Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nikon Coolpix P510 alebo Canon PowerShot SX40 HS? - diskusia

autor: off nadocnik
pridané: 8.7.2012 16:00

Nikon Coolpix P510 alebo Canon PowerShot SX40 HS ? Mne osobne sa viac pozdáva Nikon. No neviem sa rozhodnúť bol by som veľmi rád ak by ste sa vyjadrili do mojej diskusii či už máte nieakú skusenosť z Nikonom P510 alebo Canonom SX40. Rád by som bol keby ste sem napísali svoj názor na výhody a nevýhody. Vopred ďakujem zapojeným do diskusie neviem sa totižto rozhodnúť.

počet zobrazení: 10 685
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 357AS, 11.7.2012 o 15:42

No ,musí to byt vážna pravda ked to vyhlásil sám Canon,takže len hlupák si kúpi niečo čo mu môže ohrozit zdravie,na západe sú ludia opatrní,tu sú nepoučitelní a kupujú haraburdy čo im škodia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2012 o 13:51

Nemyslím ,že by humorné konšpiračné teorie mali nejaký vplyv na predaj . Možno zaujmú zopar hlupákov ,ktorí budú sprostosti podávať ako skutočnosť . Pre mňa to má ten istý efekt ako keď mi niekto povie že USA si zhodili dvojičky :-D Také sprostosti môžu zaujať len hlupáka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 11.7.2012 o 12:37

No na západnom trhu vdaka takejto správe poklesne o dost predaj Canonov,flákajú to a tak im treba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2012 o 1:10

Všemohuci radca Badi- hawk3 - 357AS - smymona atd. prehovoril . Hovná a hady to je super ! Nehovor že vieš anglicky??? !!! :-DDD . Musel si riadne google translate dusiť až si sa sem dostal :-DDD Starý straník sa neštíti Angličtine ? Veď si nám roky tvril že Ruština a rubeľ je to naj na svete Jožko ??? Čože zabúdaš ??? Nehraj sa na anglicky hovoriaceho lebo ťa ihneď schladím ! Zostaň v tej ruštine tam ti bude dobre a hlavne budeš doma . Aj keď neverím .že vieš :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 10.7.2012 o 23:27

Na Canon pozor !odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 10.7.2012 o 23:18

nadocnik,áno Nikon P510 je dobrý fotoaparát. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.7.2012 o 16:22

Závěr Canon PoverShot SX40 HS osobně považuji po všech stránkách za velmi povedený. A to i v oblasti, kde výrobce doplnil FullHD. Jediné co snad nepotěší, je mezní vyklopení LCD a absence záznamu RAW formátu. Výsledná kvalita snímků (vzhledem k rozsahu zooomu a velikosti CCD) je však velmi dobrá a podstatně lepší než u předchozí verze. Nový procesor DIGIC 5 je znát. 35x zoom je návykový. Současná cena fotoaparátu se pohybuje pod 10 400,- a rozhodně stojí za to si oproti SX30 IS doplatit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.7.2012 o 16:21

Shrnutí a závěr Nikon Coolpix P510 & Sony CyberShot HX200V Na první pohled není mezi oběma fotoaparáty podstatný rozdíl. Internetová cena (duben 2012) je 9 990,- a 12 990,- ve prospěch P510. Sony působí robustněji, Nikon má podle mého mínění přehlednější menu. GPSka „nabíhá“ (a někdy podstatně) rychleji u Sony. Na druhou stranu důležité jsou především obrazové výsledky. A zde je to podle mého názoru prakticky nerozhodně. Aberace na kontrastních přechodech se vyskytuje u obou, stejně jako reflexe, které jsou daní za typ objektivu. V reálné rychlosti ostření při snímání za běžných podmínek jsem nezaznamenal rozdíl. Pouze ve tmě, kdy si fotoaparáty přisvěcovaly diodou, bylo ostření rychlejší u HX200V. Správnost zaostření je však shodná. Za šera (osvětlená noční ulice), kde použití přisvětlení nemá smysl, se jako rychlejší a již i přesnější jeví HX200V. Zarážející je absence ukládání snímků ve formátu RAW. V této kategorii (a při vlastnostech předchůdců) bych to nečekal. Takže opravdu podstatný rozdíl jsem našel jen jeden – při zapnutém stálém ostření při natáčení videa HX200V vítězí, protože neproostřuje rozhodně tak často a tak moc, jako P510. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.7.2012 o 16:19

Tu si niečo počítaj o tom canone odkaz má to viacero stran dolu treba listovať .Tu máš zase niečo o tom nikone odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 10.7.2012 o 16:08

357AS keď už máš ten Nikon vedel by si mi povedat tvoj názor na značku ? Čo si myslíš Nikon P510 je to dobrý foťak ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.7.2012 o 15:41

nadocnik canon je určite lepší tolko môj názor . Vývoj kompaktov nejako nesledujem . Ale canon je canon potom dlho niet nič . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 10.7.2012 o 15:37

Aj keď v odkaze pod komentárom vyzerý byť lepšie delo canon sx40. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.7.2012 o 11:00

Jožko sa spomína v mnohých vtipoch ,ale môžem ťa volať i móricko . Nelíškaj sa mi ja som heterosexual . Ty žial vykazuješ deviaciu koprofila. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 10.7.2012 o 10:14

:-DDD tebe sa už aj sníva že s tebov sútažím ,no cvok :-DDDDD A Jožka si neviem kde vzal,máš snád nejakého cukríček :-DDDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.7.2012 o 23:53

nadocník neviem asi je to iba marketingový ťah a schválne zamienaju rozsah objektívu za zoom . Zoom sa však začína od ohniska 50. To je zakladné ohnisko . 357AS ako Ti mám niečo dokázať keď tajíš a hanbíš sa za svoje meno ? :-DDD Jožko Jožko Ty si beťár :-DDD Bola to náročná súťaž umiestniť sa v prvej tisícke nebolo ľahké . Takže gratulujem aj 564 miesto je slušné na teba . Už zase som musel tú súťaž vyhrať ja:-D odkaz a boli tam veru zvučné mená :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 9.7.2012 o 22:02

Edu,zas trepeš sprostosti ktoré nejako nevieš dokázat,ako vždy :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 9.7.2012 o 21:26

Prečo potom píšu že P510 ma optický zoom 42x a sx30 36x zomm ? Niesom dáky technik tak sa možno do tohto nerozumiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.7.2012 o 20:57

Premvadasz dobre si urobil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.7.2012 o 20:55

357as zverejnili len prvu stovku. Ty si bol len štatista. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 9.7.2012 o 20:17

Edu tem Canom SX30 uz je vypredany maju uz iba ten novsi model SX40(399,-eur), tu 30-ku uz ani nebudu mat:)tak som zobral tu SX40:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 9.7.2012 o 19:33

Edu,daj odkaz na to akože moje 564 miesto,tu si dal odkaz na prd a neopakuj sa,došli ti argumenty už strašne dávno,toto omielaš už možno aj 100. X dookola ,si na smiech :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.7.2012 o 19:18

Nadocnik Nikon Coolpix P510 alebo Canon PowerShot SX30 IS sú veľmi podobné fotoaparáty compaktného typu . Canon má optické priblíženie približne 17 x ten nikon má optické priblíženie 20 x . Oba nahrávaju kvalitné HD videá sú univerzálne na akékoľvek použitie . Osobne by som volil ten canon .Keď už pre nič iné tak pre to že Canon hrá stále prvé husle vo fototechnike . Praktickú skúsenosť nemám ani s jedným . Poznám však ľudí ktorí majú Canon PowerShot SX30 IS a sú veľmi spokojný . Tá dole spomenutá clona 2,8 bude len keď nevysunieš objektív . Určite nie na ohnisku 800 alebo 1000 to by si musel mať objektív s priemerom ako traktorové koleso . Takže pri tej clone by som bol opatrný . Toľko môj názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 9.7.2012 o 19:07

Zato som vďačný Edu. Ale čakal som viac rád. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.7.2012 o 19:02

nadocnik ja som k téme pridal odkaz na fotoaparát za približne 350€ 8.7.2012 o 17:41 . Viac poradiť neviem . Majko82 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 9.7.2012 o 18:32

Zasmiali sme sa :D ale nič k téme ? či si mám kúpiť oba ? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 9.7.2012 o 18:21

sa tu človek nasmeje :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.7.2012 o 16:43

357AS pamätáš tú suťaž kde si sa umiestnil na 564 mieste ? odkaz Ja si myslím ,že ťa precenili :-D Ale aspoň uviedli do reality :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.7.2012 o 16:38

357As práve ten odkaz iba umocnuje to ,že nevieš čo je fotografia čo je príbeh a atmosféra . Pri tejto fotke vôbec nešlo o kvalitu ale to ty vôbec nemôžeš pochopiť .Okrem toho som ju ani ja nefotil :-D hahaha to je však jedno :-DDD Jožko ja sa v tých tvojich nikonoch nevyznám máš ich už takú zbierku ,že by si isto našiel i nejaký full frame v tej bedničke kde ich máš nahádzané . Jožko prečo si pomazal fotočky ? Že by Ti niekto ego urazil ??? Naposledy keď si dal slovo chlapa že ked ti nick zruší kde si figuroval ako Hawk 3 si nám tu prisahal ,že sa nikdy nevrátiš . Len si prosil admina aby tie sprostosti pomazal čo si tu popísal .odkaz tu si každý môže prečítať čo si za človeka a čo si o tebe myslia iný :-D Jožko Jožko prečo si zmenil názor a vrátil si sa ??? Prezraď nám tú rozprávku a pusti nám nejakého modrého medvedíka prípadne nejakú vretenicu v hovnách pohodenú na namorenej doske .odkaz Aj ja si chcem pozrieť tvoju tvorbu nie len mibe74 . Moju si tiež môžeš pozrieť nie je tajná : -D odkaz . Môžeš mi prebehnuť fotky nulami ako to rád robievaš v súťažiach a čo je hodné zlého zavistlivého človeka akým Ty nepochybne si . Ja sa za svoje meno nehanbím ako sa musíš hanbiť Ty . Zla si sa narobil už dosť . Skús v živote urobiť i niečo dobré . Keby som ja pre moju agentúru dodal fotky tak sformátované ako ich robíš Ty asi by si mysleli ,že som sa zbláznil . Naučil som ťa bielu dovážiť naučím ťa aj formátovať . Bude ťa to stáť ešte veľa slz ale taký je život . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 9.7.2012 o 16:31

Ak niekto urobí takúto fotku poloprofi fotákom a niekoho presviedča o kvalite Canonu a o svojich foto kvalitách ,tak niet čo dodat,nasrat do rúk a týžden nepustit k vode odkaz :-))) a ty chceš niekomu radit :-))) komediant :-DDD A D7000 nie je full frame,tou je D700,ale odkial by si to ty mohol vediet,píšel samé sprostosti ako vždy,potom sa rozčuluješ ked ti píšu že už ani nevieš čo píšeš,sám zo seba robíš vola :-)Na cvakanec v odkaze neporebujem žiadny CANON 40D,to cvaknem 20 ročným mobilom a bude to 100X kvalitnejšie :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.7.2012 o 14:56

ferio ja som písal o konkretnej osobe . Či vravel pravdu alebo nie sa ho môžeš opýtať sám ja som nikdy podobný problém nemal s canonom ani žiadnym objektívom a to som ich už nejaké desiatky otestoval počnuc seťakom a končiac pevnou 600 f 4 alebo pevnou 400 f 2,8 atď . Takže chyba mohla byť i vo fotografovi . Ten fotograf sa volá Adrian čechovič nájdeš ho napríklad tu . odkaz . Kúpiť si full frame foták a osadiť naň hračkársky objektív za pár stovák môže urobiť iba človek ako 357AS ,ktorý nemá ani šajnu o fotografii .Mačkanie samospúšte z posedu na to netreba fotografa aby cvakol modrého medveďa na krmovisku prípadne použil pohybový senzor . Jediné čo získa bude vinetácia a chromatickú aberáciu ako i iné vady obrazu :-DDD Na dospelý foťák treba i dospelý objektív . Canon hrá v profi triede prvé husle o tom dúfam nemusíme debatovať a keď canon robil roky full frame zrkadlá v nikone ešte len dumali ako na to .-DDD odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 9.7.2012 o 14:35

nechcem rypat 357AS, ale preco sem nehodis nejaku svoju kvalitnu fotku? chcel by som ju vidiet. mas tam len jednu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 9.7.2012 o 14:33

Preto som predal Canon a kúpil NIKON,tam taký problém nikdy nebol,zaostrujú presne tam kam zamieriš.A v Canon servise Ti doladia daný objektív aj s telom,ale ked použiješ iný objektív canonácky,tak si tam kde si bol alebo ešte horšie,toto je jediná podstatná vada značky Canon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 8.7.2012 o 23:53

Edu ,ja normalne netusim , co si mam o tebe mysliet :) V jednej teme pises take v podstate pravdive veci, a v druhej zacnes trepat blbosti ohladom toho, ako telo zrkadlovky ,,predostrovalo"? Ved aj trochu zasvetenemu laikovi musi byt jasne, ze ak ma na vyslednom obraze zo zrkadlovky frontfocus , pripadne backfocus, tak je na vine objektiv, a nie samotne telo zrkadlovky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.7.2012 o 23:11

Pa33ck môže to byť tým že si ho doniesol zo zimy do tepla bez púzdra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 8.7.2012 o 22:54

Na prvom foťáku sa mi po 2. mesiacoch objavili 3 škvnky vo vnútri objektívu.Zaslal som im ho na reklamáciu a poslali mi nový,ktorý fachčil asi rok a potom sa mi vo vnútri zas objavili malé škvrnky ktoré bolo vidno na fotkách.Teraz čakám už 3.týždeň buď na opravený starý foťák alebo mi zas,čo pochybujem pošlú nový. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nadocnik, 8.7.2012 o 22:46

Tiež je jedna pravda že sa musí vydariť inak aj nový ťa može vydržať dva dni keď sa nevydarí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.7.2012 o 18:50

Práve preto si je lepšie kúpiť nový foťák ako jazdenku . Mám kamarátov ,ktorý vlastnia tento fotoaparát a sú veľmi spokojný .Funguje bez chýb . Poznám však človeka ktorý si kupil canon zrkadlovku 350D predostrovala mu potom si kupil 30D a tá tiež . vrátil to a kúpil si 40D aj tá mu predostrovala . Kupil si markaII 5 D full frame a pokazil sa mu tiež :-DDD Takže všetko je možné . Keď sa viedli debaty kto má koľko snímov na zrkadle nacvakaných prepadali panike že poloprofi horčíkové fotaky vydržia na jednu uzavierku 100 000 fotiek . Moja 30D ich mala 850 000 ked som ju predával. Kolko urobila potom neviem :-D Môj canon 30D fachal bez poruchy a tak isto fachá aj moja 40D . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM