Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Agresivita psa - diskusia

autor: off saris
pridané: 27.11.2011 16:33

Diskusia založená na pomoc rady a postrehy pri agresivite psa.

počet zobrazení: 13 826
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dominikadominika, 12.6.2018 o 20:19

To je jasný znak že ťa vlastný pes nerešpektuje. Aj keď je to len šteňa ale hierarchia vo svorke sa formuje od narodenia. Mám doma 4 psy ale ani jeden si nedovolí ani počas hry, zavrčať nieto zahnať sa zubami. Ty si alfa a pán svory, ty rozhodneš kedy sa hrá, kedy sa žerie ty rozhoduješ o všetkom. Ale pozor žiadnea bitka,v tomto veku len príkaz a prirodzená autorita, proste sa rozhodneš že k tomu jedlu ho nepustíš a hotovo. Donúť ho si sadnúť a musí sedieť pri tebe kým mu nedáš príkaz že môže žrať. To isté sprav keď sa hráte a krúsne ti do ruky, zval ho na zem a donúť ho ležať na boku v podriadenej polohe aj keby by ho išlo roztrhnúť (nezabudni žiadne nervy ale kľudné asertivne spravanie) musíš ho udržať na boku kým sa úplne nepodriadi a nepoloží na zem aj hlavu a neostane v tejto polohe aj keď ho pustíš . Pozor ak ho pustíš skôr ako sa úplne odovzdá vzdoru že ho držíš tak to stratí účinok. Ak to spravíš dobre a ostane odovzdane ležať na boku aj keď ho pustíš, sprav od neho 3 kroky otoč sa k nemu chrbtom a čakaj kým sa nepostaví trochu sa otrasie a keď to dopadlo dobre príde zo sklonenou hlavou ku tebe. Toto zopakujete stále akonáhle vás prestane rešpektovať alebo nastane vzdor. Môj tatko tvrdí že aj bez nadávok a nervov len za pomoci asertivity a autority vás bude rešpektovať ako Alfu. Želám vám pevne nervy vo výchove. Domča

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-72 z 72 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off binka, 9.3.2015 o 8:26

No Lubo horší asi je, že na tebe stavačka vrčela a cenila zuby.Tam bych jako šéf smečky asi dost rázně zakročil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off LuboT, 8.3.2015 o 16:35

máte pravdu, bude to spojené s hierarchiou vo svorke .. tak čo už , budem ich musieť oddeliť .. vďaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.3.2015 o 13:19

LuboT - Stavačka prestala byť šteňaťom a chce sa stať rovnocenným a možno aj dominantným členom svorky; najlepším riešením bude každej "vymedziť životný priestor" . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off LuboT, 8.3.2015 o 10:31

ahoj v poslednej dobe sa začali moje psy trhať .. ide o fenu JAGA (4roky) a NKS (2 roky) vyvolávateľ je stavačka ..je mi to čudné kedže stavačka vyrastala od šteňaťa po boku jagošky, bol to harmonický vzťah, všetko robili spolu .. no v poslednej dobe sa všetko zmenilo .. zdieľajú jednu búdu, jeden dvor ale stále si ,,skáču do vlasov,, .. nedávno mala jagoška potrhaný krk, no zaobišlo sa to bez šitia, dnes má jagoška natrhnuté ucho, čo potrebuje šiť, keď som jej ranu ošetril tak sa na ňu vrhla stavačka, ktorú som rázne odbil a tá na mňa vrčala a cerila zuby .. nechápem, so psami som denne vonku v revíri, denne cvičíme .. majú všetko čo chcú, dá sa to nejak riešiť ? mám počkať čo dá čas alebo ich oddeliť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 10.8.2012 o 21:51

zastrelit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 10.8.2012 o 8:49

Sovo jestli v tobě nevidí šéfa svorky, tak by mohl nastat problém a mohol by do tebe opravdu začat hryzat. Osobně bych mu dal nějaký čas lekci slušného chování. Cvičit často poslušnostní cviky a za každý nesplněný povel musí následovat trest, pokárání. Dokaž mu že jsi pánem ty. Nejspíš je v období, kdy dospívá a ve vaší svorce se vybírá její vůdce, tak se hrabe na jeho místo. Jakmile dojde k náznaku to že by na tebe vrčel, nedejbo že hryzal, tak dlouhou lať a dát mu po kožuchu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.8.2012 o 17:15

Zekon ak preventívne vrčí alebo je naznak útoku tak ho nechaj resp.si ho mal nechať vrčať.. poznám psov kde ich páni hrešili za vrčani a pod. na cudzie psi.. ak nejde na kontakt je to normálny prejav..Teraz tie psi sledujem a na spoločných polovačkách majú problém nie že by nepracovali ale boja sa..nie práce ale psov..normálne si predzstav pohon pať psov a dvaja čo boli hrešený za naznak vrčania a pod. sa boja zaradiť boja sa hlasiť...pri zastrelený kus nejdú lebu sú tam iné psi a su radi ked spoločna prejde..v združeni kde sa zúčastnujem na spoločných polovačiek su psi domáce a hostia..snažime sa aby psi domáce sa spolu stretávali chodili na prechadzky spolu do oplotkov a podobne...samozrejme že niekedy sa to nezaobide bez zraneni ale potom je klud len sa upravuje kto je na čele a kto je pod kým :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 9.8.2012 o 15:24

tiež mám problém... ako ročného môjho psa napadol zozadu iný pes odvtedy preventívne vrčí prípadne ukazuje náznak útoku ale nezaútočil nikdy... nechal som mu na to pol roka zabudnúť a začal som chodiť medzi psov s kľudnou povahou a pri čo i len najmenšom náznaku som to hneď riešil a naučil sa správať aj keď nerád ale po čase naučil... pred dvomi mesiacmi sme išli na skúšky a tie ešte ani len nezačali a už ho napadol a dohrýzol zase pes a som v prde** tak zase čakám aspoň ešte mesiac a začnem pekne odznova... ešte že nie je moc ostrý a vrčí skôr zo strachu než z agresie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.8.2012 o 12:18

A ešte ked si písal že ked ma hračku tak vrči..moj vždy ked mal kosť z kolena hned pod auto a ked som dal knemu ruka až štekal išlo ho roztrhnuť..dal som ho na stopovačku dal mu kosť ..pichol sa pod auto potiahol som ho von a vyhrešil opakovalo sa to moc krát teraz sa už neschováva a ked mu ju idem brať len kuká jak puk a packami ju schováva ale da mi ju .. a toto robil aj pri kuse tam som to robil tak isto..len menej dostával aby som ho náhodou neprestal mať zaujem o kus..daj mu čas ale hádam mi nerostrhá arga v cigli :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.8.2012 o 12:14

Palino asi len čas je to mládenec on sa skludní.. moj štekal na poštarku,smetiarov..proste po každom dal som ho na voditko a pri brane som ho kludnil ak nie dostal z prúťikom.. a aj pri psoch i ked on nebol nikdy bitkár ale ma svoju hranicu čo nemohli prekročiť ostatný psi .. A autorita voči pánovi to je už na tebe skor napíš priklad ako stráca autoritu ťa nepočuva alebo ťa pohrízol? Ak to druhé ale asi nie tak to treba riešiť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 8.8.2012 o 22:54

Dobrý večer. Potreboval by som nejakú radu . Mám doma 1.5 ročného psa Slovenský kopov.. Zničoho nič v ňom vzrástla agresia ku psom a ku neznámim ľuďom.. Ako šteňa mal potyčku zo starším psom kde prišiel aj k úrazu.. ale potom nič nemal som problém stým že by útočil do iných psov.. pomaly si zase zvykol na cudzích psov a teraz to v ňom zase vypuklo. Ďalší problém ide strašne do cudzích ľudí hlavne keď je pri kuse alebo volačo má , nejakú hračku alebo keď si volačo nájde.. Prešlo to až do toho že stráca autoritu aj ku mne , s čím som dovtedy žiadny problém nemal.. Viete mi dať voláku radu ako to napraviť ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 29.11.2011 o 9:58

o tomto to je odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 29.11.2011 o 9:41

Niekedy to moze bit velky problem. Aj neriesitelny. Su typy povah (uchyliek), ktorych je chvalabohu ako safranu, ale tam neurobime celkom nic a psa mozeme mat na polovacke iba pri nohe a pustat iba do finale, na aport, alebo ked je ostry na diviaky tak pomôct ostatnym psom ked nechcu diviaky z hustiny. A znova k nohe, lebo hrozi ze moze slabsieho psa velmi dohryzt alebo aj zadrhnut. Musi to bit pes mimoriadnych kvalit, aby sme ho nadalej drzali na polovne ucely. Samozrejme, ze musi 100% reagovat na povel fuj a privolanie. Ked je na volno nesmie z oci. U tych normalnych, ktori si dokazuju sebavedomie v blizkosti vodica, a " delaju machri" to nebyva problem. Hlavne treba chodit medzi psov a hociake naznaky agresivity alebo aj vyhladavanie psov potlacat. Ked si vodic nepraje aby sa jeho pes na druheho psa díval, tak sa tam nesmie ani divat. A od psa ktorí prejavuje agresivitu, to vyzadujeme. Bez pardonu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 29.11.2011 o 8:13

mal som tento problem s MKS. Niekedy sa s nim naozaj nedalo ani dole ulicou zist, kazdy jeden pes v nejakom dvore ho nasral do nepricetnosti, bolo tazke ho udrzat. Normalne tvrdo som na nho isiel, pri kazdom agresivnom spravani. Voditkom fajnu po zadku, az pod nim mlacky ostavali, tak si cvrkol z toho... Podalo mu, je kludnejsi, teraz uz len staci zvysit hlas, ked zacina saskovat. No pocul som naozaj aj o takych psoch, ktorym sa napriek enormnej snahe nepodarilo pomoct. Neutracat, radsej, ak sa da, ponuknut niekomu na strazenie... Prajem, nech sa podari psika usmernit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 28.11.2011 o 22:10

3006sprg , tak to sa mne zatial nestalo aby moji psi napadli druhé psiská alebo nebodaj ludí , ale keby aj tak to neriešim gulov do hlavy ale stala sa mi vec že mňa na polovačke napadol druhý pes ale ten si to rýchlo rozmyslel keď som ho kopal 10 metrov a pušku som mal v ruke a tiež nedostal gulu do hlavy ale zato jeho majiteľ dostal riadnu hubocú a nie len odomňa ale aj od ostatných účastníkov polovačky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lycan, 28.11.2011 o 21:06

ťažko sa k tejto téme priamo vyadriť,pokial som ja alebo tuto ostatní nevideli o čo sa presne jedná.to je-prístup psa k ostatným psom,luďom,prístup pána k psovi a jeho tolerancia k psovi.určite že to nie je sranda a hanbiť sa za svojho psa niekde na polovačke?ak to neide tebe samému treba naozaj nejakého skúseného kynológa ktorý sa už s týmto javom stretol.ak som to ale pochopil môže byť problém so psychikou.:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 28.11.2011 o 20:56

majko som zvedavy ci by si toleroval keby Ti vlastny pes napadal ludi pripadne ako by si reagoval keby niekoho pes napadal Teba. Preto ta gula do hlavy Samozrejme az ako krajne riesenie ked nic ine nepomoze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 28.11.2011 o 20:53

Ty tvrdé metody byly tedy málo tvrdé, ty jsi pánem psa ("vůdcem smečky"), ty musíš dát pokyn k tomu, aby se to nestávalo. Psa na vodítko, popř. náhubek a když ve společnosti jiného psa začne být aktivní, tak ho hned seknout, aby ho ten cizí pes ani nezajímal, při prvním vrtění ocasu a výhružném postoji ho hned seknout, aby se naučil být "flegmatický". Pes který kouše lidi zaslouží leda tak kouli do kožichu, pokud to není hlídač domu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 28.11.2011 o 10:28

Podla toho co pises , si podla mna nieje suka ista svojim miestom vo svorke. Ci sa jedna o ludi alebo psov. Akonahle je v jej blizkosti niekto novy tak si nieje ista sama sebou. Mne to pride tak ze ten tvoj stajerak bol ten co jej bol schopny ukazat smer a v uvodzovkach jej vysvetlit co a ako. Takze najvacsou chybou bolo dat prec stajeraka. Ak to chces zmenit musis prevziat jeho ulohu aby sa suka skludnila. Jej agresivitu vyvolava skor pocit strachu a uzkosti. Cele by to chcelo vidiet v realeco je vlastne spustacom jej reakcii a hlavne vidiet fungovanie vodic a pes . Jedna vec je byt vodicom psa , ktoreho pes poslucha, stale ta vsak nemusi brat ako vodcu svorky a to je to podstatne. ps. skus skoro oslovit niekoho kto sa zaobera napravanim psov a ma s tym skusenosti ako sa radit cez web. Potrebujes pohlad z vonku od niekoho kto si vsimne kde je zadrhel . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off saris, 28.11.2011 o 10:09

jarodt - sučka má 4 roky a myslím, že a to u nej prejavilo na plno po tom čo som predal štajeráka. spolu tvorili dobrý pár nie len na poľovačkách.Palica na ňu veľmi neplatí. Chvíľku je kľudná a potom zasa začne skákať. Čo sa týka poslušnosti je v pohode. Počúva na slovo. Odloženie bez remeňa zvláda nádherne pokiaľ sa k nej nepriblíži pes, potom to končí.Myslím, že teraz to bude ťažšie ju usmerniť......ale nič iné mi neostáva ak ju chcem využiť na poľovačkách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 28.11.2011 o 8:59

Palec hore -Jarodt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 28.11.2011 o 7:11

saris - takéto agresívne správanie sa objavuje u dominantných jedincov, aplikovať ľudské myslenie na psí mozog a pochopiť prečo je pes agresívny a robí to čo robí je pre nás ťažko pochopiteľné. S najväčšou pravdepodobnosťou sa takýto pes snaží vybojovať si svoje postavenie vo svorke /medzi prítomnými psami,ľuďmi/ s cieľom napr. privlastniť si ulovenú zver na poľovačke, aj keď sa nič neuloví pravdepodobne sa s tým už predtým stretla a podvedome sa tak správa a vopred sa snaží vybojovať si svoje postavenie. Je to vrodené správanie psov vo svorke zdedené po vlčích predkoch, ktorá funguje na prísne hierarchickom princípe. Ak človek nechce mlátiť psa palicou, čo normálny človek nerobí, je potrebná pomoc profesionála. Je lepšie venovať sa tomu včas pokiaľ je pes ešte mladý a nečakať, kým to prepukne naplno. O to je potom výcvik ťažší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off majko82, 27.11.2011 o 21:40

3006sprg , podla toho tvojho príspevku (alebo gulu do hlavy ) súdim že si ,,odborník kynológ a psov máš rád ,, vždy sa dá nájsť riešenie a nemusí byť také ako prezentuješ ty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 3006sprg, 27.11.2011 o 20:59

skusit trestat alebo zajst za odbornikom, ak ani to nepomoze tak nebrat na spolocne aleno gulu do hlavy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 27.11.2011 o 20:04

ano zvara má pravdu , ale sú situácie a psy ktorím nepomôže nič iné len tvrdý trest , s niektorími psami si nevedeli dať rady ani odborníci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 27.11.2011 o 19:56

..hm..len obtĺkanie asi nepomôže...tak ako píše zavara ...asi ju treba skúsiť vychvávať v komunite...ale nech radia odborníci.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berny96, 27.11.2011 o 19:41

ja som mal tiež takýto problém a riešil som to tak, že keď začal štekať tak som mu fukol vodítkom a keď prešiel okolo psa a nezaštekal odmenil som ho piškótou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zvara, 27.11.2011 o 19:33

Pred pár rokmi som i ja riešil tento problém so Západo sibírskov laikov.Pomohli mi ho vyriešiť v kynologickom klube v Liptovskom Hrádku Páni Záhradník a Fronko. Zaobišlo sa to bez palice alebo vychovávateľky ako to nazval majko82.Bola to výchova v komunite.Trvalo to približne 2 mesiace každú nedeľu 2 hodiny a bolo po probléme.Preto doporučujem skontaktovať sa so skúseným výcvikárom,oni majú s týmto výcvikom bohaté skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 27.11.2011 o 19:24

pošli ju ku mne na prevýchovu môj pes agbar jej to vysvetlí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 27.11.2011 o 18:58

V tomhle pomůže jen tvrdé, nekompromisní potlačování agresivity hned v začatcích... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 27.11.2011 o 18:03

treba použiť vychovávateľku , centimeter hrubú a jeden meter dlhú :) pri každej situácii ako sa chce byť alebo len začne vrčať na iného psa ju treba tou vychovávateľkou usmerniť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Finist, 27.11.2011 o 16:52

Tak toto by aj mna zaujímalo. Mám rovnaký problém s kopovom. Na ludí neútočí,ale terorizuje psi :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-72 z 72 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM