Heming hunting
dnes je nedeľa,  2. jún 2024,  meniny má Xénia,  spln: 22. jún 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 20:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lovecký nôž - diskusia

autor: off spike
pridané: 29.12.2011 1:23

Páni chcel by som sa poradiť aký poľovnícky nôž používate na poľovačku, v lese . Aké máte skúsenosti a čo by ste odporúčali. Ďakujem

počet zobrazení: 34 280
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bullystafford, 25.9.2014 o 20:11

...ak mozem priliat trosku oleja do diskusie tak moj nazor je asi takyto, ze som nemohol este pred rokom pochopit ako moze byt lovecky noz vobec zatvaraci pokial som nevidel znameho doslova "olupat a rozmetat" s wengerom - rangerwood - v dreve cca 9 rocneho jelena a este stale bol schopny ako tak holiť!!!! vtedy som si konecne ako stary somar po rokoch uvedomil ako je potrebne stale rozmyslat kam s ostrim zarezat a hlavne ze hruba sila je zbytocna a clovek aj nie je tak potom unaveny ak rozobera sam....zaroven je super mat zatvarak v ktorom je vyvrhovak - co setrí hlavnú cepel a pilka co rozreze bez enorm. sily akykolvek zamok velkej zveri do minuty. Odvtedy striedam podla nalady browning kodiak 645 FDT - este origo made in Japan - uz sa nevyraba, Wenger Snow 50-kvoli farbe dobre viditelny v noci ked ho smarim niekde do travy, Wenger v parohu 45, Mikov Hunter 230... a Mossberg FDT a mozem zodpovedne pre potesenie dalsich rovnako zmyslajucich lovcov odporucat lebo nic ma v lesnych podmienkach, zime, noci, daždi nezaskocilo. Vsetky noze s pevnou cepelou zatial stoja v skrini. Co sa tyka cistenia nie je to katastrofa...hlavne nespomenut si na noz a to uz hocaky cca o tyzden, noz si zasluzi udrzbu ako podakovanie za svoju pracu. Wengre ci teraz uz vsetko Victorinox-i..su lahke, spratne vzdy bezpecne zatvorene a myslim ze jedny z najkvalitnejsich komercne hromadne vyrabanych nozov PS: ohnut pilku na švajciarskom nozi je fakt sila, resp. to mohla byt ta najmensia vreckova rada alebo ja uz potom neviem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 54

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-360 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off jozef, 4.10.2011 o 18:51

je tam link mozes si ho pozriet ale sa vyjadri k danemu nožu ak maš skusenosť to by viac pomohlo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off growler, 4.10.2011 o 18:32

a co cakas ,ze ti niekto odpovie,ked napises noz z nehrdzavejucej ocele? na trhu je solidne mnozstvo roznej nehrdzavejucej ocele a skoro kazda ma ine vlastnosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off jozef, 4.10.2011 o 17:53

a nemate skusenosť z nožom z nehrdzavejúca ocel ako sa brusi ako drži ostrie ten nož potrebujem do hory na polovku a par vyvrhov odkaz ak by ste ho mohli niekto zhodnotiť samozrejme že za taku cenu nič extra nečakam. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off kurt, 4.10.2011 o 7:06

Tak ten plast daj preč a dorob si drevenú rúčku. Zopár ukážok odkaz Ten tŕň je dosť dlhý. odkaz V spodnej tretine stránky je retgenové foto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off jozef, 4.10.2011 o 5:59

pavien a keby si sa mal rohodnut mora2000 a ten ´damašek´ mora je kvalitnejsia ale plastova ručka to puzdro tiez nič moc ale kvalitna ocel .teraz neviem ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pavian, 4.10.2011 o 1:23

Na nehrdzavejúci damašek (tak to vyzerá) to má smiešnu cenu, takéto nože idú cez 500E, ale keď neskúsiš nevieš... Ak nie si náročný, ber niečo overené ako Wenger, Moru či iné severanky, prípadne originál Boker z Nemecka alebo aj Mikov ;) Na knife.cz je toho o nožoch kopec, v diskusii je aj téma lovecké nože (ktorá je ale trošku mŕtva) alebo si niečo prečítaj priamo z užívateľských recenzií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off jozef, 3.10.2011 o 22:36

Zdravim chcel som sa spitať či :nehrdzavejúca ocel je aspon trocha kvalitna ? nož chcem len na par vyvrhov za sezonu nič extra odkaz Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off Jager68, 23.9.2011 o 22:48

pavian...je to diagnoza.Je cítiť z tvojho príspevku ,že si už ,,pár" ,,NOŽIKOV" v dlani poprehadzoval. Zdravím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pavian, 23.9.2011 o 13:59

Nože sú moje hobby, viac menej ich už kupujem preto, lebo sa mi niektorý zapáči, či ho chcem vyskúšať... Mora je výborná, dobre drží ostrie a ľahko sa brúsi, trošku mi ako staromilcovi vadí ten plast, ale to je vecou vkusu... Naposledy ma milo prekvapil zatvarák Dixon objednaný z Hubertlovu hádam iba preto, že sa mi páčil jeho klasický tvar a celkové vyhotovenie, odskúšaný na kadečom, aj na zveri a veru človek sa zaň hanbiť nemusí, aj keď je iba zo ´440´ ocele... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off Rempo, 23.9.2011 o 8:32

Čo poviete na nôž Helle GT.(58 HRC)? Uvažujem o jeho kúpe a hladám ohlasy na tento model. Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off goret, 23.9.2011 o 8:11

Včera mi prišiel odkaz za 26e od našeho distribútora ... v pošte, aby som tu nerobil nežiadúcu reklamu. Čepeľ z (S) odkaz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off growler, 5.8.2011 o 18:51

to ze tam nieje oznacenie A,B,C by som nejak tragicky nevidel ,proste je tam zakladne oznacenie (SS - stainless steel - nerezovka) ... niektore firmy to proste nerobia (ani noziari),aj pri uhlikovkach oznacia na cepel len carbon steel ... pokial uvadzaju na oficialnej stranke 440C,tak by som sa nejak stym nezaoberal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off kurt, 5.8.2011 o 13:10

To ja neviem či by si dovolili, ale je nezrovnalosť medzi značením na noži a popisom. Metalurgický rozbor som nedával robiť ani ma to moc nezaujíma. V každom prípade niekde sa stala chyba. To sa stáva. Určite je lepšia dobre spracovaná 440A ako domrvená 440C. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off goret, 5.8.2011 o 8:07

kurt, myslíš si, že by si spoločnosť Walther dovolila klamať v popise výrobku ?? Product description Item-No.: 5.2180 Blade made of 440 C stainless steel, thumb groove on the blade back, Nylon sheath. Grip in original P99 design. Artikel-Nr.: 5.2180 Klinge aus rostfreiem 440 C Stainless Seel, Daumenrille am Klingenrücken, Nylonscheide. Griff im original P99-Design. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off kurt, 5.8.2011 o 7:44

Boh vie čo je to za oceľ. V popise síce majú 440C stainless steel, ale na čepeli je značená ako 440 SS, čo by mohla byť tá stainless steel ale buď im vypadlo C čo sa mi nezdá, alebo je to 440A ktorá má takmer o polovicu menej uhlíka a kalí sa o 2 HRC-y nižšie. Žiadna tragédia, za tie peniaze kúpiš aj väčší shit, napr. Mikov, ale tiež žiaden cenový zázrak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off growler, 4.8.2011 o 12:10

goret 440c nerezovka ktorou nic nepokazis,ak je dobre tepelne spracovana,tak je dost podobna 154CM co je asi spicka medzi zliatinovymi nerezovkami pouzivanych pri vyrobe nozov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off lanus, 4.8.2011 o 9:36

goret - Na prvý pohľad by aj "mohol byť"; bolo by ho však treba chytiť do ruky a vyskúšať ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off goret, 4.8.2011 o 9:20

čo si myslíte o pevnom noži s čepeľou 120 mm z 440 C, odkaz resp. odkaz za 48 eur ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pandur1, 3.8.2011 o 17:49

Tie som kúpil v značkovej predajni v BA, myslím že na Pánskej ul. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 3.8.2011 o 16:46

(-: KDS-co som cital je to vyborna ocel za danu cenu. Tie masaky od Victorinox - neviem co to bolo zac... 2400 bola uz vacsia suma. Swiss made je dost strazene oznacenie to nemoze byt hocikde "prilepene". Ak si Victorinox nekupil pokutne tak su KDS ozaj dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pandur1, 2.8.2011 o 15:27

môj príspevok je síce mimo témy, chcel som len poukázať na to, že nie vždy musí prestížna značka znamenať kvalitu. Aspoň v tomto mojom prípade to tak bolo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pandur1, 1.8.2011 o 21:02

KrokodilGenya, ešte keď som bol mladý, slobodný a mal som veľa peňazí :-)), t.j. 16 rokov dozadu, som si kúpil sadu mäsiarskych nožov viktorinox (3ks) dal som vtedy za ne asi 2400.- Sk. Môžem povedať, že to nebolo bohviečo. Nech som ich brúsil na väčší, či na menší uhol, nikdy nevydržali viac ako jednu zabíjačku. Keď som ich zodral a to doslova, kúpil som už lacnejšie KDSká a vydržali mi dvakrát dlhšie ako viktorinox. Používam ich dodnes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 1.8.2011 o 20:50

Ked uz tak - drzat ostrie si mal na mysli. Wenger Ranger mam prebruseny na mensi uhol ako je povodny a je to OK. Holi chlp - v smere rastu. Drzi sa lepsie ako Victorinox. Na poriadnej zabijacke mozno vyskusam aj Victorinox - ci mas pravdu na slanine. Osobne si myslim, ze Wenger aj Victorinox atd. nie su lovecke noze. Lovecky noz ma u mna cepel min. 12 cm a viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pandur1, 1.8.2011 o 20:42

To Ti verím, mal som oba, teda ešte aj mam a v kvalite čepeli nevidím rozdiel. Wenger má výhodu v tom, že má dobrú dojradovú pilku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off lanus, 1.8.2011 o 19:02

pandur1 - ja vychádzam z nasledovnej "story" :1.kúpa Victorinox ,po roku jeho spokojného užívania nasledovala jeho strata; 2.kúpa Wengera a po polroku jeho nespokojného užívania bol opätovne zakúpený Victorinox ku "všeobecnej" spokojnosti ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pandur1, 1.8.2011 o 14:07

Lanus no vidíš a ja som presne pre toto vymenil victorinox za wenger ranger ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off lanus, 1.8.2011 o 13:20

goret - Opakujem znovu pre Teba,že schopnosť držať rez je u nožov Victorinox lepšia ako u nožov Wenger Ranger ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off veroslavorlovsky, 1.8.2011 o 12:29

Buck a lebo Güdeman -) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off Jager68, 1.8.2011 o 12:20

Dobré nože ma aj ruský (dagestanský) Kizlyar.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off goret, 1.8.2011 o 6:23

lanus, písalo sa tu o rade nožov Wenger Ranger, ktorý konkrétny Victorinox sa ti oproti nim viac pozdáva a v čom je podľa teba o triedu lepší? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off MSmarian, 31.7.2011 o 14:41

Skôr ide o väčšinovú skäsenosť ako o objektívne posúdenie, pretože samotná skúsenosť je vždy len subjektívna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off lanus, 31.7.2011 o 14:39

Predmetná debata o nožoch bola zameraná viacmenej len na kvalitu ostria t.j." rezivosť" a práve v tom je Victorinox lepší od Wengera ;(stačí jednoduché vzájomné porovnanie ich výdrže resp. potreby brúsenia) ! Pri porovnávaní celkovej kvality nožov sa však nesmie zabúdať na rukoväte t.j. ich ergonómiu a povrch ;i keď je rôznych typov "rúčok" v ponuke nepreberné množstvo,perfekte sadnúcich do ruky a hlavne nešmýkajúcich sa je minimum !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off goret, 31.7.2011 o 12:22

lanus, takéto komentáre sú v podstate o ničom a môžu viesť k zbytočným hádkam. Ak napíšem, že lepší, rozumné by bolo napísať aj v čom lepší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off lanus, 31.7.2011 o 11:29

pavelb - Nič v zlom ,ale Victorinox je o triedu lepší ako Wenger !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pavelb, 31.7.2011 o 10:53

VICTORINOX som mal, teraz nám WENGER a zdá sa mi lepší. Tiež švajčiar, rozdiel v cene nie je veľký ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off LovecFranz, 30.7.2011 o 21:36

Ďakujem za rady, som sa rozhodol, že jeden mi stačiť nebude, tak si kupim dva, vychválený VICTORINOX a ten ďalší sa ešte rozhodnem, ďakujem priatelia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off MSmarian, 30.7.2011 o 18:30

Doporučujem VICTORINOX, mám ho už osem rokov, je to veľmi kvalitný nôž ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off doktor11, 29.7.2011 o 7:37

Soson,mala by to byť 420HC a dostať ho u nas napr. tu odkaz ,no v niakom "kamennom" obchode ho asi nekúpiš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pavian, 29.7.2011 o 3:13

Zožeň si napr. Brixiho, oceľ D2 a máš pokoj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 321-360 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov