Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Tamron foto objektív - diskusia

autor: off tommi
pridané: 8.1.2012 11:24

Dobrý ďeň máte prosím Vás niekto skúsenosti s objektívom Tamron Objektív AF 18-200mm F/3,5-6,3 XR Di II LD Asférický [IF] MACRO v kombinácii a CANON eos 1100D, čo sa týka kvality fotograií(moje využitie max do formátu 10x15). Za cenné rady vopred ďakujem.Lovu a lesu Zdar!

počet zobrazení: 15 583
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off martin9113, 3.9.2012 o 7:45

problém nieje v tom že máš nikon. stou sigmou sa dá fotit normalne ale treba stativ. ked nieje svetlo nezachráni ta ani 70-200 2,8 + tc 1,4. tam ti stupne svetelnost na 4. ale zhorsi to kvalitu obrazu. skus pohladat bazarový nikkor 300mm f4. perfektne sklo. alebo ak financie dovolia tak nikkor 300mm f2,8 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.9.2012 o 23:12

Ano ako radí Lubo125 bazarove canon 70-200 f2,8 L usm + 1,4 tc ale tu je zase ten problem že je to nikon . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on 357AS, 2.9.2012 o 20:32

Objektív je to super,funguje aj teleconvertor 1,4X,skúšal som to nedávno,tc 2,neviem.mám nikon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkovac, 2.9.2012 o 19:34

problem je ten ze mam nikon :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 2.9.2012 o 17:19

200 je malo a takyto tamron kombynovat s tc nema vyznam to skôr okukni volake bazarove canon 70-200 f2,8 L usm + 1,4 tc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkovac, 1.9.2012 o 15:30

Dik, no ja som este rozmyslal ze si kupim TC 2x alebo aspon 1,4. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 1.9.2012 o 15:13

Nemám tento objektív ale fotil som s ním už veľa krát.Vrchné ohnisko 200mm ti na veľkú vačšinu fotenia zveri nebude stačiť.Ta svetelnosť je síce lákavá ale na plnú dieru produkuje mäkšie fotky,od clony f/4 je však už výborne ostrý.Navyše,ak by si chcel fotiť ruky,tak ti bude chýbať taktiež stabilizátor,aspoň mne osobne chýbal.Čo mi ešte trocha vadilo je pomalý a hlučný autofocus,takže na akčné fotky neni vôbec stvorený,vlastne ako väčšina tamronov.Takže asi toľko z mojich postrehov,možno ti to pomôže pri ďaľšom rozhodovaní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkovac, 1.9.2012 o 14:17

Tamron SP AF 70-200mm f/2.8 Di LD IF Macro -

Caute, velmi rad chodim do hory fotit ale aj len tak sa prejst. Casto vidavam zver len ked ju chcem odfotit nastava problem .... SVETLO. Mam objektiv Sigma 70-300 ale svetelnost nestoji za nic. Tak chcem vediet ci by sa mi oplatilo kupovat objektiv odkaz

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 18.1.2012 o 20:21

EDU je to maník taktiež skús aj toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 19:20

Lubo odpoveď je jednoduchá Andreas Gursky !!! Ešte si mladý preto ešte veľa vecí nechápeš :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 18.1.2012 o 19:11

sak som si aj myslel :D človek nebude robit podobne umelecke fotky zo silnym a dynamickim zamerom bez toho aby nevedel očo ide, určite vedel čo chce dosiahnut ale pre nas običajnich wildlife a podobne orientovanich je to dost velka zmena hraničiaca nevedomostou az k odporu :D... a nehovoriac ako dakto dokaze za takuto fotku vysolit MILIÓNY :D odkaz tak to je uz uplne v prdeli :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 19:00

Vidíš Ľubo Ty už na to začínaš prichádzať :-DDD Jara poznám roky a jeho fotky patria medzi špičku na Slovensku i vo svete ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 18:58

Martin Jaro Beňo ktorý túto fotku sfotil je síce kamarát ale hlavne výborný ale naozaj výborný fotograf . Táto fotografia má svoj príbeh a hneď som poznal Jarov rukopis. Podľa mňa je to výborná fotka ktorá má svoju dynamiku a silné emócie . Jaro často porušuje kompozičné pravidlá nie ,že by ich nepoznal ale vždy sa mu to podarí na 100% trafiť .U mňa výborná !!!Fotka nie je iba o ostrosti . Sú fotky ktoré sa tebe nemusia páčiť ale neznamená to že sú zlé . Napríklad táto Jožkova foto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 18.1.2012 o 18:58

mozno ide, porušovanie zauzivanich pravidel o abstraktnu fotografiu ? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 18.1.2012 o 18:51

lubo ja niesom ten co ti to vysvetlí sám som z toho debil. pisem otom ze vyhrala foto co je fotena na stred a je to absolutny nepodarok. ale vyhrala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 18.1.2012 o 18:47

martin9113 musis bit umelec aby si tomu pochopil :D ja osobne tomu ties nechapem :D a budem rad ak mi to dakto vysvetli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 18.1.2012 o 18:40

odkaz neviem ale mne osobne to nejak nereze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 18:16

martin9113 citujem ťa" edu niekedy na serveroch vyhravaju fotky nie prilis dobre." skús fotoaparat.cz a tam sa dozvieš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 18.1.2012 o 18:07

Edu nepíšem že vyhrávajú zlé foto. napríklad ja komentujem. ved prečo by nie ak viem poradit tak rad poradím alebo pochválim niekoho námahu.nič mi to nedá. Na vivo som chvilku tam mam pocit že to funguje ako má. ale zato ephoto je úplne o niečom inom je tam o tom aj jedna debata. niekoho dokáže posunúť krityka daléj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 17:00

No flog pravda nie je fotoserver :-D to by som si tam nedovolil dať takéto veci :-D odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 18.1.2012 o 16:51

prevda.sk/flog napríklad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 16:26

lubo125 na ktorom serveri to takto funguje ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 18.1.2012 o 16:18

a najzauživanejsi postup je- ti si dal mne hlas tak dam aj ja tebe... mylujem to ked sa potom do top dostanu apsolutne cvaky na ktore sa neda ani pozerat len kôli tomu ze majitel fotky den predtim nabodoval mnohim ludom fotky tak aj oni daju jemu :D často sa to stava na amatérskych foto servroch VIVO je uz o niečom inom, môzem len odporučat ... petere: to nevadi ale si na vysokej urovni a od takeho človeka sa vzdy rad dačo prinaučim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 16:03

marin9113 skús to na odkaz prípadne na vivo . Ak nekomentuješ fotky iných nebudú si ťa veľmi všímať na ephoto určite .Viem že nič nie je spravodlivé pracujú emócie priatelstvá i nepriatelstvá . Popísal som to tu : odkaz Nemám znalosť ,že by súťaže vyhrávali zlé fotografie to určite nie ! Nevidím tu ani jednu zlú fotku odkaz Taktiež ani tu : odkaz a ani tu odkaz Takže obavu by som nemal že vyhrávajú zlé fotky !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 18.1.2012 o 15:39

edu niekedy na serveroch vyhravaju fotky nie prilis dobre. lebo preco by niekto daval dobre hodnotenie inemu ked tam ma svoju foto. je tam vela dobrych foto ktore nemaju ani jeden koment a ani hodnotenie.obzvlast sa to stava na ephoto fotku pozrie 300ludi ale koment alebo hodnotenie neda nik. preco?? ja znesiem aj krityku ale opravnenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 12:29

Zigi9 samozrejme ,že s tou kritikou je to relatívne . Človek si však môže odkliknuť kritizujúceho a jeho portfolio fotiek a hneď vie či je kritik schopný fotograf alebo je to nejaký nedocenený umelec . Práve na viacero fotoserveroch sa človek dozvie viac . Každopádne pre urážlivých nie sú fotoservre vhodné . Jedine však konštruktívna kritika môže fotografa posúvať do predu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 18.1.2012 o 12:10

S tím publikováním na fotoservrech je to hodně realativní, bud ti to všichni chválí a ty žiješ ve špatných představách a nebo ti to každý pomluví a ty tomu podlehneš - pak ale začneš fotit blbosti, které si v životě nevytiskneš ani pro radost - U stránky lovuzdar.sk je výhoda, že tu druhou skupinu tu nepotkáš, kdežto z té první je jich tu hodně a všichni se pak cítí dotčení, když jim někdo řekne pravdu. Nejlepší je fotit pro sebe, pro radost a najít si nějakého zkušeného kamaráda se kterým se o tom můžeš bavit a dělat výlety, tak se naučíš nejvíc. Ale ten odkaz od Edua je dost dobrý :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 11:52

samozrejme ,že technika neurobí z človeka fotografa . O tom tu bolo popísané veľa . Ja som ti kedysi dávno Peťo odporučil predať nikona a dúfam že to bola správna voľba . Netvrdím že nikon je zlý foťák ale v tých objektívoch pre fotenie prírody to nebolo ani nie je bohviečo . Takže ak budem i ja zrovna na Slovensku rád sa pripojím pripravím nejaké makro podebatujeme a pofotíme . Najlepšie vzdelávanie sa fotografa je publikovanie na fotoserveroch ako sú fotoaparat.cz,photoserver.eu, vivo.sk,ephoto.sk a mnohé iné . Tam sa fotograf dozvie čo robiť lepšie . Ďalšia fáza je naozerávanie si kvalitnej fotografie od iných . Tá dodá zasa inšpiráciu . Napríklad tu polistovať : odkaz Kvalitný soft je tiež nevyhnutnosť taktiež jeho ovládanie + kvalitný monitor. Základy kompozície sú tiež nevyhnutnosťou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 17.1.2012 o 20:26

lubo ja nie som ziaden profik. s fotenim som zacal len nedavno a len sa ucim fotit. nech ta nemyli technika, ta z teba profika nespravi. a nespravila ani so mna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 17.1.2012 o 19:04

Jalovec - medzi Prievidzou a Handlovou ...no to by bolo super take fotenie s profikom :D tak keby si mal čas a chut daj vediet ja sa uz prispôsobim :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 17.1.2012 o 18:47

lubo skade si? v profile mas Trencansky kraj. to by nemal by problem, lebo aj ja som. nieco vymyslime. nejaku spolocnu akciu. len aby bol cas. bo ked som na dovolemke na slovensku tak vecne nic nestiham. ale neboj, urcite spolu nieco spachame. Edo mozes sa pridat. viac hlav, viac rozumu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2012 o 18:34

Tak potom sa k vám pridám :-D na nejaký fotolov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 17.1.2012 o 18:30

wow tak otom som ani nesnival :D ešte sa budem snazit nazbierat dake skusenosti a aj dake fotky na urovni s mojou novou 400 potom by som sa popripade ozval (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 17.1.2012 o 18:25

len musis pockat pokial sa vratim na slovensko. a potom spolu zafotime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 17.1.2012 o 18:24

nemam s tym problem. Fitovi som na pol roka pozical 100-400vku tak preco by som nepozical Tebe 500vku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 17.1.2012 o 18:19

petere: ale ba :D beriem ta za slovo :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.1.2012 o 18:19

To je slovo kamaráta !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 17.1.2012 o 18:17

lubo, ja Ti k narodeninam poziciam moju 500vku. a uplne zadarmo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 17.1.2012 o 17:28

Edu nerob chute !! :D :D ked uz nič mozno časom si spravit radost na narodeniny a pozičat si 300 f2,8 + TC :D odkaz ale i ta cena za požičanie no nič moc :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 17.1.2012 o 17:13

kresli to uzasne. len ta cena. az taky fotograf niesom. ale mozno niekedy si dovolim nieco podobne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM