Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Krmelec-Jasle - diskusia

autor: off Seth
pridané: 1.11.2011 19:05

Ahojte.Chcel by som vediet,že ci si mozem postavit krmelec-jasle na nasom pozemku v hore.Ten revír tu niekomu patrí,ale bohuzial uz dlho som nezbadal nejaku cinnost okolo neho-krmivo pre zver atd... Davnejsie som krmil zver iba tym,ze som dal spagat ,ktory som zaviazal o strom a napchal som tam sena+ak boli popadane jablka po zemi,tak tie som vysypal okolo toho.A rozmyslam,že na tom mieste by si chcel postavit take mensie jasle-krmelcek.Len by som chcel vediet,že ci sa to može,alebo nie.Dakujem za Vase nazory.

počet zobrazení: 13 221
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Mysho22, 6.3.2013 o 22:46

Chcel by som sa spýtať skúsenejších či bude vadiť srnčej,danielčej .... keď strechu krmelca natriem vyjazdeným motorovým olejom aby som jej predlžil životnosť. Samozrejme strecha bude potiahnutá potravinárskou foliou. Tak styku s vodou by nemalo dochádzať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 21.3.2012 o 18:54

marceliusko, vieme, že lieky liečia, ale nech ich užívajú tí, ktorí sú presvedčení o tom, že hnačkovinami zveri v zime pomáhajú. Ja o tom presvedčený nie som. rossler8x57js, teba by som pohnal pred disciplinárny senát SPZ pre marenie snaženia o zveľaďovanie zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rossler8x57js, 17.3.2012 o 23:03

osamely zasa si tu. teba by maly odstranit a nadobro pripič jeden. admin hádam s tym už niečo spraviš.dlho tu nebol ale zase trieska.neda zablokovat ip adresa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 17.3.2012 o 20:15

Škoda.Lieky liečia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Osamelyvlk, 17.3.2012 o 18:50

Všetky poľovnícke zariadenia určite nie, iba tie, ktorými sa podávajú zveri hnačkoviny a soľ. Lieky neužívam!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matomatozhrinovej, 17.3.2012 o 12:40

Aj ked sa velmi neviznam myslim ze na tom nic nieje a mali by ste ten krmelec postavit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 17.3.2012 o 9:10

Ved ako inak aj všetky polovnicke zariadenia pravda !Ste si zabudli dať lieky ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 17.3.2012 o 2:08

Ja by som odsránil krmelce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.3.2012 o 18:46

Ahojte zaujimal by ma vaš nazor-po zime okolo krmelcou je vela vykalov od zveri,ma vyznam to tam vyhrabať dať na kopou len neviem čo dalej stym odpadom,alebo to nechavaťe tam same sa to rozloži atd... ?? Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 9.11.2011 o 12:50

vsak ano,je to zdrdovina,ale su aj transparentne natery,bezfarebne..ale ako hovoris,vykaslem sa nato.Daco to prezije hadam.Jak tak sa urobi novy :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.11.2011 o 12:38

na natieranie kašli - máš to zo žrďoviny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 9.11.2011 o 11:26

A este mam jednu otazku na VAs ohladom povrchovej upravy toho krmelca-jasli.Je to dobre natierat ci nie? Videl som tu dokonca vo fotkach ,ze jasle boli natrete bochemitom a este nejakou farbou.Ako su prirodne farby,vodou rieditelne,ktore nezapachaju atd..ale nevadi to tej zvery?Ja som si dal zo spodu hrubu lepenku az mi nehnije zo spodu(kontakt so zemou).Sice zhnije to,ale ten proces bude o nieco malinko pomalsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 9.11.2011 o 10:22

no vidíš,postupne sa naučia...jasné, že to bude mať úspech a význam...kamennú soľ kúpiš v chovateľských potrebách ( niektorých ) v poľnonákupoch, predajniach krmív... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 9.11.2011 o 9:43

Inak tej zvery mozem tento rok aspon troska lepsie prezit tu zimu tym senom,jablka,repa,nejaka ta kukurica...na rok si uz nasusim to malincie atd..Mal som tam teraz len jablka a podla stop tam bolo male srnca s matkou asi..a jablka boli poohryzane a dokonca 3ks jablk boli poroznasane mimo.Tak asi to bude mat nejaky uspech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 9.11.2011 o 9:37

Asi 30 -40mentrov tecie rieka ,ale taka mala,horska.A este tam je po blizku take koryto vytvorene ,studnicku kde je voda.A ta kamenna sol sa da kde kupit?Si mam zajst na nejake druzstvo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 9.11.2011 o 9:28

Ja by som doporučil ešte nahrať na video, alebo sfotiť zver teraz, pred starostlivosťou a počas nej. Aby sme boli objektívni. Ak bude zver počas starostlivosti zdravšia, kondične lepšia, ako teraz, pred ňou, idem stavať krmelce a soľníky aj ja. Nie je to bombastický nápad??? Ako všetky moje. Nie žeby som sa chválil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.11.2011 o 9:12

Seth, ak je v blízkosti voda, tak ten solník im tam kľudne urob. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 9.11.2011 o 9:03

A nepozeráš to? S tou soľou a lizmy je všetko HAZARD. Sú testované v ohradách a tam sa to zveri hodí. Tam je naozaj chorá. To tvrdia všetci veterinári. Ako aj to, že vo voľných revíroch je zver zdravá. Tak načo ju liečiť? Ja mám rád hazard, alebo, moderne adrenalín, podávam loto, keno, zahrám si karty, ale keď vyhrám, poteší to, ak prehrám zarmúti. Ale zver nie je na hranie! Tam musíme vyhrávať - mať zdravú, silnú zver. Soľ, lizy, seno dávajme zveri na farme. Tam môžme aj pšenicu. Veď proti hnačkám majú veterinári dostatok liekov. A reálne aplikovateľných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 9.11.2011 o 8:31

zeby v tom tvojom estonsku mali nesenozravu zver? a k tej soli - najprv napises ze si zver este nevidel sol lizat a vzapati ze netvrdis ze zver sol odmieta ale ci je to uzitocne. raz tak raz tak.. zostan si ty radsej vo svojom virtualnom revire, so svojimi virtualnymi podporovatelmi a uplne ideal by bolo ak by si si vytvoril a virtualnych diskutujucich a nezasieral tu kazde vlakno kravinami. pripadne pis len do diskusie s perlami.. tam by sa hodil kazdy jeden tvoj "excelentny" prispevok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 9.11.2011 o 8:27

Seth, ešte môžeš postupne podávať rôzne minerálne lízy s obsahom mikroprvkov, napr. odkaz to je len príklad, ale tých firiem je do bludu...ved to postupne zistíš, čo ti zver bude preferovať...aj z objemových krmív... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 9.11.2011 o 7:53

goret, píšem, že na estónskej kamere som nevidel lízať soľ. A netvrdím, že zver soľ odmieta. Neodmietne ani cukor. Ja som len zvedavý, či to potrebuje. A kaziť diskusiu - komu sa to nepáči, nech to hodí za hlavu a napíše svoje názory. Také jednoduché. A to nie je vtĺkanie svojej idey, ale predkladanie vlastnej úvahy. To je rozdiel. Veď o tom je diskusia, nie? Viem, že niekomu sa to ťažko číta, keď sa celý život zaoberá prikrmovaním a soľou, ale zdravotný a kondičný stav zveri ho nezaujíma. Ja len upozorňujem, nie vnucujem, na túto škodlivú skutočnosť pre zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.11.2011 o 7:39

Joži, ak si nevidel zver lízať soľ, tak máš isto aj super vysvetlenie odkiaľ sa v nej berú vylízané jamky, ale napriek tomu, skús prestať ľuďom kaziť diskusiu a hrať sa minimálne na stredoeuróskeho poradcu pre chov zveri a možno dosiahneš vyšší efekt, než len to za čo ťa tu všetci ostatní považujeme. Ešte ti nedošlo, že my ostatní si tu chceme vymieňať rady a názory ?? Vymieňať medzi sebou a nie stále dokolola nasilu vtĺkať iným do hláv nejakú svoju utkvelú ideu !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 9.11.2011 o 6:53

Ešte k tej soli. Tá sa podáva hospodárskym zvieratám na zvýšenie apetítu a následne úžitkovosti - laktácii. Kravám, ovciam, kozám, atď., ktoré po nej konzumujú zvýšené množstvo vody. Tá zasa je potrebná na tvorbu mlieka. My však to u zveri nepotrebujeme. A ďalší argument - zver v Afrike, ani v Arktíde soľ nemá a prosperuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 9.11.2011 o 6:42

Solirov, 8.11. o 16,24. To by si mal zájsť aj do Estónska, pred tú kameru, ktorá do sveta vysiela, ako zver kašle na seno. Presne tak, ako pri BA - na jeseň ho priviezli, na jar odviezli aj s krmelcom. Ale letninu zver brala. O soľ sa tiež nebila, skôr o solené drevo, až kým soľný kmeň nespadol na zem. Ale aj tak som nevidel ani jeden kus lízať soľ. Seth, aj ty by si nám mohol sporadicky podávať správy, ako zver konzumuje seno a soľ. Aby to bolo objektívne a potvrdilo, alebo vyvrátilo pravdu Osameléhovlka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 8.11.2011 o 19:56

Solisko mozes dorobit hocikedy, drzin Ti palce nech sa darí!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 8.11.2011 o 19:55

Každý príspevok mimo témy bude odteraz zablokovaný! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 8.11.2011 o 19:43

Tak to mi doslo ze by to bola zbytocna praca :-) U nas na Kysuciach by to pocasie neumoznilo urcite teraz susit,kedze mame pol roka zimu.Ale tak si myslim ze kazdý,kto tu napisal do tejto diskusie ma zapravdu.Aj ked jeden pise tak a druhy tak,ale je tam pravdy.A pravda je,ze mraz uz urobil svoje.No na rok ,vlastne uz teraz som o nieco mudrejsi,takze si to vcas pochystam.Seno mam tohtorocne,cerstve. To Jelsovec: Pravda,zabudol som na solisko a urcite to budem kontrolovat,mam to blizko a do hory chodim rad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 8.11.2011 o 19:13

Seth prosim ta nie ze das na rady toho idiota neskusaj teraz nic susit bola by to zbytocna praca!!!! a vobec veviem co by chcel ten blb susit uz nie je co mraz uz ubobil svoje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 8.11.2011 o 19:13

Kludne davaj seno,kontroluj,doplnaj.urob si aj solisko a uvidis ze zver ti zacne chodit pravidelne...len si davaj pozor,aby ti krmivo neplesnivelo/nehnilo...nech sa ti dari ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Osamelyvlk, 8.11.2011 o 17:33

FOXMEN, tých 500 rokov som zámerne uviedol pre smiech. Ale ty si asi suchár, keď nerozoznáš smiech od výsmechu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.11.2011 o 17:22

Problém je v tom, že lístie je už žlté a sotva drží na vetve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.11.2011 o 17:20

motaq, čo to motáš? Prečo by neuschla? Vyskúšaj to. Daj na slnko a do vetra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 8.11.2011 o 16:37

kludne tam daj seno, ak je dobre vysusene, nic sa zvery nestane, nemusis sa obava. ten malinciak co si spominal, tomu sa hovori tetnina, a u nas sa to riesi tak ze sa zviaze malinciak do takych zvazkou (pekne dlhe konariky malincia, vrby a podobne), zavesene sa to necha ususit a potom sa to za uviaze o sennik tak aby to vyselo, nedaj toho vela aby to nebranilo pristup k senu. inak na letninu je uz dost neskoro, lebo uz ti neuschne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 8.11.2011 o 16:24

"Keďže viac zdrojov uvádza, že zveri seno nechutí, si v oslabení" - ktore su to zdroje? lebo s praxou sa mi to bije.. asi by som mal tej nasej zveri vysvetlit ze kedze jej nechuti nema to zrat.. hned cez vikend tam zabehnem a poriesim.. len mam taky dojem ze by ma este aj tei ovce vysmiali, ze Jozi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 8.11.2011 o 16:06

Vo fotkach mam moj vytvor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 8.11.2011 o 15:08

No ja som im tam dnes asi tak 4kila jablk zatial vysypal..seno mam lučne ,tohtoročne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.11.2011 o 13:23

dužinaté veci sú dobré pokiaľ nezamrznú, seno pre zver najlepšie lúčne, príp. suchá žihľava :) a nedaj im tam hneď toho veľa, ale postupne zisti ako ti to berú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Seth, 8.11.2011 o 13:01

Ja som postavil malé jasle.Dnes si tu dam foto ako to vyzerá.Len teraz fakt neviem,cim to mam prikrmovat :-) U nas sa normalne dáva seno a videl som to malinčie,co si u nas i chvalia a doporucili mi ho.Nechcem zvery uškodit,skor naopak.A jablka su dobré? GORET: dakujem,konstrukciu mám zvládnutú ;-) Dačo som pochytil z TU Zvolen. Cize seno je ako pre nas strukoviny? ze sa najeme potom zacne paľba v obyvacke pri sledovaní telky?ci ako... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 8.11.2011 o 12:13

věřit samozřejmě nemusíš ničemu............ale neměl by si tady dávat takovímto způsobem najevo že nesouhlasíš s tímto principem přikrmování ktrý je zaběhlý už nespočetně dlouhá léta......jenom z jediného důvodu...protože jsi tady pak všem pro smích.........promiń! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.11.2011 o 12:07

FOXMEN, keď tu bude blud o dobe ľadovej zabehlý ešte 500 rokov, ani potom v ňu veriť NEBUDEM! Presne, ako o zmysluplnosti prikrmovania, teda škodlivosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM