Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vlk dravý - čas lovu vlka - diskusia

autor: off roberto
pridané: 15.1.2008 22:02
Aký názor máte na čas odstrelu u vlka? mal by sa predĺžiť, alebo by sa mala zaviesť jeho celoročná ochrana? aké sú stavy vo vaších PZ a koľko sa ich v tejto sezóne vo vašom okolí ulovilo? sú u vás škody na vysokej, či diviakoch po vlkoch veľké, či iba zanedbateľné? považujete vlka za škodnú alebo iba za prirodzeného a správneho regulátora našej raticovej zveri?
počet zobrazení: 15 329
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 152 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off alfa, 28.8.2009 o 11:02

Tak a ide jelenia ruja, popri sa stretnete s vlkmi. Nebolo by vhodné loviť vlka už od 15.9.? Mladé sú už slušne odrastené, lovia už so svorkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.8.2009 o 14:13

drakfero neni to moc podarená montáž . Takú zvládnem i ja :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off drakfero, 15.8.2009 o 8:04

nikto ste nevideli toho vlka,co som sem dal? by vytrcil jeden tesak , tak by stromy utekali , nie to medved :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 15.4.2009 o 7:58

K tým skutočne uloveným vlkom, treba pridať min. 30% nepriznaných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 7.4.2009 o 19:11

zapar-neskúšal si sa spojiť s jednotlivými okresnými organiz.PZ ? Od nich to budeš mať z prvej ruky a jasne počty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zapar, 7.4.2009 o 15:30

Hľadám serióznych ľudí, ktorý mi pomôžu zmapovať počet ulovených vlkov od roku 2000 (vrátane). Nikde sa tieto čísla oficiálne neuvádzaju. Ide mi o zistenie situácie či stav vlka stúpa, klesá alebo je na rovnakej úrovni. Ak sa tu niekto nájde privítam ak mi pošlete na moju adresu e-mail zapar@centrum.sk Uvedte rok, počet a oblast (stačí okres nie názov PZ) a aj to, či bola nejaka medaila. Tieto čísla sú v katalógoch ulovenej zveri za každý rok. Nemám možnosť dopracovať sa ku všetkým regiónom ale oravu si viem podchytiť, Na sprosté príspevky reagovať taktiež nebudem. ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 24.6.2008 o 22:01

nuny-tvoja inteligencia je na urovni mloka.toto nieje stranka pre teba,s nevies spravat.vies? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 24.6.2008 o 19:05

alfa-suhlas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 23.6.2008 o 22:44

Tu už naozaj treba ochraňovať prírodu pred ochranármi! Lebo nevedia, čo činia. Prečo tak nehájite holniaka alebo hlucháňa, ktorých je naozaj málo. No asi preto, že to by sa musel začať odstrel krkavca a to znovu nechcete. A ešte kormorán. Aj to je podľa Vás ohrozený druh, ktorý tu vždy bol a má byť v takom množstve. OK, stránka je o vlkoch (navrhujem lov od 15.9.-15.3. ako voľakedy) a vôbec tým neutrpí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 20.6.2008 o 17:32

Podla mna ,,nuny,, je tiez klobaskar ktoremu asi nevystalo alebo sa nanho ,,kamarati,, vyprdli tak sa teraz tu odbavuje a dokazuje aky on ochranar!Hovori z neho hlad.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 20.6.2008 o 11:19

Hm. Sloboda prejavu je skutočne súčasťou demokracie a je zaručená Ústavou Slovenskej republiky ( čl.26 ods. 1 ). Ale aj sloboda prejavu ako súčasť demokracie by mala mať určitú kultúru a tá ako vidíme nášmu "demokratovi" chýba. Potom to vyzerá tak, ako píše svoje "antiklobáskárske vyznania". Preto je vo vzťahu k takýmto ľuďom škoda reči i písma a preto v tejto téme nadobro "hóvg..." . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 20.6.2008 o 8:51

nuny, ked to vsetko myslis vazne a len neprovokujes,tak tu vobec nepatris a zriad si vlastnu stranku www. myblbci.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nuny, 19.6.2008 o 20:40

Lovec staraj sa do seba ty deb........l koho ty chceš riešiť časy komunizmu sú dávno preč ak si si to ešte neuvedomil už dávno je v tomto štáte demokracia a sloboda prejavu tak to láskavo rešpektuj a vieš čo je vlastne šírenie poplašnej spravy asi nemáš o tom ani potuchy radšej si preštuduj zákony lebo ako sa zdá moc o nich nevieš skoro nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cilan, 13.6.2008 o 22:08

skoda je ze si to mysli drviva vacsina beznych ludi, a este by som k tomu pridal skoro alkoholici ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 13.6.2008 o 18:22

NUNY za posledne vyroky na PZ by bolo treba podat trestne oznamenie na teba ...!!!! ak nevieš čo je to diskusia ,,,

Chápem tvoje vyjadrenia ako šírenie poplašnej spravy a hanobenie dobrého mena Poľovníctva ... tvoje reakcie su mierené proti PZ ... celkovo .... !!!!!

CHCEM ta upozornit ak sa verejne neospravedlníš tu na pretvoje posledné vyjadrenie . Budeme v tejto veci konat ..LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 10.6.2008 o 6:17

Nuny, tak to bolo teda vyznanie. Hovorí za všetko, ani nemusíš pokračovať. Stránky určite na kvalite neutrpia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nuny, 9.6.2008 o 12:40

Máš pravdu alfa nebudem sa hlásiť k takej krvilačnej bande ako je pz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 9.6.2008 o 10:13

nuny, podľa toho čo tu prezentuješ absolútne nerozumieš poľovníctvu a podľa mna ani nie si poľovník, len sa za to skrývaš. Kebyže chcem mať plnú špajzu, tak kašlem na poľovníctvo a za tie peniaze, čas, brigády si nakúpim mäsa do 200l mrazáku. Robím to, pretože ma to baví - je to môj koníček. Niekoho baví viac šport, autá, motorky - no mňa poľovníctvo a príroda so všetkým čo je v nej. Nenadávaj poľovníkom do klobáskárov, keď tomu vôbec nerozumieš. PS: prepíš si profil na "poľovník: nie". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 7.6.2008 o 18:38

milank, máš aj s ostatnými svätú pravdu a niet čo tu viac dodať. Máš moju plnú podporu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 7.6.2008 o 15:49

Nuny – Alfa Ti to vysvetlil resp. podal príklad z praxe a ty zase nerozumieš a furt omieľaš len to svoje. Ty a tebe podobný tvrdíte, že vlk loví aby prežil. Tu máš dôkaz, že to tak nie je. Pre mňa nech vlk strhne aj päť jeleňov za deň ale, keď ho strhne nech po ňom zostanú len ratice a vtedy budem vedieť, že mu to padlo na úžitok a zachránil seba a svojich druhov. Tento príklad hovorí o tom, že vlk robí hospodársku škodu. Keby si poľovníctvu rozumel, tak by si vedel, že divina napr. z tejto jelenice mohla slúžiť na predaj a z tých peňazí by mohlo PZ zabezpečiť krmivo alebo nákup kamennej soli pre zver ďalšiu, ktorá ju potrebuje na prežitie. Na toho strhnutého 200 bodového jeleňa, ktorého sa vlk ani nedotkol( neskonzumoval) mohol prísť poplatkový poľovník a peniaze mohli slúžiť pre PZ na vyplatenie škôd spôsobené zverou. Vieš aj zver robí škody na pestovaných plodinách, medveď na úľoch, dobytku a vlk na ovciach a poškodených treba odškodniť. Ale kde vziať peniaze? My v PZ nemáme sponzora na tieto veci a odškodné robíme vo forme diviny. Možno aj pre takých ako si ty. Ak si skutočne 39 ročný poľovník, nerozumiem ako nechápeš tieto základné veci.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off palibaci, 6.6.2008 o 16:56

Nuny nuny ty sa jednoducho nevieš správať,ešte som od teba nečítal nič rozumné,tebe vadí všetko ty sa nevieš s niečim zmieriť a preto si taký je mi ťa lúto,ale ak chceš a máš čím porozmíšlať tak sa spítaj sám saba či je všetko tak zlé ako to dávaš najavo ty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nuny, 6.6.2008 o 14:08

Chlapci sa jednoducho nemôžu zmieriť s tím že vlky im skoro všetko zožerie a oni majú prázdne špajze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nuny, 6.6.2008 o 14:02

alfa s tímy granulami to môšte skúsiť dobrí nápad.A keby tu jelenicu nestrhol vlk tak by skončila v klobásach a čo sa tíka jeleňa jeho trofej by si mal najradšej zavesenú na stene a chválil sa s ňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 6.6.2008 o 8:59

Nuny, vlk ma tiez fascinuje ako zviera nasej prirody. Pred 15 rokmi som bol az cely bez seba, ked nasim revirom presiel vlk. Rozpravalo sa o tom pomaly po celej dedine. Nevedel som sa dockat chvile kedy ho uvidim. O 10 rokov neskor sa dokazal tak rozmnozit, ze prudko zacal zasahovat do stavov zveri. Keby svorka zozrala to co ulovila, nepoviem nic, ale ulovenie 3-4 ks jelenej za noc, je privela. Z toho 2 kusy nedodtknute, len potrhane. Pri 7 clennej svorke uz nejde len o sanitarny lov, strhnutie kapitalneho jelena cca 200 bCIC v plnej kondicii nie je problem a to im bolo malo o 200m dalej strhli este jelienca. Na ORAVE ich bolo v sezone strelenych 27ks. Je to vela alebo malo? Kazde zdruzenie okolo ma v priemere 3 vlky cca 150 vlkov na take male uzemie a ver tomu, ze kazdy potiehne v case lovu na vlka spust. Mne sa to tiez postastilo, ani na chvilu som nezavahal. V okoli nasho PZ v tomto case monitorujeme 5 a 3 clennu svorku + tohorocny prirastok (ta 3 clenna zasahuje max. na 500 ha). Podla nas je to na 2500 ha privela. Podla teba by sme ho mali asi prikrmovat, a najlepsie garanulami pre psy, aby sa nenaucil na maso. PS: NUNY prosim ta najdi si ine stranky, chlapi suhlasim s Vami. Navrhujem odstrel ako v minulosti: 15.9.-15.3. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 300000maragon, 6.6.2008 o 8:54

NUNY To si dostal za stranícku úlohu diskutovať na tejto stránke a zavádzať tu demagógiu. kto je Tvoj Boss? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 5.6.2008 o 22:12

Ahojte chlapi. Plne s vami so vsetkymi suhlasim,samozrejme okrem nuny-ho. Nechcem sa k nemu vyjadrovat,skoda casu a nadavat by som nemal.
Max super nazor ,,pasteta zo slavicich jazyckov,, . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 4.6.2008 o 23:28

Súhlasím.Milank pozdrav Miša Ruttk... odo mna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 4.6.2008 o 19:48

Áno Bodo1948 prečítal som túto knihu niekoľko rázy a zakaždým so zatajeným dychom.Nejde ani o to,čo čítaš ale, čo si z prečítaného zoberieš.Či Ťa to posunie vpred,alebo nie.Porovnať prax s teóriou alebo so skúsenosťou niekoho iného a dokázať si vytvoriť na vec svoj objektívny názor.Týmito mojimi predošlými príspevkami som nechcel nikoho presvedčiť o svojej pravde,ale napísať, ako to vidím ja.Snáď sa niekto, kto to potrebuje nad tým zamyslí,porovná si to s tým svojim a dôjde hádam k nejakému záveru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 4.6.2008 o 13:30

For milank-Há dakto čítal Kozákovu knihu Lovcom v tajge.Dobrá,velmi,dobrá kniha odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nuny, 4.6.2008 o 13:17

Chlapci s PZ neverte všetkému čo je napísané v knihe o červenej čiapočke.PS:Lovu zdar a pušky používať čo najmenej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.6.2008 o 11:58

KriKa - :))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 4.6.2008 o 10:49

No co??? Bitka nebude?!?! :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.6.2008 o 10:44

vlastne MAX2 - mas pravdu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 4.6.2008 o 10:40

Chlapci, Solirov, Milan, Fatran... . Horárštevo má skutočne pravdu. Škoda mrhať energiou na protiargumenty toho, čo má problémy sám so sebou a s pravopisom. Vieme dobre o čom píšeme, my si rozumieme. Naše názory nie sú ovplyvnené klobáskami, ktoré NUNY niekomu závidí, alebo dostal o klobásku menej ako ostatní. Mne osobne nezáleží na tom, čo si myslí a píše niekto, kto je niekým, alebo ničím znechutený a paušalizuje, zovšeobecňuje svoje chabé poznatky. Tým iba prezentuje svoju mentálnu a odbornú úroveň. Nechajme mu pocit múdrosti, nepoškodzujme jeho patent na rozum nech nevyzerá vo svojich očiach ako... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.6.2008 o 9:04

milank - dobry prispevok. Kedze som donedavna poloval v Malych Karpatoch s vlkom nemam ziadnu skusenost. Preto so zaujmom citam vsetky nazory ako to na slovensku vlastne je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.6.2008 o 9:02

Nuny - len jednu otazku - naco si na tejto stranke? ak sa chces zapajat do diskusie skus pridat nejake normalne fakty. Osocovat a hanit dokaze ktokolvek. ale skus normalnym sposobom obhajit svoj nazor. To asi nezvladnes co? Svojimi prispevkami si ma zatial presvedcil len o tom ze si obycajny rypak bez vlastneho nazoru a svoje komplexy si riesis napadanim ostatnych. je to ubohe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 4.6.2008 o 8:51

Nuny- ,,klobaskar si klobaskara hlada". Ale ked raz najdu Teba, budes mat klobasky na chrbte. :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 3.6.2008 o 21:41

milan ja si myslím že hovoríš rozumne preto čítať príspevky od takých ako je nuny je úplne zbytočné a vôbec sa rozčuľovať nad ich reakciami je ničiť si zdravie na hlúposti iných.A myslím si aj že je dobre keď máme takých ako je NUNY lebo keď on toho vlka pustí bez výstrelu tak môže prísť nám a môžeme ho v čase lovu uloviť.Však mám pravdu NUNY. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 152 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov