Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Tamron foto objektív - diskusia

autor: off tommi
pridané: 8.1.2012 11:24

Dobrý ďeň máte prosím Vás niekto skúsenosti s objektívom Tamron Objektív AF 18-200mm F/3,5-6,3 XR Di II LD Asférický [IF] MACRO v kombinácii a CANON eos 1100D, čo sa týka kvality fotograií(moje využitie max do formátu 10x15). Za cenné rady vopred ďakujem.Lovu a lesu Zdar!

počet zobrazení: 15 536
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Helion, 17.12.2015 o 13:37

:))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 27.7.2015 o 18:32

Servus, pred týždňom ho predal. Ale nikorr je lepší ako Tamron. Aj on mi to potvrdil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Feyo, 27.7.2015 o 16:02

no skús sa ho opýtať a ak ho ma tak mi prostrednictvom neho pošli dake foto čo nim bolo fotene, najlepšie zver ....dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 27.7.2015 o 0:19

Ohnisko stáčí. Ale táto kópia nikorru 70-300 vc ma ďaleko od originálu. Kamarát predával 70-300 nikorr za 300€. Ak by si mal záujem tak sa ho možem spýtať či ho ešte má. Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Feyo, 26.7.2015 o 13:56

Info - Tamron 70 - 300 mm VC USD Nikon - Zdrávim, má tu niekto skúsenosti resp. vedel by poradiť či kúpa objektívu Tamron 70 - 300 mm VC USD Nikon , bude dobre rozhodnutie na fotenie zvery vo volnej prírode?....skratka či zoom postačí..

Dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 21.3.2015 o 21:08

hyperon ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 19.3.2015 o 20:41

spytaj sa uzivatela oko11, ten ho ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 18.3.2015 o 21:39

odkaz No mne sa podľa toho videa javí že Canon je ostrejší.Pozri foto orol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 18.3.2015 o 19:31

odkaz Na tej strednej šípke si posun v pravo,v lavo a vidíš rozdiel,je lepší ako canon 100-400 horší ako pevná 400vka,ale má stabilizátor a je to zoom,čo má svoje výhody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 18.3.2015 o 19:10

Tamron 150-600 mm f5,6-6,3 - Ahojte

Má niekto skúsenosť s Tamronom 150-600mm?Dá sa výstup porovnať s Canonom 100-400mm alebo pevnou 400-kou?

Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 21.3.2013 o 18:07

Čím väčší výrez tým menšia kvalita... 300mm je úplne postačujúce. Jediné riešenie je nové sklo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 21.3.2013 o 16:57

Tak asi sa musím veľa učiť, ale 300mm ( 480 mm )mi je málo.Jedine že mi pomôže výrez.Čo vy na to?Mám canon 650D. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 20.3.2013 o 21:56

dobre ti radia...skus to inak ako natahovanim ohniska... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.3.2013 o 17:11

dodo129 ohnisko 480 je dosť veľké . Skôr sa zamyslí akú budeš mať clonu na tom ohnisku 480 to je totiž dosť podstatná veličina . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off godi, 20.3.2013 o 15:38

480mm ti nestačí??? Ja fotím na 300mm a spokojnosť ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dodo129, 20.3.2013 o 14:24

Tu telepredsku už mám kupenú.Použival som ju na kompakt a osvedčila sa mi.Riešim to preto, lebo z povodného ohniska 734 mm spadnem na 480 mm čo ma nepoteší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.3.2013 o 11:45

...a zhorší zaostrovanie,nedával by som to tam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.3.2013 o 10:29

Ako popísal Margot nič nenahradí ak si bližšie . Predsadka ta bude stat len peniaze a nevyrieši nič . Fotka utrpí chromatickou aberáciou rozbije to kresbu atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 20.3.2013 o 10:10

No je to dosť úlet,ja osobne by som to neodporúčal.Tieto konvertory sú stavané hlavne na kompakty.Ak to vôbec pôjde,na klasickom objektíve Ti podstatne zhorší kvalitu obrazu a zvýrazní sa aberácia.Navyše sa zníži aj svetelnosť objektívu čiže sa zhoršia časy na fotenie,napriek tomu,že máš stabilizátor VC bude to problematické(IS majú canony,VR nikkory,OS sigmy).Cesta k zveri nevedie navyšovaním ohnísk ale priblížením sa k nej iným spôsobom(maskovaním atď.),nič nenahradí fotku zblízka,vtedy bude technická kvalita najlepšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dodo129, 19.3.2013 o 22:37

Tamron 70-300mm IS a telepredsadka -

Ahojte



Na tamron 70-300 mm by som chcel na závit pre filter pomocou redukčného kružku spojiť telepredsadku z kompaktu ( T con 17 1.7x olympus).Aký na to máte názor?Telepredsadka ma hmotnosť cca 300g.Nepoškodil by som tým zoomovací mechanizmus objektívu?Čo to urobí s kvalitou fotky?



Ďakujem


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 5.9.2012 o 19:35

A tak ako si sa vyjadril, ze na LZ nedavas len to najlepsie, ano mas pravdu na LZ nepatria len superfotografie, tak to beriem aj ja , na nejaky specializovany fotoserver by som vsetky fotografie tiez nenatrepal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 5.9.2012 o 19:19

Pevnu 300-vku vlastnim asi mesiac a von v terene som ju mal asi 2 hodiny, vtedy vznikli aj tie fotky tych jelenov, fotene na cca 150 metrov takze ja si uvedomujem ze to nieje nic moc, a je to pravda.Potom som siel do prace do zahranicia,kde som doteraz.Cize urcite uznajte ze nic viac sa asi ani stihnut nedalo :D A na zrkadlo som dorastol Edu toho, sa ty neboj. A dalsia vec je ta, ze ja som si fotoaparat kupil len na travenie volnych chvil, mne nebude vadit ak na kazdej fotke nebude plynaty bokeh a pod, na ktory netreba len vyborny objektiv ale aj specificke podmienky, ktore nie vzdy nastanu, ale to ty zrejme nevies ze take nieco existuje, pretoze doteraz si poriadne fotil zver len zpoza plota, pripadne cez okno zo spalne. A z tych siedmych fotografov myslim ze dvaja fotia nikonom takze zasa si sa netrafil :) A nakoniec len spomeniem, ze o techniku uz dnes fakt neide, na urovni sa da fotit s kazdou znackou, zalezi uz len na sikovnosti fotografa... Pekny vecer prajem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2012 o 17:38

Hawku škoda že ty sa nemôžeš pochvalit nejakou fotkou ktorá by mala aspon priemerny bokeh . Nie je to totiž tvojim hračkarskym objektivom možné . Nikonov si pomenil za kybel ale nepomohlo stale si tam kde si zacal pri 70d. Raz prides na to ze technicku kvalitu robi objektiv a svetlonie cvak fotopasce z rozmazanym medvedom zaostreny na liesku. Mam skôr pocit ze ani na to neprides ked este dnes peries v potoku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2012 o 17:21

Sabucha tato fotka fotena cez sklo mojej spalne nie je super kvalitná a môže sa k nej hocikto vyjadriť . Na lovu zdar nedavam len to najlepšie . Každopadne na tie tvoje samocvakance pohybovym čidlom so zakazanym pisanim komentarov kvalitou ma i tato cez sklo fotena cvakanica srncoka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 5.9.2012 o 17:19

ferio,na takúto "kvalitu" nemáš ,pecka :odkaz :-DDDDDDDDDD Za povšimnutie ten plynatý bokeh,to vyváženie biednej,pardon,bielej,jednoducho takto sa to má fotit :-DDDD Canon je Canon,toto Nikon v živote nedokáže :-)Fakt "vymakaná" fotka:-DDDD Autor pri svojej "skromnosti" radšej toto úžasné dielo nepridal :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2012 o 11:12

ferio tiež som nepostrehol nejakú fotku kde by sa prejavila kvalita tvojej pevnej 300 F 4 kde by bol pekný plynatý bokeh a technicky vymakaná fotka . Ako to vidím od fotografov od canonu . Také rozšumené hawkoviny to je slabota . Očakával by som aspoň jednu technicky zdatnú fotografiu takéto niečo : odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz Kto má pochybnosti o technickej kvalite zoom canon 100 - 400 USM IS L myslím ,že je na tom podstatne lepšie ako ten nikon 300 .odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz Podľa mňa si ešte nedozrel ani na zrkadlo ani na pevné sklo podobne ako hawk. Fotky takej kvality idú naozaj z kompaktov priemernej kvality . Vymenoval si 7 fotografov fotiacich canonom ,že tak si predstavuješ kvalitu ? Konečne si to pochopil :-D a zaklincoval :-D Úlovok a fotografia je diametrálny rozdiel . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.9.2012 o 23:05

vzdycky je priblem nikon :D :D, čim to asi bude ?? :D ... ferio a ty nam čo neukazeš ake paradne fotky ti lezu stoho nikona a 300f4 ? vydim len vysoku na dialku - take fotky som dokazal nafotit pred 1,5 rokom s PW sx 20is :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.9.2012 o 0:00

Peťa som preznačkoval ja ale nie len ja na vivo serveri kde prechádzalo viacero ludí ktorí fotili prírodu na canon . Ivan prešiel na canon preto že nikon nemal sklo dostupne . No dobre skúsim teda ničo okopčiť od tých fotografov :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 3.9.2012 o 23:06

A co mi mas odfotit? :) Neviem, pozri sa na fotografie napr. Godiho, Jara64,Ladislava Dzivjaka (tobr), Kala ,Bitiho, Omara a pod. , nieco v tom duchu, aby z toho bolo citit divocinu, a volnost fotografovaneho zvierata. A aby si si nemyslel ze sa ta snazim urazat, tak to nie, beriem to len ako taku konstruktivnu debatu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 3.9.2012 o 23:00

Petereho si preznackoval ty na tejto stranke mam taky pocit, a co sa tyka pana Godala, myslim ze menil nikon d70, co bolo v tom case dost pochopitelne , kedze nikon sa stale zatato drzal koncepcie CCD snimacov, ktore produkovali vyrazny sum, tym padom boli zle pouzitelne za horsich svetelnych podmienok. Prave v tomto obdobi menilo vela ludi nikon za canon.Lenze prichodom d300-vky, d90-tky sa situacia minimalne vyrovnala, mozno aj naklonila na stranu nikonu.Ako som uz raz spominal, jedinym argumentom na prechod ku canonu by bola pre mna absolutna potreba pevnej 400-vky o clone 5.6. Teraz fotim, alebo este len budem fotit evnou 300-vkou o clone 4 od nikonu, a som spokojny na 110%. :) Ja som sa rozhodol pre nikon hlavne kôli zvladaniu sumu a charakteru sumu (nikon d7000 je podla mna v tomto smere paradny , nato ze je to len APSC), dynamicky rozsah snimacov nikonu je tiez o dost vyssi od tych canonackych, no hlavne presnost AF je uplne niekde inde , v tom sa canon nechyta, a toto bol pre mna ten najpodstatnejsi argument, a to viem o com hovorim :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2012 o 22:44

ferio čo také pekné ti mám odfotit . Daj zadanie skúsim ti vyhovieť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2012 o 22:42

ferio asi godimu ani peteremu jedno nebolo čím fotia ked predali nikon a išli do canonu :-DDD keby to bolo jedno nepredávali by nikonov . Určite ti radi napíšu prečo sa rozhodli pre tento krok . Neburcujem proti nikonu . Nikon je špičková značka na fotenie živej prírody je však nevhodná pre nedostupnosť skla . To je celé . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 3.9.2012 o 21:42

ferio,za chvílu Ti napíše že si další môj nick :-DDDDD veru tak,niekto zaspal dobu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 3.9.2012 o 21:20

Edu, ty uz si normalne smiesny s tym tvojim neustalym omielanim, a burcovanim proti nikonu :) Chod trosku popozerat na nejake specializovane fotoportaly, trend je momentalne taky ,ze sa prechadza z canonu na nikon :) Chod burcovat napr. na E-photo.sk, vela ludi sa tam nevie rozhodnut kazdy den. Ci sa bojis, ze by si tam z teba robili srandu, a tak radsej nabadas ludi na menej, fotografii zameranej stranke, akou je lovuzdar? Nie a teraz vazne , myslim si ze ci uz godimu alebo peteremu je uz uplne jedno s cim fotia, hlavne ze fotia:D Ci mas taky nazor, ze petere ak by teraz fotil napr. nikonom d300, pripadne d7000-ckou + N 500mm f4, ze by nebol spokojny? Nebud smiesny a chod radsej niekde do prirody (idealne na slovensku), a odfot nieco pekne, z coho nam vsetkym padne sanka, lebo od teba som videl nieco pekne , aj ked trosku gicove iba z bavorskeho lesa :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2012 o 20:34

prípadne napíš správičku godimu či petere či sú tiež sklamaný keď nikonov predali :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 3.9.2012 o 17:47

Nikona nepredavaj, bol by si mozno sklamany potom :) Pohladaj bazarovy nikkor 300mm f4, a budes spokojny :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkovac, 3.9.2012 o 10:24

diky za rady ... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.9.2012 o 9:47

ešte je tu riešenie predať nikona ako to urobilio viacero ludí godi ,petere a atd. To ny bola asi najsprávnejšia cesta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 147 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov