Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prechod z ultrazoomu na zrkadlo. - diskusia

autor: off Nanko
pridané: 15.2.2012 14:23

Zdravím všetkých priaznivcov fotenia. Dhlšiu dobu zhruba 3 roky využívam práve ultrazoom olympus sp590 uz ktorý mi poskytoval pekný rozsah ako i svetelnost, ale odhodlal som sa prejst na zrkadlo. Mám záujem o telo od canonu 550 d a k nemu zo zaciatku univerzalny 18-135 is od canonu a neaky taktiez zoomovy. Objektivov s rozsahom 70-300 tu uz bolo rozobranych viacero ako od sigmy tak i canonu ci tamronu. Taktiez som sa docital ze vacsina z vas odporucuje na fotenie zvery vacsinou canony 100-400 ci 400 vky, alebo taktiez Sigmy 120-400. Mna vsak zaujal tento objektiv od tamronu a to TAMRON SP AF 70-300 mm f/4-5,6 Di VC USD, ktorý ževraj pri zrkadlovkach s malým APS-C snímačom moze mař rozsah po prepocte az 450 teda aspon podla toho co som cital. Chcel by som sa teda spýtat má niketo skúsenosti s týmto objektívom, ktorý by mal byt kvalitenejsi oproti základným 70-300kam, a ci toto ohnisko bude dostacujuce i pri výreze vyhotoveným so spominaným canonom 550d. Zvolit tútu volbu alebo ostat zatial este pri doterajšiom ultrazoome. Ďakujem vopred za všetky rady.

počet zobrazení: 10 704
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off archer, 16.2.2012 o 19:15

aj ja nad ním uvažujem.. je za dobrú cenu a je naozaj dobrý.. Nanko ak ho zobereš nič s ním nepokazíš.. tú 50 som sem dával len kvôli cene.. a v softe by si si to vedel poskladať.. ale súhlasím na krajinu niečo širšie.. ale ak nie je vata treba brať čo je po ruke... prípadne šporiť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.2.2012 o 19:06

ano ako lubo 125 písal 17-50 f2,8 je super volba a na krajinu veľmi vhodná vecička . Fotil som tým a veľká spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 16.2.2012 o 18:57

ja by som sa na tvojom mieste tich niskych čisel nebal odkaz rozdiel medzi 17 a 35mm je obrovsky takze na krajinu najlepšie zoom za 300e sa da kupit svetelny tamron 17-50 f2,8 a je ostri ako britva.... začiatočníkovi by sa taško robilo s pevným ohniskom si myslím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.2.2012 o 18:52

Nanko to sú zložitosti pri tom fotení krajiny . Krajina sa v minulosti fotila výhradne širokáčom napríklad ako mám ja sigma 10 - 20 . Dnes máme softy na poskladanie viacero foto . Má to však svoje úskalia . Poznám osobne výborných Slovenských krajinárov s ktorými sa i navštevujem . Napríklad Lukáš Faturík odkaz Stratený odkaz a mnoho iných . Mali sme u mňa doma také stretko s chlapcami z fotoklubu považia a práve s Lukášom som preberal i krajinu dôležitosť filtrov v protisvetle a mnoho iného . Práve Lukáš spomenul ,že krajina tak na tom ohnisku 35 je vhodná fotiť . Potom prídu na rad softy ktoré sa stale zdokonalujú roky tu máme virtualnu prehliadku a kadečo iné . To lepšie je Canon EF 35mm f/1.4L USM samozrejme drahé :-D Ano volba sigma 120-400 + 18-135 je ok poho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nanko, 16.2.2012 o 18:32

Edu tak v tom mas uplnu pravdu :) ani ma to nenapadlo ked nad tym tak premyslam a pritom do oci bijuce :) Ale viem uz asi kde som pochybil v myslienkach po rozume mi beha aj ta sigma 120-400 a stou som si kombinoval 18-135..Uz mam taky zmatok z tych vsetkych cisel v hlave :) A k tomu 35ohnisku vies nieco konkretnejsie odporucit? .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 16.2.2012 o 18:28

jop suhlasim 50 je na portréty, zober telo zo setakom a uvidiš aky je rozdiel medzi 18mm a 50mm potom sa uz budeš vediet presne rozhodnut ktore ohnisko vylepšíš nejakým tym profi sklom (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.2.2012 o 18:07

Nanko pevná 50 od canonu stojí 100 € myslím teda tú so svetlo 1,8 . Nepovažujem za vhodné si prekrívať ohnisko 70-300 plus 18-135is seťak ti urobí 18 - 55 a od 70 ti už začína 70 - 300 . Všetko záleží čo scheš fotiť ako vieš skladať v panoráme fotky ak chceš krajinu teda ohniskom 50 fotit . Osobne by som niečo širšie volil max 35 ohnisko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nanko, 16.2.2012 o 17:25

Chlapi akurát sa mi podarilo všetko prečítať, popreklikávať všetky odkazy čo ste mi tu nechali. Mal som pocit ze co to o fotke viem, no vidim ze mam riadne medzery priam ako kanal lamanč, ale aj vďaka vam sa mozno cochvila s vami podelim o neake tie nove fotografie, ktore vytvorim ked prestupim :) Ta spomenuta pevna 50-tka an krajinku ma tiez dost zobrala uz aj nad nou uvazujem o cvhilku zistim ze z maleho btozka budem musiet so sebou vlacit cely batoh naradicka haha :) ... ale nie pozrel som si i porovnania vysledne fotografie a vyzera to celkom fajn. Takze uz len hura mat volno z roboty a obehat neake tie obchody snad to pre azciatok bdue dobry vyber. 550ci 600 uvidi sa s tamronom sp af 70-300 plus 18-135is a ked vyjde tiket v lotte tak i ta pevna 50 tka ;) Chlapi Dikes za rady :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 15.2.2012 o 22:40

The EOS-60D is a fairly large digital SLR. One of the big changes (that some people have been grumbling about) is the change from an all magnesium alloy body on the 50D to a composite-over-aluminum body here. While obviously I'd prefer an all-metal body, the plastic body on the 60D feels very solid. Add in the nice rubberized surfaces and it's a camera that's easy to hold in your hands ::::: THE PLASTIC BODY ON THE 60D ::::ak dobre prekladám :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 15.2.2012 o 22:02

Máš to na stránke Digital Camera,napríklad,to je práve ktok spat oproti 50-ke,máš tam akorát kovový statívový závit a bajonet,zaujímavé všetci to kritizujú a niekoho to je len zbožné prianie aby to bol celokovový foták. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 21:57

nie len na tom linku čo si dal bolo cele menu tej stranky nebol tam len samostatne ten objektiv tak len preistotu som sa spital či myslime ten isty ... mymochodom tamron je ešte ostrejši nez henten canon :D a potom ze L podla mna si to označenie nezasluzi (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 21:51

lubo125 iný canon 17 -40 som nenašiel.. neviem asi som zle hladal.. maš niekde odkaz?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 21:51

jj hliníková konštrukcia obalená plastom.. ale 550 a 600 je čistý plast.. tam hliník nie je vôbec.. na to som narážal.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 21:50

archer asi to nebude správny odkaz... myslliš 17-40 L canon f4 ? ak hej aj mne sa zdalo moc tmave preto som zobral tamrona ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RasťoS, 15.2.2012 o 21:48

Polikarbonát je plast. Hliník je asi vo vnútri... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 21:47

chalani myslíte tento? odkaz ak jo tak dobrá voľba (kamoš ho kupoval cca pred 2 mesiacmi) no na môj vkus je to dosť tmavé sklo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 21:44

pre 357AS odkaz A ČÍTAJ POZORNE KOLONKA MATERIÁL TELA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 21:41

aj mna by to zaujímalo skadiaľ si nato prišiel 357AS stredná canon rada sa vyznačuje tim ze ma kovove tela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.2.2012 o 21:40

ej já bych byl věrný značce, takže v téhle ceně bych uvažoval nad tím co píše lubo125 tj. 17-40, ale zas pevné sklo je pevné sklo a navíc mají lepší světelnost ty dvě, co jsem psal předtím - ale peníze na všechno člověk nemá, takže mezi těma krátkýma ohniskama do začátku nic hledat nebudu a vyřeší to seták :-) později určitě něco pevného (24,35,50 -myslím, že všechny tři jsou podobně dobré) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 21:40

357AS: :-DDDDDDDDD ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 21:39

alebo tu staršiu verziu bez vc ako si uz uviedol ....ked si niekto kupuje sklo na krajinu málokedy rozmysla nad podobnými ohnioskami samozrejme da sa fotit krajina stlačenou perspektívou aj 300mm ja mam doma panorámu fotenu na 70mm poskladanú z 12tich záberov vytlačenú na 40x155cm... da sa fotit aj tak ale pre začiatočníka to asi nebude to prave orechove ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 15.2.2012 o 21:39

archer,60D je PLAST,ked si prečítal tolko recenzií mal by si to vedeiet ,a čo ma po nejakých výklopných displejoch,kvalita výstupu je rovnaká,neviem na čo platit za zbytočnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 21:36

lubo125: no jo.. ale k 107 e sa to neblíži ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 21:33

jasne zigi.. ak smiem odporučiť niečo drahšie tak radím toto odkaz je fakt dobrá.. má ju známy (profi kameraman zo študia barandov) a dosť ju chváli.. ale no cena je taká aká je hmm.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 21:32

canon 17-40 L alebo tamron 17-50 f2,8 vc - mam ho a tich 17mm je super uz na 2,8 kresli super + ma stabilizáciu cena 350-400e ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 21:30

jj lubo preeesne tak 50 na krajinu.. nikde som nenapísal že len 50.. alebo snad ano?? čítal si snad niečo také?? odporučil som niečo lacné a dobré na začiatok?? máš iné objektív v tejto cene s takou kresbou?? jo? tak sem sním! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.2.2012 o 21:28

archer vpohodě, já jsem taky rád za názor, aspon si člověk může udělat více rozhled ---- Jinak k tomu objektivu 50mm - určitě skvělá volba, ale ber to tak, že to bude mít na fotáku s crop faktorem a když bude fotit doma v baráku, tak už to může být dlouhé, proto na začátek seták a nebo jsem uvažoval o nějakém 24mm nebo 35mm - což taky může být dobré na krajinu nebo ne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 21:17

50mm na krajinu ? tak to uz radšej nejaku tu 17-50... 50 je strašne vela na klasicku krajinu ... čo som bol slepý ?? ked som toho tamrona nenašiel :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RasťoS, 15.2.2012 o 21:13

Ak dobre prekladám, tak 60D má kostru z hliníka vrch z polikarbonátu vystuženého sklenými vláknami. A myslím, že toto je ten nový Tamron vs. Canon odkaz, ale pre inšpiráciu si to kľudne porovnaj aj s týmto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 21:07

chalani neberte moje príspevky zle.. chcem len poradiť.. ak fotíte len prírodu a zver tak sa da aj bez výklopného lcd.. no sú situácie kedy si to doslova vyžaduje.. aj napr. pri krajinke, podhlady, makro, reportáže a pod.. pre mna význam ma.. a neviem si to vynachváliť.. ja som napr. nekupil ani jeden z nich a dokonca ani zrkadlovku nie :-D.. ale kúpil som panasonic dmc gh2.. pretože pre mna ma vačší význam video než fotografia.. a to má podstatne lepšie než tu uvedené.. na vašom mieste by som teda nešpekuloval zobral 550 prípadne 600 v akcii, a zvyšok investoval do skiel.. len tak okrajovo.. na krajinku by som odporučil tento odkaz je to síce taká plastová hračka.. ale na začiatok super.. ma peknú kresbu najma od f 2.. a hlavne je fakt lacný!! za tie prachy rozhodne stojí.. výstup rozhodne lepší než zo seťáku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.2.2012 o 20:57

no právě, já si myslím, že ta zvěř není u mě to hlavní a tu 200 bych využil i jinde, na zvěř bych ji jen doplnil o 1.4 tc - ale pořád bych byl cenově úplně jinde. Takové sklo z bazaru bych ale nechtěl, nevěřím tomu, nevím proč, prostě tak drahé sklo z bazaru, to mi nesedí. 300mm se v těch bazarech objevuje strašně málo a cokoliv s ohniskem 400 mi připadá přehnané a nechci takový objektiv (navíc to využití je omezené) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.2.2012 o 20:51

já mám výklopné LCD na svém kompaktu (teď) - no když jsem začínal fotit, tak jsem fotil jen přes LCD, ted postupem času fotím stále více přes hledáček (i díky tomu, že to tak nežere baterky) a když už člověk bude mít zrcadlo, tak si myslím, že to je hlavně o hledáčku - ale samozřejmě je to každého věc, ale u zrcadla už prostě přes LCD fotit nebudu, vždy když jsem to měl pujčené, tak jsem jel jen přes hledáček :-) Recenze u profíku jsem četl, ale když oni nepíšou recenze na fotáky jako 1000D, 550D nebo 60D, oni většinou píšou recenze od 7D nahoru :-) A prodejní plky mě až tak neberou. Slušné porovnání té střední třídy jsem prostě nikde nenašel, obrazově je mi jasné, že to bude nastejno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 20:50

zigi to radšej 300 f4 IS z bazaru alebo 400 5,6 za takých 800e a bude to podstatnejšie lepšie a rýchlejšie i ked taka 200 f2,8 by sa dala vyuzit aj na iný štil fotografie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 20:44

nanko: neboj ništ rozdiel bude viditeľný.. veľký plus je fotenie do RAW.. fotku môžeš ešte dodatočne doostriť upraviť expozíciu či vyvážiť bielu..niečo si o tom pohľadaj a prečítaj.. určite ta to zaujme.. výhodou zrkadloviek je že si všetko môžeš nastaviť sám(clona, iso, rýchlosť uzavierky vyvazit bielu a pod..).. pri kvalitnom skle je výstup neporovnateľne lepší ako z ultrazoomu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.2.2012 o 20:44

:-) jsi přející ..... Když si chceš pořídít sklo vyloženě na zvěř, tak to stojí všechno kolem 30 000 Kč a to je drahá sranda, pak už jen člověk hledá levnější náhražky a ty s sebou nesou jistou míru nekvality. Jediná levnější(ale kvalitní) varianta je ještě 70-200/4 L, ale na zvěř to není ideální. Já osobně ještě uvažju nad 200/2.8 L a k tomu případně sehnat starší 1.4 tc - což už na zvěř stačí (když bude člověk šikovný a umí se dostat ke zvěři) a samotná 200 bez tc bude zase dobrá na ptáky nebo i nějaký sport, navíc je to pevné sklo a cenově se to řadí někam doprostřed - asi jako jediné sklo, všechno ostatní už je prostě vyloženě drahé ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubo125, 15.2.2012 o 20:39

ja som ho mal a podla mna to nestoji zato, zrkadlom sa foti cez hladačik na nie cez LCD :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.2.2012 o 20:37

zigi a 357AS tak ak nevidíte rozdiel slabo ste hľadali resp. čítali.. na internete existuje mnooožstvo ale mnooožstvo receznzií od rôznych celosvetovo známych profíkov.. ked hovorím o rozdieloch nehovorím o obrazovej kvalite.. pretože tak ako píše lubo sú rovnaké.. poloprofi a profi zrkadlovky nie sú len z plastu!!! niekolko som ich už v ruke držal.. s tou hlbkou ostrosti ste to chalani trochu poplietli.. radím prečítať odkazy od luba.. ešte ma napadlo :-)... ten výklopný LCD vôbec ale vôbec nie je na zahodenie.. ak si ho zigi nikdy nemal, neskúšal.. nemôžeš vedieť či to stojí za tých pár drobných navyše... ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 15.2.2012 o 20:37

ale je rozdiel vystupu s objektivu za 400e popripade tamron za 300e a objektivu za 1320e+ :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nanko, 15.2.2012 o 20:33

Ulala tak oproti tej 70-300 diametralny rozdiel kokos ..teda aspon z mojho pohladu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov