Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lovecký nôž - diskusia

autor: off spike
pridané: 29.12.2011 1:23

Páni chcel by som sa poradiť aký poľovnícky nôž používate na poľovačku, v lese . Aké máte skúsenosti a čo by ste odporúčali. Ďakujem

počet zobrazení: 34 171
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bullystafford, 25.9.2014 o 20:11

...ak mozem priliat trosku oleja do diskusie tak moj nazor je asi takyto, ze som nemohol este pred rokom pochopit ako moze byt lovecky noz vobec zatvaraci pokial som nevidel znameho doslova "olupat a rozmetat" s wengerom - rangerwood - v dreve cca 9 rocneho jelena a este stale bol schopny ako tak holiť!!!! vtedy som si konecne ako stary somar po rokoch uvedomil ako je potrebne stale rozmyslat kam s ostrim zarezat a hlavne ze hruba sila je zbytocna a clovek aj nie je tak potom unaveny ak rozobera sam....zaroven je super mat zatvarak v ktorom je vyvrhovak - co setrí hlavnú cepel a pilka co rozreze bez enorm. sily akykolvek zamok velkej zveri do minuty. Odvtedy striedam podla nalady browning kodiak 645 FDT - este origo made in Japan - uz sa nevyraba, Wenger Snow 50-kvoli farbe dobre viditelny v noci ked ho smarim niekde do travy, Wenger v parohu 45, Mikov Hunter 230... a Mossberg FDT a mozem zodpovedne pre potesenie dalsich rovnako zmyslajucich lovcov odporucat lebo nic ma v lesnych podmienkach, zime, noci, daždi nezaskocilo. Vsetky noze s pevnou cepelou zatial stoja v skrini. Co sa tyka cistenia nie je to katastrofa...hlavne nespomenut si na noz a to uz hocaky cca o tyzden, noz si zasluzi udrzbu ako podakovanie za svoju pracu. Wengre ci teraz uz vsetko Victorinox-i..su lahke, spratne vzdy bezpecne zatvorene a myslim ze jedny z najkvalitnejsich komercne hromadne vyrabanych nozov PS: ohnut pilku na švajciarskom nozi je fakt sila, resp. to mohla byt ta najmensia vreckova rada alebo ja uz potom neviem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 54

komentáre

zoradiť
zobrazené 361-400 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 28.7.2011 o 21:41

Pandur aj ja mam Mikov pametam sa stal 120 KCS... Cely rozhegany je uz davno ale nestratil som ho. Victorinox ale ano este za komancov - velka skoda to bola...Tieto male noziky treba asi nosit na retiazke a v puzdre... Ocel nekujem (-: len brusim... Teoreticke znalosti potrebujes odkaz atd... inak Ta u nas predajcovia zoderu na rabate. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off stevo742, 28.7.2011 o 21:27

Debata,ano victorinox hunter zo srncom na boku ci uz v cervenom,alebo zelenom je noz na nezaplatenie,ja sam som vlastnil tieto noze bohuzial som ich aj stratil uz tri ale nedopustim nan nich,a odprucam ich vsetkym ,chapem rucne,dyky a noze maju daco do seba ale hunter je klasika a kvalitna a verte mi dokazem dokazem viac tym nozom ako nejakou dykou z damasku nnaprr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pandur1, 28.7.2011 o 21:13

Ja sa v oceli nevyznám, viem len toľko že 420 je základná oceľ z ktorej sa vyrábajú nože. Ja som zatiaľ spokojný, síce sa trochu horšie brúsi, ale ostrie zatiaľ drží dobre. Samozrejme sú aj omnoho kvalitnejšie materiály, ale ako som písal hore nevyznám sa v tom. Už je doma, čo sním :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 28.7.2011 o 18:40

odkaz sa mi to zda dost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pandur1, 28.7.2011 o 17:51

KrokodilGenya ktorý myslíš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off Lycan, 28.7.2011 o 17:08

Mne osobne jeden nôž nestačí.Tak sa podelím o svoj majetok.Vlastním otvárací wenger s pílkou,vyvrhovacou čepelou a nejakými drobnosťami už asi sedem rokov a nedám na neho dopustiť.Ďalej s pevnou čepelou odkaz ale čepel 13,5 cm v parohu na rozoberanie diviny a pri dohladávke.V aute mám na svoje počudovanie praktické za pár šupek toto odkaz a na dranie chcem vyskúšať tohto krásavca odkaz dúfam že bude praktický,zatial som skúšal na jednom diviačikovi.Vyhliadnutého do budúcna mám ešte tohoto pána odkaz len neviem či tá cena nie je trocha premrštená,skrátka či sa oplatí.Tak a teraz komu sa čo páči to si vyberie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 28.7.2011 o 16:21

Fallkniven urcite VG10 nerobi. Ak vobec nejaku ocel vyraba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

správca admin, 28.7.2011 o 15:58

Tiež som počul, že ten Victorinox je veľmi dobrá voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off Zigi9, 28.7.2011 o 15:45

odkaz ---prostě klasický Victorinox, ten v odkazu jsem viděl u myslivců asi nejčastěji, asi je oblíbený ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off Rempo, 28.7.2011 o 15:41

Karesuando tiež nieje najhoršia voľba a cena je v celku prijateľná, aspoň podľa mňa. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off jozef, 28.7.2011 o 15:36

Ak chceš pracovny a kvalitny nož tak tento by to mal stačiť a fajn cena odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off lesny muz, 28.7.2011 o 11:27

Ked už lovecký nôž tak od slovenského nožiara. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off growler, 28.7.2011 o 11:19

kde si sa docital,ze Falkniven vyraba ocel VG-10 aby mohlo sachovat so zlozenim?jedine ze by zlym tepelnym spracovanim ocele vyslo par nepodarkov a potom by som vedel pochopit horsiu kvalitu VG-10 na niektorich nozoch,inak nie,ale aj otom pochybujem.laminovane cepele z VG-10 su kvalitativne minimalne na rovnakej urovni ako ciste VG-10,bezny uzivatel ani nepostrehne rozdiel,lebo ostrie je stale VG-10 a len po bokoch je 420 a ta dodava vacsiu huzevnatost.teoreticky (lam.V-G10 potrebuje k zlomeniu zatazenie 100kg a full VG-10 85kg) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 27.7.2011 o 20:37

Lovec Franz, ked si uz ten FranZ. Ked uz Solingen tak tuto znacku: Carl Schlieper. Uz zanikla (1993), na eBay sa obcas nieco mihne. Ale treba brat len uhlikovu ocel - tie starsie. Super sa to brusi, drzi ostrie velmi dobre. Bohuzial nemam ho. Malo by tam byt nieco na cepeli ako "Hammer Forged Carbon Steel " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 27.7.2011 o 20:20

Pandur: to Ta dobre natiahli ak si kupil (nerezová ocel 420) za tu cenu - je to blato. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 27.7.2011 o 20:18

No novsie VG10 maju ako pises tvrde jadro a "makke" boky (laminovanie 3 vrstvy) rovnako ako aj 3G na PHK. Proste ale nieco sachovali aj so zlozenim. Za 100 EUR mu aj noziar mozno nieco schopne urobi. Mne sa pacil PHK koli "tanto" vybrus preto som to bral inak by som si kupil len cepel F1 a nejaky ten paroh (-:. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pandur1, 27.7.2011 o 20:00

vyskúšaj aj u tohoto pána odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off growler, 27.7.2011 o 19:54

no beriem to s velkou rezervou .. :D , viem ze je niekolko modifikacii F1,ale ze by to bolo v kvalite spracovania VG -10 tak to pocujem prvy krat.jediny rozdiel ocele pri F1 VG -10 co viem je ,ze su full VG -10 (starsia verzia) a laminovane VG -10(novsia -odolnejsia) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 27.7.2011 o 19:15

Chcel som ho povodne tak som zasiel na jedno Svedske forum tusim. Tam boli aj vyfotene cepele - trosku sa odlisuju oznacenia na cepeli v jednotlivych ediciach... VG10 je ako vies "praskova" Japonska ocel. V zaciatkoch bola proste najkvalitnejsia. Ale ber to s rezervou - nemam ho osobne (-: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off growler, 27.7.2011 o 19:08

kde si vycital ze Falknive ma 7 vydani VG-10 a ze je problemova? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off KrokodilGenya, 27.7.2011 o 18:52

Mikov nekupuj: predrazeny Czech smejd: bol je a bude. Puma je predrazena znacka globalne. Wenger Ranger: mam starsi model - vyborny noz (puzdro c. 4-5) Nie je tam 440 C (-:. Brusit treba na 1.) INDIA 600 grit 2.)Hard Arkansas Oil Stone cca 7000-8500. Zelena pasta - po ostri. Treba vediet brusit drzat fazetu - nie je to vobec jednoduche. Fallkniven PHK - pouzivam. Vskutku tvrdy - krehky (musel som prebrusit fazetku po neuvazenom pokuse o srobovanie mini srobika). Na to co si uviedol je asi idealny. - 205 USD puzdro k tomu. Myslim, ze som ho trosku preplatil... Pomer kvalita cena - ale no ma moje sympatie. Aj ta F1 je dobra - len tam je problem VG 10 ma roznu kvalitu - je ich cca 7 vydani. Starsie - lepsie a je este trosku mensi. Este dolezite - zytel puzdro treba na otvoreny noz - ziadne kozene umelecke atd. To len pre zberatela abo pre frajerinu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off growler, 27.7.2011 o 18:42

tak potom ten Falknive FI ocel VG -10 urcite nebudes lutovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off LovecFranz, 27.7.2011 o 17:55

teda to upresnenie, ide mi o pracovný nôž,nie o módny doplnok, kvalitnej ocele ktorý netreba brusiť po každom vyvrhnutí diviaka, nie zatvárací, niečo ako dýka.....vzor napr. Mikov 366-XG-14, Fällkniven, nejakú overenú kvalitu.cena aj 100e, ďakujem :) (a hlavne nech sa dá ostriť) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off growler, 27.7.2011 o 11:22

ako ti uz pisali trosku spresni poziadavky ... u mna je to z tovarenskych nozvo Falknive F1 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

on lanus, 27.7.2011 o 8:51

LovecFranz - Ak Ti postačí "pracovný nôž" tak stojí za pohľad tento :odkaz . (Ak chceš získať v problematike nožov trošku prehľad pozri tu : odkaz ) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off soson, 27.7.2011 o 8:21

goret wenger má super tú pílku, ale ostrie noža bohvieako nedrží, doktor11 ten buck sa mi pozdáva, tam je oceľ C440 ? Nemáš link kde sa to dá kúpiť u nás ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off goret, 27.7.2011 o 6:34

medzi zatváracími sú pomerne obľúbené nože Wenger Ranger odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off doktor11, 27.7.2011 o 1:32

velmi dobre tvarovaná čepel,max spokojnosť,US kvalita,kupované za lacnejšie v Syrií,máme ho dvaja a ozaj je super.Okrem neho mám asi 15 iných,ale to sa nedá zrovnať:-),"super na vy vrhovanie-krátka okrúhla čepel" odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off motaq, 27.7.2011 o 0:00

Mikov je dobra volba, ja osobne pouzivam noz PUMA IP odkaz, alebo PUMA je to nemecka znacka zo Solingenu. ale dobry noz ti dokaze spravit aj sikovny noziar v SR. tak ako pise Pandur je toho vela a treba vediet co zhruba chces. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký nôž (autor: LovecFranz).

off pandur1, 26.7.2011 o 23:50

tak toho je strašne veľa, trochu to spresni. Otvárací, pevný, cena atď. napr. Ja mam tento odkaz, tento odkaz, toto odkaz len bez toho oka na čepeli a ešte zopár a zatiaľ spokojnosť, ale hovorím je toho strašne veľa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

off Solirov, 28.2.2011 o 8:29

Zigi - rehooooooot... :) mal som taku istu. :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

off patriks, 27.2.2011 o 21:59

ja mam celkom dobre skusenosti s americkou znackou BUCK odkaz po rozobrati 3 kusov srncej stale dokazal oholit chlpky na ruke.jasne ze po case som si musel dokupit diamantovu ocielku,zatial max.spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

off Zigi9, 27.2.2011 o 21:50

já začínal s tímhle odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

off Jager68, 27.2.2011 o 21:35

odkaz Ja požívam tento Diefenthal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

off Jager68, 27.2.2011 o 21:28

Ak PUMA,potom tento: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

off motaq, 27.2.2011 o 20:41

no to vies noz stoji 100 a znacka 600 :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

off sniper7x57, 27.2.2011 o 19:34

dat 700€ za noz s 9cm cepelou je ozaj sila :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

off army9, 27.2.2011 o 13:48

Namet na zamyslenie odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber kvalitneho loveckeho noza (autor: sako80).

off motaq, 25.2.2011 o 23:09

o to mi ani nejde, aj ked su ludia co tvdia ze je. Jednak som rozmyslal jeden od PUMY kupit na druhej strane ma kvalita a skusenosti zaujimaju z ineho dovodu, ktory velmi nechcem rozoberat. dakujem za info ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 361-400 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov