Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohlady Yukon - diskusia

autor: off tomko
pridané: 22.11.2011 13:00

Má niekto skúsenosti stýmto výrobkom?

počet zobrazení: 35 783
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-75 z 75 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mibe74, 27.10.2012 o 12:37

s tymi ocami je to pravda-rpzpberal to jeden chlapik na ceskom fore a s jeho okom lepsie videl cez deltu titanium, ako cez meoptu, ale jeho kolega prave naopak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 27.10.2012 o 12:32

Eriann-spravne napisane-radsej nasetrit na poriadny puskohlad, ako menit kazdy rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 27.10.2012 o 10:12

Mibe74: Jasne, toto je presne moj nazor.Chcel som len poukazat skor na psychologiu predaja vyrobkov a marketing, akym masiruju nase mozgy ,,tiez spickovy,, vyrobcovia optiky a poukazat na to ze ak povedia ,,A,, mali by povedat aj ,,B,, Tak potom sa mhohi uz nebudu pozastavat nad tym, preco na mojom puskohlade ,,XY,, cez den vidim, no v silnom sere uz nie.Preco??? Pretoze je tam vysoka hodnota prepadu optickeho vykonu za sera sposobena nekvalitou skiel, sposobom brusenia, systemom nanasania antireflexnych vrstiev atd.atd. Ano, prave o tom je moj predosli prispevok, kde som chcel poukazat na to ze spickove firmy maju ,,know how,, ako na to. Ti ostatni sa spoliehaju na nahodu, ze kazde ludske oko ma inu vykonnost a vyhovoriek,preco to nefunguje je potom vela. Jedno je vsak iste, kvalitu kazdej optiky preveri cas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kchajd, 27.10.2012 o 0:33

Tak dnes som bol predmetný puškohľad nastreliť, nástrel drží tak som spokojný. Zatial s ním padlo 20 rán. Osadený ho mam na CZ 550 Fs 9,3x62. Co sa týka osvetlenej bodky páči sa mi poloha NV, co predpokladám bude Night vision. V tejto polohe je ta bodočka úplne slabulinko osvetlená a nesposobuje nijaké obmedzenie pri nočnom mierení. Uvidíme po sezóne, prikladám foto Puškohlady Yukon - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 26.10.2012 o 18:42

ja som nenapisal, ze nebude fungovat. nepochopil si " moj odkaz " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 26.10.2012 o 18:40

každý má jiné oči a přelezeš čtyřicítku a nepoznáš rozdíl mezi 50 a 56 jinak u nás má kluk tenhle odkaz na 30-06 a zatím funguje druhou sezonu bez problému ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 26.10.2012 o 18:24

Eriann-ta svetelnost v percentach, co popisujes sa meria na spickovych pristrojoch v laboratoriach. ty volnym okom neuvidis rozdiel medzi 90 a 93% priepustnosti...asi tak. katźdy ma inaksie oci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Eriann, 26.10.2012 o 15:14

Veru, vela puskohladov sa nemozu Zeissu rovnat v ziadnych parametroch. A treba si este uvedomit, ze svetelna priepustnost sa deli na dennu a nocu. Pri spickovych puskohladoch, trebars Zeiss, Swarowski, Kahles, S&Bender, Nikon, Meostar,Leupold (dufam,ze som nikoho neurazil ak som opomenul prave tu jeho znacku,kludne ma doplnte) je denna na urovni trebars 95% (Zeiss HT) a nocna klesa len o cca 2-3 %.Ale prave tato minimalna strata svetelneho vykonu je dosiahnuta absolutne spickovymi technologiami nanasania antireflexnych vrstiev, ich kvalitou a poctom v akom boli nanesene na vsetky opticke cleny puskohladu. Prave totizto nocna priepustnost svetla je tym ,,sitom,, ktore oddeluje spickove puskohlady od zbytku. V beznej triede puskohladov su uz rozdiely medzi dennou a nocnou priepustnostou ovela vyssie. Budem vychadzat z vlastnej praxe. Mal som klasicku meoptu 6x42. Cez den fajn, ale v noci aj pri mesiaciku uz to bola bieda. Ale suhlasim nieje to typicky nocny puskohlad. Meopta artemis ma dennu priepustnost cca 89% ale nocnu uz len necelych 80% co uz je dost hlboky prepad. A to nepisem o puskohladoch typu - aby som nikoho neurazil - NO NAME. Tam je prepad medzi dennou a nocnou svetelnou priespustnostou este vyssi.Takze je nad slnko jasnensie, ze kazdy vyrobca takejto optiky samozrejme uvedie hodnotu dennej priepustnosti, pretoze je vyssia, aj ked toto si tiez bezny uzivatel len velmi, velmi tazko overi, kedze by potreboval na to specialne opticke laboratorium a to urcite nezozenie na kazdom rohu ulice. Takze ako sa vravi... papier znesie vela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mibe74, 26.10.2012 o 14:03

eriann, presne tak-yukon sa nemoze zeissu vyrovnat v ziadnom parametri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 26.10.2012 o 14:02

Prave som docital jeho parametre a premyslam.Nic v zlom, ale Zeiss HT ma svetelnu prepustnost asi ako jediny 95%, co je len o 3 % viac, ale stoji 2000 eur. To si fakt niektori myslia, ze bielorusi nasli zazracny recept na dosiahnutie tak vysokej svetelnej priepustnosti, pri tak nizkych vyrobnych nakladoch??? Nuz, bodaj by tak bolo, hned predavam svoj Zeiss Diatal a kupujem Yukon. Usetrim kopu penazi a ziskam kvalitativne rovnaky puskohlad, jak opticky (92%) priepustnosťou, tak mechanicky (7000J) spatnym razom. Nuz zazrak! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 26.10.2012 o 13:19

bleiker, za tak sa tymito hodnotmy neriad-nie je vsetko take pekne, ako to niekde popisuju. mne by osobne vyhovovalo zvacsenie 6x56, 5x50, alebo 5x42, 7x56. to je len moja osobna poziadavka. yukon ma male zorne pole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 25.10.2012 o 20:55

mibe74-máš pravdu-vobec nechapem,načo by bol niekomu puškohlad s výstupnou pupilou 9 až 10,to je ludským okom nevyužitelné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 25.10.2012 o 16:35

Bleiker-nepochopil si ma-len pevne zvacsenie...nie variabil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 25.10.2012 o 15:56

mibe 74-da sa to vyriešit LEUPOLD VX-R s osnovou Fire Dot 4. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 25.10.2012 o 15:41

delta ma aspon sirsie zorne pole od yukonu. Yukon ho ma celkom male a kukate jak do trubky od alobalu-uz som ho mal moznost drzat v ruke. zaujimavejsie riesenie od yukonu by bolo 4x32, 7x50 a 8x56 s osv. bodom. ja by som bol za, keby nejaky vyrobca uviedol na trh puskohlad 6x56, alebo 5x50 s osv. bodom, alebo dostatocne hrubou zamernou osnovou, aku ma napr. bushnell elite 4200 2,5-10x50 IL, aby tu osnovu bolo dobre vidiet za sera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 25.10.2012 o 11:44

Za tie peniaze je to určite zaujímavá optika podobne ako Delta. Bielorusov netreba podcenovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kchajd, 19.10.2012 o 0:07

akurat som si ho kupil, nazor mam na neho vyborny nakolko je moj :D ale este nieje ani nastreleny ani odskusany ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 23.5.2012 o 15:55

Aj to je názor:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matomatozhrinovej, 23.5.2012 o 14:36

ja neviem nevidel som ho este na zivo ale myslim ze je obstojny ◄ reagovať