podnalov.sk
dnes je sobota,  13. august 2022,  meniny má Lubomír,  spln: 12. august 2022,  dnes východ slnka: 04:42,  dnes západ slnka: 19:00
IBO vystava Nitra

Vnadenie a druh návnady pre diviačiu zver - diskusia

autor: off Toxi
pridané: 21.6.2012 11:03

Máme revír, ktorý sa skladá prevažne z poľńých kultúr, takže momentálne až do skosenia kukurice, ovsa a pšenice je obtiažne poľovať na diviačiu zver.

Nemá niekto skúsenosti s nejakým vnadidlom, ktoré je možné aplikovať v mojom prípade do menších remízok a políčok.

počet zobrazení: 37 268
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off findula, 9.4.2018 o 18:08

Topinambura je velice dobrá.Dokud byla zelená spásali jí mufloni i dančí.Na jaře se do toho dali prasata a bylo skoro po nich.Měl jsem jich skoro hektar nasázený sazečem na brambory.Na druhý rok jsme je jenom přeorali a zavláčeli.Opět jich plno vzešlo ale další jaro už nepřežili.Prasata vybrala i tu poslední ikdyž je to stálo mnoho životů

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 100 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off caky, 14.9.2020 o 21:25

Skušali ste už vnadidlo kornas activ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 8.9.2020 o 21:35

Reakcia na príspevok od dolfi, 6.9.2020 o 13:51 :
...tú kukuricu treba dať do lavora a k nej dať odistený granát so špagátom uviazaným na poistke vedúcim do posedu a keď tam budú aspom dva diviaky, špagát potiahnuť. Lavor vraj zabezpečí, že črepiny budú iba v hlavách. ...Toto je recept z povojnových čias zo Svätého Jura. ... Ako som kúpil tak predávam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dolfi, 6.9.2020 o 13:51

Dobre funguje samozrejme kukurica,ale super je použity rastlinny olej z friťaka,aj trava bude vylizana.Pridať do kukurice,pripadne povylievať na vnadisko ◄ reagovať

off fire, 8.2.2020 o 8:29

chlapi ja len toľko ,že diviak tiež nieje sprostý,on sa totiž potrebuje aj nažrať a nielen ovoniavať nejaké hlúposti....lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off hunteradrian, 7.2.2020 o 20:15

Reakcia na príspevok od lukas01315, 6.2.2020 o 23:31 :
daj tomu čas ak si to nikdy pred tym nepoužil neni sa čomu čudovat chce to čas ◄ reagovať

off hunteradrian, 7.2.2020 o 20:13

nekupuj predražené vnadidla ktoré aj tak neplnia svoju ulohu mam bukovy decht a nan diviaky velmi dobre reaguju samozrejme nie hned je to novy pach a vsetko chce čas.skus niečo vonave možno aj kukuričná silaz by nebola zla ◄ reagovať

off lukas01315, 6.2.2020 o 23:31

Reakcia na príspevok od fedak, 23.10.2018 o 20:32 :
Mne sa stalo to isté.. Ale neboj aj ja som bol sklamaný trvalo asi mesiac dva a diviaky aj medvede si tak zvykli že by to aj zrali prídu neboj ◄ reagovať

on LuboT, 24.10.2018 o 8:43

Zvykne si ◄ reagovať

off tanak, 23.10.2018 o 20:58

Reakcia na príspevok od Ondrik, 2.5.2018 o 20:29 :
presna tak ◄ reagovať

off fedak, 23.10.2018 o 20:32

Pred dvoma týždňami som natrel v blízkosti vnadiska strom bukovým dechtom. Od vtedy sa zver tomuto miestu úspešne vyhýba . Skôr mi príde že je to dobrý odpudzovač zvere. cca 50m od inkriminovaného miesta zver berie bez problemov. Toť môj skromný poznatok. ◄ reagovať

on Ondrik, 2.5.2018 o 20:29

Ku-ku-ri-ca. Pravidelne v malom množstve a o zábavu je postarané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Hekler, 2.5.2018 o 17:54

skúšal som ochutené lízy, skoro všetky solné pasty a arómy ... a všetko to stálo za prd, vrátil som sa ku kamenej soli a bukovému dechtu, za ostatné nevyhadzuj peniaze ◄ reagovať

on LuboT, 2.5.2018 o 10:24

Najlepšiu skúsenosť mám s bukovym dechtom, čierna sa o neho velmi rada otiera a často ho aj ohryzáva, skúšal som aj rôzne aromy napr. Slivka a kukurica ale to sa mi za tú cenu nejak neosvedcilo. ◄ reagovať

off kjuby, 2.5.2018 o 9:20

Lovu zdar ... Prosím, chcem by som sa poradiť ohľadom vnadidiel na zver. Na stránke ibo.sk som našiel Vnadidlá bukový decht, lanýžový sprej, arómy a ďalšie. Odporúčili by ste mi zakúpiť si niektorý z týchto produktov? Ak áno, tak ktorý? A, myslíte že tým zver neodplaším? Aké sú vaše skúsenosti s týmito vnadidlami? ◄ reagovať

off Hekler, 13.4.2018 o 16:55

dnes sa topinambúr na Slovensku ešte vo väčšom množstve nedá asi zohnať, teda okrem pultového predaja, na tržnici alebo od roľníkov ale aj to len v kg množstvách, ale ak si ho aj kúpiš a zasadíš v revíri napr. na políčku, musíte si ho ohradiť, lebo nabehnú diviaky a spravia hlbokú orbu a nezostane tam ani hľuza ... pred 4 rokmi som to skúsil a dopadol som ako píšem, ale človek je tvor poučiteľný ... no a nedá mi reagovať na bukový decht ... ak ho niekto spochybňuje tak ja nechápem prečo, používame ho pri kaliskách a je to lákadlo pre diviaky, nie že sa oň len šúchajú, ale kany ho aj hryzú do výšky postoja na zadných nohách ... ◄ reagovať

off lukas01315, 10.4.2018 o 17:01

dakujem za odpoved uz len zohnat ten topinambur aby som mohol nieco stuchnut do zeme :) ◄ reagovať

off findula, 9.4.2018 o 18:08

Topinambura je velice dobrá.Dokud byla zelená spásali jí mufloni i dančí.Na jaře se do toho dali prasata a bylo skoro po nich.Měl jsem jich skoro hektar nasázený sazečem na brambory.Na druhý rok jsme je jenom přeorali a zavláčeli.Opět jich plno vzešlo ale další jaro už nepřežili.Prasata vybrala i tu poslední ikdyž je to stálo mnoho životů ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

off Hekler, 9.4.2018 o 10:52

Reakcia na príspevok od lanus, 9.4.2018 o 9:55 :
Áno, máš pravdu, invázne sú už len : ambrózia palinolistá, glejovka americká, pohánkovec, boľševník obrovský, netýkavka žliazkatá, zlatobyľ kanadská, zlatobyľ obrovská, pajaseň žliazkatý, beztvarec krovitý, kustovnica cudzia a javorovec jaseňolistý (topinambur tam už nie je čo je podľa mňa úplne správne a vhodné pre znižovanie škôd zverou, hľavne keď platí na celý rok 2018 zákaz používať jadrové krmivo) ◄ reagovať

on lanus, 9.4.2018 o 9:55

lukas01315 - Aby aj ostatní "uhádli o čo sa asi jedná" tam kuk sem : odkaz a odkaz . Podľa posledného usmernenia už nieje zaradený medzi invázne druhy !!! a môže sa teda opätovne pestovať . ◄ reagovať

off lukas01315, 8.4.2018 o 23:16

zdravim pani chcem sa spytat mate niekto skusenost s TOMINMBUROM ??? ako vnadenie ci vysoka alebo diviacia ? pocul som ze to vysoka rada zhryza byl a diviaky to radi vyryvaju :) viete niekto nieco viac otom ? dakujem ◄ reagovať

on sipik, 9.10.2017 o 21:04

K tomu bukovému dechtu by som nebol až tak skeptický. U nás sa diviak objaví 2x do roka (v piatok a v apríli- ako tu na LovuZdar raz niekto písal)... Ale natieram strom a diviaky tam chodia. Je ošúchaný, zablatený, dokonca kôra je olúpaná od zbraní. Takže jednoznačne ich to láka, len vystriehnuť ich je u nás ťažké... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kjuby, 8.10.2017 o 16:23

Mne celkom účinne berú aj pšenicu (zrno). Ale najčastejšie na pšenicu chodia jelenice. Vyskúšam aj sušený chlieb. Z jari mi diviaky prišli aj na zemiaky ale väčšinou sa o nich postarala vysoká. ◄ reagovať

off rilprasa66@dsl, 29.7.2017 o 18:49

Diviak je všežravec z toho dôvodu je ho možné vnadiť od mäsa cez ovocie až po pečivo. Zožerie naozaj všeličo. Mne skoro "žožrali" drevený válov, ktorý bol pooblievaný olejom z vyprážania. ◄ reagovať

off lantis, 25.7.2017 o 21:04

idominik: bukový decht je výborný :) Syn s tým natrel pri posede strom, diviaky sa tam neobjavili 5 mesiacov. A to sme tam celý čas mali plný zásobník s automatickým rozhadzovaním kukurice. Až keď to prestalo páchnuť , začali opäť chodiť. Keď vidím teraz z nejakou hovadinou (vnadidlom), ktoré kúpi za nekresťanské peniaze, hneď ho ženiem z hory. Vnadím len kukuricou. ◄ reagovať

on Ondrik, 25.7.2017 o 20:02

Kukurica. Netreba špekulovať. ◄ reagovať

off idominik, 25.7.2017 o 19:35

Vnadidla na černou zvěř. Rady a tipy. - Dobrý den. Prosím radu nebo tip jaké aroma nebo atraktat používáte pro vnadění černé zvěře. Vnadím jadrným krmivem . Chtěl bych vyzkoušet i něco jiného.Jsem v horské honitbě ,zvažuji bukový dehed. Děkuji ◄ reagovať

off Edu, 21.7.2013 o 22:29

Šrot burgyňa trocha zemiakov uvariť zabariť vodou trocha žihlavy a podávať teplé . Keď žerú domáce budú aj tie divé . ◄ reagovať

off muska83, 21.7.2013 o 12:17

pracujem v kuchyni a do mraznicky si odkladam stare olivy."vonaju"velmi intenzivnejsie...viac ako silaz...myslim si ze to zaberie ako navnada.potom vam dam vediet.. ◄ reagovať

off mitko, 13.7.2013 o 16:21

... a ešte udenáče a tvaroh je dobrá návnada :-))) ◄ reagovať

off jozef, 11.7.2013 o 23:44

Palo hej repkové a kukuričné pelety sú tiež dobré.. ◄ reagovať

off sovo51, 11.7.2013 o 23:24

raz nám dal jeden kamarát dve vrecia kukuričných peliet , čo sa používa do peletovacích peci .. on krmí len tým že nech vyskúšame a osvedčilo sa... diviaky to veľmi dobre brali , jediná nevýhoda že to nemá žiadny zápach , čiže na začiatku bolo treba niečo voňavé pridať aby to ľahšie našli potom už len čisté pelety ... ◄ reagovať

off lacis16, 11.7.2013 o 19:03

moj najoblubenejsie vnadidlo je jednoznacne jablko vacsie mnozstvo jablk ma to aj kus nevýhodu ze ich zboznuju medvede :D ◄ reagovať

off majko82, 11.7.2013 o 12:11

ano melasa sa dá zohnať v rybárskych potrebách ale nie je problém zohnať ju aj v chovatelských potrebách , predáva sa v 5 a 10 kg vedrách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on Mysho22, 11.7.2013 o 10:33

Chlapi melasu kúpite v každých lepších rybárskych potrebách špecializovaných na kaprarinu. Sice nie je v koncentrácii akej ste zvyknutých z dôb JéZéDé ale na prekvasenie určite postačí. ◄ reagovať

off rado100, 11.7.2013 o 9:17

Áno melasa je tekutý vedľajší produkt pri výrobe cukru z cukrovej repy. Je hnedej farby, sladkej chuti a hustejšej konzistencie. Kedysi sme ho v hojnej miere používali na kŕmenie hovädzieho dobytka. Pridával sa buď priamo do krmiva do válovov, alebo zriedenou melasou sa polievala siláž pri jej zakladaní. V súčasnej dobe keď demokrati popredali väčšinu cukrovarov na slovensku je u nás v okolí Trnavy takmer nezohnatelná. ◄ reagovať

on goret, 11.7.2013 o 6:34

"odpad" z cukrovaru ◄ reagovať

off parohacik, 10.7.2013 o 22:20

a čo je melasa? :D ◄ reagovať

off jozef, 10.7.2013 o 18:12

určite:) kŕmime v kruhoch v kukurici aby sa dalo loviť lebo inak sa nedá znižovať stavy a aj od družstevníkov máme pokoj... ◄ reagovať

off jeges, 10.7.2013 o 15:34

Chalani a to by fungovalo pri poli s kukuricou, dostať diviaky von z kukurice na strnisko repky olejnej? ◄ reagovať

off jozef, 10.7.2013 o 14:07

pepies a skús to s melasou do vedra dáš do trištvrte kukuricu preplachnutú a zaleješ s melasou a tri dni odstáť...diviaky na vnadisku ani na strelbu nereagujú :DDD ◄ reagovať

zobrazené 1-40 z 100 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
www.LUK.sk