Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

topánky Meindl obuv - diskusia

autor: off maverick
pridané: 29.1.2008 19:16

pozdravujem chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s touto znackou,u nas je este stale malo obchodou s touto obuvou....ci mi niekto nieco neporadi, prip. nejaku priaznivejsiu cenu????Dakujem

počet zobrazení: 67 496
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-280 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Meindl Island Pro vs Hanwag Alaska Gtx (autor: kami1fs).

off motaq, 4.12.2012 o 22:54

namor, tie Hanwagy maju nieco take ako MFS pri Meindl. Inak vyzeraju celkom zaujimavo. aky je rozdiel vo vyske? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl Island Pro vs Hanwag Alaska Gtx (autor: kami1fs).

off namor676, 4.12.2012 o 22:49

Zhodou okolností mám oboje, keby som sa mal rozhodnuť pre jedny tak to budú Hanwagy. Mne osobne sadli na nohu hneď na prvý krát, meindle som musel trochu rozchodiť, sú trochu širšie (neviem ako je to oproti spomenutým wide), majú podstatne lepšie vyriešený systém šnurovania a sú aj trochu vyššie, majú aj menej švou a ochranný pas je u hanwagov vyšší a prekrýva vačšiu časť špičky takž sa tak rýchlo neokopú. Jednoducho sa v nich aj lepšie cítim a aj lepšie sa mi v nich pohybuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl Island Pro vs Hanwag Alaska Gtx (autor: kami1fs).

off motaq, 4.12.2012 o 22:34

osobne mam meindl Island Pro Wide a som max spokojny, nemenil by som ich, pohodlna, pevna obuv...vyhovuje mi ze bola moznost zobrat model wide, ktory je sirsi ako bezny model, vyhovuje mi vyska topanky.... S Hanwag ich porovnat neviem ale za zivot som mal vselijake topanky od Garmont, zez trezety, a dalsie dobre znacky trekingovych topanok a musim povedat ze meindl je zatial najlepsi, resp. mne najlepsie sedi tento model. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 28.10.2012 o 19:53

stefa , niečo hovoríš . ja mám maindl solden a sú dobré akurát tak do snehu na polovačku , na posede je v nich zima za hodinu a tak isto aj pri státí na štande ,, kvalitná obuv určite za 100 ani za 150 eur nebude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 28.10.2012 o 19:45

Nechcem robiť reklamu tejto značke, len opísať svoje posledné skúsenosti. Túto sobotu sme mali duričské skúšky, poviem vám, že v takomto extrémnom počasí som ešte nepoľoval ani v Škandinávii. Ja som bol ako vedúci honcov a priateľka predvádzala psa. Ja som mal obuté Maindl Island, staré už min. 7-8 rokov, intenzívne využívané ako na poľovačky tak aj na treking, ona mala v podstate nové Saleva (neviem presne aký vzor, ale určené špec. na ferraty), ktoré si kúpila v lete pred tým ako sme išli na hrebeňovku NT. Výsledok: Ja som mal v podstate suché nohy, samozrejme nie celkom, pretože časom aj pri najkvalitnejšej obuvi sa používaním poruší Gore-texová membrána, a ona nohy premočené do nitky, z ponožiek žmýkala vodu. Ide ich reklamovať. A na záver pre duso2: Ak si myslíš, že za 100 € kúpiš kvalitnú obuv pre veľkú záťaž, si na veľkom omyle !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stagstalker, 28.10.2012 o 16:04

Ja od jari do jesene pouzivam Hanwag Banks. Paradna topanka, uzasne lahka, pritom dostatocne pevna aj do horsieho terenu, preliezol som s nimi aj ferratu. Co sa tyka osetrovania, prakticky som sa o ne nestaral, raz za cas prestrek impregnacnym sprejom a drzia uz 5 rok. Na jednej mi sice praskol na boku sev, ale goracova papuca drzi a vodu zatial nepustili, pricom investicia do nich vlozena sa mi uz niekolkonasobne vratila. Na zimu su vsak nevhodne (aj ked do -5 v pohode, ak si dam dobru ponozku), preto hladam cisto zimnu topanku a velmi dobre referencie mam na model Garmish od Meindlu (vyzorom kanady, komfortom sa blizia k trekovym avsak nemaju vibram podrazku). Zaujali ma vsak aj Nordcap, pricom neviem ako sa sprava vyberatelna vlozka z baranieho runa, ci po opatovnom vlozeni drzi, aky je komfort chodenia atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 28.10.2012 o 13:47

orol ja si ich fénom nahrejem a potom voskom od meindlu pretriem,asi tri krát do roka a tak isto aj kožené s membránou.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.10.2012 o 13:32

Ako SPRÁVNE ošetrovať nubukovú obuv s membránou ?? Povedzte niekto CELÝ správny postup PODĽA PORADIA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 28.10.2012 o 12:44

Dede myslis,ked za nieco vysolim 100 euro tak si nenastudujem ako sa ma osetrovat obuv?Mal som celu sadu impgregnacnych sprejov od nejakej firmy T (kupene v mamute) ale zvrsok sa odtrhol od gummennej spicky. To som nevedel,ze nase paty su na chybe a treba ich ofrezovat.Aj tak by tam pomohol iny material,proste je to naprd. AJ ludia z terenu mi potvrdili,ze garmont je uz smejd...nejdem do toho uz viac krat.Povie nam tu niekto na tie lesacke topanky husquarna nieco? Podla mna lesacke topanky su najviac mechanicky exponovane,polovnikovi co raz za cas vyrazi na obchodzku musia vydrzat veky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 28.10.2012 o 12:25

Udrzbu bot jsem jaksi povazoval za samozrejmost.Sam pouzivam vyhradne vosk a sprej meindl.Nedavam boty vysychat na topeni atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 28.10.2012 o 12:23

Duso 2 - ak nepoužívaš na kožu prísl. ,, kondicionér ,, , koža sa na vrchu vysuší a popraská, taktiež rýchle vysušovanie koži ( nubukovému zvršku ) neprospieva. Ku kvalite zn. Meindl, Garmont ... ? Meindl obuv používam od r. (nespomínam si ) kedy nám bolo umožnené chodiť do Rakúska, teraz ju kupujem v Grube-Kováčová. Garmonty som po rokoch používania zodral, spokojnosť. Duso ak sa Ti vydrali na päte, čo sa stalo aj mne pri Gore - Tex membráne u oboch uvádzaných zn. obuvi, je to žiaľ typom päty. Asi budeme musieť navštíviť ortopéda alebo kováča. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 28.10.2012 o 11:41

Pani nemal som sice tristvrtove zimne topanky od fy Meindl,Garmont,ale moje skusenosti s turistickymi poltopankami su nasledove.Goratexove Garmonty som jednoducho rozchodil po dvoch rokoch takeho ziadneho extremneho chodenia po horach a mestach.Praskli nubukove zvrsky,goratexova papuca sice drzi a nepusta vlhko,ale je to hanba na 100 eurove topanky.Potom som si kupil celkozene meindle za 170 euro! Celkozoene myslim aj vo vnutri.Vydrali sa mi nad patou znvutra(pri mojich 105kg),rovnako ako Garmonty.Pani tieto znacky uz nie su co boli,kvalita klesla.Dakedy v rokoch 200X nosili chlapi od operatorov garmonty 4 roky,lozili po stoziaroch,slapali do kopcov a nevedeli ich zodrat.Teraz sa Vam rozpadnu po dvoch rokoch mestkeho chodenia. Osobne pojdem do nejakeych lesackych(alebo armadnych)nie komrecnych bot,velmi dobre referencie su o Husquarnach,ktore su ale mastne,ale vydrzia! A nakoniec doporucujem sa kukat aj na vahu zimnej obuvi.Nad cca 1kg jednoducho nejdem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 28.10.2012 o 8:50

Mám norcapi i tajgi.V tajgach chodim cely rok v praci snad krome nejteplejsich letnich dnu denodenne a jsem naprosto spokojeny.Nordcapi mam vylozene do vysokeho snehu a do vylozene chladneho pocasi.Da se v nich bezproblemu chodit,ale pocitove je to mekci bota.Zatim me v nich nidy nebyla zima ani na zimnich cekanych.Samezrejme ze v -20 kdyz budes sedet dele jak 5h tak neznam boty ve kterych by bylo jeste teplo.Ale chce to i dobre ponozky.Ja jsem osobne se znackou Meindl spokojeny a ty nordcapi jsou vynikajici na zimu,jeste jsem neslysel,ze by si nekdo na ne stezoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 28.10.2012 o 0:10

Potrebujem nazor niekoho, kto ma s uvedenymi topankami a modelmi skusenosti, ked tak, aspon sprostredkovane. Zaujimalo by ma, ktory model je vhodnejsi na polovanie v zime s prihliadnutim nato, ze 40% pripadne na chodenie-posliedky, 60% stand na spolocnych, resp. posed. Rozhodujem sa medzi modelmi Meindl Garmish GTX a Meindl Nordcap Pro GTX. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off bobe114, 2.2.2010 o 14:03

Meindl je Meindl len si treba dať pozor na výber tvrdosti podrašky. vrelo odporúčam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off juraj22, 1.2.2010 o 23:27

meindl island,super obuv odporucam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off bibasso, 1.2.2010 o 8:52

u mňa bod pre HanWag - výborne drží nohu, pohodlná chôdza, aj po celom dni necítiť bolesť chodidiel. Osobne odporúčam HanWag Forest. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off jantek, 31.1.2010 o 15:29

Lowa už viac nekupim po roku a pol su v prdeli... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off zelenySimpanz, 30.1.2010 o 19:24

-bod Meindl.
Draho bota - ňeň treba.
Gumakoch staci tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off vlciaskala, 19.1.2010 o 22:54

dva roky som mal scarpi ale moc som sa one nestaral takze viac nevydrzali potom som si kupil lowi a tie som po mesiaci reklamoval pretoze mi lava topanka premokala tak som si kupil meindli a zatedy som spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off petere, 13.1.2010 o 20:16

mam Han Wagy a som s nimi max spokojny. ale prvotne som si chcel kupit Maindly, lenze nemali na mna velkost tak som vzal to co som vzal a nelutujem. ale Maindl je spica. takze asi kupou ani jednych z nich clovek neprehlupi. predtym som sa vlacil po horach v kdejakych akoze topankach a moc sa mi nechcelo vyvalit tolke peniaze, teraz ale viem, ze su to rozumne investovane peniazky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off kuba12, 13.1.2010 o 15:51

Nevim mam 2x Islandy ale kdyz jsem se proselv Han Wag tak 100:1 Han Wagy jse mi zdali mnohem pohodlnejsi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off m98, 13.1.2010 o 11:22

Meindl Island, Himalaya, Nordkap pro. Uvažujem ešte o Burma a Spitzberg-och.
K tým Nordkapom, je radosť mať teplé nohy v zime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off sako80, 13.1.2010 o 10:56

Meindl himalaia 4rok :), nikdy nic iné ako Meindl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off xwolf, 13.1.2010 o 9:01

Meindl Antarktis, prva sezona. Zatial splnaju ocakavania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Meindl VS Han Wag VS Lowa (autor: kuba12).

off Poacher, 13.1.2010 o 8:38

Bod pre Meindl! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 17.3.2009 o 15:18

RYS2 ja som si kupil boty jahti jakt air-tey2 premium a som nad priemer spokojny su lahke perfektne sedia a od novoty ta netlacia ! nohu mas vnich zafixovanu ako v lyziarke nie su zrovna najlacnejsie ale nedam na ne dopustit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 17.3.2009 o 15:18

rys 2 koľko ľudí toľko chutí . Ja preferujem jednoznačne C !!!
To sú podľa mňa profi topánky B je tak pre chôdzu po vyšliapaných chodníčkoch tam ti stačia značkové tenisky ktore sa robia tiež nepremokavé a tiež goretexové . Osobne som zlikvidoval niekoľko topanok C typu ale ja nie som zasa obyčajný turista to je fakt :)) Ja ich nosím ako vlk kožu :) Takže môj súbjektívny názor je jedine C . Osobne neviem prečo by mali C čkové topánky určené pre expedície ,nosičov a dlhodobé ťažké túri páliť chodidlo ale to ti musí už vysvetliť ten čo Ti túto informáciu dal .Ja také info nemám . Meinl neni zlá topanka ale nenechaj sa zlákať reklamov viem že Garmont je tiež drahá obuv ale pozri si podrobne ako vypadá a obzri si ju i v obchode . Tiež Ti poradím ak budeš kupovať v špecializovanom obchode poraď sa s predavačom ak rozumie teda problematike . Uvidíš čo ti povie predavač ohladne značiek a C víbramu . Okrem toho na nete sú tiež určite dostupné blogy a debaty + skúsenosti . Ja som poskytol iba moje skúsenosti . Ver mi ,že keby som mal poradiť zle radšej mlčím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 17.3.2009 o 14:58

Edu, vďaka. Boty s minimom švov a návleky - poznám to dobre. Pravdepodobne idem do Poľska a chcem kúpiť boty Meindl. S akým typom podrážky kúpiť, B alebo C? Na fórach som čítal, že C je tvrdá pre dlhodobé chodenie a pre klasické poľovnícke chodenie doporučujú B - "nepália chodidlá". Aký máš Ty názor, resp. poradte, kto s tým máte praktickú skúsenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2009 o 13:31

Keby si sa opýtal pred kúpov poradil by som Ti toto napríklad :Pinacle / Pinacle GTX
Mne sa tieto osečili najviacej .

odkaz />

Použitie:
- 3 sezónne (+)
- ťažké náklady, viacdenné túry
- expedičné kyvadlové vynášky
- ľahké mixové horolezectvo
- alpské túry

* Vibram Nepal podrážka - dobre drží na snehu, pri lezení dobre drží na lištách
* Zvršok z 2,8 mm ťažkého semišu - odolnosť voči vode a oderom, priedyšnosť, schopnosť prispôsobiť sa tvaru nohy.
* TriMicro - stabilita pri nosení ťažkých nákladov, komfort pri chôdzi, lezecké využitie.
* FrameFlex Fiberglass - flexibilná kompatibilita na mačky, perfektná ohybnosť pri chôdzi, stabilita pri nosení ťažkých nákladov.
* Ohybný kĺb vo zvršku - pohodlné kráčanie bez obetovania pevnosti laterálnej strany zvršku.

odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2009 o 13:20

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Kasari kápni božskou ,že sa to zjavne zlepšuje ?
Dobré ponožky treba!!! Nie totalne dotiahnuť šnúrky,ale len tak volnejšie. Určite sa rozbúchajú . Noha sa pekne vytlačí do goretexovej papuče a všetko bude ok . Podobne ako u lyžiarok . Preto je dôležité nikomu nepožičiavať ,čo samozrejme nie je ani hygienické ale hlavne iná noha by topánku preformovala . Neboj sa ja som sa čosi bolesti naprežíval u rôznych značiek :) Všetko sa na dobré obráti .Meinlovky ťažia z toho že majú silnú reklamu . preto sú aj o 100 euro predražené . Niekto tú reklamu musí zaplatiť . A kto iný ako zákazník :) Samozrejme ,že tým netvrdím ,že je to zlá obuv . Ale napríklad toto :
odkaz />
je lepšia obuv a pozri cenu aj keď v amerike . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 17.3.2009 o 13:03

Edu - takže mi zbývá ještě tak 9,5 hodiny... Díky za upřesnění. Chraň tě pámbu, jestli to bude trvat dýl...:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.3.2009 o 23:41

rys 2 podľa mňa keď si kúpiš dobrú obuv ktorá ma goretexovú vložku a kvalitnú podrážku víbram originál využiješ ich celoročne . Premoknutie vôbec nehrozí . Dobre je mať aj návleky na obuv . Osobne som veľmi spokojný so značkou Garmont . Dôležité je si vybrať tip C je to na každej topanke vyznačené od spodu na podrážke . Táto obuv je už prispôsobená pre snežnice a mačky . Je vhodná do ťažkého horského terénu . Takato obuv sa da kupiť zhruba od 2000 - 9000 sk myslím tým značkovú obuv . Dobre je kožu impregnovať voskom . Impregnacia nie je proti premočeniu ale hlavne aby nenapila koža vodu a nepraskala tiež sa takáto naimpregnovaná obuv rýchlo vysuší. Podľa mojich skuseností si vyberám topanky ktoré majú čo najmenej švíkov .Tam sa stava že sa ošúchaju o kamene a začnú sa párať ,alebo sa dosť často stane že goračová papuča sa prederie a je po membráne . Vtedy už všetko drží iba koženná topanka . Pokial je však goretexová papuča funkčna noha bude pekne v suchu + vlhkosť bude odvádzaná pri prípadnom potení von . Nemenej dôležité su ponožky a vložka v topánke . Šnúrky sa časom tiež prederú .Doporučujem kúpiť si ploché kvalitné nie ktoré sú v priereze kruhové tie sa veľmi rozväzujú a nedržia.
Ponožiek je tiež veľmi veľa druhov samozrejme treba kupiť spevnené a kvalitné odvádzajuce vlhkosť von . V nerozdupanej topánke tipu C strašne ale strašne bolia nohy :))) Rozchodenie trvá asi 50 hodín. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 16.3.2009 o 15:03

Koncom apríla idem na turistiku zdolať zhruba 1700m pohorie- vrch a potom ešte viac hodín šľapať ( celý deň ). Každoročne tam býva ešte veľa snehu - zhruba do 60cm. Čo si mám na takéto dlhodobé chodenie - dole po blate a rozmočenom teréne a hore po hlbokom snehu obuť? Poraďte. Rozmýšľam, či si nezobrať do batoha druhé boty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tmarth, 14.3.2009 o 17:55

mam uz druhe. prve za cca 7000.-sk mi vydrzali pri celorocnom a takmer kazdodennom noseni 6 rokov. vynikajuca obuv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.3.2009 o 13:12

Môžem ťa ubezpečiť ,že budeš veľmi príjemne prekvapený . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 12.3.2009 o 12:45

Edu - díky, dodals mi naději. Přesně takový pocity mám. Tak budu čekat a doufat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.3.2009 o 10:34

Kasari treba ich rozbúchať v terene bolesť kotníka a chodidla ustúpi po pár dňoch . Ustúpi po tom čo si noha vytlačí do doratexu svoj tvar . Toto je normálne pri všetkých topánkach tipu C ktoré máš vyznačené na podrážke. Neboj utrpenie vystrieda úľava to Ti zaručujem :))) Prvé dni sú však také ,že človek má chuť sa do toho už nikdy neobuť :)) Poznám to veľmi dobre podobné skúsenosti mám zo salamonom,technikou a niekoľkými garmont .Všetky sa chovali presne rovnako prvé dni . Bolo treba rozdupať potom budeš mať nohu ako v papučke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kasari, 12.3.2009 o 7:14

Dostal jsem Meindl Island Pro, moc jsem se na ně těšil, ale teď z nich nejsem zase až tak nadšený. Jsou i po impregnaci a ošetření Waxem dost tvrdé a řídit v nich auto je docela utrpení. Můžete mi poradit, co s tím? Dá se sehnat něco, aby trochu změkly? Díky za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirogalas, 8.2.2009 o 19:36

Mám meindlovky už 5-ty rok .Konkretne mod. ISLAND-PRO. Až doslužia , kupujem tie isté! myslím že niet o čom!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 241-280 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov