Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

psíci stratenci a nájdenci - diskusia

autor: off nugy
pridané: 5.12.2011 9:22

Túto tému som založil z dôvodu, že každú chvíľku sa niekomu zatúla psík a niekto zasa psíka naopak nájde. Hlavná sezóna strácania a nachádzania psíkov je v období spoločných poľovačiek. Poprosil by som všetkých ktorý psíka stratili, zatúlal sa alebo psíka našli, prípadne túlajúceho psíka videli, aby to pridali do tejto témy. Stratencom želám skorý návrat domou a poctivím nálezcom vopred ĎAKUJEM!!!

počet zobrazení: 40 862
počet hlasov: 12
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rastob, 1.1.2015 o 14:37

Bloodhound sa po 3 dňoch v lesoch našiel, opísal pár desiatok kilometrov dlhú trasu ale vrátil sa a vďaka dobrým ľuďom ho mám doma. Bez pomoci iných by som ho nenašiel, vďaka poľovníkom v Studienke a horárovi pri Studienke, ktorý ho prichýlil blúdiaceho a zavolal poľovníkom, aby mi dali vedieť. Veľká vďaka.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 217 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Hanoveracky, 29.11.2012 o 8:30

Ďakujem, nevzdávame sa, veríme že sa nájdu. Len už sú preč 11. deň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 28.11.2012 o 13:41

Hanoveracky nevdávajte sa. Ja som psíka našiel po 7 dňoch a to sa nechal jednému chalanovi chytiť až šiesty deň od stratenia. Je to prítulný pes, ktorý sa teší luďom, no nenechal sa chytiť nikomu, ani polovníkom. Až na šiesty deň ku chalanovy prišiel, už bol hladný. isto sú aj ony vylakané, nevedia čo a ako a tiež nevieš či od niekoho nedostali. Držte sa ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 28.11.2012 o 13:35

Jazvečík je s číslom 11347 je od pána Mériho, má kontaktné údaje na majiteľa. Dajte vedieť kde psíka nájdu na tel. č.:0903 962 082 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cucka119, 27.11.2012 o 17:43

Našiel sa jazvečík hrubosrstý, neďaleko Rimavskej Soboty. Má tetovanie a aj reflaxný obojok. Číslo je pravdepodobne 11347. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 26.11.2012 o 23:00

Hanoveracky už ani neviem kolký den mam pokazený ked stále rozmyšlam nad stratencami,aspon sa podobali psi v dialke na hanoverakou?držím palce,na miesto kde si ich videla daj svoje veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berny96, 26.11.2012 o 21:01

Prajem šťastný návrat domov, viem ako sa cítite :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hanoveracky, 26.11.2012 o 20:32

Veci sme im nechali hned v ten deň keď sa stratili..Skoro týždeň a neboli tam...Dnes som zazrela pod lesom pri Výbornej dva psy...Boli odo mňa ďaleko, preto neviem, či to boli naše psy, ale keď som začala na nich volať, zutekali do lesa :( Takže tiež sa bojím toho, že utekajú, ale nerozumiem prečo, možno im niekto ublížil, možno sa boja. Sme z toho zúfalí, celá rodina... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 26.11.2012 o 17:08

skús porozkladať na pár miestach svoje veci, aby pes zacítil z nich Tvoj pach, možno pri nich zostane.mne sa to osvedčilo.držím palec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 26.11.2012 o 14:13

Skúste sa spýtať vo výbornej a okolí,skúste aj združenia v dedinach kde ich videli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 26.11.2012 o 14:04

Nerád ti to píšem,ale stalo sa nám v združení,že sme našli suku na tretí deň a absolútne nejavila záujem o svojho majiteľa.Utekala pred nami po ceste,až sa unavila a chytili sme ju .Poradím len výdrž,zainteresovať viac ľudí a zase výdž.Nikto nevie čo všetko prežili za tých pár dní a nocí.Držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hanoveracky, 26.11.2012 o 13:19

Prosím poraďte, čo máme ešte robiť. V sobotu večer ich videli vraj za dedinou Výborná. Ale že sa do nich pustili iné psy, tak zutekali zasa do les. Čo si o tom myslíte? Celé okolie sme prešli, myslíte, že sa boja ukázať sa? Skoro všetci z okolia vedia, že sa psy hľadajú, niektorí hľadajú stále, sľúbili sme im odmenu, Prosím poraďte, čo si myslíte, kde sa môžu schovávať? Stále budú iba v tom okolí alebo myslíte že pôjdu ďalej a ďalej??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hanoveracky, 25.11.2012 o 15:27

Včera ich VRAJ videli, dnes sme zasa všetko prešli, stále nič :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 24.11.2012 o 23:31

Admin ďakujem za podporu tejto diskusie. Hanoveráčke držím palce, nádej zomiera posledná. A to GPS stojí za to. GPS obojok na krku psa, už neraz zachránil diviakom načatého psa v hore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 23.11.2012 o 22:52

majko82 ked niečo napíšeš tak to aj vysvetli podla mna je istejšie mať psa s gps a mam o nom prehlad samozrejme vzdialenosť je obmedzena ale aspon niečo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 23.11.2012 o 22:15

Peťka , bol som pri prípadoch keď sa pes stratil aj s GPS a nenašiel sa ani pes ani GPS ,,, by som skôr povedal že havkáči čo majú GPS sú skôr vyhľadávaný medzi ,,zberateľmi,, a tých prípadov už bolo až až :)a doplním ešte Jozefa ,, istota ???? ver mi žiadna istota :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.11.2012 o 21:58

Hanoveracky tak už vieš o čo ide tak ked ich najdete možte im kúpiť takéto pekné obojky:)Ale nie je to naozaj dobrá vec i ked to tolko stojí ale istota je istota. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 23.11.2012 o 21:05

jardo6666: Keď pes stratí GPS tak presne vieš kde ho stratil keďže je to GPS... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jardo6666, 23.11.2012 o 20:11

Alebo sa strati aj GPS a predelaš.Už sa raz niekde stalo že psi sa vratili bez GPS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 23.11.2012 o 18:50

alebo toto: odkaz a 112 vydeláš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 23.11.2012 o 18:29

Ja to stále tvrdím do prevencie stratenia psa nie sme ochotný investvať s tým že je to strašne drahé a keď sa už pesík stratí boli by sme ochotný dať čokoľvek. Hanoveráčka prajem Ti aby sa psíky v poriadku našli, a investovať sa oplatí napríklad do takéhoto zariadenia odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hanoveracky, 23.11.2012 o 18:18

Oplatí investovať do čoho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.11.2012 o 16:51

Inak toto je dobrý prípad kedy sa naozaj oplati investovať do astra alebo trakera...ale tri psi sa nemožu len tak stratiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hanoveracky, 23.11.2012 o 15:35

Neviem ako to presne bolo, na poľovačke bol ocko...Ďakujem za podporu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 23.11.2012 o 15:27

drzim palce pri hladani, ale pri vsetkej ucte, je maximalne nezodpovedne pustat polrocne stena za postrielanym vlkom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.11.2012 o 15:21

Blaser300 ked by si svojho psa nečakal a pod. načo si si vlasne klikol na túto diskusiu?..Hanoveracky ako som písal držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 23.11.2012 o 12:45

Osobne si myslím,že táto téma je jedna z najužitočnejších a prioritou je riešiť priamo vzniknutú situáciu,pomoc pri hľadaní strateného psa. Za akých okolností a prečo sa stratil je absolútne nepodstatné.Každý pes sa za určitých podmienok stratiť môže a myslím si,že ľudia čo chcú pomôcť ešte nevymreli. držím palce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 23.11.2012 o 11:32

Blaser300WM, v poriadku, napísal si svoj názor a nikto ti ho neberie. Ale napísal si tu to isté už 3 krát! Takže nech to nie je považované za SPAM, už to nemusíš písať štvrtý krát. Ďakujem za pochopenie. Snahu majiteľov nájsť psíkov podporujem a držím palce aby sa čo najskôr našli! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniromantik, 23.11.2012 o 9:40

cenzura len některých uživaťelou je tu zjevna, tento servr nemá dobrů administraciu, tiež nevidím nič zlého na názorech, od toho diskusia preca je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 23.11.2012 o 9:36

Co je na tom nevhodne, ked napisem, ze pes a dokonca farbiar ma hladat pana a nie naopak. Radsej nech sa strati hned na prvy krat, ako ho roky hladavat, kym sa nestrati poriadne. Ja by som oslavoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 23.11.2012 o 9:06

nevzdávaj to...držím ti palce, dúfam že sa nájdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 23.11.2012 o 8:32

Páni,keď neviete pomôcť,zdržte sa láskavo komentárov.Ak chcete dávať lekcie o výchove psov,založte si novú tému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hanoveracky, 23.11.2012 o 8:00

Vidím, že tu to význam nemá, dovidenia.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 23.11.2012 o 6:45

Nepotrebuje pomoc. Psa, ktory odbehne a nevrati sa, netreba hladat. Nie je dovod. Pes nech hlada mna. Ked ma pes nehlada, tak nema pre mna vacsiu cenu ako jeden naboj, ktory som usetril. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 22.11.2012 o 23:07

Nepotrebuje reči, potrebuje pomoc... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 22.11.2012 o 22:32

hm... 18.11.2012-nedeľa, keď sa bavíme o spoločnej, tak by sa nemali hľadať 3 "odbehnuté" farbiare. Predpokladám, že plne "využité", pretože len blázon by nasadil 6 mesačnú suku na postreleného vlka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hanoveracky, 22.11.2012 o 22:02

Ako sa majú vrátiť samé, keď na poľovačku išli autom niekoľko kilometrov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 22.11.2012 o 21:51

To je samozrejme iny pripad. Myslim s hubarom iniciativnym. Ale tu sa bavime skor o situacii, ze rano je na nastupe spolocnej 10 psov a po druhom kole su z akehokolvek dovodu dvaja. :o))) Keby mi pes utiekol z domu, tak ho hned zastrelim. A ked sa nevrati sam, nie je ho treba hladat a ani rozpravky o udatnej mame vymyslat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hanoveracky, 22.11.2012 o 21:39

Naše sučky odbehli za postreleným vlkom...Neutiekli z domu, rozumiete? Jedna má iba pol roka, druhá je jej mama. Keď sa malá zranila alebo niečo, veľká by ju neopustila. Určite by ostala pri nej...Nechali sme im na tom mieste aj deku, ale stále nič... Je dosť možné, že si ich niekto vzal... Celé poľovnícke združenie prešlo celý les...Nič...Ale naďalej budeme robiť všetko preto, aby sme ich našli...Boli, teda sú to členovia našej rodiny...Keď to niekto nechápe, škoda. No tí, čo to chápu, pomôžu. Ďakujeme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 22.11.2012 o 21:34

ved takeho by som nechcel ani ja len co zrobis ked dobra dusa hubar psa chyti a zoberie domov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 217 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM