Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ako fotografovať jelene ? - diskusia

autor: off neox2
pridané: 9.10.2011 20:54

Chlapi mám na vás otázku.



Majú jelene aspoň približné trasy kadiaľ chodia, resp. teritórium kde sa zdržujú? Alebo sú stále v pohybe? Ja som jedného zahliadol neďaleko nášho mesta, čo som sa dosť začudoval a preto sa pýtam či je šanca ho tam vidieť aj inokedy alebo to bola len náhoda. Miesto je dosť nízko položené, nie je nablízku ani nejaký veľký les. Predsa len teraz je ruja a možno len hľadná lane...

počet zobrazení: 3 302
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off puky, 13.10.2011 o 16:14

fotit jelenov je jednoduche, musis byt len v spravnom case na spravnom mieste :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.10.2011 o 20:15

Ja len dodám ze je vhodne najst si jelene ktore nechodia v noci ale cez den . Lebo v noci nie je vhodne svetlo na fotenie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 11.10.2011 o 10:38

Adam moje skromne skusenosti iba v skratke. Jelen je dost tulak, ale lane si radi drzia svoje stanoniste pokial tam maju potravu a ukryt. Tam kde su lane sa hlavne pocas ruje motaju i jeleni. Radi sa vracaju na svoje oblubene rujoviska. Zvyknu si i na blizkost cloveka, takze nie je problem ho vidiet kusok za dedinou alebo rusnym mestom. Teraz konci jelenia ruja a jelene sa dost tulaju, lebo hladaju dalsie rujne lane. Odporucil by som ti trocha sa potulat po okoli a najst pobytove stopy lani - lezoviska, trus, ohryz krikov a podobne. Ak ich najdes je velky predpoklad, ze tam jelenia zver zije a to ze uvidis dalsieho jelena uz nemusi byt iba nahoda, ale trpezlive cakanie na mieste, kde sa mozu chdit napr. popasat. Najdi si vo svojom okoli nejakeho seriozneho polovnika, ktory ta urcite na nejake pekne miesto, kde je mozne zver pozorovat zoberie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.10.2011 o 10:27

prečítaj si odkaz a možno na to prídeš aj sám :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 10.10.2011 o 22:43

Edu poprosím k veci sa vyjadriť ak ... ;-) Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 10.10.2011 o 21:28

Tomu sa hovori dobra rada nad zlato:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.10.2011 o 20:46

Jelene sa fotografuju velmi jednoducho . Zaostris a stlacis spust .odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM