ. Pripravujeme stránku združenia, kde sa každý dozvie podrobné informácie a činnosti, v súčasnosti je adresa - zpohubert@centrum.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.11.2012 o 15:41

ZPO sa spochybňuje samo, svojou liknavosťou a zároveň ňou nahráva tým druhým. Zatiaľ sa prezentuje len rečami, hoci spisovnými, ale len rečami. Tak nech nám sem zas o mesiac o 2 niečo pekné a aktuálne napíše. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.11.2012 o 21:06

To vie len Šuba :-D Hekler :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 3.11.2012 o 20:55

Zas EDUô ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 3.11.2012 o 20:50

malý vtáčik s tvrdým Y ...to sa ako dá (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.11.2012 o 20:32

apple čo máš proti Šubovi ? Síce nie je v pravopise najlepší ale prezidentovi SR ozrejmil v dopise že taká mačka môže aj vtačika zožrat. Prezident si určite poplakal nad vtáčykom :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.11.2012 o 20:30

dušan, myslím že viacerí ti nerozumejú, nielen ja. že si členom organizácie, ktorá nemá stanovy v súlade so zákonom, ba čo horšie, ani svoju činnosť, je nepochybné. a napriek tomu spochybňuješ iných, legálnych. tých, ktorí hľadajú cestu, ako von z tohoto svinstva, čo nám spôsobilo spz, tvoja milovaná organizácia. neuvedomuješ si vôbec, že tvoja prezentácia sa dostáva na úroveň takých, ako sú lebocký, šuba, atd...? nechce sa mi veriť, že by si si to neuvedomoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.11.2012 o 17:28

Huhu, tipujem, že by si ma rád poslal do konečníka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 3.11.2012 o 17:13

Pandur, kontaktuj nás tu alebo na - hubert2012@centrum.sk, Goret už si si predĺžil, tak neotravuj,aj by som Ťa niekde poslal, ale sú sviatky, keď nemôžeš ako DKo tak zase ako goret,už som Ti to raz napísal- si obyčajný duševný maloroľnik z Turca a už daj pokoj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.11.2012 o 17:13

Hubert, provokačne ti prezradím, že som si predlžovacie poistné nakoniec zaplatil cez SPZ. Žiadosti o predĺženie PL treba podať do konca novembra. Všimol som si, že s obľubou používaš slovo "konečne". Konečnú registráciu máte pripravenú, tak kedy sa konečne zaregistrujete? V mojom prípade máte na konečnú registráciu ďalších 5 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 3.11.2012 o 16:03

kedy, kde alebo ako môžem zaplatiť členské a poistné aby som stihol vybaviť PL ešte tento rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 3.11.2012 o 15:38

Páni, ešte raz Hubert nie je o poistnom, je tu na to, aby sme sa spojili a urobili zmenu.Pokiaľ tu budeme filozofovať, ako goret, nič sa neporieši. Pozrite si register poľovníckych organizácií, je tam viac ako 950 PO s právnou subjektivitou, okrem asi štyroch alebo piatich organizácií SPZ, je tam Pribina a ostatné všetko malé PO.Členovia týchto organizácií majú individuálne členstvo v SPZ z dôvodu poistenia, teda sú v dvoch PO, mnohé z nich si SPZ vykazuje ako organizačné jednotky v rozpore so zákonom. Preto Hubert zabezpečí aj poistné, aby títo členovia PO nemuseli byť aj v druhej organizácií v SPZ.Takže keď už sú členmi jednej - svojej PO, tak už sa iba poistia a majú právo na predĺženie poľovného lístku v SPK. TO ZNAMENÁ, ABY AJ GORET POCHOPIL A PRESTAL KONEČNE PROVOKOVAŤ, predĺženie PL pre členov Hubertu bude 35 EUR poistné + poplatok do SPK = 55 EUR. Nebudú platiť žiadne členské do PO, pretože sú členmi svojej PO. Pochopil aj Goret, alebo zopakujem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 3.11.2012 o 14:41

Presne ako hovorí goret, neviem koľko je poistné v SPZ ale SLOS má poistné na 5 rokov myslím 22,50.- Záleží na výške členského. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.11.2012 o 10:52

Byť optimistom je fajn, aj ja ním som a je to lepšie ako podliehať depresiám, ale v takýchto prípadoch, keď nám zas niekto niečo sľubuje je najlepšie byť zdravým skeptikom, lebo potom vytriezvenie menej bolí. Hurá, Hubert pripravuje konečnú registráciu. Áno, ešte nič nezrealizoval, iba PRIPRAVUJE :) Edu, poistné cez SPZ a SLOS sú približne identické. Rozdielne sú členské. Členské je možné zmeniť na členskej schôdzi (sneme, konferencii) a platí to nielen pre SPZ a SLOS, ale i pre Huberta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.11.2012 o 21:43

No dúfam že sa podarí upieť. Vlasnte nedúfam ale želam si to! Aj ked som optimista neverím ,že sa taka obrovska chobotnica komunistickeho typu ako je SPZ a SPK podarí odstavit . Vrchnost so smerakmi sedí v parlamente a dlho sediet bude . Inak 35 € to je celkom fajn cena . Ono zdieranie od spz a spk má asi tiež svoj strop a toto už nie je zdieranie to už nie je o peniazoch to je výsmech zo strany spk polovníckej verejnosti !!! Počnuc plombou o 1000% predraženou a končiac poistným predraženým tiež astronomiocky ! Kde nie je konkurencia je iba diktát monopolu kolko povedia tolko zaplatit musíme ! Prajem vela zdaru organizácii Hubert ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 2.11.2012 o 19:31

Priatelia poľovníci, na určitý čas sme sa odmlčali, z dôvodu, že pripravujeme konečnú registráciu združenia.Chceme, aby všetko bolo v najlepšom poriadku a v súlade zo zákonom. Združenie Hubert bude združovať PO do jednej organizácie, ktorá bude zastupovať a riešiť skutočné problémy poľovníkov a prenášať ich požiadavky na inštitúcie, ktoré ich majú riešiť.Chceme zastupovať PO vo vzťahu k legislatíve, k MPaRV, do vlády, do NR SR a spolupracovať s PO v zahraničí. Hlavnou úlohou združenia Hubert v súčasnom období bude zmena zákona o poľovníctve, zrušenie povinného členstva v SPK, zrušenie predlžovania poľovných lístkov a zachovanie všetkého dobrého čo v poľovníctve je a odstránenie toho, čo v posledných rokoch sa deje a nazývame to otvorená privatizácia slovenského poľovníctva úzkou skupinou funkcionárov SPZ = SPK. Táto skupina si prispôsobila zákon podľa svojich podmienok a zabezpečila si ním neskutočné finančné príjmy. Riešenie tejto situácie pokladáme za prvoradé a najdôležitejšie. Budeme žiadať zastavenie súčasnej novely zákona, pretože je podľa nášho názoru pripravená pre určité záujmové skupiny v slovenskom poľovníctve.Pokiaľ platí súčasný stav, budeme žiadať, aby každá poľovnícka organizácia mala zastúpenie v orgánoch SPK, pretože zatiaľ toto riadi iba SPZ a SPK má podľa zákona zastupovať všetky PO na Slovensku.Ak sa to nepodarí, budeme žiadať zvolanie mimoriadneho snemu SPK. Združenie Hubert má definitívne dohodnuté poisťovanie členov PO, ktoré sú v Huberte v sume 35 EUR na 5 rokov. Poistenie uzatvorí zástupca poisťovne s fyzickou osobou na jeho meno a s týmto dokladom o poistení a potvrdení o členstve v jeho PO, mu SPK predĺži poľovný lístok na 5 rokov za 55 EUR. Členské v združení Hubert bude 1 EUR na rok za každého člena PO. Každá PO bude delegovať do orgánu združenia . rada zástupcov, jedného zástupcu PO. Všetky finančné operácie budú transparentné a prístupné cez internetovú stránku. Ďalšie informácie získate tu alebo nás môžte kontaktovať - hubert20132@centrum.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 29.9.2012 o 9:46

neviem, čo tým myslíš, čo mám porovnávať. mňa zaujíma to, čo sa ma týka, tí, ktorí tu vystrájajú, zneužívajúc svoju moc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.9.2012 o 9:43

tak si porovnaj ako sa mafii darí tam, kde vládnu slušné spôsoby so situáciou u nás ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 29.9.2012 o 9:26

dušan, vo všetkej úcte, na jednej strane si vážim tvoju vieru, no na druhej predsa nemôžeš zakrývať oči pred realitou. dobre vieš, že ak vyslovím nejaké tvrdenie, tak ho i zdôvodním. a nie nejakým názorom, ale dôkazom. a je úplne jedno, či to píšem ja, alebo niekto iný. sú to objektívne fakty, ktoré sa tutlajú len vďaka mafiánskym praktikám. sú ešte veci, ktoré som neuverejnil, ale čas príde. veď či sa nám to páči, alebo nie, poľovníctvo je rozvrátené. po právnej aj morálnej stránke. a dúfam, že to nedávaš za vinu obyčajným ľuďom. spz malo šancu napraviť veci, no zas sa prihlásilo k totalitnému mysleniu, k ignorácii práva i morálky. chápem ťa, že ťa to bolí, že bojuješ za svoju vieru, no bohužiaľ toto je o realite. o mafii, bezpráví, bezudnej bezočivosti a nenažranosti, nerešpektovaní práva. a že sa hľadajú cesty ako sa vymaniť spod takýchto živlov, ako si uchovať dôstojnosť? veď je to naše právo, ba dokonca povinnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.9.2012 o 7:52

Verím, že pri slušnom spôsobe sa raz tých odpovedí dočkáme. Od takých, ktorí nám budú chcieť odpovedať vidiac našu silu. Možno to nebudú súčasní. Nedivme sa, ak sme im našu silu zatiaľ žiadnym slušným spôsobom dostatočne nepredviedli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.9.2012 o 6:21

Keby bolo forum miesto číro ruskej reklamy na stranke spz či spk opýtali by sme sa slušne na niektoré veci tam nemuselo by sa zakladat tisíc vlakien kde sa i tak odpovede nedočkáme z pochopitelných dovdov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.9.2012 o 22:14

čo je nenávistné? a čo ničím? čo prekrúcam? či to je zas len nejaký estrádny výstup? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.9.2012 o 22:05

Za fajku močky stojí všetko čo je založené na nenávisti a za účelom ničenia. Ty a to tvoje večné prekrúcanie ani za tú. Uži si víkend. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.9.2012 o 20:39

je to všetko smutné . Tiež som dostal otázku či pojdem za naše PZ na tie snemozjazdy . Odpoved bola nie . Som totiž zhnusený tým klamstvom a všetkým čo sa deje na špičkách v spz či spk .Viem ,že by sa žiadna zmena nekonala a natahovat schodze som prenechal iným . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.9.2012 o 15:48

goret, pár riadkov nižšie si sám písal, že je problém s ľudmi. bál si sa pomenovať vrchnosť, tak si to celé hodil na 55 000 členov.... myslím, že každému vyšlo, že ak stoja voliči za fajku močky, tak ani ich voľba nemôže byť iná. a teraz tu píšeš o akýchsi volených orgánoch, že sú riadne zvolené, vraj sú dokonca naše. ty sa odkedy prezentuješ v tretej osobe, alebo v množnom čísle, hááá? spomínaš nejaký snem... vráťme sa na začiatok: ktorí riadne zvolení delegáti zvolili opk, následne nejakých delegátov na snem? poprosím meno aspoň jedného z nich. a činnosť DR SPK? ty si snáď robíš srandu. asi, lebo podchvíľou sa vytasíš s nejakou smiešnosťou. a čiaže anonymita ťa škre? moja? veď ma poznáš. hunterova? aspoň sa kukni do profilu. tak čo ťa trápi? ako ti pomôcť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.9.2012 o 10:55

Hubert, akú funkciu máš na mysli? Čo sa týka mojich funkcií si podobne málo v obraze ako v tvrdeniach, ktoré som dnes označil za populistické a zavádzajúce. Dnes ma usmerňuje už len ten, kto je nad nami, všade okolo nás a v každom z nás a asi preto to aj vy so mnou máte také ťažké. Všimni si, že ja nemám potrebu nikomu prikazovať, ani rozkazovať a k tvojmu príkazu ísť za pánom Lebockým si dovolím poznamenať, že v SPK máme Dozornú radu, riadne zvolenú na Sneme. Podobne máme aj DR pri OPK. Netvrdím, že sú dokonalé, ale sú naše. Zvolili sme si ich prostredníctvom našich delegátov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.9.2012 o 9:53

.. a takto ich budeme rozháňať, až kým ich nevystriedame my sami a potom niekto rozoženie aj nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 28.9.2012 o 9:52

spustime petíciu (1/3+jeden sa asi nájde) na zvolanie mimoriadneho snemu SPK za účasti "všetkých" členov na Strahove (na prenájom je dosť peňazí)a rozožeňme tam vedenie SPK na všetky svetové strany, inej cesty niet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.9.2012 o 9:44

nie sme stádo, len sme konzervatívni, dôverčiví a príliš zaťažení inými starosťami bežného života ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 28.9.2012 o 9:41

No ťažká debata s niektorými, aj zbytočná, ale na niečo užitočná, vidíme akých máme poľovníkov a preto sa poľovníckym bosom darí. Tu nejde o populizmus, ide o to aby boli všetci informovaní, čo chcú byť a takí čo chcú niečo spraviť pre zmenu tohto stavu. Kolega Goret, no začni, choď za Lebockým o povedz že chceš kontrolovať, chceš neviem čo??? Sprav niečo preto, zatiaľ iba provokuješ, asi aj Ty by si prišiel o nejakú funkciu a možno Ťa aj niekto usmerňuje.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 28.9.2012 o 9:31

no super, veď v takom prípade sme najväčšie 55 000ové slovenské stádo, to by už mohli požiadať aj o dotácie z niektorého z fondov EU... to je sila ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.9.2012 o 8:37

Hubert, -- Ďalšie príjmy do SPK - kynológia, strelectvo, výučba a skúšky nových poľovníkov.!!!!!!!! Tieto peniaze minú funkcionári SPK = SPZ, pre seba, rôzne akcie, prenájmy budov na akcie, služobné cesty, revír Zadielská dolina, Klub slovenských poľovníčok atď. Kto pozná informáciu, ako sa tieto peniaze, ktoré musíme všetci zo zákona platiť,míňajú???? -- takýmto lacným populizmom toho veľa nedokážete. U tých, ktorí do vecí aspoň trochu vidia, viac stratíte ako získate. Zo zákona sme povinne členmi SPK, ale všetko platíme "dobrovoľne", lebo to odsúhlasili tí, ktorých sme delegovali na Snem. Je to daň za náš "dobrácky" omyl. Za to, že si nevieme (nechceme) uvedomiť, že nám výšku príspevkov určujú a odsúhlasujú v rozhodujúcej väčšine tí, ktorí z nich priamo či nepriamo fungujú a teda aj žijú. Naši delegáti by si mali byť vedomí, že žiadať zdôvodnenie návrhu nie je nehoráznosť, ale zodpovednosť, lebo my sme na to zdôvodnenie zvedaví, kedže ide o osud našich peňazí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 27.9.2012 o 20:51

O tom ako sme prišli k sumám, ktoré dostane SPK sa písalo už viackrát, v Našom poľovníctve ale aj na stránke Pribiny. Ak ja na Slovensku 55 000.- poľovníkov, je viac, ale budeme brať toto číslo pre ľahšie pochopenie: - predlžovanie poľ. lístkov na 5 rokov, bolo: 10 EUR, SPK - 20 EUR, každý rok - 11 000 x 20 = 220 000.-EUR. Výmera poľ.revírov, zdroj MP - 4 529 512 ha, členský príspevok za výmeru a bonitu revíru do SPK, koeficient 0,15 sme dali ako priemer, 4 529 512 x 0,15 = 679 426,80 EUR. Snem v Michalovciach schválil príspevok za člena PO - 3 EUR na ústredie a príspevok do OPK si určili niektoré OPK 7 EUR na člena. Spolu je to 10 EUR ročne x 57 000 poľovnikov = 570 000.-EUR. Toto by mala platiť PO za svojich členov centrálne. Spolu - 220 000.- 679 426.- 570 000.- ------------- 1 469 426.-EUR ======================== Ďalšie príjmy do SPK - kynológia, strelectvo, výučba a skúšky nových poľovníkov.!!!!!!!! Tieto peniaze minú funkcionári SPK = SPZ, pre seba, rôzne akcie, prenájmy budov na akcie, služobné cesty, revír Zadielská dolina, Klub slovenských poľovníčok atď. Kto pozná informáciu, ako sa tieto peniaze, ktoré musíme všetci zo zákona platiť,míňajú???? Existuje nejaká podrobná správa o hospodárení???? Toto je možné iba na Slovensku... Veľmi dobre premyslené!!!!!! Toto nám a im priniesol nový zákon o poľovníctve. A tom bol asi hlavný zmysel novely zákona a to, že sú v ňom aj totálne nezmysly je už nepodstatné!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.9.2012 o 20:41

edu, skúsme naopak: čo sa dočítame na stránkach spz, spk? veď oni nedokážu ani uverejniť triviálne veci, ako sú uznesenia zo zasadnutí a podobné obyčajnosti. čím to asi tak môže byť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.9.2012 o 19:33

Goret ved stranky o polovníctve čítajú i ludia z spz a spk prečo sa nevyjadria k veciam prečo sa niečo povinne nakupuje o 1000% drahšie ako sa vyberali dodávatelia či poistovna a ako prišli k tým astronomickým sumam milionov euro ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.9.2012 o 14:43

tú ja rád, tak dones ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 27.9.2012 o 14:41

prepáčim, ale len za vrecko fazuľe, najlepšie strakatej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.9.2012 o 14:31

ale no prepáááč! ty píšeš, že treba vymeniť ľudí, lebo sú hlúpi a zle volili... tak ako to je? píšeš:"Nie výmena ľudí na vedúcich postoch, ale zmena myslenia práve tých obyčajných, aby napr. pochopili, že nie zákon definuje poplatky do komory, ale snem, t.j. delegáti, ktorých oni na snem nominovali." ... ja som tvoju geniálnu myšlienku len rozviedol. veď tvrdíš, že: "treba zmeniť ľudí nie zákon". veď je úplne jedno, ako nazvem tých členov spz, ktorí sa na tomto podieľali, výsledok je ten istý. vidíš, kam ťa to tvoje chytráčenie priviedlo? vidíš, čo za hlúposti tu dookola vypisuješ? a iných napádaš za to, že sa ti smejú? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 27.9.2012 o 14:25

Nikde, šiel by som na to osobným príkladom a určite by som nikomu do tupcov nenadával, ani ho nepodceňoval. Taký "prepych" si môžu dovoliť iba tí, ktorí vidia len samých seba a ctia si len svoje myšlienky. Ale aby sme sa vrátili v ZPO: ak chceš ísť osobným príkladom, nemôžeš skrývať svoju identitu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 27.9.2012 o 14:09

takže tvdíš, že je tu 55 tisíc tupcov-poľovníkov, členov spz? tupcov, ktorí nič nepochopili a treba ich prevychovať? a kde by si doporučoval zriadiť aspoň zopár prevychovávacích táborov? lebo po dobrom to akosi nejde.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-320 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov