Heming hunting
dnes je utorok,  14. máj 2024,  meniny má Bonifác,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:10,  dnes západ slnka: 19:15
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vybijanie zbrane - diskusia

autor: off borgeo
pridané: 2.8.2012 15:02

Zaujimalo by ma, ako a ci vobec po vycisteni zbrane uvolnujete spustovy mechanizmus na zbrani (napr. pomocou vybijacich nabojnic alebo inak) a tak ju odkladate do skrine, alebo ju jednoducho vycvaknete na prazdno, alebo ju odkladate s natiahnutym spustovym mechanizmom - samozrejme bez ostreho naboja. Jedna sa mi o to, ci sa pruzina v zbrani "neunavi", resp. nezoslabne, ak spustovy mechanizmus zostane dlhsi cas (tyzdne, prip. mesiace) natiahnuty. Jak pri gulovnici, tak pri brokovnici.

počet zobrazení: 7 193
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hyperon, 2.8.2019 o 17:58

Reakcia na príspevok od army9, 2.8.2019 o 14:22 :
toto funguje na niektorych ZH-ckach aj dvojspustovch IZ-kach (aspom na mojej to ide) ale na jednospustej IZe mi to nejde. mam sice mod. 233, ale mechanizmus je takmer rovnaky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 2.8.2019 o 14:22

Reakcia na príspevok od Mirorr, 1.8.2019 o 6:13 :
Konkrétne túto brokovnicu síce nemám a ani som nemal ale postup by mal byť zhodný . Zhodíš predpažbie , pridržíš napínaciu páku ktorá trčí z baskule a stlačíš spúšť . Treba si len odsledovať ktorá páka ti súšťa ako prvá , ale to už po prvom spúšťaní budeš vedieť . Na pridržanie je vhodné použiť napr. nejaké drievko , holým prstom to ide zle . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 1.8.2019 o 6:47

Reakcia na príspevok od Mirorr, 1.8.2019 o 6:13 :
nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirorr, 1.8.2019 o 6:13

Oživim túto tému. Získal som brokovnicou iž 27 s jednospúšťou. Je možné vybiť zbraň bez na to určených nábojníc? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2012 o 9:42

pre niečo si asi ten zháčkar kúpil spúšťadlo :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 17.8.2012 o 9:41

všeličo sa stáva pri tých zhčkach niekedy až neuveriteľné veci odkaz úderníky sú na zh spotrebný material :-D odkaz aj so sustrelom je potiaž odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Elo, 17.8.2012 o 9:38

pre orol 16.8. o 14:59 - už sme sa o tom niekde na tejto stránke spolu bavili, mám GB 502.10 v kal. 30.06/12 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 17.8.2012 o 0:05

Adamjandel, k tomu sa ešte vrátime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 16.8.2012 o 21:54

no vidíte,mal som o tej zh104 pravdu,stačí si len spomenúť orol :) takže sme to vyriešili... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.8.2012 o 15:52

No ešte tá chatka je záchrana pred tým hnusom mesta . Ked´som vyšiel z panelovej krabičky plnej príkazov a zákazov rovno na ulicu bolo mi na grc .Niet nad rodinný dom !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.8.2012 o 15:33

No vidíš, keď musím ženu a baby poslúchať celý život :-o) ešte šťastie, že predtým som vypadol na ryby, či poľovačku a domov som sa chodil len vyspať... P.s- mám teraz pol záhrady a chatky a tak som akoby v dome :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.8.2012 o 15:01

Orol všetkému by som uveril ale že ty a byt??? To mi nejde do hromady . Ja som vydržal v Piešťanoch rok v centre v takej krabičke a skoro som zomrel v tej krabici :-( Nikdy viac ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 16.8.2012 o 14:59

Ano, u B 500 nejde, ako aj UB, čo ma dosť iritovalo. Ty máš 500 aký kal.? P.s- Edu, kúriť v panelák. škatuľke už nemusíš - po zateplení bytovky, špaliet atď a výmene okien u mňa v byte neklesne teplota v zime pod +19 ani pri viacdňových silných mrazoch !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Elo, 16.8.2012 o 14:46

Zdravím chlapi, presne ako píšete nižšie, na kozliciach ZH rady 100 to takto išlo bez problémov vybiť zbraň, aj na starších ruských brokových kozliciach Baikal (IŽ 27). Mám guľobrok rady Brno 500, tam to týmto spôsobom nefunguje - používam plastové odpružené vybíjacie náboje do oboch hlavní. Opakovaciu guľovnicu CZ 550 alebo malokalibrovku CZ vybijem jednoducho tak, že otvorím záver, pri VYBITEJ a odistenej zbrani stlačím spúšť a súčasne tlačím záver dopredu a dolu. Bicí mechanizmus a úderník v závere sú nenatiahnuté - pekne to vidieť na výstražníku na závere zbrane. Pre natiahnutie stačí len otočiť kľuku záveru smerom hore... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.8.2012 o 12:49

odkaz No kuriť musí aj tej škatulke panelákovej :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.8.2012 o 12:38

Edu NIE, neprebehla. Sused býva celé leto na chalupe ( tam aj poľuje) a až v "zime", keď treba kúriť, príde do malého bytu do mesta. P.s- spomenul som si ale, že 100- ková rada kozlíc ZH nemala ešte odpruženú poistku a tak je veľmi pravdepodobné, že čo popisuje adamj je OK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.8.2012 o 12:12

orol skúška ešte neprebehla? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.8.2012 o 11:13

adamj, k tomu sa ešte vrátime. Naposledy som "spúšťal" kamarátov Gb ZH a teraz presne neviem, či 104, či 124-ku. Príležitostne vyskúšam ešte raz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 3.8.2012 o 23:46

takto to išlo na 104 na 200 a 300 to neviem to som nemal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 3.8.2012 o 23:42

no ved hovoríme o tom istom zbití zbrane ,s tým rozdielom ,že ja som vpohode stlačil poistku pri zbití úplne(pri zlomenej zbrani) a nemusel som ju viac držať a nevrátila sa mi poistka do spätnej polohy, a už som sa mohol venovať len stlačeniu oboch kohútikov a zatvoreniu hlavne.ked som stlačil poistku do polovice tak sa mi odistila len jedna komora a druhá bola zaistená . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 3.8.2012 o 23:37

orol aj pri 200 a 300 radách to išlo spustiť uplne bez problémov, len si musel mať za krabičku náhradných úderníkov :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.8.2012 o 23:33

Adam, pri mod. rade ZH 200 a 300 ( išlo spustiť ), ale obtiažnejšie. O tom sa čiast.zmieňoval dolunižšie správne aj Edu. Keď si chcel "spustiť", musel človek pri zlom. zbrani mať ukazovák na poistke a tlačiť dopredu a zároveń súčastne tlačiť dvoma prstami do oboch spúští a súšasne zavierať pomaly zbraň... po dlhšom čase a tréningu to išlo naučiť tak, že si nepočul ani cvaknutie. P.s- ale odistiť úplne NEŚLO! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Adam321, 3.8.2012 o 23:24

tak asi sa to bude dať len pri 100ách tak zbiť zbraň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 3.8.2012 o 23:14

presne aj ja pod odistením myslím to isté ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.8.2012 o 23:13

presne ako písal orol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.8.2012 o 23:11

No tak v rade 200, či 300 nešlo odistiť pri zlomenej zbrani - natiahnutom mechanizme. Pod odistením mám na mysli stav, kedy poistka umiestnená na lučíku viditeĺne zacvakla dopredu celým objemom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 3.8.2012 o 23:03

akoby nie dá sa zlomím zbraň v zlomenej polohe normálne odistím stlačím kohútiky u zavriem hlaveň a je to=zbitá zbraň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.8.2012 o 23:03

Ale to sa nedá "uplne" odistiť pri zlomenej zbrani a jej zatváraní, či éno? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 3.8.2012 o 22:59

ale zaisťuje sa automaticky pri zlomení, ked ju zavriem ,tak zbraň je natiahnutá a zaistená, a ke´d ju chcem zbiť,že ju zlomím, odistím stlačím obidva kohútiky a zavriem hlaveň a zbraň v tom momente je zbitá.to sme sa možno len neporozumeli :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.8.2012 o 22:52

adamj., ale pri napmutí bicieho mech. sa automaticky zbraň zaistila ( poistka na lučíku išla do zadnej polohy ) a tak mi nejde do hlavy, že ZH. išla tak spustiť, ako to popisuješ, len stlačením spúští a zavretím zbrane. Či sa v dačom predsa len mýlim a mod. rada kozlíc ZH 100 sa pri natiahnutí mechanizmu automaticky nezaisťovala? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 3.8.2012 o 22:07

mal som starší model 104 a išlo mi vybiť zbraň ako som napísal.no ,ale je tam aj trošku tej estetiky. je výhodnejšie mať guľovú hlaveň dole z hľadiska presnosti zbrane ??alebo je tam aj niečo inšie za tým? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.8.2012 o 21:57

adamjandel žial na Zh to tak nefunguje . Neviem prečo možno máš už nejaký novší model ale tie čo som mal ja možnosť poskúšať tam to nešlo . Guľová hlaveň hore nie je o estetike .Okrem iného bolo u ZH bežnou závadou zlomenie úderníka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 3.8.2012 o 21:02

ja nevybíjam :-))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 3.8.2012 o 20:55

veď na ZH odistím stlačím obidva kohútiky a zatvorím hlaveň,čo je na tom také zložité?jednoduchá vec .a gulová hlaveň na vrchu vyzerá esteticky oveľa krajšie ako dole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.8.2012 o 18:17

orol relatívne by to mohlo vypadať dobre mať hlaveň čo najbližšie k puškohľadu . Všetko je však inak . Ano tiež som už videl podobnú opačnú zbraň . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.8.2012 o 18:12

Presne tak. Edu, ale napr. aj istý model trojaka Blaser má guľovú hlaveń hore. Teraz neviem, kto koho inšpiroval :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.8.2012 o 17:31

orol dá sa spustiť aj na ZH stojí to však veľa úsila :-D Podobne ako i zloženie tejto zbrane . Zh je dosť nepodarená zbraň . Nechápem prečo sa na nej nemôžu spúšťať uderníky tak ako na mojej sabatti . Všetko má nejako naopak ešte aj guľovú hlaveň na gb . Vysoká náchylnosť hlavne na vypadanie . Možno by toho trocha chrómu prospelo i zhčku v hlavni . V dobách keď bola táto zbraň na výslní stála nekresťanské peniaze . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.8.2012 o 14:29

Do trezor "spustené", čiže nie s natiahn. mechan., pretože bicí mechanizmus, najmä pruž. takto "trpia" a neskôr môžu samozr.vzniknúť problémy. Mal som tri ZH a na všetkých sa dal "spustiť" potichu natiahnutý bicí mechanizmus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 3.8.2012 o 13:24

Ja mam kozlicu Blaser mám o starost menej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 47 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM