Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia

autor: off rado857
pridané: 21.11.2011 16:31

Strelivo Geco vaše postrehy a skúsenosti s praxe. Dakujem

počet zobrazení: 77 162
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 16.11.2015 o 23:09

Odpoveď na TikkaHunter, 16.11.2015 o 18:38 > Bol som oslovený aby som sa vyjadril aj ja, tak napíšem svoj názor: V prvom rade je veľká škoda že to strelec nepofotil. Namor676 to laicky napísal veľmi stručne a jasne, ja dám okolo toho trochu omáčky. Hneď po smrti sa zver začína rozkladať doslova niekoľko minút po zlyhaní životných funkcií. Po zástave srdca nastáva stav algor mortis, smrtiaci chlad. Telesná teplota klesne každú hodinu o 1,5 stupňa Celzia, kým nedosiahne vonkajšiu teplotu. Krvné škvrny v prvých okamihoch po smrti začne úradovať gravitácia. Regulovaná cirkulácia krvi sa zastaví. Kým väčšina pokožky ostane smrteľne bledá, ťažké červené krvinky sa presunú do tých častí tela, ktoré sú najbližšie k zemi.Výsledkom sú fialové škvrny v spodnej časti tela (napríklad zver leží na pravom boku ), známe ako livor mortis. V tele sa hromadí oxid uhličitý a krv sa stáva kyslejšou. To spôsobí, že bunkové steny prasknú a enzýmy sa začnú nekontrolovateľne uvoľňovať do tkanív. Čiže ak v svaloch už neprúdi krv, tak už klasický hematom nenastáva.Potom nastáva rigor mortis posmrtná stuhnutosť . Ja tvrdím, že to nenastalo pri ťahaní, ale to spôsobila strela. Prečo?: výsledkom je že zver bola durená a krv bola nahromadené v svaloch a po náraze guľky nastal balónový efekt hydrodynamicky tlak , čím viacej tekutín v svalových vláknach tým väčší. Preto aj po takejto rane zver ostala v ohni, doslova explodovala. Nastal hemoragicky efekt a krvných riečištiach a to bol následok aj smrti. Zjavné by to bolo aj na pľúcach Keby to bolo po ťahaní tak by sa hematom nenachádzal len po rebrách, ale aj na lopatkách, stehnách, chrbte proste všade tam kde sa dostala do styku s kamením a ťahanou plochou. Stalo by sa to ak by sa zver ťahala hneď po ulovení, ešte teplá a napumpovaná krvou. Toto čo sa stalo v tomto prípade je zhoda náhod, už som to sám pozoroval vo viacerých prípadoch. Preto napríklad v Afrike je zver tvrdšia na ranu lebo jej svalové vlákna neobsahujú toľko vody a hydrodynamicky efekt je o poznanie slabší. To len na vysvetlenie . Lovcovi želám Lovu zdar a nabudúce to foť všetko čo sa dá, ľahšie sa to potom objasňuje.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off december, 19.4.2021 o 20:23

Náhodou niekto nové skúsenosti s geco tm 7x57r? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 7.12.2020 o 13:43

Používam TM 10,7g v 7x64. Mám s tým strelených viacero kusov diviačej rôznych veľkostí a na rôzne vzdialenosti, skoro všetky kusy zostali v ohni. Avšak srncia zver mi aj po komorovej rane častokrát odbieha, čo si vysvetľujem tým, že srncia zver je krehká, pričom takáto rychla guľa nou preletí a nestihne odovzdať energiu. Preto som kvôli lepšiemu stopefektu vyskúšal Sako Hammerhead, kde mi ale nesedela presnost preto som sa opäť vrátil k Geco TM. Je to sice lacné strelivo ale za tie peniaze dobre. Strelivo je to presné, všetky kusy prestrelené, poškodenie diviny minimálne. Ako negatívum považujem slabé farbenie a obcasne odbiehanie srncej aj po dobrej rane tiež pri slabšom farbení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 650525, 10.11.2020 o 8:29

Vrátil som sa k TM kaliber 30-06 a presnosť v poriadku zatiaľ spokojnosť.Strelené diviak 3ks,srnec 2ks a 10 líšok od 40 do 200m.Jeden lanštiak strelený cez krík odišiel 30m, ale ostatné na mieste. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off poweronmax, 9.11.2020 o 18:22

Nejake nove skusenosti s Geco Tm ? ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 10.7.2020 o 22:15

Pozrite si tie tabulky este raz. Ten kto uviedol tie udaje na tlac krabic to nejak poplietol vrcha tabulka je v metrickych jednotkach kde je hlaven dlzky 650 mm. Spodna tabulka je v imeperialnych jednotkach kde je uvedene v zatvorke 25,6 inch co je 650 mm, ale tam zle zadali 550 mm. V0 sedi ako v oboch jednotkach, co by pri 550 mm hlavni isto nebola totozna. Na webe zase ina dlzka hlavne :-). Tazko na chrone dosiahnut rychlost udavanu vyrobcom, to sme museli mat hlavne a podmienky presne ako oni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kus, 10.7.2020 o 10:05

Reakcia na príspevok od MMasska, 7.7.2020 o 20:24 :
Vďaka za vysvetlenie...nejako som si nevšimol tie dĺžky hlavní ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 7.7.2020 o 20:24

Reakcia na príspevok od kus, 7.7.2020 o 19:39 :
Jednoduché vysvetlenie , Geco ako aj jeho materská značka RWS nehrá úplne čistú hru a často rada zavádza užívateľa s parametrami ktoré nikdy nedosiahne na chronu. A teraz k tvojej otázke pozri si pozorne dĺžku hlavni uvádzanej na škatuľke tá je 650mm a na web stránke majú 600mm a teraz sa vráť k tomu čo som napísal ako prvé a celé je to na smiech . S pozdravom karol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off kus, 7.7.2020 o 19:39

Zdravím...chem sa opýtať prečo su na krabicke u nás kúpených GECO TM 10,7g menšie hodnoty energie ako na stránke geco ? Ďakujem: odkaz Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off poweronmax, 18.3.2020 o 9:45

Moje skusenosti so strelivom Geco Tm: v kalibroch 7mm rm a 6,5x55 zatial cca 15 ks raticovej strelenych, vzdy priestrel, maximalne 30 m od nastrelu pri dostatocnom farbeni. Presnost aj ranivost vynikajuca, setrnost k divine podla zasahu. Strielane od 15 do 170 metrov. Zatial spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 9.3.2020 o 0:33

no nezrujnuje, pojdem pre istotu na strelnicu v priebehu tyzdna, som zvedavy co to bude robit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baranovo, 8.3.2020 o 19:27

Reakcia na príspevok od vladkom3, 5.3.2020 o 19:10 :
Myslím, že jedna rana do papiera ťa nezrujnuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin1981, 6.3.2020 o 22:02

Geco strieľam 308 win a 7 Mm Rem magnum bez problémov .8x57js už zopár nábojov nevystrelilo Asi vadná séria. Zápalka klepnuta a nič.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladkom3, 5.3.2020 o 19:10

Zdravim. Pokusim sa aktualizovat tuto temu, snad niekto poradi. Pouzivam Geco Plus 11g 170gr ,dnes som kupil 2 skatulky a porovnal som ich so starou skatulkou, maju rozdielne balisticke tabulky. Je potrebne v takom pripade ist nastrelit zbran na nove naboje? Vidim ze Ellmau musel nastrelovat, ale co ostatni? Na foto mensia krabicka je nova. Dakujem Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 20.12.2019 o 20:38

Reakcia na príspevok od Ellmau, 20.12.2019 o 17:57 :
Sako používa zápalky CCI asi bola vadna várka neopakovalo to ani v Blaser. HEYM. TIKKA.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ellmau, 20.12.2019 o 17:57

Mne sa stalo to isté s geco plus. Po rozbaleni novej krabicky so starším dátumom som musel riešiť nastrelenie zbrane (rozdiel v dátume 1 rok). Pri Sako HH som s nastrelenim pri prechode na inú šaržu problém sice nemal no z 20ks neodpalilo až 7ks streliva. Je čudne že so SB ktore používam len na strelnici som ziaden problem nemal a to som mal strelivo v roznych seriach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 19.12.2019 o 20:08

Všimněte si, že starší Geca máj úplně jiné balistické tabulky jako nove.....všimli jsme si u toho v 308W Geco TM.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 18.12.2019 o 21:11

Dnes som vyskúšal TM 30-06 strieľal som na 50 m rozhadzovalo to 5 rán do 12 cm. Otvoril som novú krabičku 5 rán zmestil som sa do 2 cm. Staršie strelivo zásahy sa opierali na 100 m. Dostrieľam a zmením strelivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 17.12.2019 o 7:59

Prešiel som na novú sériu Geco TM 30-06 a bežne čo som strieľal líšky od 50 m do 250 m som musel na jednu potvoru vystreliť 4 náboje.( vzdialenosť 120 m) Našťastie som trafil a pri streľbe som zistil, že rozhadzujú. Musím vyskúšať na terč a dám vedieť! LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 7.9.2019 o 11:25

Reakcia na príspevok od Martin270, 7.9.2019 o 8:30 :
mne sa stalo, ze stare naboje mi isli na 1cm od seba, ale rychlost bola o 60m/s!!! nizsia ako s novej skatulky, ale tie nove zas mali rozptyl 5cm/100m. dostrielam ich a prechadzam na Sako Hammerhead. kal. 7x64, Geco Plus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Martin270, 7.9.2019 o 8:30

Včera se mi stalo, že 2 různé série Geco TM 270Win šly od sebe 12cm!!!! 100m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ellmau, 25.8.2019 o 20:51

Geco plus v 8x57 som si kupil na vyskušanie. Diviača 15kg na 15m na meko cez travu, poškodenie minimalne. Diviača 13kg na 164m na chrbticu bez poškodenia resp priestrel ako celoplašťom. Lanštiak 50kg na 80m vysoka lopatka, poškodenie cca 3kg masa bez priestrelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fire, 25.8.2019 o 8:51

už asi tretí rok používam Geco Plus v ráži 7x64x,11g.....zatiaľ max.spokojnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off TikkaHunter, 25.8.2019 o 7:17

Hribik z kanceka. Fotka z predchadzajuceho prispevku je hribik, ktory prebil lopatku, tiez ostal kompaktny, to sa mi paci na tychto strelach, len raz to podleje krvou, raz nie... Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TikkaHunter, 25.8.2019 o 7:14

Zdravim, vieme aktualizovat tuto temu? Za posledny 1,5 mesiaca 4 ks diviacej zveri. Lanstiak streleny na hlavu 50 m, ostal v ohni, priestrel. Diviaca strelene na komoru za lopatku 60 m priestrel ostalo v ohni, zanedbatelne poskodenie, lanstiacka strelena v behu na lopatku 60 m, prestrelena lopatka, na vstrele 5 cm diera ako keby naboj vybuchol, gulka bola pod druhou lopatkou, ostala v ohni, na vstrelovej strane muselo ist prec 3-4 rebra, nieco z lopatky, spolu asi 5 kilo masa, dost podliate, prikladam fotku projektilu. Kancek streleny na “nizky krk” ako keby som ho podrezal na 90 m, cize len makke tkaniva, na vstrele mala dierka, projektil ostal pod dekou z druhej strany, diviak ostal v ohni, skoda bola asi 1 kg masa na krku, prilozim aj druhu foto projektilu. Za mna: 100% presnost, 100% ranivost, vsetko pada v ohni (alebo len dobre triafam :-) ) a poskodenie diviny 50/50, z toho som sklamany. Niekedy super a niekedy super poskodene... Ide o GECO PLUS 8x57 js Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 23.8.2019 o 13:04

Tak drahí kolegovia poľovníci, neviem, čo v tej fabrike geco robia, ale dnes som bol veľmi prekvapený. Pred časom som tu písal, že som natrafil na zlu sériu nábojov, na ktorých neboli zaskrtene strely. Dnes pri upratovaní skrine som zasa našiel ďalších šesť nábojov geco, zabudnutých do 300 win mag a pozerám, že je tam ten istý problém, strely bolo možné volne zasuvat rukou. Ôk, teda som ich delaboroval, prach som vysypal z piatich z nich. Delaboroval som posledný a na moje veľké prekvapenie som zistil, že vnútri žiaden prach nebol. Okamžite mi preblesla hlavou myšlienka, čo zo ma znamenať?! Napadlo ma hneď, že nič netušiac poľovník bude niekde na spoločnej lúskat rany po diviakoch a následne by taky náboj mohol spôsobiť pohromu. Zapálka keby buchla, tak by možno strelu vtlacilo trochu do hlavne a poľovník v streleckom ošiali, že mu nevyšla rana ale zbraň vyhodí prázdnu nabojnicu nabije ďalší náboj do komory a odniesla by si to minimálne hlaveň, pretože ten tlak niekde ujsť musí. Síce som si geco pred časom kúpil len na zabeh hlavne, ale po týchto dvoch skúsenostiach si to strelivo už nikdy nekúpim. Na fotke je ta nábojnia vľavo úplne bez prachu. Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jozefff, 6.8.2019 o 21:54

Reakcia na príspevok od hyperon, 29.6.2019 o 22:24 :
Zdravim mam zbran Tikka3 Hunter a tiez sa mi par krat stalo po vystrele kudol dymu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 1.7.2019 o 20:40

Reakcia na príspevok od MMasska, 30.6.2019 o 14:50 :
Brno 98, vcera rano som strielal znova a zapalka to prezila, ale pravda, je ze udernik nechava dost hlboke jamky. pozeral som to asi na 50 starsich vystrelenych nabojniciach a je to take iste. ked budem mat cas, tak rozoberiem zaver a pozriem, ci sa to da nejako nastavit, ale ked som ho mal rozobrany, nespominam si, ze by som v tom videl nieco, co by sa dalo nastavovat, len pruzinu a udernik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 30.6.2019 o 14:50

Reakcia na príspevok od hyperon, 29.6.2019 o 22:24 :
Ahoj môžem sa ťa spýtať aka zbraň ti to robí? Vieš zisťujem či to je to zle osadená zápalka, alebo ich začali robiť príliš mäkká. Poprípade to môže robiť tvoja zbraň. Na niektorých zbraniach sa dá doladiť a nastaviť dĺžku vysunutia úderníka a to bude treba očistiť pružinku a možno dotiahnuť alebo povoliť nastavovaciu matku úderníka. Skús sa na to pozrieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 29.6.2019 o 22:24

zdravim, dnes sa mi stala taka zvlastna vec, po vystrele sa mi z pod zaveru valil kudol dymu, co sa mi nikdy pretym nestalo. nechapal som co sa stalo a ked son vzal nabojnicu do ruky som zistil, ze je v zapalke diera od uderniku. stalo sa to uz niekomu s Geco strelivom? ja ho pouzivam asi 5-6 rokov a zatial sa mi to nestalo. prikladam fotku kde snad bude vidno tu dierku v zapalke. lava nabojnica vystrelena normalne, prava je ta "derava" Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 5.1.2019 o 9:21

Reakcia na príspevok od RUMPEL77, 4.1.2019 o 23:00 :
Mas pravdu, pozeral som to na stranke, a porovnal so skatulkou. Tak ja som zjavne este kupil zo starsej serie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RUMPEL77, 4.1.2019 o 23:00

Upozornil ma na to jeden kamrat, ktory ma polovnictvo. A tak isto ubrali energiu aj v 7x64 GECO PLUS . Mam este asi 8 nabojov kupovanych niekedy davnejsie. Ale bolo by fajn zistit aky bude ten novy rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 2.1.2019 o 20:54

Kupovane v jun 2018 Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TikkaHunter, 2.1.2019 o 16:40

Reakcia na príspevok od TikkaHunter, 2.1.2019 o 16:39 :
Este jedna FOTO, vlavo nova vpravo stara Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TikkaHunter, 2.1.2019 o 16:39

Reakcia na príspevok od hyperon, 2.1.2019 o 8:33 :
V predoslom komentari som dal fotku krabic, novsie (mensia krabica) su slabsie o par sto Joulov, inak este pripajam fotky nabojov. Spicka je tak inak narezana oproti starej. Stara mala hlavny “narez” na vrchu, potom len taku tenku ciarku. U novych je to opacne, narezanie zacina tenkou ciarkou na vrchu a potom ku spodku sa to zvacsuje. A cely naboj je osadeny v nabojnici hlbsie oproti starym. A vsimnite si este ten vrch spicky, v novom trci olovo, v starom je na spicke medenny plast. Inak by ma zaujimali skusenosti s tymito novymi.FOTO: Vlavo nove, vpravo stare. Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 2.1.2019 o 8:33

Reakcia na príspevok od RUMPEL77, 2.1.2019 o 7:19 :
V com su ine? Ja ich pouzivam v 7x64 a rozdiel som ziaden nepostrehol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off RUMPEL77, 2.1.2019 o 7:19

Reakcia na príspevok od TikkaHunter, 25.12.2018 o 10:39 :
TikkaHunter vraj tie nove Geco Plus uz niesu to co boli tie stare. Ja staru seriu pouzivam a naozaj je to skvela strela a aj cena je dobra. Mam este krabicu starych, no kolegovci, ktory v 8x57JS strielaju dalej Geco Plus, vravia ze uz to nieje to co boli stare serie. Ma este niekto nejake nove poznatky v 8x57JS ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAUSER-M03, 25.12.2018 o 10:57

Moje prvé skúsenosti s geco plus v 30-06 .Vcera strelený 3r. kanček zo šikma cez lopatku ,strela ostala v stehne .Zostatkova hmotnosť strely 9gramov ,odbeh od nástrelu 30 metrov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TikkaHunter, 25.12.2018 o 10:39

Zdravim pani, po dlhsej dobe som prednedavnom kupil zase krabicu geco plus 8x57 a ked som prisiel domov a porovnal so starymi tak je tam zmena, vid foto. Mate nejake nove poznatky? Aj strely su trosku odlisne, aj navazka prachu mensia. Ako sa vam spravaju nove plusy? Resp. vie niekto kedy zacali vyrabat toeto novsie? Ja som strielal tie starsie dost dlho tak neviem kedy presne to zmenili. Diky. Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM