Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Prechod z ultrazoomu na zrkadlo. - diskusia

autor: off Nanko
pridané: 15.2.2012 14:23

Zdravím všetkých priaznivcov fotenia. Dhlšiu dobu zhruba 3 roky využívam práve ultrazoom olympus sp590 uz ktorý mi poskytoval pekný rozsah ako i svetelnost, ale odhodlal som sa prejst na zrkadlo. Mám záujem o telo od canonu 550 d a k nemu zo zaciatku univerzalny 18-135 is od canonu a neaky taktiez zoomovy. Objektivov s rozsahom 70-300 tu uz bolo rozobranych viacero ako od sigmy tak i canonu ci tamronu. Taktiez som sa docital ze vacsina z vas odporucuje na fotenie zvery vacsinou canony 100-400 ci 400 vky, alebo taktiez Sigmy 120-400. Mna vsak zaujal tento objektiv od tamronu a to TAMRON SP AF 70-300 mm f/4-5,6 Di VC USD, ktorý ževraj pri zrkadlovkach s malým APS-C snímačom moze mař rozsah po prepocte az 450 teda aspon podla toho co som cital. Chcel by som sa teda spýtat má niketo skúsenosti s týmto objektívom, ktorý by mal byt kvalitenejsi oproti základným 70-300kam, a ci toto ohnisko bude dostacujuce i pri výreze vyhotoveným so spominaným canonom 550d. Zvolit tútu volbu alebo ostat zatial este pri doterajšiom ultrazoome. Ďakujem vopred za všetky rady.

počet zobrazení: 10 735
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-53 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubo125, 15.2.2012 o 20:24

do zrkadla chod len ak mieniš donho časom vrazit najmenej 3000e :D zo začiatku rodiel nebude velky ale spravnym pouzivanim, fotenim, nastavenim a spracovanim fotiek to nakoniec bude velky rozdiel oproti kompaktu.... hned ti ho nahodim ... tu ho maš odkaz ber to tak ze ta pevna 300 predstavuje maximum ostrosti ktoru môzeš ziskat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nanko, 15.2.2012 o 20:19

Ten odkaz neako neukazalo na ten canon .... :/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nanko, 15.2.2012 o 20:16

Tak a hor sa do citania nech niesom z toho jeleň :D Vďaka az odkazy urcite pomozu pri mojom spekulovani. Ale najlepsia aj tak " to je pisannia na pol hodinu a to sa mi nechce :D kašli nato " :D ...Nie ďakujem pekne ozaj ... Len ci kvalita vylsendnej fotky moze byt lepsia ako teraz pri tom ultrazoome. ci nebudu identicke teda ci i jedno i druhe nevypluje skoro rovnaku kvalitu lebo ak by ano tak zbytocne yvhodene peniaze pootm budu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 20:13

ohnisko ultrazoomu neber na ohlad tam sa to prepočitava inak a to je pisannia na pol hodinu a to sa mi nechce :D kašli nato v porovnani to bude to iste čo 350mm na 550d čize na a-psc snimači - nebude to velky rozdiel na mojom kompakte je pisane 560mm a zhoduje sa to s 300mm sklom na 550d.... k tej hlbke ostrosti tu odkaz odkaz odkaz odkaz ... môze sa ti to stat iba vtedy ak zver pride blisko na nejakich tich 10-15m pri 300mm tim padom budeš mat hlbku ostrosti okolo - 0,5 - 1,5m ....k tomu tamronu berme to tak ze vystupnu kvalitu ma rovnaku ako canon takze tu su môzes pozret ako vyzera obrazovy vystup po 100% vyreze z obrazu s porovnanim pevnej 300 ktora dosahuje priam najlepšiu moznu kvalitu odkaz ... tamron na tej stranke este neni spracovany tak preto cez tu canonovu 70-300 - nemusis sa bat canon 70-300 IS a taron 70-300 VC su obrazovim podanim apsolutne rovnake ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nanko, 15.2.2012 o 19:50

Vidim ze riesime potom rovnaku dielmu Zigi9 tak enviem co priat skor aby ti ten stary ultrazoom vydrzal alebo odisiel co najskor:)... Takze v tele mám ako tak jasno cize 550 ci 600-decku minimum rozdielov cize co sadene skor do ruky. 357AS hovoris ze ma zaskoci hlbka ostrosti oproti tomu kompaktu co mam teraz ...teda v praxi sa mi moez stat ze pri plnom ohnisku 300mm zaostrim pomerne na vacsiu dialku trebars srnciu moze sa mi kludne stat ze bude zaostreny len maly kusok z toho a fotka moze byt rozmazana namiestachktore asi velmi chciet nebudem aby boli rozmazane ze? :) Teda takto aby som sa z toho vymotal lebo pisem ako tatar, teraz mm pri svojom ultrazoome max ohnisko okolo 640mm tak sa mi zda ostrost fotky na plnom ohnisku pri dobrom svetle zvykne byt celkom fajn ved posudte fotky neivem nevyznam sa v tom azt ak dobre ale ostrost straca po krajoch alebo na bielej...cize pri ohnisku 300mm bude musiet podstatne blizsie aby som spravil aspon takuto fotku aku robim teraz s tymto ultrazoomom ? ..Aby sa nestalo to ze v konecnom dôsledku zoastreny objekt bud prilis malý na to aby co pri najvaacsiom ohnisku ostal dostatocne ostry... uf uz som teraz z toho narobil gulas :D .. Lubo125 takze APS-C nemeni ohniskovu dlzkulen zorny uhol vdaka dalsia rada nad zlato ;) Ak máte ten tamron odskusany máte z neho aj neake fotky? ... Ide mi o to ci z tohto tamronu s ohniskom 300 dostanem vyslednu kvalitu fotky urcite asi len po vyreze aspon ako doposial s tymto ultrazoomom? .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 19:39

všetky canony od 1000d, 1100d- 7d maju a-psc snimač - jeho rozmer je menši ako rozmer kinofilmoveho polička a kedze ohniska na obiektivoch su udavane pre kinofilmove polička maju A-PSC snimače koeficient nasobenia ohniskovej vzdialenosti 1,6 čize ked maš na objektive napisane npr. ze 50mm tvoje akoze realne ohnisko bude 80mm ale ako je nam zname ohnisko objektivu sa nemôze len tak samo odseba zmenit zmeni sa iba uhol zaberu toho daneho objektivu čize ta 50-ka bude mat zorny uhol 80mm skla :P ..... k teme : ani ta sigma 120-400 by nemusela byt zla pokial netuziš po neakej super obrazovej kvalite ktoru ponuka len profi canon rada tak nazačiatok velmi dovre sklo s dostačujucim rosahom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 19:27

zigi9 550d 600d 60d maju všetky rovnaky čip a to čip z 7d ktory bol vylepšeny zaliatim medier medzi pixlami čo 7d nemal takze obrazovy vystup naju všetky rovnaky čo sa tika rozdielu obrazovej kvality z 550d a 7d rozdiel neni žiaden, takze nevidím vôbec dôvod menit/prechadzat z 550d na tento fotak ked uz tak na 5d mark II ..... canonova 70-300 IS je natom konštrukciu horšie ako tamronova s VC + ma vnútorne ostrenie a tim padom nema žiadnu vôlu na preostrovacom pstenci, obrazovy vystup je uplne totozny - radšej tamron mam to odskušane i ked vlastnim canon (vtedy ešte tamron 70-300 vc neexistoval ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 15.2.2012 o 19:24

Nanko,najviac Ta potom po prechode na zrkadlovku zaskočí hlbka ostrosti,tam už ak zaostríš na hlavu bude ostrá hlava,ak je zver blížšie a šikmo,ak zaostríš na stred tela už to nemusí byt ostré,to sa s ultrazoomom (compaktom) nestáva tak často,tam je to "ostrejšie" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.2.2012 o 19:14

tím 70-300 jsem určitě nemyslel Tamron nebo jak se to píše, měl jsem na mysli tento: Canon EF 70-300 mm f/4-5,6 IS USM - i když osobně vůbec netuším jaký mezi nima může být rozdíl, ale když Canon, tak na to budu dávat objektivy Canon a né nějaké sigmy či tamrony ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.2.2012 o 19:09

řeším dosti podobný problém a v mém případě čekám jen na to, až se ten můj kompakt posere úplně, pak už asi fakt koupím zrcadlo :-) Finanční rozdíl mezi 550 a 600 mi třeba nestojí za to, abych kvůli výklopnému displeji kupoval ten dražší - myslím, že po stránce kvality (tištěné kvality fotky) budou naprosto stejné, tak naco kupovat 600D??? Jediná dosti praktická možnost je při focení makra, ale to neplánuješ, tak je to zbytečné. Canon 60D je finančně úplně jinde a sám osobně nevím, zda do těla investovat takový peníz. Pořád jsem se nikde nedočetl, v čem je tak super lepší a využitelnější než např. ten 550D nebo 600D. --------------- Takže když nekoupím 60D, tak ušetřím nějaké prachy a můžu je investovat do objektivu. A ted jaký objektiv :-) Určitě nějaký seták na akce a domácí focení, popř. krajinky (levná záležitost a pro začátek dostačující) -vždy z toho dostaneš víc než z kompaktu, jak co se týče krajinek, tak při focení v uzavřených prostorách. ----------------- A pak poslední problém, čím fotit zvěř??? tam se určitě musíš dostat aspon na 300mm. Takže se nabízí "nejprodávanější" možnost 70-300 - vše ostatní je finančně někde úplně jinde, což mě neskutečně se*e :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 15.2.2012 o 19:00

archer a z čohože je podla teba 60D ,ked nie z plastu ? Nanko,550D a aj 600D či 60D majú rovnaký čip,a 60D je tiež PLAST,takže nemusíš moc premýšlat,Tamron 70-300 Di VC USD je výborný objektív,mám ho odskúšaný ,určite je lepší a lacnejší ako Canon 70-300 IS . Kombinácia 60D a pevná 400mm by bola samozrejme lepšia zostava,ale to by si musel ovela-ovela dlhšie šporit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nanko, 15.2.2012 o 18:19

archer vdaka za fajn rady urcite stoja za zvazenie. Nad tou 600-tkou som tiez premyslal cenovo sú skoro identicke. A co sa objektivov týka tie z prvych menovane o tych niet pochyb ze su vyborne mal som skor na mysli tu nizsiu triedu, spominany tamron sp af 70-300 je uz so stabilizaciou ... tak fakt neviem ...pevna 300vka je fajn ale cena pri napriklad canone je pre mna zatial vo hviezdach. A ako " zrkadlovkovy " zaciatocnik neviem neviem ci by som s pevnym sklom nemal problemy zo zaciatku ...sice v kazdom pripade to bude kazdopadne zaujimave teoria jedna vec prax druha :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 18:11

ahoj.. 550 je dobrá voľba.. no trochu by som možno prihodil a kúpil radšej 600 (kvôli otočnému LCD) alebo 60D - ktorá nie je z plastu, má mohutnejšie, robustnejšie telo, lepšia výdrž baterie, a nejakú tú funkciu naviac (predsa je to poloprofi zrkadlovka, a ak chceš hlavne fotiť je lepšou voľbou ako 550D či 600D).. ale inak sú si všetky tri ktoré som menoval v podstate "rovnaké"... K tým sklám ktoré si uviedol.. no nemyslím že by bolo niektoré z nich nejak zlé.. ale keby som ja kupoval radšej beriem pevné sklo, alebo ked zoom tak taký ktorý ma rovnakú clonu po celej dlžke ohniska.. f 5,6 je už fakt bieda..Jo.. a nezabúdaj na IS !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-53 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel