Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vnadenie a druh návnady pre diviačiu zver - diskusia

autor: off Toxi
pridané: 21.6.2012 11:03

Máme revír, ktorý sa skladá prevažne z poľńých kultúr, takže momentálne až do skosenia kukurice, ovsa a pšenice je obtiažne poľovať na diviačiu zver.


Nemá niekto skúsenosti s nejakým vnadidlom, ktoré je možné aplikovať v mojom prípade do menších remízok a políčok.


počet zobrazení: 43 646
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off findula, 9.4.2018 o 18:08

Topinambura je velice dobrá.Dokud byla zelená spásali jí mufloni i dančí.Na jaře se do toho dali prasata a bylo skoro po nich.Měl jsem jich skoro hektar nasázený sazečem na brambory.Na druhý rok jsme je jenom přeorali a zavláčeli.Opět jich plno vzešlo ale další jaro už nepřežili.Prasata vybrala i tu poslední ikdyž je to stálo mnoho životů

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-113 z 113 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 357AS, 13.8.2012 o 13:50

Tak by som ich pozoraval tam kde ten strom majú,tam by som si postavil nejakú "lavičku"načo ich lákat na iný strom ked už nejaký v blízkosti majú,ako píše Toxi o 10:55 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 13.8.2012 o 13:14

357AS...velky omyl....o ten strom sa chodia otierať....nie lízať...a funguje to..este, ked das k tomu nejaky smrad ako napr. Monster Crab...hotovo... Ja to mam presne ako Toxi...ale u mna to funguje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 13.8.2012 o 12:10

Tak natierat strom bukovým dechtom tam kde je kukurica a pšenica ? Iba ak by chceli držat pôst . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 13.8.2012 o 12:08

BUDU KOMENTOVAT POUZE STROZE : KDYBYCHOM DRAZÍ KOLEGOVÉ MĚLI PROVOZOVAT MYSLIVOST A POLOVNICTVÍ PŘESNĚ PODLE ZÁKONA KTERÝ NÁM ZÁKONODÁRCI DALI - TAK TO MŮŽEME SEDĚT DOMA....ABYCHOM NÁHODOU NEPŘIŠLI DO PRŮSERU....KAŽDÝ Z NÁS JE HOSPODÁŘ VE SVÉM REVÍRU A TAK JAK SI TAM BUDE LOVIT A HOSPODAŘIT TAK TO TAM PODLE TOHO BUDE VYPADAT.....ŽÁDNÝ ZÁKON TO NEZACHRÁNÍ ANI NEPODRAZÍ....ZÁKON JE AKORÁT OD TOHU KDYŽ UŽ DOJDE K PRŮSERU TAK ABY BYL TEN PRŮSER K ČEMU PŘIROVNAT - ALE PROVOZOVAT PŘESNĚ PODLE NĚJ MYSLIVOST A POLOVNICTVÍ - - -NO DOVOLTE TO JE K SMÍCHU!!!..VĚTŠÍ MÍRU PRO MĚ MÁ MYSLIVECKÁ ETIKA A MORÁLKA.LOVU LESU!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Toxi, 13.8.2012 o 10:55

Takže už spomínaný bukový decht je natretý viac ako mesiac...na troch miestach...ale vôbec žiadna odozva! Vedľa stromu, kde som to natrel majú menšie bahnisko, a ani sa tam neobtrú, lež idú sa obtrieť k vzdialenejšiemu stromu... Nechápem, tak preferovaný produkt, neskutočne odporúčaný... Ani diviak ani jeleň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.7.2012 o 13:18

200 m :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 12.7.2012 o 13:10

Chápem, ale aj tak prikrmovanie zveri počas celého roka nie je zakázané... Takže je to rovnako tak dikutabilné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.7.2012 o 10:51

Toxi, rozdiel, či priamo alebo nepriamo na vnadisku, je len v tom, že priamo na vnadisku máš viac času si obzrieť zver a môžeš si lepšie vybrať kus. Ohľadom vnadenia v tom rozdiel nie je. Vyhláška hovorí o vnadení (zriaďovaní vnadísk) a nie o streľbe na vnadisku a stanovuje dobu vnadenia od 16.7. Vnadenie a lov na vnadisku síce úzko súvisa, ale nie je to isté. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 12.7.2012 o 10:16

Nespomínal som, že sa mi jedná o lov na vnadisku... Neviem bodo čo rozviruješ takú debatu? Nikdy by som na nijakom krmení nič nestrelil. Všetky zariadenia mám schované tak, aby si tam zver v pokoji pošmákla. No práve v tedy keď tam ešte len ide cez lúku resp.odchádza to je čas na lov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozefpetr, 10.7.2012 o 12:38

bodo 1948 Podľa vyhlášky č. 344/2009 z. z., ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve v znení neskorších predpisov v poľovných revíroch ktoré sa nachádzajú v poľovných oblastiach s chovom jelenej zveri je povolené zriaďovať vnadiska pre diviačiu zver od 16. júla do konca roka. A ešte jedno upozornenie lov na vnadisku je podľa zakona povolený len mimo obdobia núdze. Takže to čo saa píše vo vyhláške je tak troska zavadzajúce. Keďže obdobie núdze je od novembra do konca februára. To znamená že lov na vnadisku je povolený od 16.07. do konca októbra;) samozrejme preto, že vykonávaci predpis nemôže byť vyššiou zákonnou normou ako zákon.Páni pozor na to!!!! Ochranáry budu striehnuť. Vnadenie bolo obmedzené kvôli medveďom :D, ďalší nezmysel bez praktické=ho významu. Že pozdravujeme úradníka na LÚ, ;) D) pobavil .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 10.7.2012 o 11:12

Počul som to od úradníka na LU,a je to z dôvodu premnoženia.čo je na tom pravdy?Je to čerstvé.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 9.7.2012 o 22:08

Treba doštudovať vyhlášku 125, bod 34. §37 ods. 2 sa pripája veta „V poľovných oblastiach s chovom jelenej zveri sa vnadiská zriaďujú len v čase od 16. júla do 31. decembra.“. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Finist, 9.7.2012 o 21:21

Lov diviacej zveri na vnadisku je zakázaný. Povolený je iba mimo obdobia núdze a to v polovnom revíri v ktorom je plánovaný chov a lov tejto zveri. Takto znie zákon! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 9.7.2012 o 19:42

No ,ale momentálne je vnadenie veškerej zvery mimo núdze zakázané.....ináč. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 9.7.2012 o 19:16

Rybina je klasika...Niekto dokonca zavesi v silonke na strom, a ono ako to odkvapkava sa okolo toho motaju. Cize viacero sposob je urcite. Ale pochutia si aj na mahrulach zhnitych, jablckach a pod...ale to im az tak nevonia...a ak ich potrebujes dostat von z kukurice, skus im zakrochkat, zavabit ich...vraj ich to osmeluje aby vysli von z krytu. odkaz No i ako FOXMEN spomina. Mam kamarata od RS co si po dazdi pride do vetra, a ked zaciti diviaky, ide s brokovnicou potichu po riadkoch kukurice a na 5 metrov pride na spiace prasce bez problemov :) cisty adrenalin. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 9.7.2012 o 18:53

Ja vnadím diviakov kukuricou ktorú dám najskôr do vedra s vodou v ktorej je naliate polievkové korenie klasik(magi). Vedro uzatvorím a nechám 2-3dni na slniečku zakvasiť. K tomu odpad z rýb a dnes som zobral aj vedro marhúľ. Toto všetko diviakom veľmi vonia a radi vnadisko navštevujú. Nie je dôležité množstvo kukurice ale dôležitá je pravidelnosť podávania. Ja nosím kukuricu a rybu každý druhý deň asi tak 2-3kg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 9.7.2012 o 18:34

rybina je super hlavně pořádně uleželá v tom sa pak i válej a vedle jim dát chleba nebo kukuřici ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 9.7.2012 o 15:16

Pred fotopascu som nasypal obyčajný suchý chlieb,ktorý som posypal vanilkovým prípadne škoricovým cukrom o dva dni som mal nafotené 400 fotiek diviakov,chodia rano,večer,cez obed :-) Občas zablúdi nejaká srnka,vysoka zver,jazvec a naučili sa aj líšky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 9.7.2012 o 14:50

Takže som kúpil ten bukový decht, natrel som ho na tri najpravdepodobnejšie miesta výskytu diviačej zveri, no zatiaľ bez výsledne. Je to tam cca týždeň a podľa návodu to má vydržať celý mesiac. No uvidíme :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 22.6.2012 o 13:41

když ti nechtějí jít ven ....tak si pro ně zajdi....lov černé má neomezené možnosti.....jen se toho nebát...ale jinak ryby je fantastická věc....a frunguje to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 22.6.2012 o 11:47

Bukovy decht, a vsetky rybie vône(smrady)..zaberu...skor ci neskor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 22.6.2012 o 11:09

unás neni dáko diviakov ale na rybinu zabrali pekne cez zimu,ciže odporúčam vyskúšat ak maš k rybám prístup ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 22.6.2012 o 9:41

Ďakujem hlavne ondrejovi82, ktorý asi rovnako ako ja už nemá chuť prispievať do diskusií kôli rôznym neadekvátnym veciam ktoré tu zavesia ludia iba preto, aby sa mali s kým naťahovať, že mi odpísal a poradil v pošte. Tiež som počul o vnadení nejakou živočíšnou potravou, pretože diviak si rád pochutná aj na tom. Je známe z výskumu troch vedcov, ktorý sa zaoberali a skúmali príjem potravy jednak v žalúdkoch ulovených diviakoch a aj z pozorovania. Je naozaj obdivuhodné, že sa tam našlo väčšie percento živočíšnej potravy, ako rastlinnej. Tvorili ju rôzne chrobáky, dážďovky, myši, ale aj dokonca zbitky uhynutej zvery jej vnútornosti a kosti. Ďalší z vedcov napísal, žen bol svedkom ako dva lanštiaky zápasili o sŕnča ktoré napokom doslova roztrhli na polovicu... Takže na takomto vnadení učite niečo bude :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 21.6.2012 o 15:58

co tak spravit bahnisko? - mne to celkom dobre funguje ale je to pracne , inac ja pouzivam na vnadenie len kukuricu - staci , ale skusal som aj melasu - ta pekne vonia a raz som objednal s internetu nejaku 5l bandasku na vnadiska- dobre to vonalo ties prisli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.6.2012 o 15:52

Peter a ako dlho ti tam tá rybacina vydrží , šak v týchto teplách to bude smrdieť za hodinu , či ten smrad ich láka ? no musím to vyskúšať , lebo ani našim diviakom sa moc nechce z kukurice ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 21.6.2012 o 13:11

Každému laikovi odpovieš takto pán poľovník? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Toxi, 21.6.2012 o 12:44

Ide o to, VYSVETĽUJEM PRE INDIVIDUÁ AKO JEGER, že potrebujem vytiahnúť diviakov von z poľa. Keď že je tam toho požehnane, a húštin málo sú strašne ostražité... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 21.6.2012 o 12:43

Čo sa ti nepaci Toxi? Som sa pekne pýtal či nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 21.6.2012 o 12:42

Ja vykopem jamu nahadzem tam rybi odpad,hlavy a vnutornosti a dam na vrch kamene a hrube haluze aby to nerozvlacovali.a Funguje to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Toxi, 21.6.2012 o 12:42

Jeger vidno že si nepochopil pointu, tak si prečítaj ešte raz názov témy a popis pod ňou! Bude najlepšie keď svoje debilné komentáre sem nebudeš zverejňovať! Ja som chcel radu od normálneho človeka, nie od imbecila! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 21.6.2012 o 12:33

Aké? Sardinky či slede? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek80, 21.6.2012 o 12:27

Vyskúšaj ryby ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 21.6.2012 o 11:10

Teraz chceš vnadiť keď máš okolo seba lány obilnín? si normálny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-113 z 113 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM