Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kaliber 6,5x65 - diskusia

autor: off nofi
pridané: 13.3.2012 19:18

Môžete mi pradiť, kto vyrába strelivo v kalibri 6,5x65? Našiel som na nete len RWS a KJG. Veľmi ma tento kaliber zaujal, žiaľ výrobcov a dovozcov streliva na Slovensko asi veľa nebude. Ďakujem a radu. Lovu Zdar

počet zobrazení: 15 495
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 55 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off ForestSK, 5.6.2016 o 19:13

Plne súhlasím s príspevkom Durell, je to hlavne o umiestnení zásahu a zodpovednosti strelca, ja som pôvodne tiež uvažoval o 6,5-284,ale náhoda je blbec a mne priplietla do cesty jazdenú hlaveň z Nemecka za dobrú cenu, nebolo treba nič dokupovať (orech), lauf štandard kontur 56 cm, všetko pasovalo a v prípade že by som s tým nebol spokojný môžem to vždy posunúť ďalej, ale zatial max. spokojnosť, inak jednu gulu čo som vybral z kusa som zvážil, zostatková hmotnosť 6 g. z pôvodných 8,2, pekný hríbik, ešte to chcem vyskúšať v budúcnosti na vysokú, aj keď tam už roky úspešne používam osmičku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 5.6.2016 o 11:28

Pozri fotky v účinkoch, je tam zatial len fabrický oryx. Tento rok pribudne aj mnou laborovaný Barnes TTsx 120 gr. Kôli tej celkovej dlžke ( aj kôli) som bral R8 s 65 cm laufom a celkovú dlžku to má ako S202 s 580 mm hlavňou. Účinok bude ako u 6,5x55 SE len o cca 100 m dalej. Takže aj 180 kg jeleň na 150 m je s rezervou ako s 6,5x55 SE na 50 m. Čo sa tíka účinku je to o strele a jej rýchlosti. Potom už len umiestnenie zásahu, a za to je zodpovedný strelec, kaliber s tým už moc nenarobí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 5.6.2016 o 10:18

Durel když tak napiš jak se to chová já vlastním 6,5x55SE a můžu opravdu jen chválit, taky mě lákala 6,5x65RWS, ale přišlo mě to zbytečný navíc u té 55SE mám kratší (52cm) hlaveň k vůli manipulaci což by asi u 65 ztrácelo smysl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 4.6.2016 o 7:40

Zásadný rozdiel je vo výkone nábojov. 6,5x65RWS a 6,5-284 sú v danej gramáži cca 100 m/s rýchlejšie oproti 6,5x55 SE 25-06 je na tom obdobne ako 6,5-284 , akurát je tam rozdiel v priemere kalibru ( 0,257 ) a strely sú max 122 gr. Avšak na čo dobre zamieri bezpečne usmrtí - minimálne v europe. 6,5-284 sa tlačí do popredia a konštruovaný bol na presnosť a výkon. 6,5-65RWS bol navrhnutý tak aby sa dali prekomorovávať zbrane 6,5x57 na výkonnejšiu 6,5. Konečne prišla R8 v 6,5-284 - zatial spokojnosť na prvé dojmy . Ak všetko pôjde ako má v pondelok budem zabiehať. Budú prvé praktické skúsenosti so strelby . Čo sa tíka prebíjania je 6,5-284 vhodnejšia ako 6,5x65 RWS dostupnosť komponentov .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterber, 3.6.2016 o 23:19

Bleiker: mal som na mysli markantne rozdiely v porovnavani. Ja prebijam asi iba 2roky, a skusenosti mam aj z polovacky ale hlavne aj zo strelnice. Mam pribuzneho, ktory mi radi okolo prebijania, Peppies ho pozna, skusenosti ma dost, celkom mu to aj ide na Zahori, neviem mozno sa aj poznate. A ked som sa ho pytal na tuto raz, lebo som po nej poskuloval, pretoze bola jedna flinta u nas za second hand cenu u nas a on mi povedal, ze ta raz neoslnila a pomaly pojde do zabudnutia. Mal som moznost si strelit z tej pusky par ran, ale fakt ma nejako nechytila. Fakt radsej 55-ku, pride mi to take kultivovanejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 3.6.2016 o 20:54

Ujo Robo vitaj po dlhšej odmlke osobne sa teším na tvoje testy nakoľko rozmýšľam nad nejakou tenšou guľou.Aj som Ťa chcel dnes navštíviť len keď som ťa videl ako usilovne okopávaš záhradku tak som ta nechcel rušiť:o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 3.6.2016 o 17:26

peterber-ani ja nepochopím,lebo s nou nemám skúsenosti a to bude zrejme aj tvoj prípad.Ale ak budeš mať záujem,tak ak dožijem na konci roku ti budem vedieť čo to zreferovať o rozdieloch medzi 25-06,/čo je podobný kaliber ako 6,5x65/s ktorým mám už čo- to strelené a 6,5x47 LAPUA,ktorý budem celú túto sezonu testovať a zároveň porovnávať so 6,5x55 s jedným kolegom zo záhoria. No a ak máš akékolvek PRAKTICKé skúsenosti s ktorýmkolvek tebou uvádzaných kalibroch,rád si ich prečítam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peterber, 2.6.2016 o 17:18

Nepochopim vyhodu tejto raze...neviem v com za nou zaostava 6,5x55 alebo 47? Radsej by som volil 6,5-284, ked uz mi nereze 55-ka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ForestSK, 2.6.2016 o 11:54

6,5x65 RWS mám tretím rokom (druhá hlaveň k R93) a používam len továrenské RWS KS 8,2g. Na prekvapenie táto pomerne rýchla strela nedevastuje príliš divinu, čakal som že to bude horšie ale zatial toho nemám z nej moc strelené (pár ľahších kusov diviačej a asi 3 ks srnčej na rôzne vzdialenosti (max.170 m.) Veľmi príjemná streľba, zbraň nekope a netreba príliš riešiť ani vzdialenosť vzhľadom k balistike tohto náboja. Využívam len na poľovnícku streľbu, zver ostáva v ohni, v jednom prípade odbehla cca 30 m., aj farbí dobre. Síce malý výber streliva ale na poľovnícke účely stačí to čo je momentálne na trhu, možno v budúcnosti sa sortiment rozšíri... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Asafa, 10.11.2015 o 17:36

6.5x65 - Kto ma skúsenosti takou razou ako sa to sprava na zveri? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 12.8.2015 o 8:19

Kludne pozri skúsenosti, so všetkých rýchlejšich 6,5-tiek ide len o to akú strelu dotyčný použil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso23, 11.8.2015 o 18:59

KALIBER 6,5. 65R - Mate niekto sksenosti s tymto kalibrom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 13.7.2015 o 15:56

Uvidim, ako to pojde do papiera na 960m, verim ze perfektne. Ak budu, zoberiem viac, to sa urcite rozchyta. Idem to hned teraz zistovat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 12.7.2015 o 23:35

Tak Amerika LR, isto, ale ten slovenský " LR " 150-250 m Asi nebude treba také VO. Učinok uvádzajú ešte pri cca 400 m/s čo by na bežné dialky bolo super aj z 6,5x55. Lebo tá mrška si bude dobre držať rýchlosť. Ak budú kludne priber 100 ks aj pre mňa - aj keby mali 2 roky ležať na stole:-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 12.7.2015 o 22:38

Niekde som dnes čítal, že LR strelci za mlákou jej dobre prisýpajú a ide pekne na vysokých rýchlostiach. Ale zase, vraj odvádza výbornú prácu aj na nízkych rýchlostiach. Niekto sa vyjadril, že Nosler otvoril novú dimenziu LR huntingu. Cena bude rátam okolo 80-90eur/100ks. Len som akurát zistil, že je problém ich zohnať, 210gr Acc Long range sa dá objednať cez Nemcov, myslel som, že tieto tiež, ale tieto potvory nemajú v ponuke.Ani predražený Brownells ich nemá. Zajtra im skúsim zavolať, budem múdrejší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 12.7.2015 o 21:07

Noooo krasna strela na roviny. BC jak šlak tak to netreba hnať až tak vysoko s VO. Nosler uvádza, že guľka nevyžaduje landing. Cenu odhadujem tak cez 1,2 € . No ak na ne trafim tiež si to asi kúpim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 12.7.2015 o 18:37

Momentalne manici z LfB krasne vyplnili medzeru na trhu v kal.6,5x65. Zda sa,ze po rokoch utlmu sa tento kal.prebera k zivotu. Pakovia z Blaseru prestali davat vyrabat aspon v R ku CDP...akonahle nemaju planovany zisk prekroceny aspon o 10%....uz sa to nerentuje. ...ale aj tak si k R ku zadovazim solo v tom istom kal. lfB to nadupali slusne. No a CDP sa prebije. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off millos, 12.7.2015 o 17:17

A to som si myslel, ze vyvojarov vo firme Berger asi nikto neprekona. Nosler Accubond long range 142gr s BC .719 v 264diam.asi predbehol dobu. Len ta cena...ale urcite sa nejaka skatula objedna a som zvedavy aky bude rozdiel s Bergrom na dlhych tratiach. Najprv som si myslel, ze to ma Nosler na stranke preklep, ale asi nie. Konecne perfektna lovecka a sutazna strela v jednom. Dufam, ze v auguste uz budem vediet podat dojmy a rozdiely aspon na 600m. Snad vybavia promptne objednavku do Nemecka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 20.3.2015 o 21:05

Bleiker - veď aj ja má 9,3x62 istota je istota. :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 20.3.2015 o 14:34

Bleiker a Durell - navyše v Nemecku patrí podľa zákona zver tomu revíru ,kde sa dohľadala. Ergo : malé revíry = veľké kanóny . Neviem či to platí aj v Rakúsku, ale Rakúšania nejdú až do takých hrubých kalibrov (podľa mojich skúseností s poľovnými hosťami). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 17.3.2015 o 22:16

Domou ešte trafim. :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 17.3.2015 o 19:34

Bleiker,strielať vie každý, len horšie je to s triafaním. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 17.3.2015 o 17:24

Durell-šak preto som si kedysi zaobstaral trochu silnejší kaliber,my čo nevieme strielat,nám sa to oplatí:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 16.3.2015 o 21:31

Bleiker má pravdu s 6,5x55, len to musí mať v rukách skúsený lovec. A trochu toho výkonu na viac neuškodí :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off BLEIKER, 16.3.2015 o 18:32

Tí nemci by sa mali opýtat napr.takého ako -dzino-akých kancov s tou 6,5 zložil.Aj taká "obyčajná "6,5x55SE je vynikajúco vymyslená čo sa týka prierezového zataženia,priam skvele. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off HighlanderSK, 16.3.2015 o 15:43

dik tthunt, ale s prislovim neviem. v nemecku som este nepoloval ;) mozno maju viac pancierovane diviaky. U nas mam za minulu sezonu 14 a z toho vacsinu 6.5 kou a na vacsiu vzdialenost. A aj ked trosku neplanovane silny jelen vo zverine zasiel len symbolických 15m. Na druhej strane so srncom mas pravdu. 9.3 kou bol menej vykosteny ako 6.5kou. Poviem uprimne bol to experiment s tym kalibrom, ale naozaj ho nelutujem. Durell ta tvoja .284 ma celkom podobne charakteristiky, mozme priebezne porovnavat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 16.3.2015 o 9:53

To príslovie majú len preto , že si ich muničky a tvorcovia nespravili poriadný náboj do tohto kalibru. Toto strelivo sa dá urobiť na výkon porovnatelný s 7x64 pri znateľne lepšej priebojnosti, treba len spravnu strelu so spravnymi parametrami. Dufam, že tento rok dám referencie z mojej 6,5-284 čo je do určitej miery obdoba V0, E0. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 15.3.2015 o 7:22

Nemci sú všeobecne slabí strelci:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tthunt, 14.3.2015 o 23:48

Myslim ze v tom kalibri 6,5x65 lepsie strelivo ako LFB nezozenies. Ale musim ta upozornit ze v Nemecku je zauzivane jedon prislovie o kalibri 6,5 a to znie: "na diviaka primalo a na srnca privela :-) ". Presnu musku prajem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off HighlanderSK, 14.3.2015 o 21:08

Dnes super den na strelnici... ja, Blaser a LFB 6x65rws. Pani dik za radu... paradne to lieta, testy v reviri přiblížím pocas roka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzino, 23.2.2015 o 15:04

Jáj Robo tak to ma ani nenapadlo, práve naopak vždy keď dačo padne tak si na na teba spomeniem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 23.2.2015 o 11:44

Dzino,ale Ty si bol tou diagnozou postihnuty ešte pred kupou zbrane,nakolko som Ta od toho kalibru odhováral,ale si sa nedal:))Láska je láska a tej nerozkážeš,ale zas si myslím,že moc na mna nenadávaš:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dzino, 22.2.2015 o 21:20

Tak tak chlapci Bleiker poradil a je stoho diagnoza riadna ne Robo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 22.2.2015 o 21:14

A to bola v hre aj 284 Win. Do toho strelivo len v amerike a myslím že len jedno . To bolo tiež a načo také a hento a toto.. Ale kto mi tú flintu v lese zbadá tak budí pozornosť a o príjemnú diskusiu je postarané. A popritom som už dvoch kamarátov presvedčil že SaB je už naprd a kúpili normu Vulkan v 7x65R - obaja si pochvaľujú. No na druhú stranu ak by som neprebíjal, išiel by som po dačom s dobrým výberom streliva. Môj názor je 6,5x65 - 6,5x284 - 270 WIN - 7x64 - 7-08 rem Pri rovnakel váhe streli a jej cca rovnakej V0 a konštrukcii ( type ) bude účinok na zver porovnatelný a rozdiely sa prejavia hlavne v papieri na dlhšie trate ako 150-200 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 22.2.2015 o 20:50

Durell-teraz si to napísal absolútne výstižne,100 bodov.Jednoducho,ak si pre ten kaliber zapálený-v pravom slova zmysle,tak Ta od neho neodradí ani fakt,že je do neho iba jeden druh streliva.Kolko polovníkov celý život striela jednu strelu a ani ich to nenapadne menit.To len my stále špekulujeme,namiesto toho,aby sme viac trénovali:-) Ked som si zaobstaral 25-06,tak to bolo s vedomím,že u nás do toho strelivo nezoženiem-6 rokov do zadu.Aj tak bolo,ale nebolo by ma od neho odradilo nič,aj keby do toho nevyrábali strelivo vobec.A TO JE PRESNE Tá NEVYLIEčITELNá DIAGNOZA,O KTOREJ TAK MUDRO PíšEš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 22.2.2015 o 19:40

Je pravda ja to mám skladačku s nerezovou ťažkou hlavňou 650 mm a optikou 6 kg. Ešte málo vystrielaného streliva v podstate v zábehu. Rozptyl ako som písal a to nie som strelec športových kvalít. Ten kužel je na tom najhoršie to je pravda , ale to sa dá 1x prestružiť komora. každopádne 6,5 mi učaroval a chce to nadšenie . Táto diagnoza sa len ťažko lieči. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off HighlanderSK, 22.2.2015 o 19:30

Tthunt nevies pls kde by sa dalo to lfb na skusku zobrat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 22.2.2015 o 18:08

millos ja som mal prebijane v 7RM...6,75g a 1150m/s..300m -7cm...to bola slusna balistika.. v 6,5x65R bolo CDP super..ano asi to bol len taky pokus,dat na trh nieco ,,nove"..a ked sa strelivo nepredavalo na vagony..tak CDP prestali vyrabat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 22.2.2015 o 13:28

Jager68: Strelivo nepozerám, ja strelivo nekupujem, občas kuknem nejaké novinky na poškuľujem hlavne po BC, ten chcem čo najvyšší. Strelivo si vyladím podľa svojej chuti a čo vytiahnem z pušky... ale na poľovanie ti urobí rovnakú službu 6,5x55. V diam.264 je mnoho druhov ráží...prečo by som potreboval zrovna 65,68...Veď málokto bude strielať s továrenským strelivom na dlhé trate, nemyslím streľbu na 200-300m To nepovažujem za dlhé vzdialenosti. HighlanderSK: Ja túto ráž neodsudzujem, práve naopak, skúšal som ju, ale výhody oproti 6,5x55 nevidím žiadne. Ak o nejakých vieš, rád sa poučím. Mimochodom, ranivosť ti robí typ strely... škoda že vám do toho nerobia širší sortiment streliva... Tak chlapci neostáva nič iné, len matrice, 137eur aj ich majú na sklade Nemčúri, nábojnice sakra 25e/20ks...a hurá vytiahnúť z tej hlavne nejaké metre naviac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tthunt, 22.2.2015 o 13:12

LFB (Labour fur Ballistik) vyraba este seriove strelivo so spickovou bondovanou strelou SM TMS HP. odkaz Cena vysoka cca 4,-/ks ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 55 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov