Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

vybor - diskusia

autor: off dekurio
pridané: 4.2.2012 17:07

Kolko ludi je vašom polovnom združeni vo vybore ??A ake fukncie zastavaju? A čo je napln jednotlivych funkci??

počet zobrazení: 7 587
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 7.2.2012 o 16:36

Tak dozorné rady štatnych podnikov to je iná ryža ako nejaký ten milionik € šlohnutých len za obyčajné značky na zver . Iný dôvod nevidím pre čo by mali byť inak predražené o 1200 - 1500% len jeden dôvod existuje!!! Je zaujímavé ,že ludia čo berú niekolľko tísícové platy za sedenie v dozorných radách vždy ako z učebnice privedú tento podnik do krachu :-D To je tá spätná väzba :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.2.2012 o 14:58

Edu, príslovie "v kalných vodách sa najlepšie loví" som nevymyslel ja a dozorné rady neziskových organizácií, medzi ktoré patria aj občianske združenia nepovažujem za systémovú chybu, ale za spätnú väzbu. Príslovia "dôveruj, ale preveruj" a "je neskoro plakať nad rozliatym mliekom" patria k tomu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2012 o 14:28

Nemyslím samozrejme žiaden konkretny výbor iba systémovú chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2012 o 14:24

Dušan na čo má dozerať ? Každá zápisnica je prečítaná členskej schôdzi čiže je priamo kontrolovaná členskou základňou. Každý člen môže nahliadnuť do účtovníctva všetko čo sa v účtovníctve udeje je rovnako predložené členskej schôdzi . Čo také môže kontrolovať ? Čo môže kontrolovať ??? Na čo je ??? Aby kontoloval kontrolované ? O čom môže rozhodnúť výbor bez členskej schôdze ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 7.2.2012 o 14:13

Edu, s tým kontrolórom nie si jediný kto ho mieša do výboru a nevie na čo je dobrý a pritom, ak by robil to čo má, šlo by o tú najnevďačnejšiu funkciu v PZ, na ktorú sa nehodí hocikto. Kontrolór má byť totiž na výbore nezávislý a má na činnosť výboru dozerať. Výbor má byť výkonným orgánom a robiť to, čo mu určí členská schôdza a kontrolór dozorným a dozerať, či výbor robí to čo má a nerobí aj niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2012 o 13:58

Dušan ja ani presne neviem čo všetko máme :-D viem že raz za rok nám kynologicky referent prečíta kolko máme psov .Tých si vieme zrátať asi aj bez funkcie . Tajomník píše desiatky zápisníc stojí ho to kopec času . Poľovný hospodár ok ten podá plan lovu a chovu a iné papierovačky ten má toho dosť . Predseda neviem či by túto funkciu nebolo lepšie mať zlúčenú s hospodárom . Kontrolor hmm neviem načo je dobrý keď všetky zápisnice sa overujú a každá schôdza by sa mala začať kontrolou uznesenia čiže priamou demokraciou a priamou kontrolou členskej schôdze . Schôdze výboru tiež nepovažujem za výhru aby sa raz do mesiaca stretávali chalani a nič neriešili ani nemajú čo . Snad trestať niekoho ten sa však aj tak ma možnosť odvolať na členskú schôdzu takže o trestoch by mala tiež členská schôdza rozhodovať . Myslím ,že dve schôdze do roka by bolo až až možno i jedna by stačila . Tam by sa zaplatilo čo treba finančného hospodára by mohol tiež robiť hospodár . Kludne by to mohla byť jedna osoba a kludne by mohol brať napríklad 50€ mesačne za vedenie celej agendy PZ . Na schôdzi by vydal povolenky podla bodov tak ako sa to vlastne aj tak robí . Ostatnú zve by napísal všetkým a nebolo by čo riešiť .Všetko by sa vyriešilo na jednom stretnutí každý by dostal šek čo ma zaplatit pz ten by zaplatil ak by to bolo opačne ,že pz by malo platit za niečo polovnikovi napríklad palivo dostal by o to menšiu sumu platit . Prípadne by mu to prišlo na účet ved každý človek má účet v banke . Proste by sa to dalo vyriešiť ovela jednoduchšie . Tiež by som vymazal mnoho opakujucich sa veci z vyhlašky,zakona ,stanov pz či spz kde sa opakuje mnoho viet ako ma polovník dodržiavať bezpečnosť so zbraňou a podobné drísty . Keď urobil skúšku a je spôsobilý držať zbraň tak vie ako má s nou zaobchadzať nemusí to mať nadrístane v každom zakone a predpise 10 x to isté . Takých opakujúcich prázdnych viet je asi 80% v celej legislatíve týkajúcej sa polovníctva . Proste chcel by to poriadnu reformu ktorá zatial neprebehla . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.2.2012 o 13:36

Edu, vari už u vás máte i referenta SPK, tzv. komorníka, my sme zatiaľ bez :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2012 o 12:42

všetko je to obrovitý byrokratický aparat ešte sme k tomu pridali komoru aby sa nám nemálilo :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 7.2.2012 o 12:16

Ono taky záleží, jak velké a aktivní to myslivecké sdružení je. Když by každý rok pořádalo střelecké soutěže a nějaké zkoušky pro psy, tak se takové funkce do výboru možná i hodí :-) Ale jestli má sdružení 10 členů a 550ha pozemků, tak je výbor o úplném h...ě. Pak je výbor jen o tom, aby rozhodl o něčem, na co by členská schůze sama nepřišla, bo všichni sedí a drží huby a nikdo na schůzi nic neřekne. Tak to přednese předseda jakože za výbor a všichni to tupě odkývou hlavou a je rozhodnuto. Výbor svým způsobem potlačuje subjektivní myšlení a názory nevýborových členů (někdy je to i dobře:-) ), pro které je většinou myslivost jen o tom, že vylezou z auta a dojdou na posed a pak zpět, v lepším případě s tím autem pak dojedou pro kus zvěře ležící na hromadě ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2012 o 12:06

Samozrejme Goret ,že sú to všetko sprostosti aj tých kopec referentov , veducich úsekov aktivistov atd . :-D Osobne by som zúžil Spz a Spk ich viac než sto kancelárí na Slovensku na jednu kde by bolo 5 pracovníkov ktorí by všetko potrebné pre poľovníctvo hravo zabespečili . Zrušil by som zjazdovačky snemovačky ,ktoré vôbec nič neriešia. Tie výborove schôdze sú tiež uplne o ničom . Výbor nerozhoduje vôbec o ničom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.2.2012 o 10:14

Edu, pravdepodobne ide o dedičstvo minulosti, keď výbor PZ zodpovedal hlavne, aby sa robilo to čo bolo zhora nakázané. Preto boli potrební rôzni referenti (streleckí, kynologickí, osvetoví, bigádnickí a pod.), aby bolo koho pototo, ak by sa nerobilo čo vrchnosť nakázala a tiež aby sa budil dojem účasti obyčajných poľovníkov na správe vecí poľovníckych a bolo za čo rozdávať diplomy a čestné uznania. Ak sa tebe i mne dnes zdajú vo výbore títo referenti zbytoční a veci, ktoré mali na starosti sa dajú robiť aj inak, asi nie sme sami, ale je to naša vec a nikoho nemožno nútiť, aby sa ich vzdal, ak ich potrebuje. Zvonka nútených veci už bolo dosť, dnes nech si každý sám rozhodne aký výbor potrebuje a kto čo bude v ňom robiť!! Podobne nech si rozhodne koľkých štatutárov potrebuje a aké majú byť ich kompetencie. Jediný, kto je vo výbore nutný, je poľovný hospodár, kedže je daný zo zákona a aj to akú má mať kvalifikáciu. Poľovný hospodár by mal mať vo výbore zástupcu, ktorý by ho vedel zastúpiť i podeliť si s ním robotu, tak aby urgentných prípadoch bol aspoň jeden z nich dostupný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2012 o 8:52

citulik takže štatutár je vždy predseda ? Tajomník nemôže byť štatutár ? Čo prosím ťa u vás robí strelecký referent ??? Aká je jeho náplň práce ?Ako napísal feko31 vo viqacero združeniach majú jedného boha a tým je hospodár . Členovia výboru vôbec nepoznajú svoje kompetencie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.2.2012 o 20:31

presne tak ,ako napisal apple a potom polovat v takom združeni sposobuje len radost a potešenie a tak to funguje u nas v PZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 6.2.2012 o 19:23

správne feko, nech to niektorým píli uši, máš pravdu. nepáči sa to takým, čo sa najradšej venujú papuľovaniu a znevažovaniu, len nie poľovníctvu - to obnáša aj aj iné činnosti, nielen kŕmenie a lov. ak je výbor dobre vybudovaný, vedený predsedom, ktorý má schopnosti i aspoň základné vedomosti, tak poľovnícku organizáciu cítiť široko ďaleko a na dobre fungujúcu partiu aj ľudia pozerajú ináč. poľovníci sú poväčšinou súčasťou súčasťou väčšej komunity a tá ich samozrejme hodnotí. tam, kde dobre funguje výbor, spravidla i celá organizácia býva pozitívne naladená. napodiv, lebo majú viac povinností, práce so svojou činnosťou. spravidla sú súčasťou komunity, jej bežného, ale i spoločenského života. a požívajú i vážnosť. zvyčajne v takýchto kolektívoch je i vyššia vzájomná zodpovednosť, sú k sebe navzájom kritickejší. tam, kde dobre funguje výbor - a je jedno, aké všelijaké funkcie sú obsadené - tam je i pohoda a s naprostou samozrejmosťou a prirodzenosťou sa vykonáva právo poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 6.2.2012 o 18:19

feko31, plne sa s tebou stotožňujem si moja krvná skupina.Chcem ešte dodať, že za činnosť PZ je v celom rozsahu zodpovedný štatutár a to je predseda PZ.Snáď to pochopí aj EDU. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.2.2012 o 15:46

Ale zopáknem sa ako chorý jedinec osamelyvlk s hnačkovaním ! Prečo kupujeme plombu skoro po 50 centov a iný výrobca totožnú predáva po 3 centy . Prečo ČMMJ kupuje potajomky pre všetkých po 6 kčs a prečo naše spz nie ? Oboje sú predražené tie české snaď o 500% tie naše o 1200% . Prečo ??? Kto žere chlebíčky a gulaše po snemoch a zjazdoch nech sa postaví a povie !!! Loutkové/bábkové / divadlo je u konca !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.2.2012 o 15:38

feko31 súhlasím s tvojim príspevkom aj keď tej byrokracie je až až . Problem vidím v tom že v toľkej byrokracii sa vyzná snáď 0,01% poľovníkov ! Druhá časť je ,že kompetencie nepozná 99,9 % polovníkov ! Lubenko súhlasím ,že treba to všetko koordinovať ,ale dá sa to i lahšie . To iba môj názor . Veľa slov a málo činov . To je ten problém . Veľa milionov ktoré prúdia nevedno kam ! Teraz to vyznie ako keby som si robil kampaň ab som tam ja bol EDU a urobím poriadok !!!Nie keby som sa tam i dostal neurobím nič !!! Možno niečo ano za čo by ma ponížili ludia komu to nesedí ! Nie netužim ani po výbore pz ani sa dostať do štruktúr SPZ či SPK . Ani by som tam nemohol existovat teoreticky a prakticky by som nikdy ani nechcel ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off feko31, 6.2.2012 o 14:05

To je to, čo najviac trápi slovenské poľovníctvo! Členovia SPZ a SPK nepoznajú predpisy. Hoci idú výročné členské schôdze, mnohí členovia ani nevedia prečo vlastne volia jednotlivých členov výboru, pretože nemajú ani poňatia o tom, čo je povinnosťou toho-ktorého člena výboru. Pozrite si preto článok 10 Organizačného a rokovacieho poriadku / práva a povinnosti členov výboru PZ k § 16 ods. 2 Stanov SPZ/. Dočítate sa tam, že na zabezpečenie úloh spojených s činnosťou PZ sa odporúča, aby okrem predsedu a poľovníckeho hospodára boli vo výbore PZ podľa možnosti zriadené i funkcie: -podpredseda, tajomník, finančný hospodár, kynologický referen, strelecký referent, osvetový referent, prípadne ďalší referenti pre aktuálne úlohy. Ak však PZ si zvolí podpredsedu, potom v zmysle bodu 3/ cit. článku podpredseda , okrem iného zodpovedá za osvetovú prácu, teda, odpadá osvetový referent. Najviac práce v PZ / ak to robí poctivo / má poľ.hospodár. Preto by som navrhoval zvoliť do výboru aj referenta pre poľovníctvo a životné prostredie, ktorý by bol nápomocný poľ.hospodárovi a ktorý by ho mohol odbremeniť od časti povinností, naviac, možno by tu bola aj vzájomná kontrola.V dnešnej dobe je mimoriadne dôležité voliť aj dozornú radu /predsedu a 2 členov DR /. Predseda by mal mať všeobecný právnický rozhľad a mal by dokonale poznať všetky predpisy, vzťahujúce sa na výkon práva poľovníctva. DR by si mala dôsledne plniť svoje povinnosti, vyplývajúce zo Stanov, ale najmä Metodických pokynov pre činnosť DR. Kedže predseda DR je spravidla prizývaný na zasadanie výboru, a hoci má len poradný hlas, mal by včas apelovať na členov výboru, ak svojimi rozhodnutiami by porušili zákony, vyhlášky,stanovy, domáce poriadky... Sú na omyle tí, ktorí zastávajú názor, že PZ sa môže riadiť IBA vlastnými stanovami, rozhodnutiami atď. Ak člen SPZ /PZ/ sa nevie orientovať v platnej právnej úprave a v PZ neexistuje nikto, kto by mu to vysvetlil, má možnosť navštíviť OkO SPZ / RgO SPZ /, resp. OPK a žiadať o vysvetlenie, pretože podľa § 3 ods. 10 / Stanov SPZ - SPZ bezplatne poskytuje svojim členom odborné a právne rady týkajúce sa poľovníctva a to isté má za úlohu aj SPK /OPK/ - viď § 2, ods. 2, písm. a/ Stanov SPK. LOVU ZDAR! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.2.2012 o 12:58

výbor je výborná vec, ak na jeho činnosť dozerá dorozná rada podriadelá len členskej schôdzi a nikto si ju nemýli napr. s inventarizačnou komisiou podriadenou výboru ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 5.2.2012 o 20:51

ja si myslim že vybor v združeni je potrebny ,pretože niekdo to musi organizovat a predostriet vedenie organizacie členskej zakladni a ta by to mala schvalit a lebo pozmenit,pretože potom z toho môže vzniknut neorganizovany bordel a každy si robi čo chce,ale SPK by sa mala zakonom zrušit,je pre nas nepotrebna a zbytočne žerie peniaze,ktore by sme mohli použit na nakup krmiva napr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 5.2.2012 o 13:36

dekurio naša vláda a parlament je taká akú sme si zvolili. Tak treba podstúpiť kritiku nás voličov . Nevšimol som si ,že by si Ty písal o niečom . Pridal si jednu fotku kde si sa pýtal humorne koľko rokov má jeleň podľa chrupu . Snaď si sa mal opýtať v koľkom je roku života ak ti to niečo hovorí .Prípadne va V.T. Je smutné ,že to nevieš. Politiku robí i výbor pz . Akú politiku bude robiť výbor rozhodne členská základňa . Politika je všade okolo nás sú to veci verejné . Robí ju zamestnávateľ ako i človek ktorý hľadá prácu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dekurio, 5.2.2012 o 13:06

Váženy pán EDU ako som mal možnosť si všimnuť ste vševediaci až mi je divne že ste neni v politike , toto všetko všetko čo tu predvádzate Vás predurčujú na popredné miesto v našej vláde, ktoré zastáva momentálne ta veľka ,, škareda teta ,,.prosím diskutujte k téme ak nemáte diskutovať k téme tak nepište tu nič,svoje komplexi si riešte inde nie v diskusiách lebo ste všade a pišete tu o ničom toľko moj názor..... DAkujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.2.2012 o 12:13

samo7227 žial niekedy nevieš o čom píšeš . Urážaš ľudí o ktorých nič nevieš . Urážaš krajinu v ktorej žije 2 000 000 ľudí so Slovákov . Troška mi to pripomenulo jednoho dementného antislováka odkaz aj ten hladá chybu tam kde nie je . Mal by sa však pozrieť do zrkadla . odkaz To sú naši reprezentanti .Ten alkoholik hrajúci sa na antiamerikanistu si kupuje americké auta americké motorky až po oblečenie atď . Takže asi to bude iba habaďúra na hlupákov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.2.2012 o 23:09

nie je dôležité koľko ich je, ale akí sú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 4.2.2012 o 21:43

samozrejä iba s druhou častou prispevku, tá prvá je hodná boebllsa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 4.2.2012 o 21:16

edu uplne súhlasím s nižšie uvedeným ale ten skurv. amerikanizmus neprežriem...ak chceš možeme o tom otvorit debatu, mail???... nechcem otravovat ostatných... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 20:41

samo7227 americká propaganda nikdy neexistovala čiže ma nemohla nijako ovplyvniť :-D bol to iba virtuálny vymyslený vnútorný nepriateľ :-D duch . Každopádne môj otec je američan moja sestra je tiež američanka ale ,že by sa nejako zaujímala o politiku to určite nie :-D Tak ako v europe i v amerike je mnoho zlého a dokonca i ekonomika ukázala svoju zvrátenú tvár . Ale vratim sa k téme . Naozaj prebujnené spz či komora až po pz v ktorých sú predseda ,podpredseda,tajomník ,hospodár,finančný hospodár ,strelecký referent,kynologický referent ,osvetový referent ,kontrolor , veduci úsekov končiac so všeliakymi komisiami atd . považujem za humornú byrokratickú nezmyselnú bublinu . Ako i pravidelné schôdze s ktorých zapisnica vyzerá 1 otvorenie schôdze! 2 Preberanie pošty 3 záver považujem za marnenie času na uplne zbytočné stretnutia . Možno je to naozaj iba môj subjektívny pocit ale nemôžem si pomôcť je to tragikomedia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 4.2.2012 o 20:29

edu čitam tieto príspevky k jednotlivým témam v vo viere že si zhodnotím prehlad vo veciach suvisiacich s polovníctvom,cením si tvoje príspevky v oblasti strelestva a optiky akle ide ma čert zobrat ked tu začneš pliest politiku si skutočne postihnutý americkou propagadndou a proppo komunistov mám v pi,,či ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.2.2012 o 20:21

kukám, že otázka je o výbore, držme sa témy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 20:04

No vidíš samo7227 ja som si aj myslel , že som ti vošiel podkožu s tým funkcionárčením :-D Na priamu otázku dostaneš odomňa vždy priamu otázku . Takže nie som žid som krestený katolík mám i prímanie ako i birmovku :-D Židia vymysleli tvoju milovanú komunistickú stranu tak tam ich hladaj v nej . Nikdy som nič neprivatizoval .Na to boli zase eštebaci a vysokopostavení súdruhovia s ktorých sa stali miliardári a ktorých si tak vehementne zastávaš . Politiku sem pletiem iba v súvislosti s poľovníctvom . Čiže ak sa uplatňovala vedúca úloha ksč v poľovníctve treba to i tak pomenovať ako i historiu kto mohol vlastniť guľovnicu ako sa dala kúpiť ako sa zháňalo strelivo atď .Ako sa chodilo v kradnutých ihličkáčoch atd. Veci súvisiace s poľovníctvom . Žial poľovníctvo ešte stále tuho búva stačí si pozrieť reklamu na stránke spz či spk a hneď ťa trkne kde to vlastne sme . Ak si pozrieš potom tú byrokratickú chobotnicu končiac mil. € za predražené plomby prúdiacich niekomu do vrecka možno prídeš na to ako to všetko na tom Slovensku funguje . A možno ani neprídeš a budeš sa chlácholiť dôležitosťou a nenahraditelnosťou tvojej úžastnej komickej funkcie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 4.2.2012 o 19:46

edu, som vykonávatelom polovného práva už nejaký rok, s funkcionárením nemámproblém, len ty tu stále pletieš politiku, neviem či si žid alebo ultraúspešný privatizér ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 19:44

apple palec hore . Pekne si to popísal :-D Tá naša chobotnička poľovnícka veru pokrivkáva v mnohom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.2.2012 o 19:42

počet členov vo výbore, ba ani výbor k činnosti poľovníckej organizácie zákon nevyžaduje. musia byť len štatutári. výbor si členovia dohodnú a prípadne zvolia pre zabezpečovanie svojich potrieb. pokiaľ sa jedná o výbory v spz, tak si treba v prvom rade povedať, že spz je naprosto nezákonná organizácia a jej pz spz sú už desiatky rokov taktiež na tej istej úrovni. preto sa opierať o stanovy spz, ktoré sú taktiež v mnohých bodoch nezákonné je naozaj nemiestne, no v niektorých ustanoveniach môžu slúžiť ako vodítko. ale naozaj len v niektorých. čiže funkcie vo výbore sú len vecou dohody, aké členovia potrebujú na zabezpečovanie svojej činnosti. a náplň je tiež vecou potreby, a teda dohody. výbor môže ale nemusí byť. tak to aspoň funguje v normálnych poľovníckych organizáciach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 4.2.2012 o 19:36

Vidíš samo7227 presne takéto drístance som mal na mysli :-D Žiadna odpoveď iba drístanec . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 4.2.2012 o 19:27

myslím, že drístance tu šíriš hlavne ty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 19:17

určite spito270 veď ja si rád vypočujem kritiku . Nikto nie je dokonalý. Som však rád keď je konkretizovaná a argumentovaná . Inak to nie je kritika iba drístanec :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 4.2.2012 o 19:13

sem tam si treba nechat nieco vytknut Edu... len tak zo solidarity :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 19:03

samo7227 chybička sa samozrejme stane .Slovenštinu som nikdy nemal veľmi v láske :-D. Ak sú moje tvrdenia protichodné ,kľudne mi ich konkretizuj aby som vedel zvážiť . Ďakujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 4.2.2012 o 18:50

prepáč za technickú negramotnosť /keď už ma vyučuješ - ktorý - v tvojom príspevku sa má písať ktorí/ ale o to snáď nejde - myslim ...narážal som skór na tvoje protichodné vyjadrenia nielen v tejto téme...nič osobné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 18:36

samo7227 ak budeš odpisovať prepni si tlačicu Caps Lock. uplne vľavo . RTPíš malo byť asi trpíš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM