Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovnícke oblečenie - diskusia

autor: off jozef
pridané: 22.8.2011 20:03

Zdravim.


Poradte kvalitne odskušane polovnicke oblečenie za prijatelne ceny (bundy,nohavice,klobuky)Atd. NIE rozne camo veci ale zelene,hnede kombinovane farby .


Dakujem.

počet zobrazení: 74 132
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-320 z 339 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off namor676, 19.9.2012 o 13:21

jeges ja som sa pred dvomi rokmi rozhodoval pre zimnú obuv a na koniec som sa rozhodol pre odkaz sú podstatne ľahšie ako 14 palcové, ale nie su moc na chodenie, pár má cca 2,8 kg, ale na posede je v nich tepľúčko. Pokiaľ chceš v nich aj viac chodiť tak to nebude to pravé. Na pirš mám tieto odkaz je to v podstate kopia meindlu kiruna ale za polovicu ceny. Čo sa týka oblečenia je to závislé od Tvojho vkusu a peňažeky, ako sa hovorí za peniaze aj v Prahe dom kúpiš, ale dobrou alternatívou sú posedové vaky alebo kombinézy ktoré sa obliekajú na oblečenie napr. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 19.9.2012 o 13:13

Kúpil som set od Bannera Olaf exkluziv v predajni Lesník v Žiline. Maximálna spokojnosť. Ceny podstatne nižšie ako podniková predajňa Banner v BA. Do tejto predajne údajne chodia nakupovať češi (Banner je česká firma). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 19.9.2012 o 12:36

Ja mam bundu chevalier canada pro, nohavice blaser argali2light a som velmi spokojny, ked si pod tie nohavice das termo spodare, neni problem a bez ich mozes nosit cely rok... vsetko zalezi natom, co ti sadne a co sa ti paci a kolko do toho chces vrazit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jeges, 19.9.2012 o 10:17

Vedeli by ste mi poradiť ktorý set si kúpiť, alebo poradiť niečo iné? na postriežku na líšky cez zimu. odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 17.9.2012 o 11:38

ja to mam na leto a prechodne obdobie, je to v pohode za tu cenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.5.2012 o 15:26

Nema niekto skusenosť ??odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohacik, 22.5.2012 o 18:58

podla mna Trapper a budeš spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 22.5.2012 o 0:05

Zdravím,máte niekto skúsenosti s bundou alebo nohavicami Alaska New Baleno ponúkaných v eshope na tejto stánke?Chcem hlavne vedieť či to pri pohybe šuští alebo nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 21.12.2011 o 13:08

Ivann- značky som spomenul nižšie, všetko menovať by bolo zdĺhavé. Tak len niečo. 1. vrstva- odkaz odkaz z 2-ky odkaz Merino+merino mám od devold-u odkaz aj meraklon + merino od Brynje odkaz stefa- asi máš na mysli Devold Expedition / +5až -50 / je aj Active a Multi sport. V gramáži označované ako Heavy ,Mid a Light. Light je na +10 do -10. Takže Heavy je iná káva. Ale vždy s dobrou vôňou. Jarodt- nesúhlasím s Tebou v tvrdení z 19.12. 1 06, že na odvádzaní potu sa podieľajú všetky vrstvy rovnako. Toto odkaz neodvádza pot rovnako ako toto odkaz V synergickom efekte sa zhodneme. Ale hlavnou úlohou 1. vrstvy na 100% je odviesť pot. 2. odsaje, pozdrží a zahreje, odvedie. 3-ka: ochráni pred poveternostnými vplyvmi - hlavne,zahreje a aj odvedie. Majú každá inú úlohu, tým pádom inú hrúbku,zloženie a materiál. Z hľadiska odvodu potu je podľa mňa najdôležitejšia 1. vrstva, lebo iba ona to robí na 100%. A to, ako dobre a rýchlo to robí, ihneď ucítiš na vlastnom tele. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 20.12.2011 o 1:05

m98 - ešte raz sa vyjadrím, dúfam, že to už bude raz a nadobro jasné, najdôležitejšie pre mňa sú praktické skúsenosti s používaním odevov, okolo toho sa to tu celé točí, všetky tie tabuľkové údaje o paropriepustnosti a vodeodolnosti sú vtedy zaujímavé ak si to overím v praxi. Som ďaleko od toho, aby som len na základe nejakých čisielok niečo hodnotil. To, že som našiel bundu Deerhunter s paropriepustnosťou 20.000 pre mňa ešte vôbec nič neznamenalo do chvíle, pokiaľ som si sám neoveril, že to funguje iba s ostatnými funkčnými vrstvami. A o tom to všetko je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 19.12.2011 o 19:13

Devold je výborný, teplý, ale na tie zimy, ktoré u nás posledné 2-3 roky vládnu až priteplý. Ja som ho vlani nemal ani raz na sebe a tohto roku to vyzerá podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivann, 19.12.2011 o 18:31

Cau m98! Aku prvu a druhu vrstvu pouzivas? Mas skusenost aj s merino devold? Po pripade daj nejaky odkaz na tvoju prvu a druhu vrstvu! Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ivann, 19.12.2011 o 18:29

Cau m98!Aku prvu a druhu vrstvu pouzivas?Mas skusenost aj s merino devold? Po pripade daj nejaky odkaz na tvoju prvu a druhu vrstvu! Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 19.12.2011 o 15:10

Aj tu si poriadne vedľa. Po poriadku MVTR je neobjektívna metóda to rešpektujú aj výrobcovia z technických materiálov. Tilak skúša svoje veci Ret, ktorá je drahšia a objektívnejšia. Upínať sa a velebiť paro -priepustnosť 20 je nezmysel. No skúsme čítať trochu s porozumením. Veta-"Tiež viem, že paropriepistnosť je údaj pre membránu a nie PRE ODEV/bundu/" Znamená že Tvoja bunda má zips, vrecká,možno kožu alebo teflon na pleciach.Určite má podšívku. A razom sme na 12-ke. Hoci môžme básniť o 20-ke. Vete-"Viem ,že okolitá teplota a vlhkošť žnižujú paropriepustnosť aj viac ako polovicu.Membranove materialy funguju najhorsie v chladnom a dazdivom pocasi." Takže zvesím bundu ktorá ma okolo 12 z vešiaka a ideme von. Je december, zima vlhko, hmla bežná vec. Kde je zrazu bunda, ledva stíha 7-ku. No my môžme básniť o 20-ke.Utópia. Ak si myslíš že mám veci vygooglené. Tvoja neznalosť. Ak by si sa trošku vyznal,tušil by si že tomu tak nieje. Technické materiály používam 15 rokov. Vrátane 1 aj 2 vrstvy. Aj tu sú diery ako pri tvojej 20. Na 1 vrstvu som minul vyše 700 euro - Moira,Brynje,Devold kým som zistil čo funguje.Nezabudnem ako som si kúpil prvé termo MOIRA Mono, bol som z neho unesený asi rok. Postupne som si kúpil všetky Moiry. Moje nároky spĺňa jedna. Podobne je to aj s druhou vrstvou,len tá ma stála viac. Ak raz dostaneš svoje veci na úplny limit, možno aj za limit, pochopíš moju vetu o dôležitosti 1 vrstvy.AK hovoríš o dôležitosti paro-priepustnosti ako o dôležitejšom ako vodeodolnosť.Tak dávaš na javo, že tomu nerozumieš. FUNGUJE TO IBA SPOLU.Jedným smerom to nejde!! Skús sa zamyslieť nad vetou- Po namoknutí vrchného materialu ,slabá DWR, prestáva výrobok dýchať. V sobotu moje oblečenie dostalo zabrať, bolo za limitom no telo som mal suché. Poviem Ti že klobúk Chevalier Arizona Gore-tex to nezvládol, no Chevalier Arizona Chevalite,ktorý mal otec to zvládol. Ja už pol roka viem prečo je tomu tak. Gore to má spočítané. Len tak na okraj Chevalier prestal pred rokom robiť klobúk z Gore a robí len zo Chevalite. Čudoval som sa prečo. No už viem prečo a myslím, že aj oni vedia prečo. Google nepomohol. Všetky moje skúsenosti sú pokus- omyl. Ide to do peňazí, ale reklamný trik v praxi neuspeje. Rozumiem Kamlerovej vete o tom, že aj sebedrahšie modely sa musíme naučiť používať.Či si pochopil neviem. Ja si stojím za svojím od začiatku že MVTR je neobjektivna a to číslo je pre tých, čo sa nevyznajú. Inak DEErhunter je dobrá značka. Tohto roku sme spolu s otcom kupili komplet od Deerhunter-u kamarátovi, čo nás pozýva na poľovačky.Ahoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 19.12.2011 o 1:06

m98 - si názornou ukážkou toho, že síce máš nejaké nabifľované a vygúglené teoretické vedomosti ale v praktickom využívaní si dosť mimo. Ináč by si nemohol tvrdiť, že odvádzanie potu ovplyvňuje hlavne najspodnejšia vrstva. Na odvádzaní potu sa podieľajú všetky vrstvy každá rovnakým dielom, každá z nich je rovnako dôležitá, ani jedná z nich nie je dôležitejšia ako ta druhá, ak jedna z nich zahapruje prestanú fungovať aj tie ostatné. Pre ostatných len podotýkam, že na funkčnú najspodnejšiu vrstvu musí nadväzovať funkčná stredná vrstva a funkčná najvrchnejšia vrstva, akonáhle sa tam zamieša napr. nejaký bavlnený diel, celý systém prestane fungovať a tvoja najspodnejšia funkčná vrstva ti je na 2 veci. Preto hovorím o význame paropriepustnosti ako dôležitejšom parametri ako je vodeodolnosť a preto hovorím aj o svojich skúsenostiach s Deerhunterom, ktoré mám odskúšané a z ktorého používam spodné prádlo, vlnený sveter a bundu Vermont a zatiaľ nič také ako je chlad, plechový alebo prepotený odev som nezažil a to je to najdôležitejšie. Netvrdím, že neexistuje aj niečo lepšie, mám však odskúšanú túto zostavou a svoje konkrétne praktické skúsenosti som dal sem. Ak to niekomu pomôže dobre sa rozhodnúť budem rád, ak nie nič sa nedeje. Život ide ďalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 18.12.2011 o 20:14

Akú bundu doporučuješ na zimu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 18.12.2011 o 18:50

jarodt -dovolím si tvrdiť, že ja ohľade paropriepustnosti mimo nie som. Poznám metódu MVTR, aj Ret. Či si o nich do teraz vedel aj Ty ,až tak isty si nie som. Hlavne o tej Ret si nemal a asi ani nemáš poňatia. Viem ,že okolitá teplota a vlhkošť žnižujú paropriepustnosť aj viac ako polovicu. Tiež viem, že paropriepistnosť je údaj pre membránu a nie PRE ODEV/bundu/ Je mi jasné, že predyšné oblečenie NEZABRAŇUJE poteniu. To ako odvádzame pot od tela ovpľvňuje hlavne NAJSPODNEJŠIA vrstva, na to možno prídeš časom. Takže tvdím, že údaj 20 pri priedyšnosti je diskutabilný,ohľadom metódy a momentálnych podmoienok. To som tvrdil aj v nižšie, ale mám dojem že som bol nepochopený. Dýchateľnosť bundy viac ovplyvňuju systémy odvetrávanie.napr. pod pazuchami. Ak si nenašiel udaj viac ako 20 asi si zle hľadal. CTX, ktorú používa LAkSEN má 20 vodeodolnsť a paropriepustnosť 30. Priedysnost vacsiny materialov sa meni v zavislosti od podmienok. Priedysnost vsetkych membranovych materialov bez vynimky zavisi od ucinnosti DWR upravy na povrchu. Membranove materialy funguju najhorsie v chladnom a dazdivom pocasi. Po namoknuti vrchneho materialu (slaba DWR) prestava vyrobok (napr. bunda) "dychat". Tu takisto neexistuje ziadna vynimka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 18.12.2011 o 16:13

Ja som kúpil bundu značky Sherwood forest, zatiaľ spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanstef, 18.12.2011 o 9:53

Kazdy jsi bere neco jineho na lov, da se hodne veci najit na netu. Ja mam odzkousene vesty odkaz Jsem spokojeny, ostatni veci mam z ruznych obchodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 18.12.2011 o 8:12

Chlapi, Vaša diskusia je skutočne na úrovni, dodadujete sa tu ako malé deti na pieskovisku. Veľa poľovníkov chodí v daždi do lesa, často sa stáva, že na spoločných poľovačkách prší. Nepremokavé oblečenie je dôležité. Dnes je v obchodoh na výber mnoho kvalitného a tiež nekvalitného oblečenialže vybrať podľa toho čo mu vyhovuje. Ja chodím celú zimi v oblečení Baner s som spokojný. V mrazoch si obliekam zateplené nohavice od Machotku a tiež som spokojný. Keď pší, dám na seba nepremokavé oblečenie Chevalier, a zase som spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 17.12.2011 o 23:34

S tou paropriepustnosťou si trochu mimo, sú to hodnoty merané za rovnakých podmienok, za rovnakej teploty, vlhkosti a všetkých fyzikálnych veličín. Že sa to pri praktickom používaní mení je snáď každému jasné. To, že ty chodíš v hustom daždi so snehom po revíri je tvoja vec, ja tvrdím, že drvivá väčšina poľovníkov, ktorí majú úctu k svojmu zdraviu sa hustému dažďu so snehom vyhýbajú, čo nemá absolútne nič spoločné so zápecníctvom, ale skôr s úctou k svojmu zdraviu. Napr. v posledných mesiacoch od augusta vôbec nepršalo, načo mi je tvrdé šuštiace goretexové oblečenie v ktorom sa budem potiť ? Človek potrebuje byť pri pohybe v pohode a hlavne nie premočený od potu, čo odevy so slabou priedušnosťou nezabezpečujú. To je všetko, nie je to nič zložité. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 17.12.2011 o 17:44

Dnes celodenný hustý dážď a dážď so snehom, bol som vonku v kuse 8 hodín. Ako polovník, viem oceniť,že mám nepremokavé oblečenie. Zápecník asi nie. Krásu lovu počas letneho jemného dažda by som Ti odporúčal. Uvidíš aj také srnce o ktorých sa Ti ani nesnívalo. S tou paropriepustnosťou si to asi nepochopil. Je to číslo pre tých, čo sa v tom nevyznajú. Metoda MVTR (moisture vapour transmission rates) v jednotkách g/m2/24 hod. je starší a v současnosti je spíše na ústupu. Udává, kolik gramů vodní páry je schopno se odpařit za 24 hodin přes čtvereční metr měřené látky. Parametry, které rozhodují o celkovém výsledku, jsou ovlivněny také teplotou a vlhkostí. I malá změna teploty může velmi výrazně ovlivnit výsledek, což je nevýhodou této metody. Navíc podmínky, za kterých byla daná hodnota naměřena, se většinou vůbec neuvádí a tím mohou být výsledky snadno zkresleny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 16.12.2011 o 23:32

m98 - ruku na srdce, obvykle keď prší sedí človek doma :-) to znamená, že priepustnosť potu od tela do okolitého priestoru je dôležitejšia vlastnosť ako nepremokavosť, tam stačí aj priemerná hodnota. Logická otázka znie, načo bude človeku nepremokavosť 60000 ak sa spotí zvnútra ? Zrejme na 2 veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 16.12.2011 o 18:09

Ja mám windblocker od Chevalier odkaz No na čiapke mám windstopper a ten šuští. Ten annabode som chcel ako alternatívu, ale asi to premyslím. Okrem Chevalier-u mám aj Geoff Anderson Zoantro a to je tiché prevedenie. Blaser bude tiež dobrá voľba. Nevýhoda Gore-tex je, že pri chladnejšom počasí dosť šuští. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majto, 16.12.2011 o 15:58

m98-Nič moc je tam vložka wind stoper,a ako som pisal predtým strašne tie veci šuštia či už od harkili alebo seelandu.Mne tie veci kamoš kupil v anglicku za polovične ceny ako u nás.čakal som od toho trochu viac.A to mas pravdu v tom Gore-texe sa potis a dost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 16.12.2011 o 12:32

Jarodt : Gore -tex má vode-odolnosť 40 až 60.000. Podľa typu. Paro-priepustnosť, tam je to číslo diskutabilné. Látka a ušitý odev / vrecká ,švi apod /z nej majú inú hodnotu, ak sa udáva hodnota látky, tak to číslo je vyššie. Na paro-priepustnosť sa používa metóda MVTR /g/m2/24 hod/, alebo objektívnejšia metóda Ret- m2.Pa/W. Mnoho ľudí si myslí, že v tex- ových materiáloch sa nebude potiť. To je omyl. Bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 16.12.2011 o 10:27

majto - ako si spokojný so svetrom Harkila annabode. Chcel by som si ho kúpiť. +- ak môžeš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majto, 15.12.2011 o 21:06

Jarodt tie veci čo mám splnaju tie tvoje parametre ale su strašne hlučne-šuštia či už pri chôdzi alebo na posede a to mi vadí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jofree, 15.12.2011 o 19:13

Treba urcite skusit na odkaz fjallraven je uplna spica!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 13.12.2011 o 0:12

Ondrik - o 5 príspevkov nižšie som o ňom písal ... ťažko sa orientovať medzi ponukou na trhu, ak nechceš kupovať predražené značkové handry ako kolega majto nižšie je dobre odsledovať si vlastnosti oblečenia pri fyzickej aktivite. A to vode-vetroodolnosť a paropriepustnosť, podľa toho si vyberám. Ak sa nechcem v oblečení potiť a chcem sa cítiť v absolútnej pohode sledujem maximálnu priepustnosť vodných pár zvnútra odevu von, v skratke odparovanie potu z odevu do okolia, ono sa to na prvý pohľad nezdá, ale na takýchto zdanlivých prkotinách dosť záleží a to odlišuje dobré a zlé odevy medzi sebou. Napr. Deerhunter má paropriepustnosť 20.000 mm/24 hod, čo je na úrovni špičkových outdoorových a horolezeckých odevov a zatiaľ som vyššiu hodnotu u poľovníckych odevov nenašiel. Kupoval som tento set odkaz ešte pred akciovou ponukou /čo ma trochu nasralo/ ale nemá chybu.Samozrejme pod to prvú a druhú vrstvu odkaz ináč to nemá zmysel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majto, 12.12.2011 o 23:34

Zdravim!Mam bundu harkila kodiak,sveter harkila annabode,nohavice seeland calverton.Nikdy v zivote by som si za tie prachy tie veci už nekupil.Skôr by som išiel do Blasera.Alebo máte niekto skusenosti s Fjall Raven? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 12.12.2011 o 20:42

Čo oblečenie značky Deerhunter, máte nejaké skúsenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 9.12.2011 o 8:57

u nas v rodine su odskusane aj lacnejsie aj drahsie...ale najlepsie sa osvedcili z tych lacnejsich JAHTI JAKT (odkaz ti dal tthunt) a z tych drahsich najma Chevalier (dobre ceny ma wilde.sk v LM alebo Artemis.sk) a Sealand. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 7.12.2011 o 11:12

SUPREME set od JAHTI jakt odkaz krasne, kvalitne oblecenie za rozumnú cenu. Vyrobene na poziadavku Nemeckeho trhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 7.12.2011 o 8:49

Chlapci ceny tam nie su...ale budu coskoro..možno na jednom znamom polov. web-shope...a budete spokojny.Sortiment nie je taky ako ma Seeland alebo Härkila .Astri sa orientuje na orig. rakusky štýl.Naj. sa predavaju nohavice,bundy jar-jesen a mikiny ,košele...este trochu strpenia.( MAterial je origos švajšiarsky. Je to super ked bunda vazi tolko ako mobil) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 7.12.2011 o 7:02

Hľadal som oblečenie na zimu, prvoradá pre mňa bola požiadavka, aby dobre odvádzalo pot a bolo priedušné, len hrubé a teple mi nestačilo, vždy som sa len zapotil a potom som na štande hodinu-dve klepal kosu... Hľadal som priedušnosť aspoň 15.000mm a zistil som zaujímavú skutočnosť, že z poľovníckych odevov tieto parametre máloktore dosahuje, ja som vlastne našiel len jednu značku a to Deerhunter s paropriepustnosťou 20.000 mm, čo je výborná hodnota na úrovni horolezeckých odevov. Zobral som bundu odkaz a nohavice odkaz s vlneným termoprádlom a oproti klasike je to neuveriteľný rozdiel. Cena oproti Blaseru, Härkile polovičná, funkčnosť a kvalita lepšia, veľkosti sa dajú kombinovať, môžem len doporučovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 4.12.2011 o 22:43

jozef ani ja som ich tam nenasiel, asi ich treba kontaktovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 4.12.2011 o 22:30

motaq su tam aj ceny alebo ich len neviem najsť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 4.12.2011 o 22:27

a co tak oblecenie ASTRI. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 4.12.2011 o 21:10

Otázka je čo chceš. Môžem Ti doporučiť oblečenie od rôznych výrobcov. Blaser, Banner,Afars, Seland, Chevalier. Všetky tieto značky vyrábajú veľmi kvalitné oblečenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-320 z 339 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM