Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

STEYR MANNLICHER SM 12 - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 9.9.2012 14:49

Zdravím, celkom sa mi pozdáva táto nová zbraň. Má niekto už ňou skúsenosti? Ak ano, v akom kalibri a aké sú tieto skúsenosti? Mám 7x64 CZ a ku nej by som rád práve túto zbraň, samozrejme v inom kalibri. Ď.

počet zobrazení: 28 573
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-69 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pandur1, 12.9.2012 o 19:31

Tak ten kaliber by som aj ja bral. Kalibrácia stril asi od 6,8 do 19,4 g, krásny výber striel a hlavne je to nový kaliber, takže s nábojmi by nemal byť problém. Jager tuším si niekde spomínal, že už máš flintu v tomto kalibri, či sa mýlim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 12.9.2012 o 18:04

Nie...8,5x63 Alternativa za magnum kaliber....11,7g Accubond ma 900m/s a cca 4700 J energiu A s KJG 9g a cca 1020m/s ..a na 300m pokles 18cm? Čiže možnosti tohto kal.su široké. Okrem toho je tam výber streliva od 9g do 16g..možno aj ťažšie strely...ale to nie je pre mna.Max.akceptujem v tomto kal.ten Accubond. A este..na priplatkoch za oficial.magnum.kal.a dalsie,takto uštrim viac ako 400 eur.Tie môžem dať za montáž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 12.9.2012 o 17:08

Jager68, zrejme 8,5x62. Prečo práve v tomto kalibri? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 12.9.2012 o 14:07

Odtrhlo zaver na zbrani Strasser a na R93,ked si chlap zmylil prach a dalsi kaliber prebijanych nabojov...ked ma strelivo CIP cert. zaver musi vydrzat.KEd vydrzi 8x68S tak klasiku 270Win urcite. Mauser je podla mna kvalitnejsia zbran ako Mannlicher. Jedina Steyr-ka ktora sa mne paci je Stutzka..to je jedna z najkrajsich flint na trhu.A to ich plastove koliesko v rukoväti..dost nestastné..Potom ma tendenciu lamat sa.Vela vyfrezovaneho dreva vnutri rukoväte.. M 3 Alpine zatial nemam.(ja uz mam do zbrane a optiky zainvestovane) Skusil som si vystrelit atd atd..O rok mam ,,okruhle" narodky,tak ak budem zdravý, urcite si ju kupim.Je to môj absolut.favorit.( 8,5x63) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 12.9.2012 o 12:40

čítal som ako magnumové ráže na R93 utrhlo záver a poranilo strelca a bolo to opakovane, mne osobne tá zbraň (a blaser celkovo) nič nehovorí...ani mi nesedí, je predražená. alpine je v poho aj sa mi celkom páči, aj keď steyr je steyr, sedí ti ako v obchode či M03 alpine máš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 12.9.2012 o 12:04

steyr..neboj..ten priamoťažny zaver vydrži v pohode..R93 je dobra zbran..ale ak ma naozaj vyzerať normalne musi to byt aspon LUX-ka a to je naozaj dost €. Mne osobne naj.pasuje M03 Alpine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off steyr, 12.9.2012 o 8:55

Lisiak JJ. teraz sa všetko robí len rýchlejšie a lacnejšie...takže technologický postup stráca na kvalite a čo sa týka materiálov, tak to už vôbec podľa mňa nie je čo bývalo a má to obrovský vplyv ako na kvalitu, presnosť i životnosť zbrane...(ako príklad by som uviedol predraženú R93, s priamoťažným záverom, ktorý je o ničom a nechcel by som to ani zadarmo, keď pred každou ranou musíš rozmýšlať či to ten záver vydrží a či ťa náhodou nezabije...) proste si myslím, že tam už nie je moc čo vymýšlať a takmer stáročné postupy a systémy(záverov) sa nedajú oklamať či predbehnúť rýchlokvasnými technologickými novinkami... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 12.9.2012 o 8:35

"Steyer" presne moja reč!Je to z toho dovodu že zbrane sa už nevyrábaju tak ako pred viac ako pol storočím.V minulusti syn dedil zbraň od otca.Teraz sa považuje zbraň už iba ako spotrebný material. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 12.9.2012 o 8:26

čo sa týka novej a starej, tak brácho má Mannlicher Schoenauer 1903 v 8x57 a striela mu doslova do jednej diery, kedže sa o pušky riadne staráme, nemá takmer žiadne známky opotrebenia, o hrdzi netreba vôbec hovotiť, záver je pevný ako nový a pritom keď zdvihneš hlaveň sám sa ti vysunie a to má viac než pol storočia....chcem vidieť novú SM 12 tak o 20-30 rokov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 12.9.2012 o 8:21

najskôr v dynaxe. Jager pištolová rujovat možno nevyzerá najlepšie, 100 ľudí 100 chutí ale nové ergonomické pažby sú oveľa lepšie ako tie staršie "pre teba krajšie". keď si dám steyra do pleca tak takmer hneď strielam a sedí mi ako riť na šerbel. ale to je tiež len môj subjektívny pocit a záleží samozrejme od postavy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 12.9.2012 o 7:07

Mrlian ja samozrejme predpokladam, ze Hanak zbran testoval s optikou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.9.2012 o 21:30

skus dynax alebo frano, ale co ja viem tak este nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Richi11, 11.9.2012 o 21:07

Taktiez rozmyslam nad SM 12, kedy sa to bude dat kupit na Slovensku? Da sa to uz niekde osahat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mrlian, 11.9.2012 o 10:35

To, čo píše Hanák je dobrá blbosť. Na 300 metrov 5cm? a to testoval zbraň bez optiky alebo ako? Chcel by som videť borca, čo dosiahne rozptyl 5 cm aj na dvesto metrov cez mechanické mieridlá. Ak to dosiahol s nejakou optikou, čomu sa dá veriť, tak potom netestoval zbraň, ale celú zostavu (puška, optika, montáž, strelivo) Inak súhlasím s komentárom steyera. Zo zbraní sa stal spotrebný materiál, s kvalitou sa šlo trochu dolu, aby sa predalo viac nových kusov, nie aby sa dedili staré... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 11.9.2012 o 8:15

Tak ich daj vedla seba a uvidis,ktora zbran je krajsia. Ta ,,nemožna" pišt.rukoväť na Mannlicherke.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.9.2012 o 22:37

Jager a dovod? co sa mne paci na mauser m03 je ze je to flinta komplet s poctiveho zelez, ziadne umele hmoty, na druhej strane hmotnost je vyssia, system mauser je fajn a vyhoda je v moznosti vymeny hlavne, mannlicher je lahsi, a ten system napinania je asi na ovladanie pohodlnejsi aj ked je to asi len sila zvyku. a mannlicher je pekna elegantna a "stihla" zbran ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.9.2012 o 22:32

Aj z m03-kou tú presnosť dáš len kde ju využiješ:)Zbran ti musí sedieť to isto každý vie,tak šup do predajne skúšať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 10.9.2012 o 22:31

súhlas s Jager68 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.9.2012 o 22:09

Este raz...Mauser M03 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.9.2012 o 21:57

tu je nieco odkaz celkom je zaujimava presnost, ak je to pravda co pise p. Hanak tak 5cm na 300m je viac ako zaujimave ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.9.2012 o 12:58

Dal by som prednost znacke Mauser... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.9.2012 o 12:07

pandur1 cca 2200-2300eur ako kde.A ešte k mojmu predošlemu komentu pre motaq maš dobrú zostavu na celý život za tolko čo stoji blaser luxus :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 10.9.2012 o 11:42

jozef, čo stojí basic? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 10.9.2012 o 11:24

motag ja by kúpil basic dal spravit drevo na to slušnú optiku,montáž a máš reprezentačnú,kvalitnú zbran na celý život:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 10.9.2012 o 11:03

Steyr Luxus no nie nový model, to je hnus, radšej ten predošlý luxus, alebo classic alebo Sauer (ale len 90!) ja by som bral 8x57 ale záleži od revíru. Hlavne nie Blaser, to by som nechcel ani zadarmo... čo sa týka nových zbraní, tak sa už asi nikdy kvalitou materiálove nevyrovnajú tým starším, ale s tým sa nedá robiť nič pokiaľ niekto chce novú zbraň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ravanelli, 10.9.2012 o 8:59

MANNLICHER si vždy potrpel na prestnosť. Ale aj tak by som šiel do M03. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off motaq, 9.9.2012 o 21:48

aj ja uvazujem nad touto zbranou, ale kedze prisla v juni tohto roku tak pochybujem ze uz ju niekto v SK uz ma. Toto alebo mauser M03 to je otazka. trosku ma prekvapila cena, uvidime aka bude na slovensku ale v nemecku je 2499 Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavelb, 9.9.2012 o 20:56

Joško, maš pravdu, počítam s tým....ale som zvedavý, nedočkavý.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.9.2012 o 19:54

Pavel to bude ešte trvať aj ked prišla R8-mička dlho trvalo na prvé referencie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-69 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM