Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Krmelec-Jasle - diskusia

autor: off Seth
pridané: 1.11.2011 19:05

Ahojte.Chcel by som vediet,že ci si mozem postavit krmelec-jasle na nasom pozemku v hore.Ten revír tu niekomu patrí,ale bohuzial uz dlho som nezbadal nejaku cinnost okolo neho-krmivo pre zver atd... Davnejsie som krmil zver iba tym,ze som dal spagat ,ktory som zaviazal o strom a napchal som tam sena+ak boli popadane jablka po zemi,tak tie som vysypal okolo toho.A rozmyslam,že na tom mieste by si chcel postavit take mensie jasle-krmelcek.Len by som chcel vediet,že ci sa to može,alebo nie.Dakujem za Vase nazory.

počet zobrazení: 13 246
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-69 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off FOXMEN, 8.11.2011 o 11:25

Andrej to napsal dobře......třeba to vlk už konečně pochopí))))))))))))!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 8.11.2011 o 11:22

Zver je v období núdze preto gravidná, aby sa mláďatá rodili do obdobia hojnosti, logické nie? :) Pretože dospelá zver toho dosť znesie, tak si "vybrala obdobie gravidity" na zimné mesiace. Naša pomoc predstavuje bonus, ktorý jej pomože prekonať obdobie menšej potravinovej ponuky a zlepší kondíciu matiek a vývin plodu v materniaciach. Nikto nikdy netvrdil, že jadro je dobré v akomkoľvek ročnom období a v akomkoľvek množstve. P.S. Raticová prežúvavá zver sa v období núdze nerozmnožuje... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 8.11.2011 o 11:18

vlku nepřekrucuj něco co je 10.let možná i 100 let zaběhlé....o bachorové acidoze už jsem zde psal.....důležité v tomto případě je uvědomit si rozdíl mezi krmením a přikrmováním! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.11.2011 o 11:16

Myslím si, že Seth má v zmyslupnosti prikrmovania senom jasno a skôr by ho mohla zaujímať nejaká jednoduchá konštrukcia prikrmovacieho zariadania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.11.2011 o 11:05

Prepáč, goret, že už myslím dopredu. Na to seno. Ale keď ho tam chce postaviť, tak to má byť zmysluplné, nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.11.2011 o 11:02

Seth, dostalo sa mi pod ruku číslo loveckého magazínu Lovu zdar, 10/2010. A v ňom na str. 46 - 49 zaujímavé informácie, ktoré by ťa mohli zaujímať. Nepíše ich žiadny radový poľovník, ale Ing. Matúš Rajský, Centrum výskumu živočíšnej výroby Nitra, Stredoeurópsky Inštitút ekológie zveri Wien, Brno, Nitra. Iba jedna veta: "Ak zver skonzumuje väčšie množstvo jadrového krmiva, hrozí riziko acidóz a úhynov." Tiež považuje zimu za obdobie núdze. Neuvedomuje si, že zver je prirodzene gravidná. Ale to nielen on. Dr. Selye dokazuje opak - ak je zver v strese, čo je stav núdze, na rozmnožovanie ani nemyslí. Má dosť starostí so sebou, aby prežila. Ja len aby si myslel na to, ak chceš prikrmovať jadrom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 8.11.2011 o 10:58

Jozi, keďže si doteraz v žiadnej diskusii nerpiniesol relevantný dokaz svojich tvrdení, v oslabení si ty. Takže prestaň používať termíny "viaceré zdoje, periodiká, viacerí odborníci" Naštastie nemáš priestor na Slovensku aby si realizoval svoje choré nápady a polobludy. Tak sa len exibicionisticky zabávaj, bavíš nás vštekých :))solirov, ty si sa dúfam nenechal znechutiť. Seth, prajem ti aby ti tá chuť do roboty vydržala, zver nás potrebuje. Menší krmelček je pre srnčiu zver ideálny, záleží ale i na tom akým typom sena ho naplníš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.11.2011 o 10:54

Seth sa nepýta, či zveri seno chutí alebo nie, ale či môže postaviť menší krmelec, aby im ho tam mohol dávať !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.11.2011 o 10:47

Solirov, tak tu niekto klame - buď ty, pribratislavskí poľovníci, estónska kamera,tvoja zver a neviem kto ešte. Alebo máte zvláštny druh zveri senožravej. Ale pravda môže byť len jedna. Keďže viac zdrojov uvádza, že zveri seno nechutí, si v oslabení. Už či sa ti sníva, alebo si pri vedomí. Ľutujem, ale mňa si nepresvedčil. Tak dobrú chuť tvojej zveri k senu! Len aby si nepolámala behy a nezadrhla sa! Bolo by nám jej ľúto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 8.11.2011 o 8:48

Osamelyvlk, 4.11.2011 o 18:18 - co by nefukalo, fuka.. len mne sa asi snivalo ked som hned po naplneni krmelca sledoval vysoku a mufloncie ako sa na to seno ktore urcite nezerie vrhli... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.11.2011 o 6:14

A iné dreviny, ktoré rada obhrýza, nemáte? U nás sa prikrmuje aj tak, že sa v zime robia prerezávky a prebierky v lesných porastoch. Prípadne sa stínajú mäkké listnáče - osiky, topole, buky, atď. Je to pre zver priaznivejšie krmivo, ako obilniny. Najmä pre gravidné samice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 7.11.2011 o 16:35

krmelec-jasle su hotove :-) Dostal som povolenie ze si to mozem postavit kdekolvek,tak som si vybral miesto kde bolo zverou najviac chodene. Samemu to dalo zabrat,ale som rad,že som to zmakol.Teraz uz je asi neskoro na malincie..a agaty u nas nerastu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.11.2011 o 4:30

Seth, malinčie je najlepšie. A z drevín? Tie, ktoré u vás zver najviac ohrýza. U nás je to agát a čo je podivné, aj trnka. Zajačia a srnčia to zbožňujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.11.2011 o 18:24

FOXMEN, pozri si v poslednej Myslivosti, na str. 16, srnu pri krmelci. Hlavne tú hnedú bodku v zrkadle. Ak máte takúto srnčiu, tak sa nemáte s čím chváliť. Resp. je to trestuhodná starostlivosť. Odporujúca Zákonu o poľovníctve, ktorý prikazuje starať sa o zver, nie ju mučiť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.11.2011 o 18:18

Solirov, a pri BA nefúka, nekradnú, ani prostredie to nechce??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.11.2011 o 15:56

gotrk - kdeze zozrane.. zver seno nezerie predsa. :) cast vyfukalo, cast ukradli a zvysna cast sa vstrebala do prostredia. :))))))))))))))))))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 4.11.2011 o 15:02

Nosíme seno do krmelca už desiatky rokov a vždy je zožraté. Stane sa na jar že niekedy niečo ostane keď je už dole sneh. Vlkové názory na kŕmenie a prikrmovanie sú zas na nekonečnú diskusiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 4.11.2011 o 14:09

já tě prostě nechápu VLKU....já chodím pravidelně do krmelce už 12.let poctivě přikrmuji a krmím zvěř v době kdy to od nás potřebuje.....chodím tam s radostí a zodpovědností vůči té naší zvěři...mám totiž krmelec po dědovi který tam chodil 48 let přede mnou..........a ty mi ted tady tvrdíš že těch 60. let co tam krmíme zvěř ......bylo a je ůplně zbytečných.....v tom případě někdo z nás dvou je teda blázen.....a musím konstatovat že já se tak necítím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 4.11.2011 o 14:06

Dakujem za rady.JA som sa pytal mojho deda,byvaleho polovnika,ze ten revír tu ma jeden pán,ktorý je udajne dost chorý,tak sa toho vzdal. Inak predtym panom,to tu mal moj dedo ako revír.No ja sa teda radsej opytam toho hospodara.JA ho z videnia poznam,tak dufam ze to povoli,ked polovnik,ktoremu ten ravir patri je chorý a je to nasa hora.A tie dreviny co ste spominali su ake? nejake ovocne ci...a cim je este dobre prikrmovat okrem sena? zevraj i nejake malinčie suche je dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Osamelyvlk, 4.11.2011 o 13:52

Ako môžem vedieť, ako bolo čo myslené. Tak nech to napíše tak, aby som to správne pochopil. Nie je to logické? Ale neviem, o čo sa presne jedná. Ale - aj toto je nehorázny nezmysel a lož, ktorú som pred pár mesiacmi čítal v Myslivosti č. 4/2011, str.10, že na Šumave zatvárajú jeleniu zver do prezimovacích obôr /gravidnú/, futrujú ju obilninami a strieľajú v rámci selektívneho chovu? Podpísaný Ing. Zdeněk Vala, PhD., Ústav ochrany lesú a myslivosti, LDF, Mendelu v Brně. Tak to ja by som tam nechcel byť poľovníkom a zverou už vôbec nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 4.11.2011 o 13:31

Seth, keď chceš postaviť krmelec, zájdi za hospodárom daného PZ. Určite ti povie, kde ho môžeš postaviť. Osamelyvlk, čítam tvoje perly ducha, čo si písal v minulosti diskusiách na myslivosti. Zaujal ma tento príspevok, ktorý ťa úplne vystihuje... pane Begala, Autor: Erika Doležalová [1.7.2010] já bych ve Vašem revíru jednak být nechtěla a to ani myslivcem a vůbec ne zvěří. Hrajete si tu na děda Vševěda a přitom plácáte nehorázné nesmysly či lži. Jak můžete vědět, jak bylo co myšleno? Že jste to takhle pochopil vy je váš problém,nebudu kvůli vám hlídat a přemýšlet nad každičkým slovíčkem, "aby to náhodou Begala blbě nepochopil..." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.11.2011 o 13:27

Žerie ma to, že - keďže som racionalista - vidím v prikrmovaní nosenie dreva do lesa /zbytočnosť/, čo sa sena týka. A tvoje pripomienky, že zver sa sena nedotkne, keď jej tam niet - no úžasná úvaha. A keď je zveri minimum, tak ho nepotrebuje. Lepšie sú skúsenosti s ohryzovými drevinami a oziminami. Také skúsenosti, ako pri BA, sú aj u nás. A to aj keď ho podávame na zemi, bez prístreška. Vo voľných revíroch, podotýkam. A keď napadne vo vyšších polohách viac snehu, zver sa stiahne do nižších polôh. Po opadnutí snehu sa však vráti, preto je nerozumné ju udržiavať prikrmovaním. Dokonca hnačkovinami. To už je úplne patologické. Keďže samice sú gravidné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 4.11.2011 o 12:34

JO,JO......to je právě ta vijímka která potvrzuje pravidlo že přikrmovat a krmit se musí......záleží na lokalitě kamaráde,nedělej z komára velblouda.......jsou lokality kde nestačíš seno ani nosit a hold jsou lokality kde se ho zvěř nedotkne........protože tam 1.ta zvěř není a nebo za 2. zima je taková že to minimum zvěře co tam je, tak ho nepotřebuje...........nevím co tě tak žere že jsi zaměřenej takovým způsobem na to přikrmování. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.11.2011 o 12:29

Solirov, Seth, FOXMEN, bracho - Naše poľovníctvo 12/2009, str. 8.: "... veľké množstvo sena, vynesené pred zimou do kŕmidiel v revíroch na okolí Bratislavy, zostane nedotknuté. Na jar ho poľovníci - tak, ako ho do týchto zariadení priniesli - aj odnesú". Koniec citátu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 4.11.2011 o 11:07

spojse s místním PZ......a nebo z jejich hospodářem ,myslím si že nebude proti,ale musíš to udělat po vzájemné domluvě,všechny krmelce a krmná zařízení podléhají registraci - musí být zakresleny v mapě na odboru a správě okresního odboru životního prostředí......to má na starosti každý hospodář v daném PZ.ale jinak si myslím že s tím nebude problém.....hlavně neposlouchej osaměléhovlka!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 4.11.2011 o 10:24

uz aj mladych chce nakazit svojou fantazmagoriou...hrozne...je to presne tak ako pise Solirov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.11.2011 o 10:21

Seno ignorujes akurat tak ty vo svojom virtualnom svete.. Seth - nemal by si stavat kdekolvek - dohodni sa so zdruzenim ktoremu patri revir. nemyslim ze s tym budu mat problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.11.2011 o 10:02

Na svojom pozemku by si lepšie urobil, ak by si vysádzal ohryzové dreviny, teraz je na to najvhodnejšia doba, prípadne políčko s oziminou - zver to má veľmi rada a neškodí jej to. Seno ignoruje a jablká ak v zime pomrznú, tiež nie sú najvhodnejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hossa9991, 3.11.2011 o 20:13

ja si robím krmelce po hore kde chcem a kde mi to vyhovuje a nikto mi nič na to zatial okrem podpory nepovedal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-69 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov