Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puška pre dohľadávku - diskusia

autor: off marjjanko
pridané: 7.1.2012 19:29

Zdravím Vás,


uvažujem nad kúpov nejakej guľovnice vhodnej na dohľadávky. Máte niekto nejaké skúsenosti?


Ďakujem

počet zobrazení: 22 800
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off findula, 9.1.2012 o 13:53

Pokud už jsem tu byl zmíněn klidně odpovím.Žádná speciální zbraň k dosledu není třeba.Musel bych se stydět dostřelovat zvěř pistolí nebo spárkatou brenekem vyjma černé zvěře.Většinu zvěře dohledávám klasickou kulovnicí/pokud lovím sám/.Jestliže jdu někomu dohledávat a jsem doma pak si beru lehkou,ruskou jednušku u které nepovažuji za problém či se rve v trní nebo se válí v blátě.Jinak celé téma považuji za bezpředmětné

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 132 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 14.3.2012 o 16:34

Kecka,možeš povedat v čom nema jagrezbar pravdu???????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kecka, 14.3.2012 o 13:16

jagrezbar-z teba tá múdrosť až tak frčí/vševedko/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off suna, 14.3.2012 o 11:01

myslím že by nebylo špatné ,kdyby všichni co chtěji poradit,napsali kolik dohledávek absolvují za rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 14.3.2012 o 10:39

Na dohľadávku čo mam práve pri sebe, nepoletím domov kvôli výmene zbrane, ale ak musím pre niečo súrne ísť domov tak si zoberiem GB, alebo automat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 13.3.2012 o 14:31

Myslím že najlepšia bude ta čo máš prave na pleci..Čo na nej šanuješ?Ved si si ju kúpil na použivanie. Predpokladam že keď más psika a chodíš veľa dohladavať nie si typ poľovnika ktorý chodi na poľovačky sa iba ukazovať že"aha ja mam zlaty kohutik a krásnu polituru" A čo sa tyka manevrovania,keď si v tak hustom poraste ze tu tvoju by si nedokazal ani "zodvihnut" neverim ze s tou kratkou (aj o 20cm kratsou)by si to zodpovedne dostrelil keď to bude až tak huste.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 13.3.2012 o 11:25

Dvoják v kal. 500.Jeffery u toho je istota ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kuba12, 13.3.2012 o 11:00

Určitě je lepší opakovací kulovnice, ale myslím si že co se týká dostřelu je lepší si počkat na jednu jistou ránu než střílet jak u Verdunu :-) ale pro pocit bezbečí vůdce je asi lepší mít pod závěrem další náboje.Musím uznat že mám husí kůži při dostřelu zvěře v blízkosti psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 13.3.2012 o 8:48

dohľadávka s jednoranovu zlamovačkou nie je podľa mňa najlepší nápad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 12.3.2012 o 22:46

cela ta "zbran" na mna posobi dojmom vzduchovky so zrezanou hlavnou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 12.3.2012 o 22:15

Jednoranová gulovnica a ešte v tomto kalibri,no neviem...aspoň to uchytenie remeňa keby bolo na konci toho "nádherného" predpažbia-potom by to malo zmysel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuba12, 12.3.2012 o 21:44

odkaz velmi zajímavý kousek... jediné co mi nesedí je vzhled a ráže, ale vzhledem k článku který je také v odkazu, tak nevím v balistice se nevyznám :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.2.2012 o 9:40

Na polovnika naozaj vyjadrovanie jak sa patri(citulik) !!Diskusia je o zbraniach na dohladavku,ak ma niekto info,fotky zbrane na ktoru som sa pital tak budem rad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 4.2.2012 o 21:34

citulik bavi sa tu niekto o kalibry? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 4.2.2012 o 21:30

Zveri je to jedno akým kalibrom ju zahlušíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 4.2.2012 o 15:21

este som zabudol dodat, ze sa ani mne a ani sefovi nijaky naboj nezasekol. myslim, ze strelivo mal winchester-presnejsie uz nepametam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 4.2.2012 o 15:19

jozef, moj nadriadeny ma taku zbran-neviem, ci presne taka ista, ale mohla by to byt ona. strielali sme z nej, myslim, ze to bol kaliber 300 win mag a puskohlad-neviem aky. strielali sme opreti o balik slamy a zhruba na tych 100 metrov. zasahy v kruhu asi 5 cm-iba testoval spust. samozrejme, ze po poriadnom zamiereni by vysledok bol ovela lepsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 4.2.2012 o 15:05

nema to tu niekto ? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 11.1.2012 o 0:15

Hekler dobré :)))), ale na iboovej otázke tiež čosi je :))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.1.2012 o 0:08

Hekler- ty si si ešte v živote neprepichol prstom hazjlák pri "výkone práva povolania" (odvolávam sa práve na jednovrstvový) ? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 10.1.2012 o 21:31

výber pušky na dohľadávku je pre mňa asi tak dôležitý ako výber toaletného papiera pri hnačke v lese, keď ho nemám pri sebe je zle, ak ho mám tak mi je v tej chvíli jedno či je jedno, dvoj alebo troj vrstvový, všetky poslúžia rovnako dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.1.2012 o 14:35

Majko a ty si nepochopil podobne ako findula, ze tu sa bavime hlavne o diviakoch. Snad ta ani v najblbsich snoch nenapadlo, ze na dohladavaneho spicera pobezim pre pistol alebo automat. Alebo hej? A ohladom trnia a blata. Nemam taku zbran, ktoru by som sa bal pouzivat za kazdych okolnosti a vsade. Na to som ju kupoval a nie do skrinky a pred navstevami robit ramena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 9.1.2012 o 13:57

findula trafil klinec po hlavičke :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 9.1.2012 o 13:53

Pokud už jsem tu byl zmíněn klidně odpovím.Žádná speciální zbraň k dosledu není třeba.Musel bych se stydět dostřelovat zvěř pistolí nebo spárkatou brenekem vyjma černé zvěře.Většinu zvěře dohledávám klasickou kulovnicí/pokud lovím sám/.Jestliže jdu někomu dohledávat a jsem doma pak si beru lehkou,ruskou jednušku u které nepovažuji za problém či se rve v trní nebo se válí v blátě.Jinak celé téma považuji za bezpředmětné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

off FOXMEN, 9.1.2012 o 13:31

používám Glock 34 - 9mm Luger.......já vím vyráží vám to dech ...ale krátké zbrani se v husté nepřehledná pasece nic nevyrovná...bezpečné a praktické....dále nebudu komentovat........samozřejmě odvahu to nosit a použít uplatńuji pouze při samostatném individuální lovu z hrstkou nejvěrnějších přátel..........na společném honě bych si to z hlediska zákona nedovolil.......(raději). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 8.1.2012 o 21:48

stefa celkom tak, úplne sa stotožňujem s Tvojimi doporučneniami, Edu to by si sa čudoval koľko ľudí má do roka okolo 30 dohľadávok, pokiaľ dohľadáva v režijnom alebo inak špecifikovanom revíre kde loví aj veľa hostí, či už poplatkových alebo rôznych iných partnerov a nevyťahuj tu Ruda ktorí loví sam za seba a samozrejme na jednu ránu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 8.1.2012 o 21:42

marjjanko,dobre si si vybral,ale keby aj nie,tak sa drž len tých ťažšich kalibrov,lahkej spolahlivej flinty a čo najkratšej dlžky.Sám uvidíš po pár akciách čo by ti najlepšie sedelo v ruke resp.na chrbte ked sa budeš štvornožky neraz predierať za psom bez možnosti predsledu rovno pred diviačí rypák-lebo tam hrozí útok od tohto druhu zveri.A každá dohladávka je iná a vždy sa to zvrtne nejako inak,ale to je už iná debata... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 8.1.2012 o 21:30

fúha.. hmm. pekne pekne.. inak ta favoritka vyzera naozaj super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.1.2012 o 21:27

tato je lacnejsia odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 8.1.2012 o 21:25

archer este k tym stupnom. Preto staci cca 60 az 70 stupnov, lebo 180/3(ozuby) je 60. - podrobnejsie si o tom vygooglis. A co sa tyka rychlosti prebijania, tak to staci natrenovat. Netreba rovno priamotazny zaver...:))))) Odporucam pozri toto: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off archer, 8.1.2012 o 21:23

OK,rozumiem a beriem k srdcu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.1.2012 o 21:23

marjjanko, myslel si tuto: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 8.1.2012 o 21:10

mily archer! Ja praveze vobec nemam potrebu ta poucovat, tu ide o ine a cakal som, ze to medzi riadkami vycitas, no nestalo sa. Bol v tom kus ironie, ktory si jesitne pochopil ako urazku. Poviem ti k tomu len jedno: Mna ako zacinajuceho polovnika komisar pri odovzdavani prveho polovneho listka upozornil na zbytocne mudrovanie, aby sme strasich a mudrejsich najskor iba pocuvali - aspon rok, dva....(samozrejme nadnesene myslene). Toho som sa drzal a ver ci never - je to napomocna rada, ktora mi asi usetrila mnoho zbytocnych konfliktov a pre zaciatok aspon nevyzeras ako blb. Aj ked mozes mat pravdu. Prave kvoli takym krcmovym polovnikom, ktorych spominas - im keby si k tej svojej pravde aj certifikat na mudrost prilozil, tak to nezoberu.... A teraz preco som sa prave k tebe vyjadril: Prave preto, ze vcera si napisal, ze sice nemas co mudrovat, lebo ani gulovnicu este nemas, ale tebe sa pozdava . ..bla..bla....Dnes naopak uz kopirujes marketingove texty vyrobcov zbrani a prezentujes to ako uplnu a overenu pravdu a vybornu vec....to je cele..... Nikto samozrejme nehovori aby si sa do debat nezapajal, to vobec nie....prave naopak - ono to podla mna chce len trosilinku iny styl navolit Na zaver dovol aby som sa Ti ospravedlnil, ak som sa ta nejako dotkol...Dufam, ze teraz si uz nadobro pochopil moje pohnutky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marjjanko, 8.1.2012 o 21:09

Ja svoju guľovnicu nechcem a ani nebudem predávať, toho roku,vlastne vlani som ju kupil. Chcem proste guľovnicu čiste na dohľadávky. Možno ich nebude toľko koľko by som chcel, ale to je ešte vo zviezdach. Tá Favoritka vyzerá asi najprijateľnejšie a aj cena je ok, oproti Mauserovi- ktorý je síce tiez ok,ale toľko fakt momentálne nemam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BBrit, 8.1.2012 o 21:06

Edu:To víš,že existuje takový polovník-vůdce barváře.Zeptej se ,,Lesnickélůky",kolik dělá dohledávek za sezonu. B: A radí tu trulo, co v životě pořádně dohledávku ani z vlaku neviděl a potřebuje si nechat cvičit psa od někoho jiného,protože toho sám není schopný:-)))ale vlastně na co,všechno na makovicu (do času) a kamoši v revíru jsou bezesporu taky určitě super strelci. Chudák hanover. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 8.1.2012 o 21:04

zalezi, kolko mas rozpocet na taku zbran. pokial budes vacsinou dohladavat, tak tu svoju predaj a kup si nieco ine. navrhov mas dost. A aj s takou zbranou mozes kludne individualne polovat, alebo na spolocne chodit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 8.1.2012 o 21:01

a tohle přesně splňuje ten mauser co jsem psal hned na začátku a je jedno jesli to je SAUER TIKKA M03 CZ 550 battue atd. tady je M03 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.1.2012 o 21:01

Napriklad v tom konfiguratoru na rossler: Stock-all round, system-style black, barrel-goiserer 51 cm, trigger-shot gun trigger black, magazine-4resp. 5rounds, sights-fiber optics ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.1.2012 o 20:55

marjjanko-tak si na gulovnicu daj truglo mieridla, alebo ries nejaky kolimator. a preco je ta tvoja neprakticka? mam gulobrok, ktory je o 15 cm kratsi, ako moja magnumka a v ovladani zbrani, ci rychlom hodeni do pleca som nepostrehol ziaden rozdiel. S obidvoma manevrujem so stejnou obratnostou. pokial chces vylucne na dohladavky, tak si si mal miesto tvohej cz 550 exclusiv kupit battue a kolimator. Po kriakoch plastova pazba-to by bola moja volba. Mozno aj cz 550 synthetic 9,3x62, alebo skus: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Blaser300VM, 8.1.2012 o 20:54

Ide tu radit truba, co ked ma strielat tak foti. Ked napchas haluze do mausera, neobtiahnes ani toho, tak neviem preco tu melies o nespolahlivosti automatov. Ze sa da aj na Benelli naletovat putko na remen pri usti hlavne si snad pochopil aj sam. Merat dlzku ani vazit Argo nepoletim, mne vyhovuje a asi aj tebe, ked ho nosis do pohonov, co zasa oproti dohladavke nie je az taka diametralne odlisna cinnost. Este si mohol ohurit tym, ze si lepis lepiacou paskou ustie hlavne, tak to by sme sa uz odbavili z tvojich vedomosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marjjanko, 8.1.2012 o 20:48

V prvom rade ďakuje za príspevky. Pýtam sa hlavne preto, lebo vlastním bavorského farbiara, s ktorým, ak sa podarí, by som chcel absolvovať čo najviac práce. Pred nedávnom som si kupil novu guľonvicu a nerád by som ju vláčil po kríkoch a trninách, najmä preto, že by som ju nerád zničil a aj preto, lebo je na dohľadávky nepraktická. Je ČZ 550 exclussive s točenou hlavňou bez mechanických mieridiel. Takže sa ťažšie strieľa na krátne vzdialenosti cez optiku. Potrebujem hlavne kratučkú guľovnicu s ktorou sa ľahko manévruje v ťažšom teréne. Tá Favoritka od Frankonie sa mi veľmi zapáčila, len momentálne je asi o 300 eur ako som videl cenu v jednej knihe(dosled spárkate zvere) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 132 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov