Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Autorské práva - Ako sa kradnú fotky! - diskusia

autor: off Edu
pridané: 6.2.2012 14:30

Našiel som zase zopár šlohnutých fotiek na ktoré mám výhradné autorské právo . Zatial som mimosúdne vymohol okolo 3500€ za túto jedinú fotku . A vidím ,že už kradne i čína ,rusko a ba celý svet :-D Tak sa teším uvidíme kto z koho :-D Zatial mám 100% vymoženosť . odkaz


odkaz


odkaz

počet zobrazení: 22 180
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca admin, 18.1.2015 o 19:07

Vzhľadom k podnetom užívateľov LovuZdar.sk a nedávnej diskusii ohľadom kradnutia fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk, od 18.01.2015 dochádza k úprave podmienok portálu, ktoré reflektujú na rôzne porušovanie autorských a iných práv užívateľov tohto portálu. Vzhľadom na uvedené sme v spolupráci so Stagstalker-om spracovali upravené podmienky, ktoré budú zahŕňať aj ochranu autorských práv a práv duševného vlastníctva v súvislosti s užívaním tohto portálu.

Chcem sa touto cestou veľmi pekne poďakovať Stagstalkerovi za pomoc a spísanie Autorských práv týkajúcich sa LovuZdar.sk, kde sa presne dočítate ako vás chceme chrániť a ako sa vy sami môžete chrániť voči zlodejom vašich fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk. Do každej fotografie vo Fotogalérii pribudol vodoznak s LovuZdar.sk a vašim loginom. Taktiež veľmi dôležitá formulácia vyhradenia autorských práv (napr. Copyright © 2015, váš login. Všetky práva vyhradené.) Aj nedávno sme riešili kradnutie fotografií z LovuZdar.sk a pridaním späť na LovuZdar.sk iným používateľom. S novými prvkami ochrany sa to už nestane. Spísaním Autorských práv a doplnením ochranných prvkov sme zabezpečili právnu ochranu vašich autorských práv a s touto ochranou je dokazovateľné autorstvo vašich príspevkov ľahšie a vymožiteľnosť autorských práv jasná.

Autorské práva týkajúce sa vašich príspevkov na LovuZdar.sk si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz

Užívaním portálu LovuZdar.sk užívateľ prehlasuje, že sa oboznámil s autorskými právami, podmienkami používania a všeobecnými pravidlami tohto portálu, plne rozumie ich obsahu, súhlasí s nimi, bude sa nimi riadiť a na znak súhlasu s ich obsahom sa zaväzuje ich dodržiavať pri užívaní portálu LovuZdar.sk a využívaní jeho služieb.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off tibor112, 21.1.2015 o 14:44

357AS už som ti radil,vlastne už som Vám radil(ste starší odo mňa)ako vymôcť nejaký kapitál za tie ukradnuté fotky,obráťte sa na zadávateľa tejto diskusie a možno nebudete až takýto nabrúsení. To prečo sa mi to tu okolo fotiek nepáči Vám napíšem do pošty.Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 21.1.2015 o 11:31

áno Edu,nie každý je fotograf,chápem,len je divné že nefotograf zazliva fotografom že si chránia svoje fotky,to ako keby vlastník starého ochniapaného Trabanta hovoril vlastníkovi Mercedesa ,"na čo chceš zamknút tvoje auto,ved ja to nezamikám a nikto mi to neukradol" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2015 o 21:54

Je to pekné gesto od admina ako i Stagstalkera . Ja som súhlasil s použitim mojich fotiek pre akekolvek použitie pre lovu zdar v prípade záujmu dodam i originál samozrejme zdarma . 357AS nie každý je fotograf . Fotka je dosť zlá nie však uplne katastrofická . Tu sú ludia najmä lovci . Fotoulovok má pre nich väčšiu cenu ako je estetika , kompozícia atd . Nechcem im brať iluzie ani davať podnet na zmazanie fotky . Nakoniec i tato moja fotka vyvolala u jednej skupinky obdiv u druhej zase zaplavu kritiky . odkaz mne sa páčila a to je pre mna dôležité Hadky a výmena názorov bude vždy prítomná nemožno ju cenzurov zničiť . Slobodu môžeme vymeniť za čokoľvek, ale nikdy to nebude dobrý obchod. (Pavel Kosorin) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 20.1.2015 o 21:21

Páni prosím prestaňte sa obúvať jeden do druhého, venujte sa téme a neosočujte sa. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 357AS, 20.1.2015 o 21:03

gabrieiSO,ja svoje fotky pridám aj zmažem kedy ja uznám za vhodné,mal by si si občas "poupratovat" aj ty svoju galériu,lebo takéto "diela"naozaj ochranu nepotrebujú . Autorské práva - Ako sa kradnú fotky! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 20.1.2015 o 20:33

A ešte - pred rokom: diskúsia o čom je táto stránka - gabrielSO, 28.1.2014 o 9:20 Patrím na tejto stránke k najstaršie registrovaným stránka je dobrá za celý čas som si nemusel meniť nick z nikým nemám problém,357AS ty si tým najnespokojnejším človekom na tejto stránke čo sa tíka pridávania fotiek, niekoľkokrát si zmenil nick niekoľkokrát vymazal svoje fotky a opätovne si ich niekoľkokrát po určitom čase pridal o čo ti vlastne ide ???Chlapi v tvojich rokoch toľko neplačú. Dobá je proste taká jedny odchádzajú a iný prichádzajú fotky tu pridáva kto chce a zatiaľ je to ok, ak nájdem foto stiahnutú z netu označujem ju ako nevhodnú ak to spraví každý nebudú tu kradnuté fotky jeden človek správca foto to nemôže ustrážiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gabrielSO, 20.1.2015 o 20:29

A čo takto pridám fotku,zmažem fotku po roku to opakujem ty z novým nickom vravia vááááááááu daju hlas ,ty skôr registrovaný ,,ta fotka tu už bola viackrát" kedy sa majiteľ fotky uspokojí aby tu mohla ostať natrvalo ?????? ja som si stále myslel že ich niekto ukradol natrvalo.....ta zaš sme še pobavili.Tu je odpoveď na dnes 18:25,357AS,Vidím že sa nechápeme,tak ečte raz,za seba ! :::bude to tu zabespečené OK,nebude to tu zabespečené tiež OK. Vždy mám 2 možnosti,pridám fotku,nepridám fotku. Stačí taká odpoved,či ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off LukasH, 20.1.2015 o 20:24

Ja som za batuskou návrh, možnosť vodoznak použiť alebo nie. Kto má pri fotke aspoň nejaké estetické cítenie so súčastnou podobou spokojný určite nebude... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cimbor, 20.1.2015 o 19:54

A čo takto ? Autorské práva - Ako sa kradnú fotky! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.1.2015 o 18:48

tak je,počkáme a uvidíme :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.1.2015 o 18:45

Páni prosím vás nehádajte sa, každý si povedal svoj názor. Počkáme ešte na názory ostatných. Je zbytočné dohadovať sa stále o tom istom, keď vaše názory sú rovnaké a už ich poznáme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xbajnox, 20.1.2015 o 18:43

Tak tu zrusme sekciu fotografie a vsetci budu spokojni :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 20.1.2015 o 18:39

xbajnox,no vidíš,tak jeden z nás tu určite niečo dá a ked to budeš ty,super ja budem pozerat tie tvoje fotky a s mojimi problém nemám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.1.2015 o 18:38

no vidíš, aj poľovať vie každý, aj šoférovať, aj kadečo iné. ale keď myslíš.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xbajnox, 20.1.2015 o 18:37

Apple Text v malovani vie pridat kazdy, na to nemusim byt grafik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.1.2015 o 18:34

ferio,dá sa aj odtial :-)samozrejme aj kvalitnejšie to ide,to len tak :-) Autorské práva - Ako sa kradnú fotky! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.1.2015 o 18:31

xbajnox, na základe tvojho predpokladu vyslovujem aj ja domnienku, že si poľovník, keďže si na tomto portáli... (to na odľahčenie) no nie každý sa zaoberá úpravou fotiek ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xbajnox, 20.1.2015 o 18:29

357AS ja ta do nicoho nenutim. Tak isto ked mne sa to nebude pacit, fotku nepridam. Ale skusim to este raz uviezt na priklade. Zaparkujes auto na parkovisku pred obchodnym domom. Ale nezamknes ho. Zamok na aute ti funguje ale ty to nevyuzijes. Nasledne ti niekto auto ukradne a ty sa budes odvolavat na to, ze ti prevadzkovatel parkoviska auto nezamkol. Neni to cudne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 20.1.2015 o 18:27

Nieje jednoduchšie zvoliť takú metódu , kde sa fotka jednoducho nedá stiahnuť? Myslím že podobne to má poriešené stránka 1x.com , jednoducho fotku stiahnuť do compu neide, teda aspoň mne nie :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.1.2015 o 18:25

xbajnox,Vidím že sa nechápeme,tak ečte raz,za seba ! :::bude to tu zabespečené OK,nebude to tu zabespečené tiež OK. Vždy mám 2 možnosti,pridám fotku,nepridám fotku. Stačí taká odpoved,či ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xbajnox, 20.1.2015 o 18:16

357AS o tej vlade mame kazdy svoj nazor, ale politiku sem netahajme. apple budem sa opakovat ale kazdy kto vie urobit fotku, vie tam dat aj vlastny vodoznak. Ak nie, osobne vytvorim clanok ako na to. A co sa tyka kradnutia fotiek, mne ukradol fotku jeden nemenovany slovensky dennik a preto som si do svojich fotiek zacal davat svoj podpis. Kazdy kto ma negativnu skusenost alebo ju nechce mat, moze urobit to iste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 20.1.2015 o 18:10

xbajnox,"prečo nás hrstka ludí tlačí väčšinu do niečoho" dobrá otázka smerom na vládu :-) Ostatné som napísal o 17:14 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.1.2015 o 18:09

xbajnox, problém nie je len v potrebách a záujmoch autorov, ale i zneužiteľnosti fotiek rôznymi -istami. a to je už problém, ktorému sa bránime všetci. a tie požiadavky na ochranu a obranu zazneli nielen v tejto téme, ale vo viacerých. opatreniami sa vykonávajú i ochraňujú naše záujmy, i tvoje. zo skúsenosti ti poviem jednu vec: priateľ tiež podobne spochybňoval podobnú ochranu, pokiaľ svoje fotky nenašiel niekde inde dokonca komerčne využité. preto chcem poprosiť o trochu pochopenia i serioznosti. technicky zabezpečiť aby si to každý mohol zvoliť je dosť náročné na čas, ale nie je to nemožné. na stránke sa vykonalo veľa roboty v poslednom čase vo viacerých smeroch a ešte sa robí k nášmu prospechu. správcovia majú snahu a vynakladajú veľa práce, času, aby zlepšenia realizovali. chce to trochu trpezlivosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off cimbor, 20.1.2015 o 18:03

357AS To čo si mi napísal do pošty si mohol kľudne aj do debaty,bol by som strašne zvedavý na reakcie iných ľudí... Všetko sa dá vysvetliť,bohužiaľ nie všetkým.Mozok je úžastná vec prial by som si aby ho používali všetci.Nepleť si moju povahu s mojím chovaním.Moja povaha je to kto som ja a moje chovanie zaleží na tom kto si ty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xbajnox, 20.1.2015 o 17:41

357AS Preco ziadas od Prevadzkovatela aby ochranil tvoje fotky, ked to mozes urobit ty sam a presne tak ako len chces. Mozes si dat jeden velky vodoznak krizom krazom cez celu fotku. Ale bude to tvoja volba. Neviem preco nas hrstka ludi tlaci vacsinu do niecoho, coho su vlastne aj oni schopni, len to neurobia. Normalne spravte hlasovanie kto je za a kto proti. Na vysledok by som bol velmi zvedavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off 357AS, 20.1.2015 o 17:14

GabrielSO,máš pravdu,vodoznak vadí 2. 3. 4. ? z 24000,pre mna,ak to tu bude zabespečené tak fotku pridám,ked nebude, nepridám nič,alebo len niečo ako cimbor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.1.2015 o 17:08

cimbor,myslím takúto ko....nu ,tú ti neukradne nik :-)porovnaj hlasy pod mojimi 3. a pod touto tvojou a si doma :-) Autorské práva - Ako sa kradnú fotky! - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cimbor, 20.1.2015 o 15:44

357AS, To myslíš tie 3 fotky čo máš pridané za takmer 3 a pol roka ? a kto si popozerá niektoré fotografie ktorí ti dali hlas za tvoj príspevok hovorí za všetko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 20.1.2015 o 15:43

Hoci fotku mi nechce načítať ale aj tak : Označil si už niekedy takú fotku ako nevhodnú???Pozri sa na iné fotky fajnšmekrov z tejto stránky ktorý pridávajú aj tu fotky majú ich aj v iných photoserveroch vidíš tam voľajaké vodoznaky ja nie,a späť do dizkúsie a ešte ráz sa opýtam koľkým ľuďom to tu vadí 2,3,4- rom.z 24 000 tak neviem o čom sa mám baviť.Zatiaľ najviac problémov s tým máš ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.1.2015 o 15:27

gabrielSO,čo máš zhovädené napr. na tejto fotke ??? ako aj na dalších,nič. Tu sa ochrane bránia najviac tí ktorí majú fotky naozaj len také "mobilové" tí by naopak boli radi ak by im niekto tú ich fotku ukradol,čo však nehrozí.Samozrejme sa cítia byt ukrivdení,kedže na niektorích fotkách naozaj okrem vodoznaku nie je nič zaujímavé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off gabrielSO, 20.1.2015 o 14:35

Jak čítam ,tak čítam a už mi to nedá aby som nereagoval.Na tejto stránke je registrovaných 24000,- ľudí väčšina z nás je amatérov ktorý sa chcú podeliť z ostatnými nejakou fotkou z prírody a poľovníctva vrámci svojích možnosti,Admin kolkí že to ľudia chcú mať svoje fotky zabezpečené rôznymi logami,vodoznakmi,potlačou,zámkom a ešte neviem čím ?? 2,3,4.. ?? koľkí ľudia ťa o to požiadali ??,2-3-4 ..ak to chcú tak im vyhovej tak aby si ich mohli zabezpečiť proti krádeži a ešte neviem čomu.Nech ťa každý kto chce aby jeho fotky boli zabezpečené o to požiada osobne a ak je to technický možne tak to správ ,len nezhovädzuj všetky fotky terajšími ochran. prvkami.Väčšina z nás je len amatérmi z foťákom v ruke.Veď každý kto sem pridáva fotku si ju môže zabezpečiť aj sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on Stagstalker, 20.1.2015 o 13:53

Vodoznak ako taký autorské práva fotky nechráni, to už viac tá veta o výhrade autorských práv v dolnom rohu. Úlohou vodoznaku je prípadnému "zlodejovi" použitie fotografie sťažiť, resp. uľahčiť identifikáciu jej pravého autora. Myslím, že v súčasnosti bol nájdený kompromis medzi ochranou fotografie a zachovaní jej estetickej hodnoty. Samozrejme bez súhlasu zverejnená fotka sa dá orezať, graficky upraviť, ale to nič nemení na fakte, že autorské práva konkrétneho autora porušené boli. Nižšie sú adminom pridané linky o autorských právach a ich ochrane, snažili sme sa tu dať také, ktoré sú tvorené systémom otázka- odpoveď v reči pochopiteľnej pre laika, samozrejme sú tam aj odkazy, ktoré danú problematiku rozoberajú hlbšie, skôr z odborného hľadiska a teda sú adresované pre tých, ktorý sa chcú o autorských právach a ich ochrane dozvedieť viac. Alfou a omegou pre užívateľov LZ sú však spísané autorské práva a to v rozsahu potrebnom pre portál LZ a vzťahujúce sa na prevádzkovateľa portálu ako aj jeho užívateľov, kde si každý môže prečítať, aké práva autorov diel, ktoré tu zverejnia sú vyhradené, kedy výhrada autorských práv neplatí, resp. súhlas autora na použitie jeho diela potrebný nie je a tiež je tam rozpísaný aj vzájomný vzťah prevádzkovateľa, užívateľov a tu zverejnených diel z pohľadu autorských práv(v rozsahu autormi udelenej nevýhradnej licencie). V prípade ak by niekto niečomu náhodou nerozumel, stačí napísať tu alebo mne do pošty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cimbor, 20.1.2015 o 13:05

Simonka tak ako to píše batuska , kto si chce pridať vodotlač nech si pridá a kľudne si ich na svoje fotky môžeš pridať aj zo 10 riadkov ,diagonálne vertikálne , horizontálne ako len chceš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off S-i-m-o-n-k-a, 20.1.2015 o 11:46

A čo v prípade, ak ,,zlodej" spodný riadok oreže (tých 0,5 mm chýbať na fotke nebude) a logo vymaže (ak sa nachádza na čistej oblohe, tak to nie je žiadny problém), poprípade prekryje konárom, oblakom, kríkom? Graficky nie som vôbec zdatná, ale tieto veci zvládnem v pohode :-) OPRAVA: Aha, teraz pozerám, že na niektorých je vodoznak pod logom diagonálne. To by mohlo byť v pohode. Aj keď, ja to nemám na všetkých fotkách, ale asi sa to časom nejak upraví :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Brut, 20.1.2015 o 11:03

Teraz je to v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cimbor, 20.1.2015 o 8:50

Myslím že prví riadok v dolnom ľavom rohu by úplne stačil a aj to by mohol biť menši... no najspravodlivejšie by bolo ako píše (batuska) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 20.1.2015 o 6:55

Admin ďakujem, mne stav po uprave vyhovuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xbajnox, 20.1.2015 o 6:43

Suhlasim s batuska. Nech je na kazdom ci si tam da vodoznak vlastny alebo ten, ktory ponuka Prevadzkovatel. Je to zatial najrozumnejsie riesenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off batuska, 20.1.2015 o 5:39

admin, este niekedy v minulosti som navrhoval, aby moznost vlozenia vodoznaku bola volitelna polozka pri vkladani fotky. uspokojis takto obe strany... kto si chce vodoznak vlozit, tak si ho prida..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off goret, 20.1.2015 o 1:50

Čierny text v obrázku pôsobí dosť rušivo a nepriehľadnuteľne je uvedený aj pod obrázkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov