Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prašivina u líšok - diskusia

pridané: 20.12.2011 22:24

Zdravím Vás. Chcel by som sa spýtať ako je to u vás s prašivinou líšok. U nás tohto roku sú už tri prašivé, doteraz som ešte prašivú líšku nevidel. Za socializmu počas intenzívneho lovu líšok vraj prašivina nebola. Alebo za to môžu teplé zimy v posledných štyroch rokoch?

počet zobrazení: 6 871
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 68 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Stopinko, 23.12.2011 o 13:32

7:10 OV opat pises nepravdu , pretoze ak by si niekoho citoval , uviedol by si zdroj a meno . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 23.12.2011 o 9:38

Ak tvrdíš že blchy sú v mrazivom počasí neaktívne, tak si ešte asi nedral strelenú líšku. X krát som prišiel večer s postriežky s líškou, ktorú sa mi hneď nechcelo odrať tak som ju nechal vonku na mraze. Ráno bola líška na kosť a čuduj sa svete blchy po nej behali ako šialené. A k tomu že líšky sú za nepriaznivého počasia radšej vonku ako v brlohu len toľko, prečo máme za nepriaznivého počasia väčšiu úspešnosť pri norovaní ako za pekného počasia? Každý kto chodí norovať ti povie že najlepšie je ísť keď sneží, je vietor, alebo popŕcha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 23.12.2011 o 8:39

je úplne jedno či sa tá blcha, resp. iný parazit hostí na domácom alebo voľne žijúcom zvierati. Vývojový cyklus je rovnaký. Takisto pôvodcovia ochorení, ktoré prenáša. Nie je v tom žiadny rozdiel. Preto máme skrížené infekcie domáce-divožúce zviera, či dokonca medzidruhovo... A kde to bolo publikované, že parazity sú v zime v útlme??? nože nám daj nejaký zdroj... lebo ja som zatiaľ v odbornej literatúre pojednávajúcej o chorobách zveri nič takého nenašiel... a keď už xceš byť taký excelentný vo svojich teóriach, máš výskum o tom, ako zvýšený odstrel vplýva na populáciu líšok??? lebo tvoje naivné predstavy ako argument nie sú relevanté...to je dúfam jasné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.12.2011 o 8:39

zas novinka, doteraz som bol v tom, že v norách a brlohoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 23.12.2011 o 8:27

Stopinko, nezavádzam. To, čo tu uvádzaš, je o domestikovaných zvieratách. A tie sa aj v zime zdržiavajú v teple, preto parazity môžu byť aktívne po celú zimu. My sa tu však bavíme o zveri vo voľných revíroch. T.j. - kým vlk a líška spia na snehu a nechajú sa zasnežiť, pes a mačka vyhľadávajú aspoň závetrie. Sneh by sa na nich topil a premokli by. Takže je to mimo misu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 23.12.2011 o 7:24

Opat zavadzas nakolko- Alica Kočišová z Ústavu parazitológie Univerzity veterinárskeho lekárstva v Košiciach tvrdi :Blchy hrozia stále Zablšené zvieratá zvykli chovatelia registrovať najmä koncom leta a na jeseň, najnovšie však aj v ostatných ročných obdobiach. Parazit spôsobuje kožné reakcie od malých svrbivých opuchlín s viditeľným vpichom po bodnutí až po mokvavé ložiská s vypadanými chlpmi. Blchy sú tiež prenášačom psej pásomnice, ktorá sa za istých podmienok môže dostať aj do organizmu človeka. Prenášajú tiež baktériu rodu Bartonella. Aj keď sa infikované blchy dostanú do tráviaceho traktu mačky, môže sa javiť ako klinicky zdravá. „Na pazúrikoch sa však zachytia rozpučené blchy a potom stačí, ak počas hry človeka poškriabe a infekcia sa dostane do jeho krvi. Ochorenie sa prejavuje zápalom lymfatických uzlín a tvorbou purpurových ložísk na koži a podkoží,“ upozorňuje odborníčka. Niekedy môže mať aj osudové následky, najmä u detí, keď im poškodí pečeň, slezinu, oči a nervový systém. Kliešťa treba nájsť včas Celoročným nebezpečenstvom sú už aj kliešte. Najčastejšie sú zdrojom zoonózy, v Európe, Ázii a severnej Afrike je to borelióza. Postihuje kĺby, srdce, mozog, miechu a nervy. Prvé príznaky u infikovaného zvieraťa nie sú nápadné. Môže však aj krívať, trpieť nechutenstvom, byť apatické a mať opuchnuté kĺby a horúčku. Pri rozvinutej forme má zviera kŕče a býva agresívne. U človeka sa v mieste vpichu objaví charakteristická červená škvrna. „Kliešť často pri kontakte prelezie zo psa na dieťa, pretože na zvierati si hľadá vhodné miesto aj niekoľko hodín. Dôležité je preto po každej prechádzke v prírode zviera dôsledne prezrieť, najmä v oblasti hlavy a blízkosti očí,“ upozorňuje Kočišová. Každý dvadsiaty kliešť vo viacerých lokalitách stredného a východného Slovenska je infikovaný aj anaplazmózou, nebezpečnou pre človeka aj zviera. Napáda biele krvinky a ničí imunitný systém. Naplno sa prejaví až do troch týždňov, príznaky sú podobné chrípke. uverejnene 2009r ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 23.12.2011 o 7:10

Nepoznám biológiu blchy, ja len citujem to, čo v periodikách uvádzajú odborníci - že parazity za mrazu sú inaktivované. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 23.12.2011 o 7:08

Potešiteľné a nádejné je, že ak kripel /kripelica?/, po dosiahnutí dospelosti, bude prežívať honcovanie v mierových podmienkach, zabrezne s 5 mladými a v lepšej vitalite, ako ona sama. Je to prirodzená revitalizácia, ak sa zlepšia podmienky na rozmnožovanie. Čiže - zákaz lovu od začiatku honcovania líšok. A aspoň do vrhov. Na revitalizáciu genofondu to stačí. Potom možno aj norovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.12.2011 o 7:08

Ak sa blcha nehýbe, tak je zahryznutá, príp. aj nasáva, čo je oveľa viac nepríjemnejšie, ako keď sa iba prechádza v líščej huni. Nevidím nič zlé, na tom, ak líščí kripel, ktorý na Ibize prežije, u nás nie. Takto možno raz budeme líšky na Ibizu vyvážať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 23.12.2011 o 6:58

Blcha v líščom kožuchu vydrží aj tie najkrutejšie mrazy, to je pravda, ale - sa nehýbe. To je pre líšku podstatné. Aj preto nezalieza za mrazov do brloha, lebo tam je teplejšie a blchy by sa zobudili, preto sa vystavuje vetru a mrazu. Podobne srnčia a vlastne všetka srstnatá, ktorá je v zime aktívna. "Ak si pri januárovo/feruárovom termíne uvedomíme, že líška vrhne mladé v marci/apríli a oni z brloha vylezú v máji, tak si užijú do dosiahnutia dospelosti najlepšie slnečné dni. Vplyv slnečných lúčov na celkovú vitalitu organizmu je nepopierateľný a teda má vplyv aj na imunitu." Máš pravdu, len rozdiel je vo vitalite - iná je u líščaťa z 15 členného vrhu a iná z 5 členného. Teda splodeného v poľnom lazarete a na Ibize. Pravda je aj taká, že čo sa nedotvorí v prenatálnom živote, v postnatálnom sa už nikdy nedoženie - kripel zostane kriplom a zahynie ako kripel. Žiadne slnečné lúče mu nepomôžu. Aj ja vyjdem do revíru, neboj! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.12.2011 o 6:56

Síce mimo tému o prašine, ale nedalo mi: termín párenia líšok nie je daný nižšou aktivitou parazitov, blcha v líščom kožuchu vydrží aj tie najkrutejšie mrazy, ale ten termín má s imunitou niečo spoločné. Ak si pri januárovo/feruárovom termíne uvedomíme, že líška vrhne mladé v marci/apríli a oni z brloha vylezú v máji, tak si v období rastu užijú do dosiahnutia dospelosti najlepšie slnečné dni. Vplyv slnečných lúčov na celkovú vitalitu organizmu je nepopierateľný a teda má vplyv aj na imunitu. Osamenývlk, sám seba považujem za normálneho čitateľa i pisateľa a už som si o tebe a tvoje utkvelej idee úsudok urobil. Prajem ti pekné a pokojné sviatky, ktoré možno celé stráviš s nosom prilepeným na obrazovke TV alebo PC a my ostatní (normálni) aj kdesi v revíri, aby sme mohli, tak ako je to normálne, zver poväčšinou v realite sledovať a občas aj strieľať. Líška pred človekom neuniká niekam do ticha, ale človeka vyhľadáva, lebo jej imunite viac prospieva, ak sa na ľudskej činosti priživuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 23.12.2011 o 6:04

rado100, sám seba neklamem. Alebo myslíš, že keď vidím na estónskej kamere, v minulej zime, zbedačenú srnčiu, že ma oči klamú? Alebo teraz už ani ju nie? Alebo si mám nahovárať, že to tak má byť? Nemyslíš, že potom by som sa klamal? Tá kamera je pre mňa tak presvedčujúci prostriedok, že lepší si neviem ani nakresliť. Ani ty nie, že? A preto, keď nemáte lepší - vyhovárate sa, urážate, špiníte, krútite sa, ako hadi!!! Ale normálny čitateľ si o nás urobí správny úsudok - komu o čo ide. Ja len našepkám, že mne ide o zdravú zver, nekocúrkovské poľovníctvo,... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 22.12.2011 o 20:45

OV ja ťa úprimne obdivujem tvoja sebadôvera je až neuveriteľná a umenie oklamať aj sám seba si doviedol k dokonalosti. Gratulujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslav103, 22.12.2011 o 20:44

Len škoda že nie su žiadne príspevky ako to je s prašivinou v rôznych kútoch Slovenska, prípadne Čiech, aby sa dalo diskutovať na vyššej úrovni ako o "love v čase párenia" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.12.2011 o 18:11

jaroslav103, máš pravdu, že strelená líška už stresovať nestihne, ale čo postrelená? Je to ako nešťastný skon susedovho psa - krátkodobá zlá nálada. Ale ak by mi popred oči kríval zopár týždňov, tak tá zlá nálada vydrží dlhšie. A rozhodne ma v posteli nerozhecuje. Aj s tým vývrhom mám zážitok. Osol, ty máš ale prehľad o kondícii vašich líšok. A ja a darebák? Kiež by každý darebák mal také excelentné nápady pre poľovníctvo - to by sme sa na besnú, prašivú, rôznofarebnú líšku museli chodiť dívať do sv. Antona, ako na vzácnu raritu z dávnej minulosti. A moje parametre? Hmotnosť - do 150 kíl mi chýba viac, ako 50, brušisko - máš pravdu, ale keď si ľahnem na zem, k výške pridaj jeden štamprlík a bude to 174 cm. A tieto fakty, keď mi neublížili posledných 25 rokov,...? Stopinko, keby len kliešte! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 22.12.2011 o 16:38

Opat trepes, lebo liska si telesnu teplotu udrzuje stale rovnaku pocas celeho roka a v tom jej napomaha jej zimna srst v chladnych mesiacoch. Takze parazit PRASIVINY je aktivny hlavne v obdobi , ktore zmienuje Veterinarny institut. Ale ako vidim okrem klosi jelenej uz spominas blchy aj komare . Este mas v talone aj klieste tak na ne nezabudni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.12.2011 o 16:33

Líšky my máme vo veľmi dobrej kondícií a všetky zmysly majú perfektne vycibrené. A to aj napriek tomu, že zákon povoľuje odjakživa loviť líšku po celý rok. Kiež by každý človek bol v takej vynikajúcej kondícií. To platí hlavne pre teba, Ty darebák. Váhu máš skoro poldruha metráka, brušisko po zem, výšku pomaly ani 170cm, tak sa vážne zamýšľaj, aby ti tieto fakty náhodou neublížili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslav103, 22.12.2011 o 16:30

odstrel je o 90% nižší ako dakedy a prašiviny je o 90% viac. Tá líška na ktorú sa strieľa väčšinou stresovať nestihne, a tým ostatným je to jedno - žiaden stres, naopak, do pár minút po výstrele sa častokrát príde líška pozrieť na nástrel či sa jej neujde nejaký vývrh alebo nedohľadaný kus. Vlastná skúsenosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.12.2011 o 16:16

Nepíšete môj nick správne, ale nevadí. Stopinku tupinku, určite nižšiu, ako za teplôt nad bodom mrazu. A tomu paralelne odpovedá aj aktivita parazitov. Veď keď klesá aktivita vnútorných parazitov, musí aj vonkajších. A to využíva líška k páreniu - je to jej "vrchol ľadovca", čo sa týka pohody. Je to ako milovať sa v posteli, plnej bĺch, alebo - bez nich. Blchy sme so starou síce nemali, ale v prírode, keď sme boli mladší, plnej komárov, sme sa milovali. Poviem ti - nič príjemné, keď ty picháš starú a komáre teba. Preto si myslím, že aj pre líšku je to nepríjemné. Viac pohody má za januárových mrazov. jaroslav103, ak by to bola pravda, že by sa znížil odstrel, myslíš, že by líška degenerovala? Určite nie. Ja si myslím opak - regenerovala by. A imunitne silnela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslav103, 22.12.2011 o 15:36

Jožibáči keď za socíka v každom revíri strieľali líšky na kožušinu a to hlavne v dobe párenia, bolo ich podstatne menej ako teraz keď sa nájde poľovník čo strieľa líšky v jednom z piatich revírov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 22.12.2011 o 15:18

OV, preco odbocujes od temy. Stale si neodpovedal na otazky ktore som pisal. Aku teplotu ma liscia koza v ktorej cudzopasi parazit prasiviny pocas zimnych mesiacov ked su vonkajsie teploty nizsie ako bod mrazu? Netrep sem klos jeleniu, lebo miesas hrusky s jablkami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.12.2011 o 14:53

Máš pravdu - o 5 menej, ako o 25 viac, lenže od ostávajúcich 5 po 10 až 15 líščiat, máš v revíri 50 - 75 líšok. Suma sumárum = o 25 až 50 líšok plus. Taký je trendy. A nielen na Slovensku. Ale ty to nikdy nepochopíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 22.12.2011 o 14:52

osamelý vlk z 14:47 - klameš. Vladenko .DDDD volaj ma rýchly BiLL :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 22.12.2011 o 14:48

Jelšovec, si ma predbehol, ký som to dopísal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.12.2011 o 14:47

Aj podľa našich veterinárov sú aj vnútorné, nielen vonkajšie parazity v zime inaktivované. Za mrazivej viac, ako za teplej. Už sme sa tu o tom bavili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 22.12.2011 o 14:46

Osamelývlk, už konečne pochop, že oni písali o kloši jelenej a losoch, tak tu netáraj a neaplikuj to na prašivinu a líšky, to po prvé, po druhé bolo to vo Švédsku a nie u nás, to že to platí pre všetky teplokrvné živočíchy, to sa nám snažíš nahovoriť iba "Ty". Tak to stále neprekrúcaj, na ostatnú zver. Líšky treba tlmiť práve teraz v zimnom období a hlavne v čase párenia, sám musíš uznať a to neodškriepiš, že s každou ulovenou a oplodnenou fenou v tomto období sa automaticky, znižuje jarný prírastok. Radšej ulovených 5 samíc teraz, z ktorých potenciálne by bol povedzme prírastok po 5 mladých ako, na jar 25 nových líšok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 22.12.2011 o 14:44

každému, len priemerne inteligentnému človeku je zrejmý rozdiel medzi Kloš-ou jeleniou, čo by zástupcom dvojkrídlového hmyzu, ktorá parazituje NA povrchu tela a živí sa krvou a Zákožkou svrabovou, roztočom, parazitujúcim V jednej z vrstiev kože , živiacou sa tkanivovým mokom.... to že si sa opäť odvolal na anonymných tentoraz "švédskych " vedcov a prispôsobil si ich výsledky , už ani neriešim... čo múdreho nám ešte povieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.12.2011 o 14:19

orol a ty môžeš? Máš nejaké privilégiá u admina? Ja nie som nijaký OV. Stopinko, či je zákožka svrabová bezčlánkovec, aleno článkonožec, to nie je síce jedno, ale pre nás a tu je to jedno. Nie je to z mojej strany vymýšľanie, ale nepodstatnosť. Tu je podstný vzťah líška - prašivina. Ale ak som to poplietol, ospravedlňujem sa. Aj moje zdroje si môže každý overiť - všetky poľovnícke periodiká majú svoju stránku. Len to treba pohľadať - každý sám, lebo ja na to nemám čas. "Ústav veterinární ekologie a ochrany životního prostředí zverejnil - "Nejtěžší průběh má prašivina u lišek v zimním a jarním období a může vyvolávat značné hynutí za příznaků postižení kůže na velké části těla a úplného vyčerpání. Prašivina je vysoce kontagiózní a přenáší se všemi způsoby kontaktu, hlavně při kaňkování." Z toho vyplyva , ze lisky lovit treba pocas zimnych mesiacov hlavne a v dobe parenia." Neviem, odkiaľ oni majú také informácie, ale pred niekoľkými rokmi bol uverejnený výskum švédskych vedcov, podľa ktorého že kloš jelenia, spôsobujúca druh prašiviny u losa mokraďoveho výnimočne aj v zime, ale - len za TEPLEJ!!! Vyslovili preto poznatok, že teplá zima nie je pre losa pohodou, ale - nepohodou. A to platí pre všetky v zime aktívne teplokrvné živočíchy. Vrátane líšky. Tá v zime, za mrazivého počasia nevyhľadáva brlohy, ale naopak - zdržiava sa vonku, na mraze. Teda ani jej zákožka nemôže za mrazivého počasia, byť aktívna. Lov je preto zootechnicky trestuhodný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.12.2011 o 12:57

Má význam len nadávať mu, alebo usilovať o jeho "zneškodnenie" na tejto stránke! Bohužiaľ, pohár elementárnej slušnosti a trpezlivosti už dávno pretiekol a neustále preteká a je najvyšší čas s tým niečo robiť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 22.12.2011 o 11:46

Správne orol! Howgh!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.12.2011 o 11:45

Nemá význam korektne debatovať s OV a nemá význam strácať s ním čas z dôvodov, že o to sme sa už v minulosti mnohokrát pokúšali! Skrátka a jasne – k ničomu to nevedie! a každému zúčastnenému musí byť jasné, prečo je tomu tak! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 22.12.2011 o 11:28

Myslim si , ze si stale vymyslas. Zatial si nepredlozil relevatny dokaz o tom kde cerpas svoje informacie. Zdroj, ktory som udal ja si moze precitat navstevnik portalu LZ, dokonca si to priamo overit v danom institute. A aby sme sa vratili k teme : Ústav veterinární ekologie a ochrany životního prostředí zverejnil - "Nejtěžší průběh má prašivina u lišek v zimním a jarním období a může vyvolávat značné hynutí za příznaků postižení kůže na velké části těla a úplného vyčerpání. Prašivina je vysoce kontagiózní a přenáší se všemi způsoby kontaktu, hlavně při kaňkování." Z toho vyplyva , ze lisky lovit treba pocas zimnych mesiacov hlavne a v dobe parenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 22.12.2011 o 11:18

21.12.2011 o 17:19 tvrdis ze "Bezclankovce ..." zbytok vety nieje dolezity. Opat zavadzas citatelov tohoto portalu a zverejnujes nepravdy a vymysli. Mozes mi napisat aky je to kmen Bezclankovec ? Nakolko parazit prasiviny je kmen CLANKONOZCE . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.12.2011 o 11:06

Nekomoľ mi nick. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.12.2011 o 11:03

orlík, nemusíš na mňa hneď všetko prezrádzať. Vieš, nás vo výcvikovom stredisku ŠTB učili, ako na to. Ale nesmieme o tom hovoriť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.12.2011 o 10:59

stopinko, z tohto inštitútu píšu do poľovníckych časopisov kvantá odborníkov. A keď tie časopisy odoberám, a už desaťročia, tak odkiaľ mám asi zdroj??? Domysli si. Ale ja ti hľadať nebudem. Napokon - aj verejnosť má k ním prístup. Tak je jej jasné, či píšem nepravdu, zavádzam návštevníkov LZ portálu. Ale vyzerá to tak, že ty nečítaš články odborníkov z inštitútu, keď o nich nevieš. Tvoj problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.12.2011 o 10:59

OV, Ty účelovo vytrhávaš vety z kontextu článkov a k nim pridávaš tvoje svoje účelové špekulatívne vety- myšlienky. Vznikne z toho síce "pekný príspevok", ale bez relevantných dôkazov, ktorý má za len jediný cieľ - pôsobiť na povedomie nepoľovníckej verejnosti a deštruktívne pôsobiť proti poľovníctvu. Dôkazov pre moje tvrdenie je viac, než dosť. Nikto nie je hlúpy, aby ich nevidel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 22.12.2011 o 10:29

9:55 si napisal ze mas ako zdroj tvojich tvrdeni Institut veteriny v Brne. Ja som udal zdroj odkial cerpan info o tom ze je parazit prasiviny aktivny v zime. Doloz dokaz, ze ten isty institut tvrdi, ze nieje aktivny v zime. Ak tu neudas clanok resp iny dokaz svojich tvrdeni o tom ,ze institut veteriny zverejnil tvrdenia , ktore prezentujes tak pises nepravdu, zavadzas navstevnikov LZ portalu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.12.2011 o 10:19

Ja si zdroje nevymýšľam, ja ich odoberám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.12.2011 o 10:17

"P.s- Je to od teba seriozne OV, že takto bez dôkazov podsúvaš verejnosti nepravdy a lži." Aké podsúvanie neprávd a lží? Sú to moje názory, stavané na vedeckých dôkazoch. Orlík, nezabúdaj, že na jednu vec existuje kvantum uhlov pohľadov - ako napr. na pohár, naliaty do polovice. Ty povieš,že je poloprázdny, ja poloplný. Tak nijaké nepravdy a lži, ale - pravdy a pravdepodobnosti. Je treba len pomasírovať mozgové závity. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 68 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM