Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puška pre dohľadávku - diskusia

autor: off marjjanko
pridané: 7.1.2012 19:29

Zdravím Vás,


uvažujem nad kúpov nejakej guľovnice vhodnej na dohľadávky. Máte niekto nejaké skúsenosti?


Ďakujem

počet zobrazení: 22 769
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off findula, 9.1.2012 o 13:53

Pokud už jsem tu byl zmíněn klidně odpovím.Žádná speciální zbraň k dosledu není třeba.Musel bych se stydět dostřelovat zvěř pistolí nebo spárkatou brenekem vyjma černé zvěře.Většinu zvěře dohledávám klasickou kulovnicí/pokud lovím sám/.Jestliže jdu někomu dohledávat a jsem doma pak si beru lehkou,ruskou jednušku u které nepovažuji za problém či se rve v trní nebo se válí v blátě.Jinak celé téma považuji za bezpředmětné

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 132 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Durell, 27.1.2015 o 10:49

Každopádne si museli vystačiť s tým čo mali a stým čo bolo. Za to im obdiv a úcta pokiaľ je ich prax v skúsenostiach a nielen rečiach. ( latina) Možnosti dneška sú široké, a ak to je finačne a časovo únosné tak aj 10 hlavní no prakticky mi to vychádza tak na 3 až4 flinty - na viac by už asi nebol čas sa im venovať. Posed - spoločné, dohladávka - strelnica. Ale dá sa to všetko robiť aj s jednou , o tom žiadna ale potom je to o kompromisoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 26.1.2015 o 16:07

To je zas ina vec a plne ju chapem potesit oko, pohladit dusu a pochvalit tym, ze pribudla dalsia. Kto by nechcel mat este jednu a potom este jednu flinticku .... iba ak ti stari, ktrori vystacia cely zivot s jednou, ale aj ti maju pravdu a mozno este väcsiu ako mame my mladsi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 26.1.2015 o 11:44

Jaro1 myslím že to nieje ani tak o potrebe, ako o dôvode mať v trezore novú hlaveň. Chovatelia farbiarov čo chodia dohladávať, to asi využijú a pokiaľ majú drahšiu zbraň s drevom No xy . je fakt škoda ťahať ju kríčim a blatom. Ja dohladávam, keď už tak, bud je to na lúke alebo na kraji hory. Príležitostne sa prejdem aj ďalej ( volam kamoša so psom ) a tiež vláčim čo mám zrovna zo sebou. Po hore na pleci a krýčim v ruke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 26.1.2015 o 11:23

co takto odkaz. Ma niekto osobnu skusenost? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 26.1.2015 o 10:53

V Afrike kde zije hrubokoza ci nebezpecna a utociaca zver na cloveka a kde pripady napadnutia su samozrejmostou je nevyhnutne nutne zoberat sa vyberom specialnej pusky a kalibru pre dohladavky /samozrejme aj lov/ U nas je to kapanek ine a ako uz povedal findula, zadna specialna zbran na dohladavky nie je potrebna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 26.1.2015 o 10:03

moj typ: doškrabana flinta , od blata ked ju clovek hned neosetril uz naznaky hrdze - tak som to vyriesil R8profesional 8x57 + kolimator - ten plast celkom ujde uz sme si na seba zvykli :) , bezpecna poistka a este sa mi osvecil reflexny remen na puske ( ked oprem flintu v hustine pri vytahovany obcas ju akosi chvilu hladam , kdeze si? ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 26.1.2015 o 8:51

K téme by som len dodal, že puškohľad z malým zväčšením - konkrétne 1-4x24 a podobné ( mám meoptu ) majú jednu chybičku a to veľký presah tubusu pred prednou šošovkou - ak sa tam dostane bordel je to dosť veľký problem vyčistiť. Takže ja by som na takej to zbrani chcel mať svetlovodné mieridlá a kolimátor - hlaveň max 52 cm, plast pažba. Kaliber od 8x57 JS hore ( 30-06 by tiež šla ) Ideal 45-70 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off army9, 24.1.2015 o 16:22

Kto nemá rád plasty môže si vybrať pažbu z laminovaného dreva . Je to taký kompromis . Stále je to drevo , ale odolnosť je podstatne väčšia . Zlepením lamiel v rôznej farbe vznikajú celkom pekné vzory . Napríklad aj tento Marlin odkaz je na dohľadávky ako stvorený . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 23.1.2015 o 14:31

Honzo jenom blázen by si kurvil flintu když má dobrýho psa a každou chvilku mu někdo zavolá a tikka plast s imitací dřeva nedělá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off trojka, 23.1.2015 o 9:46

binka píšeš mi z duše. Kdo neprocházel x hodin mokrou houštinou, tak nepochopí. A když to uděláte alespoň 10x za sezonu, tak na stavu zbraně to je poznat. Oblíbená u barvářníků je i krátká carbinka CZ 527, ale bohuzel jí chybí ta plastová pažba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 23.1.2015 o 7:07

Ono když jsem viděl stav kulovnice po dosledu, kdy jsme šli po naháňce za prasatem hustým porostem trnek a vrb, tak jsem se zařekl, že takhle už asi dlouho ne.Je to památeční a dá se říci historická zbraň, tak si jí nezničím. Nehledě na to, že se mi otevíral závěr, když se zachytnul za větev. Vím, že někdo nechává náboj v komoře a závěr je "vypuštěný" a pak jen zvedne kliku a dá jí dolu a může střílet. Byť mi jsou plastové pažby proti srsti, pokoukávám po Tikka battue lite 8x57. Škoda že nedělá Tikka pažby v imitaci dřeva. Nebo se pletu? Osobně bych s jednuškou na dosled nešel, tak moc mým rukoum a svému umění nevěřím. Dovolím si zmínit video zde logovaného barvářníka BBrita, kde se víc kulí v zásobníku hodilo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Leon, 22.1.2015 o 21:45

gumový rukavice velikost S a vyhodíš jenom palec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namor676, 22.1.2015 o 19:36

lanus áno, používam terčové lepky, ale dá sa použiť aj lepiaca páska. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.1.2015 o 19:28

namor676 - Do zasneženého porastu je dobré si pribaliť ešte aj záslepky ústia hlavne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off namor676, 22.1.2015 o 17:22

Dohľadávka nemusí súvisieť len z vlastnou ranou, chodí sa dohľadávať aj iným strelcom. A aj majster tesár sa utne, ruku na srdce ktorému z nás úplne 100% všetko padlo hneď. Sám chodím dohľadávať a aj sebe som dohľadával srnca s odbehom iba 50m a bola to jedna z najťažších dohľadávok. Ale k téme, zbraň na dohľadávku by podľa mňa spĺňať viacero kriterií, mala by byť kratšia z dôvodu prechodu cez ťažký terén s výskytom mladín a náletových drevín a aj dobrej manipulácie, mala by uvožňovať rýchly druhy výstrel, mala by byť bezpečná aj s nábojom v komore aby sa neodistila prechodom cez zmienené húštiny, mala by byť skôr väčšieho kalibru, tiež by mala mať odolnú povrchovú úpravu jak železa tak aj pažby ideálne plastovou, mala by byť opatrená optikou s malým zväčšením alebo kolimátorom pre rýchle zamierenie a tiež je dobré keď má tzv. biatlonový remeň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off namor676, 22.1.2015 o 17:09

Vážený páni, niektoré príspevky som zmazal z dôvodu osočovania a odbočovania od témy. Prosím venujte sa problematike bez osočovania. Za porozumenie ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 22.1.2015 o 17:03

ja by som spoločne polovačky na diviaču a vysku zver zakazal a problem je vyriešený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 22.1.2015 o 13:05

Je tady pár komentářů od chlapů co mají každý rok větší množství dosledů.Tak že jejich rad bych se držel,pohádky od těch co nikdy psa na dosled neměli bych ignoroval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 22.1.2015 o 11:52

kotulko: dohladavat sa nemusi chodit len po "posedovych" ranach, skus sa vzit do situacie na spolocnej polovacke na diviaky, kde sa striela v behu, v lese medzi stromami, ako je vtedy "jednoduche" umiestnovat rany... takze aj ja plne chapem, ze niekto sa chce poradit ak chodi dohladavat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off BLEIKER, 22.1.2015 o 11:05

findula ma pravdu-možno nie od začiatku,ale teraz je už tato tema skutočne o ničom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 21.1.2015 o 15:44

savage 11/111 hog hunter 338 federal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimrod77, 19.1.2015 o 19:41

poacher-ďakujem za prianie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek1312, 19.1.2015 o 15:18

Steinkamp SW1 2x 8x57JRS Puška pre dohľadávku - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Poacher, 19.1.2015 o 8:45

nimrod77 - prajem veľa šťastia ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milovec, 19.1.2015 o 7:06

marjjanko, pokiaľ chceš kvalitu a odolnosť voči poveternostným vplyvom a chceš investovať špeciálne na dohľadávkovú zbraň tak by som bral Mauser M03 extrem, alebo Blaser R8 profesional. Dôvod? Kvalitná povrchovka kovových častí. Ale pokiaľ nemáš super psa, s ktorým robíš niekoľko desiatok dohľadávok v roku a nechodíš ani do pohonu, tak by som dohľadávkovú zbraň neriešil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off nimrod77, 18.1.2015 o 21:46

Revolver 357 magnum 4 palcova hlaveň.a nehc si hovorí aždý čo len chce,, dohľdávať diviaka niekde v hustej mladine a otáčať sa s hocijakou puškou je dosť problém, a tá 357 ho isto zastavý to hovorím pre prípad bezprostredného nebezpečenstva,,,,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off coto, 16.1.2015 o 8:38

Čo tak Sabatti TRAQUEUR ??? Krátka, ľahká, kapacita schránky 4+1, pútko na konci hlavne a na pažbe sa dá dať aj z boku, celková dĺžka zbrane 102,5 cm (hlaveň 58cm ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 13.1.2015 o 11:49

Když už jdeš dohledávat vyplatí se počkat o chvilku déle tudíž úplně v pohodě stihneš zajed domů pro psa a flintu ono se to vyplatí kdo už někdy dohledával tak ví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mateso, 7.1.2015 o 18:36

poviem len tolko zbran na dohladavanie sa neda vyberat . Ako už vravíte tak je to to čo mam na pleci. Stalo sa si pár krát že som šiel dohľadávať a ked už šlo do hustého som račej zmontoval puškohlad ale o ráži a type zbrani sa tu nenaviberaš :) tak isto sa stalo že som bol dohladavať aj s brokovnicou v pohone. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matejj, 7.1.2015 o 14:32

pozdravujem všetkých, má tu niekto skúsenosti s ruger american, je v predaji za dobrú cenu testy danej guľovnice vyzerajú dobre, má juá niekto ? vďaka za príspevky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 5.1.2015 o 16:39

Já tému hodnotím kladně ono když někdo často dohledává nebo loví v leči na krátkou vzdálenost je taková kulovnice určitě využitelná. Určitě bych volil krátkou hlaveň (47-50-51cm) plastovou pažbu (odolnější proti poškrábání, neklouže) no a kalibr 8X57JS. Ze značek třeba mannlicher clasic II SX nebo zmińovaný mauser. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 2.1.2015 o 13:40

neviem čo to tu stale preberate findula to jasne napisal a niet o čom debatovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 2.1.2015 o 12:56

Tvoj komentár je od veci !!! Otázka znela úplne ináč. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off clovek, 1.1.2015 o 19:18

Najlepsie je ked dohladavat netreba a teda viac trenovat strelbu a rozvahu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matus66, 31.12.2014 o 21:05

Ja na dohladavke pouzivam Marlin 336 W s kal. 30-30 Win. a zatial som veelmi spokojny. Akurat by som si asi pro futuro zabezpecil ten "ruksakovy" remen.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 29.12.2014 o 19:47

binka určite tento odkaz je to overená vec už nejakú tu sezónu dá sa zohnať aj oranžová verzia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off binka, 29.12.2014 o 16:22

Jaký používáte řemen na nošení zbraně na zádech? Ten podšitý gumou od p. Zubíčka nechci, ten by mě svléknul z oblečení. Zvažuji tento odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mibe74, 17.3.2012 o 14:07

ja nosim na dohladavku jedine granatomet a granaty s velkym akcnym radiusom :-D uspech zaruceny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off citulik, 16.3.2012 o 20:30

Áno mám skúsenosti.Dohľadávam bavorským farbiarom pretože tvoríme na poľovačke nerozlučnú dvojicu.Jednoducho bez psíka na poľovačku nejdem.V prvom rade sa snažím zasiahnuť zver tak ,aby ju dohľadávať nebolo treba, ale ak predsa, tak dohľadávam tým čo mám momentálne na pleci.Preto neuvažuj, ale kúp si takú zbraň čo sa ti páči pretože zver sa nedohľadáva len v húštinách, ale aj vo vysokom lese a na poliach a zveri je to jedno čím ju dostrelíš. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jagrezbar, 16.3.2012 o 16:24

Lubenko... to je ten s tym zlatym kohutikom Kecka... s každeho niečo ine,, so mna to"frči"iba v takomto čase ked jeleni zhadzuju..Niečo nás v tej pomocnej škole naučili..vidiš keby si daval lepši pozor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 132 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov