Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia

autor: off rado857
pridané: 21.11.2011 16:31

Strelivo Geco vaše postrehy a skúsenosti s praxe. Dakujem

počet zobrazení: 77 709
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 16.11.2015 o 23:09

Odpoveď na TikkaHunter, 16.11.2015 o 18:38 > Bol som oslovený aby som sa vyjadril aj ja, tak napíšem svoj názor: V prvom rade je veľká škoda že to strelec nepofotil. Namor676 to laicky napísal veľmi stručne a jasne, ja dám okolo toho trochu omáčky. Hneď po smrti sa zver začína rozkladať doslova niekoľko minút po zlyhaní životných funkcií. Po zástave srdca nastáva stav algor mortis, smrtiaci chlad. Telesná teplota klesne každú hodinu o 1,5 stupňa Celzia, kým nedosiahne vonkajšiu teplotu. Krvné škvrny v prvých okamihoch po smrti začne úradovať gravitácia. Regulovaná cirkulácia krvi sa zastaví. Kým väčšina pokožky ostane smrteľne bledá, ťažké červené krvinky sa presunú do tých častí tela, ktoré sú najbližšie k zemi.Výsledkom sú fialové škvrny v spodnej časti tela (napríklad zver leží na pravom boku ), známe ako livor mortis. V tele sa hromadí oxid uhličitý a krv sa stáva kyslejšou. To spôsobí, že bunkové steny prasknú a enzýmy sa začnú nekontrolovateľne uvoľňovať do tkanív. Čiže ak v svaloch už neprúdi krv, tak už klasický hematom nenastáva.Potom nastáva rigor mortis posmrtná stuhnutosť . Ja tvrdím, že to nenastalo pri ťahaní, ale to spôsobila strela. Prečo?: výsledkom je že zver bola durená a krv bola nahromadené v svaloch a po náraze guľky nastal balónový efekt hydrodynamicky tlak , čím viacej tekutín v svalových vláknach tým väčší. Preto aj po takejto rane zver ostala v ohni, doslova explodovala. Nastal hemoragicky efekt a krvných riečištiach a to bol následok aj smrti. Zjavné by to bolo aj na pľúcach Keby to bolo po ťahaní tak by sa hematom nenachádzal len po rebrách, ale aj na lopatkách, stehnách, chrbte proste všade tam kde sa dostala do styku s kamením a ťahanou plochou. Stalo by sa to ak by sa zver ťahala hneď po ulovení, ešte teplá a napumpovaná krvou. Toto čo sa stalo v tomto prípade je zhoda náhod, už som to sám pozoroval vo viacerých prípadoch. Preto napríklad v Afrike je zver tvrdšia na ranu lebo jej svalové vlákna neobsahujú toľko vody a hydrodynamicky efekt je o poznanie slabší. To len na vysvetlenie . Lovcovi želám Lovu zdar a nabudúce to foť všetko čo sa dá, ľahšie sa to potom objasňuje.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mibe74, 23.12.2018 o 19:53

Potvrdzujem pre tabasco, chybna seria streliva, ja ich mam chybnych 6 kusov z krabicky. Vlavo je normalne osadena strela pre porovnanie. Sest kusov neni zaskrtenych v krcku nabojnice. Strely nedržia a volne sa zasuvaju. Odnesiem ich nazad do polovnictva. Aj tak ich pouzivam iba na zabeh hlavne. Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tabasco, 23.12.2018 o 10:40

Pripájam sa do diskusie. Aktuálne použáívam Geco Teilmantel 11,0/170 gr. WIN 300 MG Skúsenosti s presnosťou strelby velmi dobre, ranivosť, podlievanie podľa zásahu, ale nič neutieklo dalej ako 70 metrov - jelienča, všetko ostatné v ohni alebo do 10 metrov. Čo ma však trápi je už štvrtý náboj z krabice je nepoužiteľný kvôli tomu že projektil sa vtlačí do nábojnice až tak že sa začne vysypávať strelný prach. Myslím že je to chybná várka asi sú zle zalisované, alebo je to nesprávnym skladovaním, nosím ich len tak navoľno v bočnom púzdre vaku od zbrane. môžu sa takto poškodiť náboje častým vkladaním a vyberením z komory? Má niekto takúto nepríjemnú skúsenosť? Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 7.6.2018 o 14:21

Reakcia na príspevok od hyperon, 7.6.2018 o 11:29 :
Hyperon máš pravdu Target je strela Teilmantel čiže nič iné ako obyčajný poloplášť v ekonomickom balení. Čo znamená že ti nabalia 50ks o 30 centov na kuse lacnejšie oproti 20ks balení. Melisko9 v 7x57 to ako tak funguje, ale zázrak od toho nečakaj je to len o pi.ný chlp lepšie ako SPCE. Záleží čo s tým chceš loviť a čo od toho očakávaš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 7.6.2018 o 11:29

Reakcia na príspevok od melisko9, 5.6.2018 o 21:34 :
Target by malo byt zhodne s Teilmantel, akurat by sa malo predavar po 50ks. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off melisko9, 5.6.2018 o 21:34

Geco target v raži 7x57 - Zdavím priatelia zaujímali by ma vaše skúsenosti (pozitíva aj negatíva) so strelivom GECO target 10,2g v ráži 7x57 ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 10.3.2018 o 8:07

Kvarto: pozri dole je tam toho dosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kvarto, 10.3.2018 o 6:06

Geco plus 308win. - Chcel by som sa opýtať aké máte skusenosti so strelivom geco plus 308win., ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on chegal, 15.2.2018 o 8:07

LuboT, strieľal som Geco teinmantle v 7x57R asi 3 sezóny a môžem len odporučiť. ak by som mal zase ten kaliber, tak by som určite zase zvolil Geco Teinamtle. Mne väčšina zveri ostávala v ohni respektíve som ju za silného farbenia dohľadal do 50 m od nástrelu. Ulovil som s tým srnce, prasatá, lanštiaky, jelenicu a danielku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 3.2.2018 o 9:43

Ďakujem za reakcie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gringo13, 3.2.2018 o 8:21

V 7x57R strielam Geco TM a max. spokojnosť, čo sa týka presnosti aj ranivosti. V 7x64 je to zlé len z pohľadu trieštivosti, ale v 7x57R to 100% vyhovuje,robí priestrely - asi nižšia rýchlosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gonzales, 2.2.2018 o 17:59

7x57R strielal svokor z jeho ZH-cka presnost super strielal srnciu aj vysoku nepamatam si ze by sme daco dohladavali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 2.2.2018 o 17:14

Zdravím,páni.. Má niekto skúsenosti s geco teilamantel do 7x57 R? Doteraz som mal selier bellot ale túto zlobu uz viac nechcem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 2.2.2018 o 8:48

Jedna moja skusenost odkaz Sice zostala v ohni, ale znovu opakujem, ze vobec nefarbila. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladoVT, 1.2.2018 o 11:00

Geco Teilmantel odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borgeo, 31.1.2018 o 8:59

Pri odbehnutí po zásahu Geco TM 7x64 zver slabo farbí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gringo13, 30.1.2018 o 13:49

Geco Teilmantel v 7x64 silne fragmentuje. Prešiel som na Sako Hammerhead,u mňa nemá chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo38ra, 30.1.2018 o 12:36

emo1 u mna maximalna spokijnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off emo1, 28.1.2018 o 9:54

Pani. Ako Vam funguje Geco Teilmantel v 7x64? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Huskyman, 12.12.2017 o 13:22

Chcem sa opýtať na kvalitu streliva, hlavne Rozptyl. Je pravda že vyšla nejaká chybná séria? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zambo, 29.11.2017 o 23:08

Páni máte nejaké skúsenosti zo strelivom geco TM v 8x57js 12g... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 28.11.2017 o 7:04

Steffan: bohužial mám také isté skúsenosti čo sa týka Pluska v 11g v 308win. Výpovedná vzorka cca 8ks srnčej, dančej. Napr danielka aj pri dobrej rane na zadnú komoru cca 70-80m som mal kus podliatiny dokonca aj pri odelení prednej lopatky bola zaseknutá krv až pod lopatkou. Ďalšia rana sanitárny odstrel srny aby neodbehla strielané pri kukurici rana cez lopatky vstrelová lopatka komplet podliata vystrelová sa ešte ako tak dala odrezať aj ked všetko išlo psíkovi na test poslúžila dobre. Obdobná situácia srnec 1vkt rana kusok za lopatku vystrel viacej vzadu cez pečeň. Predná lopatka komplet podliata išla psíkovi výstrel 2 rebra zlomené inak OK. Po poslednom kuse dančom kt mi podlialo som zbytok odložil na strelnicu a kúpil Sako Superhammerhead 11,7g v 180grs uvidíme čo povie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Steffan, 27.11.2017 o 17:53

Moje skúsenosti s GECO PLUS 11g v 308W CZ550. Vysoká strielaná tesne za lopatku. Každý kus mal veľké podliatiny. A to nie iba v okolí vstrelu a výstrelu ale vo veľkej vzdialenosti od vstrelu. Niekedy podliate úplne celé rebrá. Pri vstrele cez lopatku tiež veľké podliatiny a veľa odpadu. Predtým som používal Sako HH a s tým sa to nedá vôbec porovnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off stibak, 23.6.2017 o 16:25

môj názor dane strelivo nemusí chutiť každej zbrane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off stibak, 23.6.2017 o 15:59

Mňa to geco plus zatiaľ nesklamalo.Stalo sa mi že som minul ale to bola moja chiba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 23.6.2017 o 12:02

Geco plus v 6,5x55 SE penke sa deformuje zostáva hríbik ale zver neprestreluje a chýby farba pri dohľadávke. V 308W bezproblémov, budeš spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stafro, 23.6.2017 o 8:47

Geco.plus 308 w - Zdravím chcel by som vediet vaše postrehy k tomuto strelivu.Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohacik, 9.6.2017 o 20:06

GECO plus - Aké máte skúsenosti s týmto strelivom? V akých kalibroch? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stibak, 3.2.2017 o 20:21

Má tu niekto skúsenosť zo strelivom geco plus 6.5x55 diviačej a srncej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavol68, 3.2.2017 o 13:35

Prajem pekný deň, skúšal niekto Geco Express v 223 rem. 3,6 g na lov líšok ? Zatiaľ používam RWS 3,6 g, to je v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off woodimpex, 3.2.2017 o 9:55

Lanus som to zle napísal ,malo to byť srnčieho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 3.2.2017 o 8:25

woodimpex - GECO .243 Win. Express 4,9 g !!! na dančie ??? aspoň sa s tým nechváľ !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off woodimpex, 3.2.2017 o 7:44

Geco Expres v 243win. katastrofálny účinok .Tá strela bud explodovala alebo prestrelila ako celo plášť. Presnosť však bola vynikajúca.Strelil som s tým pár dančieho a po spracovaní som od tejto strely upustil mala podliate hádam aj uši a pri tom ranivosť bola slabá .Strela sa proste rozložila hneď na vstrele.Začal som to teda používať na líšky a ak nechytilo kosť respektíve zásah bol dozadu proste ju prestrelilo ako celoplášť a líška prchala.Myslel som si že sa neviem trafiť ale na prvom snehu som to zistil. Prešiel som na strelu Interbont a paráda , na líšky V-max tiež super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 2.2.2017 o 21:33

Prosím o skúsenosti strelivo Geco Expres kaliber W270. Ďakujem!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 20.12.2016 o 19:27

Pri Geco TM 10,7g v 7x64 cz550 som tombakovy oter vôbec nezaznamenal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 19.12.2016 o 10:52

Ten oter mozem potvrdit aj ja v 7x64 plus. Po saku hh taky nebol, no presnost vynikajuca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gonzales, 19.12.2016 o 10:01

Na skusku som kupil geco plus 8x57js presnost super ale zaskocil ma nadmerny tombakovy oter co zostal v hlavni vystrelenuch bolo a 6 ks nabojov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 30.11.2016 o 16:06

Keď si prelúskal, čo chceš viac vedieť? Máš tam aj príspevky týkajúce sa Geco TM do 308win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnik86, 30.11.2016 o 14:38

Ďakujem ale tu diskusiu som preluskal celu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnik86, 30.11.2016 o 14:33

skusenosti s geco - Chcem sa Vás spýtať na skúsenosti so strelivom do 308 Win, Geco TEILMANTEL 11,0g, prípadne inýdruh ale podobnej cenovej relácie... podstata je taká že potrebujem vymeniť strelivo SB so strižnou hranou pretože sa mi pri prebíjaní zasekuje na vstupe do nábojovej komory. Stáva sa mi to len pri prebíjaní, inak som s SB spokojný vždy mi zver ostala v ohni. Zbraň mám Rosslera titan 6 Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov