Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Agresivita psa - diskusia

autor: off saris
pridané: 27.11.2011 16:33

Diskusia založená na pomoc rady a postrehy pri agresivite psa.

počet zobrazení: 13 711
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dominikadominika, 12.6.2018 o 20:19

To je jasný znak že ťa vlastný pes nerešpektuje. Aj keď je to len šteňa ale hierarchia vo svorke sa formuje od narodenia. Mám doma 4 psy ale ani jeden si nedovolí ani počas hry, zavrčať nieto zahnať sa zubami. Ty si alfa a pán svory, ty rozhodneš kedy sa hrá, kedy sa žerie ty rozhoduješ o všetkom. Ale pozor žiadnea bitka,v tomto veku len príkaz a prirodzená autorita, proste sa rozhodneš že k tomu jedlu ho nepustíš a hotovo. Donúť ho si sadnúť a musí sedieť pri tebe kým mu nedáš príkaz že môže žrať. To isté sprav keď sa hráte a krúsne ti do ruky, zval ho na zem a donúť ho ležať na boku v podriadenej polohe aj keby by ho išlo roztrhnúť (nezabudni žiadne nervy ale kľudné asertivne spravanie) musíš ho udržať na boku kým sa úplne nepodriadi a nepoloží na zem aj hlavu a neostane v tejto polohe aj keď ho pustíš . Pozor ak ho pustíš skôr ako sa úplne odovzdá vzdoru že ho držíš tak to stratí účinok. Ak to spravíš dobre a ostane odovzdane ležať na boku aj keď ho pustíš, sprav od neho 3 kroky otoč sa k nemu chrbtom a čakaj kým sa nepostaví trochu sa otrasie a keď to dopadlo dobre príde zo sklonenou hlavou ku tebe. Toto zopakujete stále akonáhle vás prestane rešpektovať alebo nastane vzdor. Môj tatko tvrdí že aj bez nadávok a nervov len za pomoci asertivity a autority vás bude rešpektovať ako Alfu. Želám vám pevne nervy vo výchove. Domča

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 72 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hunteradrian, 3.4.2020 o 19:35

Slovenský kopov - Máte niekto skúsenosť s agresivitou slovenského kopova na svojho pána ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.4.2020 o 6:57

To nie je problém plemena, ale konkrétneho psa, ktorý prerástol majiteľovi cez hlavu. Doporučujem zmeniť názov témy a so psom zájsť za skúseným kynológom, hoci aj cvičiteľom športovej kynológie. Tu treba najprv "vzdelať" a "umravniť" majiteľa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunteradrian, 2.4.2020 o 23:02

Slovenský kopov - Chcem sa opýtať má niekto skúsenosť s kopovom ktorý je agresívny na svojeho majiteľa ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zetka46, 8.2.2020 o 6:36

Reakcia na príspevok od lct-S, 7.2.2020 o 8:44 :
Momentalne je kľud. Ale určite napätie ci obavy su stale. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 7.2.2020 o 8:44

Zetka46 , uz sa nieco zmenilo? Ci stale pretrvava napätie, obavy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 4.2.2020 o 22:17

Písal som to tu hodinu a potom to zmizlo. Tiež mám lajku. Tak že iba jedna otázka" "Kto je šéfom vo vašej svorke?" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Viki22, 21.1.2020 o 17:34

Tu bude komplexnejší problém ako len problém s "rukou, ktorá ho kŕmi", toto riešenie je veľmi povrchné. S týmto postupom bude pes akurát zmätený a teda pozitívny vzťah s majiteľom nenabudne. Možno to problém konkrétne s rukou vyrieši, ale ľahko sa objavia problémy ďalšie/iné. Ja by som sa na to pozrela komplexne - aký má vzťah so psom, ako sa k nemu správa apod.a hľadala pôvodný dôvod, prečo to spravil, inak sa to ťažko rieši. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 21.1.2020 o 10:28

Viki22, ideš na to správne, ale čo tomu predchádzalo sa asi nedozvieme. Lukas, prehodenie na chrbát, príp. priľahnutie, by mohlo byť riskantné. Ja by som tohto psa zavrel na 2-3 dni do koterca o hlade (nie o smäde) a potom mu ponúkol jedlo z dlane. Ak by zavrčal, mal by smolu. Ak by si zobral, dal by som mu postupne z dlane celú dávku. Na druhý deň z misky, ale žrádlo by som postupne do nej pridával rukou, pričom by mohol žrať, až keď by som mu to dovolil. Atď. Vždy pred žraním by musel byť v kľude a musel by strpieť, že mu žrádlo pred ponúknutím premiešam rukou. Pes musí prísť na to, že ruka, ktorá ho kŕmi sa nehryzie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Viki22, 21.1.2020 o 9:52

Nie, nie, nie... S dominanciou toto nemá nič spoločné. Túto reakciu muselo niečo spôsobiť, čo ho donútilo až k chniapaniu po rukách. Buď ho nejaké ruky zbili alebo inak spôsobili bolesť (teda to robí zo strachu) alebo ho niečo bolí/bolelo a štítil sa dotyku alebo bol z niečoho psychicky rozrušený. Veľmi veľa záleží aj na danej situácii a ostatných signálov, ktoré pes vydával (držanie tela, uší, okolie apod.). Takto cez písmenká ťažko identifikovať problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas01315, 19.1.2020 o 20:30

Ako píše nižšie môže to byť že sa snaží dominovať treba mu ukázať ze tam nebude on pan ja som môjho musel tiež niekedy prehodiť na chrbát :-) aby pochopil a robím to preventívne stále.. Pokiaľ ho nebijes že to robí zo strachu myslím si ze je to vtom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 9.12.2019 o 13:02

Treba sa ho zbaviť,ide o deti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jurokr, 7.12.2019 o 9:19

Ahoj,sorry, ale nemozes cakat, ze Ti niekto poradi na zaklade par informacii. Tych spustacov agresivity moze byt X. Pes ma dva roky, mozno sa snazi poskocit v hierarchii. Alebo moze mat nejake bolesti. Alebo chnape zo strachu - je toho skratka vela. Na Tvojom mieste by som vyhladal dobrebo kynologa niekde v okoli, Neda sa to riesit cez internet. Drzim palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Zetka46, 7.12.2019 o 6:44

Agresivita zapadosibirskej lajky - Zdravím všetkych. Mám problém s 2 rocnym psíkom ZSL. Môjho kolegu ktorý ho už nespocetne krát pohladkal,naposledy chňapol po ruke, a v ten istý deň pri odopínani z vodítka chňapol už aj po mne. Máme doma deti,tak začínam mať obavy.Neviem ako to riešiť. Budem vďačny za každú radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.6.2018 o 5:10

Reakcia na príspevok od petokk, 12.6.2018 o 17:58 :
"Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, bo keď budem Janom neohneš ma mamo" platí aj pre psy. A platí aj "láska ide cez žalúdok". Gazda určuje pravidlá, nie pes. Milého Punťa by som na 2 dni zavrel do koterca len vode a potom začal kŕmiť z ruky, aby prišiel na to, že na tú ruku sa útočiť neoplatí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikadominika, 12.6.2018 o 20:19

Reakcia na príspevok od petokk, 12.6.2018 o 17:58 :
To je jasný znak že ťa vlastný pes nerešpektuje. Aj keď je to len šteňa ale hierarchia vo svorke sa formuje od narodenia. Mám doma 4 psy ale ani jeden si nedovolí ani počas hry, zavrčať nieto zahnať sa zubami. Ty si alfa a pán svory, ty rozhodneš kedy sa hrá, kedy sa žerie ty rozhoduješ o všetkom. Ale pozor žiadnea bitka,v tomto veku len príkaz a prirodzená autorita, proste sa rozhodneš že k tomu jedlu ho nepustíš a hotovo. Donúť ho si sadnúť a musí sedieť pri tebe kým mu nedáš príkaz že môže žrať. To isté sprav keď sa hráte a krúsne ti do ruky, zval ho na zem a donúť ho ležať na boku v podriadenej polohe aj keby by ho išlo roztrhnúť (nezabudni žiadne nervy ale kľudné asertivne spravanie) musíš ho udržať na boku kým sa úplne nepodriadi a nepoloží na zem aj hlavu a neostane v tejto polohe aj keď ho pustíš . Pozor ak ho pustíš skôr ako sa úplne odovzdá vzdoru že ho držíš tak to stratí účinok. Ak to spravíš dobre a ostane odovzdane ležať na boku aj keď ho pustíš, sprav od neho 3 kroky otoč sa k nemu chrbtom a čakaj kým sa nepostaví trochu sa otrasie a keď to dopadlo dobre príde zo sklonenou hlavou ku tebe. Toto zopakujete stále akonáhle vás prestane rešpektovať alebo nastane vzdor. Môj tatko tvrdí že aj bez nadávok a nervov len za pomoci asertivity a autority vás bude rešpektovať ako Alfu. Želám vám pevne nervy vo výchove. Domča ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off petokk, 12.6.2018 o 17:58

Zdravím priatelia. Nechcem zakladať novú tému, tak píšem v tejto lebo úzko súvisí. Vie mi niekto poradiť čo robiť, alebo je to normálne, aby 3mesačný Bígel vrčal a doslova agresívne mi šiel zubami po rukách ak mu dám žrať a akože ho chcem pohladiť? Možno normálne. Ale aj mimo žrania všetko ochutnáva zubami, ruky nohy rodinných príslušníkov. Kráčate a skočí vám po ruke, akože sa chce hrať ale to pre mňa nie je hra. Vyváral som hlavu srnca, položil som hrniec na dvor vychladnúť, pes sa chcel len dostať k horúcemu hrncu tak som ho chcel odtlačiť rukami a zúrivo na mňa vrčal, srsť zježená a doslova keď neuhnem tak naisto ma hryzne. Nikdy sa predtým ešte nestretol s divinou ani úlovkom. Je to v poriadku, také agresívne správanie u Bígla, ktorý má tri mesiace aj týždeň?.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 17.8.2015 o 23:21

To je úplne iná vec. To nie je agresivita,ale strach, alebo stres. Doporučujem pozrieť link,ktorý uviedol hunter2, mohlo by vam to pomôcť pri riešení problému.Ak psíkovi ublížil človek,je potrebné opätovne povzbudiť jeho dôveru a byť s ním v čo najužšom kontakte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 17.8.2015 o 22:10

Lenže mne sa zdá, že sa bojí skôr ako by sa chcel nejako vyššie postaviť v hierarchií. Mne sa zdá, že mu asi niekto niečo spravil a robí to len večer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 17.8.2015 o 9:35

Ten kopanec do boku fakt funguje môžem odporučiť! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hugo, 17.8.2015 o 8:24

To agbar: Metódy výcviku policajných psov môžem potvrdiť, niektoré nemecké ovčiaky pochopia až pri takomto zaobchádzaní, kde je ich miesto. Sú však aj psy, ktoré sa nedajú vycvičiť ani pri takomto pre niekoho brutálnom správaní a ako potom končia je asi každému jasné. Policajný psovod si nemôže dovoliť mať neovládateľného alebo nespoľahlivého psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 17.8.2015 o 8:17

Podľa môjho názoru je vrčanie na ľudí a hlavne deti veľmi nebezpečným prejavom potlačovanej agresivity psa.Najhoršie je,že pri nevhodnom podnete môže dôjsť k skutočnému útoku. Do istej miery je takéto správanie akceptovateľné u vyslovene strážnych alebo obranárskych psov, čo však nie je tento prípad, pretože útok na rukáv apod. je vždy až po povele psovoda. Pes však NIKDY nesmie sám od seba zaútočiť na človeka! Čo sa týka správania,ako som už písal, pes nikdy nesmie mať ani len pocit, že je nadradený majiteľovi alebo niektorému členovi rodiny. Čo sa týka príspevku podo mnou, psovi treba vždy ukazovať, čo môže a čo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 16.8.2015 o 21:46

Myslíte, že treba naďalej ukazovať čo môže a čo nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 16.8.2015 o 21:45

Dcéra na neho skúšala ísť aj tvrdo aby mu ukázala kto je tu pán ale vôbec to nepomohlo. A pritom ešte pred týždňom bol ku všetkým ľudom ako "čokoládka". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 16.8.2015 o 20:04

Videl som policajnych psovodov, majstri..., az som plakal ked psa doslova kopali a povedslai ze mali x psov ale ked to inac nejde treba dat najavo nadriadenost. Neviem nie som psovod no teraz mam mladu kopovku neskustocne hyperaktivnu uvidim co to da ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 16.8.2015 o 19:21

Moja skusenosť plemeno SK od šteňaťa ostrosť nedalo sa prísť k strelenému kusu na skuškach ani rozhodca,jeho brat dva krát vylučený zo skušok SD za bitky zo psami už pri nástupe. Neskôr som mal problém už prísť k strelému diviakovi aj ja až sa triasol.Stále sa to zhoršovalo žena aj deti sa ho báli a odmietali ho už krmiť a puštať von.Nebál sa už ani mňa až ráz prekročil hranicu a pustil sa aj do mojich nôh a ruk,tam niekde sa končí tento príbeh.Predomnou asi tri roky mal kamarát tiež s plenenom SK rovnaký problém aj ten sa skončil na vlas rovnako.Nezmení to ani vek ani bakula je to povaha a nespravíš nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Cembra, 16.8.2015 o 17:33

Skús pritvrdiť. (Tvrda ruka s rozumom a mierou a zívšiť hlas) priamo pritom keď vrčí. Ja som môjho aj za kožu na krku poriadne postriasal po zemi pokričal na neho teraz stači len zvíšiť hlas a už aj pri nohe sedí. kľudný. Mal som problem ked som ho krmil tak mal pokusi vrčat a skakať do ruky ked bol malý ale sme si to vysvetlili a je ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off baranovo, 16.8.2015 o 15:22

Pes začal zúriť na ľudí - Zdravím vás, mám 3 ročného slovenského kopova a minulý týždeň začal vrčať na cudzích ľudí (najviac na deti) a pritom bol pred tým veľmi priateľský. Sem tam zvrčí aj na dcéru. Dá sa nejako odstrániť tento problém? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maxo57, 21.7.2015 o 19:25

výchova - Dobrý den. mám prblém s vychovou. Kúpil som jagdterriera a mám ho síce len 3 dni ale je ako zmyslou zbavený ked zbadá iného psa. steka ako ozivot a porad sa trha z ruk. Neviete ako by som ho to mal odnaučit. neviem si už rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 9.3.2015 o 19:56

tak to áno :) budem sa snažiť začať od seba a uvidím ako to dopadne ďakujem za pomoc, zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 9.3.2015 o 19:20

Nebojte sa,ak uvidia,že sú u vás rovnocenné,medzi sebou si to rýchlo ujasnia. Ako som Vám už písal,pes nikdy nesmie mať pocit, že má nad majiteľom alebo členom rodiny navrch a akékoľvek takéto čo i len náznaky v správaní musia byť hneď potlačené. Máme staffbulla pri trojročnom synovi,viem o čom píšem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off LuboT, 9.3.2015 o 19:10

ďakujem za reakcie, pochopil som je pravdou, že stavačke sa venujem momentálne viac, vďaka príprave na JSS .. ona toho dosť pochytila od jagy, teda najmä ostrosť na škodnú, lenže čiastočne aj na druhých psov, naopak jaga sa niečo naučila od stavačky a to aport :) a jagdteriér si vždy ide za svojim, nechce sa podriadiť, to poznáme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stajerak, 9.3.2015 o 19:04

Mam 9 mesacneho Stajeraka a 3 rocneho vlcieho spica. Zatial su ich suboje iba hra.Mam postavene 3 budy ,ale spavaju obaja iba v jednej. Cas ukaze co bude dalej. Alfa samec som ja a ziadny odpor alebo ohrozenie mojej pozicie nestrpim! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 9.3.2015 o 19:03

To mi je jasné,myslel som to tak,že nesmie mať pocit,že je u majiteľa niečo viac ako jagoška. Čo sa týka ujasnenia si postavenia psov navzájom,toto si ujasnia samé,pretože stavačka dozrela a jagoška s tým môže mať problém,lebo dva roky mala navrch.Jagoš je jagoš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 9.3.2015 o 18:50

Nikdy nebude na stejný úrovni jako jagoška a to je ten problém ohařka dospěla a chce si vyjasnit postavení což s jagem je velký problém ti mají ve smečkách vždycky zvláštní postavení a letecká přeprava několikrát denně není výjimkou.Každá normální smečka si ujasní pravidla kdy je vůdce alfa a pak postupuje to pořadí až po posledního otloukánka a věkem psů se to pořadí mění ale nikdy nejsou všichni na stejné úrovni pod vůdcem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 9.3.2015 o 18:06

Nechať to tak znamená oddialenie problému, nie jeho vyriešenie! Podľa mňa stavačka má trochu problém s rešpektovaním Vašej autority,alebo autority celkovo,preto ju treba v tomto smere usmerniť. Pes (je jedno aké plemeno) jednoducho musí akceptovať majiteľa ako vodcu a vládcu svorky či sa mu to páči alebo nie. Nikdy jej nesmiete dovoliť,aby mala pocit,že má nad vami navrch a musí vedieť, že je na tej istej úrovni ako jagoška. Keď to pochopí, je dosť možné, že jej správanie sa v tomto smere zmení k lepšiemu. Riešením môže byť častejší kontakt s inými psami,aby jednoducho vedela,že v žiadnom prípade a za žiadnych okolností si to nesmie dovoliť a toto správanie nebude nikdy tolerované. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 9.3.2015 o 17:13

súhlasím s vami :) to oddelenie by možno niečo vyriešilo ale pri spoločných činnostiach by takmer isto došlo opätovne k bojom .. uvidím, nechám to asi tak, len sa o nich trochu bojím, aby si neublížili viac ako je treba .. dnes už spolu ležia a stavačka jej ucho dokonca olizuje no je to premenlivé, stačí malý impulz napr. hra a už sme doma . prikladám fotku, z posledného stretu Agresivita psa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 9.3.2015 o 15:37

To vrčala preto,lebo mala mozog nastavený na súboj a zrejme jej chvíľu trvalo kým sa dostala do fázy kľudu. Vtedy pomôže aj to uvádzané švihnutie aj opakovane,alebo iná forma odpútania pozornosti na to aby sa mozog dostal do iného stavu. To,že sa neznášajú psy rovnakého pohlavia býva viac-menej pravidlom, pretože ak by si mal psa, veľmi rýchlo by jej vysvetlil, ako na tom je vo svorke. To,čo robí doma,prenáša potom aj na iné okolnosti,hlavne ak sú obidve feny silovo približne rovnako. Myslím si,že tento problém môže pretrvávať do momentu,kedy si to doma ujasnia. Neviem,či rozdelenie situáciu vyrieši,lebo potom sa ľahko môže stať,že do skočia pri každej možnej príležitosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 9.3.2015 o 12:39

misku jej kľudne zoberiem a nevrčí .. vrčala keď som ju odtrhol od jagošky a švihol ju po zadku nikdy to nerobila nechápem, dokonca aj na poľovačkách som ju musel pár krát odtrhnúť od druhých psov, resp. súk .. psov má rada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 9.3.2015 o 10:11

Nie som študovaný kynológ,ale psa máme doma,takže môžem pridať vlastnú skúsenosť: Pes NIKDY nesmie zavrčať a už vôbec nie zaútočiť na vlastného pána pri žiadnom úkone (zobranie hračky, misky do žrádlom a podobne).Ak to robí,neakceptuje ťa ako vládcu svorky a pána. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 9.3.2015 o 8:41

to ma prekvapilo, ale dal som jej na javo kto je tu šéf :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 72 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM