Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

gulova kozlica Antonio Zoli - diskusia

autor: off michal89
pridané: 5.9.2012 22:25

Dobrý den priatelia polovníci. Chcem sa spytat na kvality, pripadne nedostatky gulovej kozlice od Zoliho... mal som moznost si ju omakat a viem ze som sa zalubil :) len ta cena... ale tak to uz byva pri dvoch gulovych hlavniach :)

počet zobrazení: 10 882
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Vladenko, 6.9.2012 o 11:39

pepies, ešte je tu jedna zásadná vec, že výrobca nastreluje povedzme s nejakým strelivom a dosiahne požadovaný sústrel, pri použití iného streliva, už toto nemusí byť vôbec pravda. Teda by sa malo použiť totožné strelivo s akým sa nastavoval sústrel, to je jedna z nevýhod na pevno zletovaného zväzku. A druhá je potom teplotná roztiažnosť materiálov, teda hlavní pri ohriatí, inak s tebou súhlasím. Seriozný predajca by mal kupujúcemu umožniť vystreliť si z predmetnej zbrane. Ten Fabarm sa páči aj mne...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off dede, 10.8.2013 o 11:36

Steyr - koľko si držal v ruke a od akých výrobcov guľových dvojakov alebo guľ. kozlíc, keď tu píšeš o : ,, regúlacia(štelovanie) sústrelu hlavní akýmkoľvek šróbom či kolečkom je absolútna blbosť(akurát tak zbytočne vystrieľaš pár krabíc streliva) ,, napíš mi to prosím Ťa! A aké na tých čo si držal v ruke boli štelovania sústrelu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pista64, 10.8.2013 o 8:42

V Košiciach spustili výrobu guľových kozlic Gaucher-máte o nich niekto poznatky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 9.8.2013 o 22:29

Moje skusenosti vravia co tu povedal mirob1 sustrel je jedna z najdrahsich poloziek na gulovej kozlici alebo dvojaku,osobne by som system stelovania sustrelu u Finn clasic nehanil je dobre premysleny aj skonštuovany a fakt sa da dosiehnut za pomoci neho fantasticky sustrel.Ja osobne mam gulovu kozlicu zn,Fabarm kde baskulu aj drevo robia taliani ale hlavne a hlavnovy zvazok je robeny v Suhle.konkretne moja zbran v kal.9,3x74R mala urobeny sustrel na RWS TUG 19gr.ale strelivo my nevyhovovalo vyskusal som asi 10 druhov streliva ale sustrel bol od 5-15cm na 50m.preto som si kupil matricu a zacal nabijat naboje vlastnej vyroby so strelou MJG a sustrel sa podaril na 2cm/50m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mirob1, 9.8.2013 o 21:24

môžem ti povedať že je to hlavne o sústrele (každá téma guľový dvoják resp expres začína sústrelom)...ale bajkal si aj tak nekúpiš..ale zle strielajúci merkel ano a budeš reklamovať..či ??.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 9.8.2013 o 21:17

Sustrel je urcite dolezita vec pri gulovych kozliciach a dvojakoch, ale niekedy aj Bajkal moze mat lepsi sustrel ako Merkel... Nieje to len o sustrele... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mirob1, 9.8.2013 o 21:15

ked som isiel skúšať sabatti tak som sa tak pousmieval "sabatti hm ..no neviem.."len že ma to prekvapilo.. strielal som u Fraňa na strelnici v stojane na 50 m,čiary na terči sú od seba 25 mm, výstrel jedna hlaveň a do 5 s výstrel druhá hlaveň, náboje 9,3x74 (gramáže si nepamätám) 1. Blatnické strojírny (to je nejaká historia) 2.RWS 3.Geco (17 mm) 4.SB Ak nájdem terče z BS tak pridám...podmienky rovnaké..len to nebolo také slávne..:O) gulova kozlica  Antonio Zoli - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 9.8.2013 o 20:32

steyr: máš recht...štelovátka sú blbosť.. dusab: neber to v zlom ale tak to nebude...pomer neviem ale skúsenosti s puškarmi mi hovoria iné... mal som asi 3x BS...(origo tovarenské)..mimo to ,že je to obrovská zbraň sústrel nic moc(u každej sústrel na 80 resp 50 m) nad 10 cm (skúšal som asi 4 druhy streliva).. momentálne mám doma Sabatti a Heym..skúšal som len sabatti na 50 m cez pevné mieridlá...sústrel asi 2 cm..či tam je aj chyba?? neviem.. každopádne (skúšal som aj kamošov FAIR na 100 m asi 5 cm) by som sa nebál ani talianov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 9.8.2013 o 19:03

regúlacia(štelovanie) sústrelu hlavní akýmkoľvek šróbom či kolečkom je absolútna blbosť(akurát tak zbytočne vystrieľaš pár krabíc streliva)! Presne ako povedal Dušan! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 9.8.2013 o 18:45

Opytaj sa puskarov co je lepsie. 9 z 10 ti povie, ze BS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 9.8.2013 o 18:35

ja mam gulovu kozu Fabarm Asper a spokojnost velka aj ked som si uzil so sustrelom ale uz je to vyriesene a pokojnost velka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 9.8.2013 o 16:41

angie teraz si o ktorej zbrani hovoril o tej Zolli? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anje, 9.8.2013 o 16:09

Dám praktickou zkušenost kolegy ze sdružení, koupil jí předloni na zbrani měl soustřel na 50m větší než 15cm. Reklamovalji a na vyřízení reklamace čekal necelý rok. Opravenou ji převzal zpět a nyní je to o.k. Doporučuji napřed vyzkoušet, jinak zbraň je to krásná, uvidíme co vydrží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off novic, 9.8.2013 o 14:07

odhovaraju ma vsetci od talinakych gul.kozlic a od kombinovanych tiez.A ja stym nemam skusenost žiadnu tak fakt neviem co take zle je na Zolim,Betisoli,alebo na tej Marochhi.ak ma niekto skusenost sem snou:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 9.8.2013 o 13:52

Novic ja osobne by som isiel do toho finn clasic je sice trosku tazsia ale Hlavne od L.W a da sa tam regulovat sustrel co je dost podstatne aspon pre mna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off novic, 9.8.2013 o 13:40

mam vtom chaos neviem sa rozhodnut trochu tam hra aj cena rolu ten SB je o dost drahsi. a Zoli je aj s motanzou .este rozmyslam aj nad MAROCCHI - FINNCLASSIC 512S ale vobec neviem co je to zac.a este mi beha po rozume aj gulobrok od FAIR-RIZIN fakt neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 9.8.2013 o 12:13

ja by som si skôr vybral Zoli-ho..sme ti pomohli čo ?:o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 9.8.2013 o 7:48

Samozrejme že BS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off novic, 8.8.2013 o 11:37

radsej kupit gul.kozlicu od Zoliho alebo CZ Brno super? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 8.9.2012 o 15:40

Mám brokovú kozlicu Zolliho a môžem len doporučiť túto značku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.9.2012 o 15:08

Ruskú ižku by som neporovnával s Antonio zollim . A to naozaj v ničom . Vzhľadom počnúc požitým materialom a končiac CNC strojmi akými zolli disponuje . Dobrú ruskú zbaň som ešte nevidel a peknú už vôbec nie . Možno mosin z roku 1890 bol na svoju dobu pekná zbaň čo vyvinul cársky inžinier a potom ešte AK47 ktorú zmajstroval nemec Hugo Schmeisser ktorý sa dostal do ruska ako vojnový zajatec . Vlastne nešlo ani o skonštruovanie ale z veľkej časti iba o skopírovanie nemeckej StG44 metálmi štrngal iný umelec Kalašnikov mal na to profil :-D Čo sa týka vzhľadu poľovníckych ruských zbraní opracovanie je vlastne polotovar ktorý treba ešte dorobiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 7.9.2012 o 23:09

je zajímavé jak na všech fórech začne radit pomalu každej kdo kolem toho sotva prošel :-) Zoli má kamarád a šlape už asi 5-6 let bez problému jediné co se mi nelíbí je to hřbetní natahováni když máš zmrzlý ruce jde to ztuha soustřel je podle použitý munice 5-10cm na 100m hold si člověk musí vyzkoušet co jí chutná to je nevýhoda pevnýho letování ještě bych kouknul na tohle tu jsem měl jenom v ruce a líbilo se mi to vypadá to na kvalitní flintu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 7.9.2012 o 19:53

Radsej by som hladal pouzivany Merkel, Heym, Ferlach, alebo Krieghof, ako AZ. IZ, ZH a pod je ta uplne najnizsia liga, samozrejme potom idu Bettinsoly, AZ a dalsie. Je vela znaciek gulovych kozlic, ziadna znacka neprodukuje 100% zbrane, ide tu o sustrel, pouzity system, preciznost a presnost spracovania, spolahlivost a tak dalej, a samozrejme sa plati aj za znacku. Chyby robi ak Merkel. Polovat sa da so vsetkym, aj s IZ, artemidou, alebo Ferlachom. Zalezi ci trvas na tom aby ta zbran bola nova, alebo nie. Ja by som isiel do Brna Super. Je to cenova relacia ako Zoli a nepochybne lepsia kvalita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 7.9.2012 o 19:26

Dušab nemyslim si ze AZ je najnižia liga tam by som zaradil tak možno Iž, artemidy,Fair sam som osobne videl vela vydarenych dvojakov od Bettinsoli, aj AZ a aj vela nepodarenych dvojakov od Krieghoffu a inych renomovanych značiek ktore niekolko krat vracali naspat do fabriky hlavne kvoli sustrelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 7.9.2012 o 19:07

dusab súhlasím s tebou, len si zober že Zolli poviem príklad v luxe stojí cca 2500 eur a v tej istej triede Merkel a Heym stojí 5.000 - x eur, takže by musel dosporiť viac ako raz toľko. Čiže by musel šetriť ešte raz tak dlho :-)))))). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kohut64, 7.9.2012 o 17:14

Pri tak špecifickom modeli zbrane by som sa pridŕžal odporúčania "dusab-a", vrátane zdôvodnenia. Konkrétne Ti môžem poradiť cez poštu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 7.9.2012 o 8:09

Tak ako pise lovec, prispor a kup nieco nemeckeho, Heym, Merkel a pod. Ta Zoli je sice na pohlad pekna zbran, ale predsa len je to ta najnizsia liga. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 6.9.2012 o 23:41

Radšej by som ešte niečo prišporil a šiel by som do HEYM 26 to už je iná liga. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 6.9.2012 o 22:10

ANI AJ V TOM NEVIDIM MORALNY poklesok :) proste najviac sa mi pacia gulove dvojaky, potom kozlice a az za nimi su jednoranove zlamovacky :) a najlepsie na tom je ze ani jednu z tychto zbrani nevlastnim :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 22:01

Keď sa protivý to je vážny argument . Potom jedine guľovú kozlicu . Mne je jedno či mám dve rany alebo tri nevidím v tom morálny poklesok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 6.9.2012 o 21:56

pre Edu ... protivi sa mi poloautomat a velmi sa mi paci dvojak, alebo kozlica takze preto ani neuvazujem o poloautomate :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Vladenko, 6.9.2012 o 11:39

pepies, ešte je tu jedna zásadná vec, že výrobca nastreluje povedzme s nejakým strelivom a dosiahne požadovaný sústrel, pri použití iného streliva, už toto nemusí byť vôbec pravda. Teda by sa malo použiť totožné strelivo s akým sa nastavoval sústrel, to je jedna z nevýhod na pevno zletovaného zväzku. A druhá je potom teplotná roztiažnosť materiálov, teda hlavní pri ohriatí, inak s tebou súhlasím. Seriozný predajca by mal kupujúcemu umožniť vystreliť si z predmetnej zbrane. Ten Fabarm sa páči aj mne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off pepies, 6.9.2012 o 11:27

Michal každy seriozny predajca by ti mal umožnit strelit si zo zbrane,bez toho by som si taku zbran nekupoval este by som v tvojej cenovej relacii pozrel Fabarm Asper Oiled tam co som strielal boli sustrel na 50 m okolo 2cm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 10:58

Osobne som nenašiel žiadnu praktickú výhodu guľového dvojaka či kozlice oproti guľovému poloautomatu . Poloautomat má viac ako dve rany je lahší presnejší oveľa lacnejší netreba riešiť sústrel či prípadne rozletovania hlavne . Takže guľová kozlica je podľa mna iba imidžovka . Zolli produkuje každopádne kvalitné zbrane . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 5.9.2012 o 22:27

parametre zbrane viem, kaliber by som bral 8x57 JRS, len ci verit tym garantovanym sustrelom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov