Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Trofejománia? Alebo "odkaz" megacera? - diskusia

autor: off Osamelyvlk
pridané: 7.8.2011 16:20
Otázka k "francúzskej" megatrofeji jeleňa, ako aj k bulharskému svetovému rekordu. Z mojich doterajších vedomostí vyplýva, že tieto megatrofeje nemožno vytvoriť umelo - výkrmom. Keďže sa vyskytovali aj v nedávnej minulosi, keď o prikrmovaní sa ani len neuvažovalo, pravda bude niekde inde. Nie je to určite také jednoduché - zatvoriť jeleňa do stajne a potravou vyhnať trofej do megarozmerov. V minulosti však žili aj na našom území megacery, megajelene, ktoré mali parohy nielen takých rozmerov, ale ešte väčších. Mali aj podobné, ako dnešný los mokraďový. Genetické informácie sa preto môžu vyskytovať aj dnes. Prípadne ich krížence s jeleňom karpatským, či iným poddruhom jeleňa. Nebolo by preto nezaujímavé podchytiť takéto jedince a chovať, ako napr. V Žehušiciach v ČR albinotické jelene. Namietať by nemali ani ochranári, keďže megacery žili aj u nás. A napokon - vedci už avízovali, že oživia mamuta /možno ho už aj majú/, prečo by sme my nemohli oživiť megacera? Nebolo by to senzačné?
počet zobrazení: 12 475
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-49 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Osamelyvlk, 8.8.2011 o 8:40

Ale, Mrlian, prosím ťa. Mamut vyhynul pred 10 000 rokmi. Myslíš, že odvtedy sa napr. na Sibíri, kde tiež žil, až tak zmenili podmienky, že by sa neuživil? Reči o zmenách potravinových, klimatických a iných životných podmienkach sú obyčajným blafovaním verejnosti Zelenáčmi, nie reálnymi faktami. Aj u nás si neomylne myslím, že buk rastie presne tak, ako pred miliónmi rokov. Goret, to si tak slabý, že neunesieš 20 kg parožie? Ja aj troje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.8.2011 o 8:09

a na zhody by sme museli chodiť s fúrikom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Mrlian, 8.8.2011 o 8:06

gowler, máš úplnú pravdu! Sám som zvedavý s čím ešte naša studnica nápadov príde :) Na margo genetiky versus výživy by som chcel len uviesť, že mám rovnakú genetickú výbavu ako Ronnie Coleman, ale svaly asi o 300% menšie :)) odkaz takže jozi ako to vlastne je? Myslíš, že keby sme oživili mamuta alebo dinosaura memuseli by sme pre nich oživiť aj prostredie, potravinové a klimatické podmienky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.8.2011 o 6:43

Prírodovedci aj dnes sporadicky objavujú živočíchy, o ktorých si mysleli, že nenávratne vyhynuli. Z kopytníkov možno spomenúť okápiu, žijúcu v Afrike a objavenú v druhej polovici 20. storočia. Dnes je bežným druhom aj v ZOO. Preto si oddôvodnene myslím, že aj megacer, hoci v zmenšenej forme, žije dodnes. A preto považovať ho za neprirodzené monštrum, vykonštruované pre trofejomaniakov, sa mi zdá prinajmenšom pochybné. Aj keď to nie je vylúčené. Možno tajnými receptami ovplyvniť rast parožia, ale keď sa to vyskytlo na viacerých miestach a vo viacerých časových obdobiach, tajnú receptúru možno spoľahlivo vylúčiť, ako jedinú formu výroby megatrofejí jeleňa. Ja sa však pridŕžam myšlienky na podobný úkaz, ako u slonov. V Afrike žije najväčší aj najmenší poddruh slona - v Namíbií najväčší /v kohútiku meria až 3 m a môže mať hmotnosť až 7 ton/, v strednej Afrike najmenší, o ktorom sa až donedávna myslelo, že je nedospelým mláďaťom "normálneho" slona. Na Sicílii žil najmenší slon na svete - v kohútiku bol vysoký len ako koza. Aj u mamutov boli podobné hmotnostné rozdiely. Preto si myslím, že aj "bulharský megacer" je zmenšený megacer. Parožie o tom jednoznačne hovorí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 7.8.2011 o 21:56

senzačné by bolo keby vlčko konečne prestal spamovať na lovuzdar ;) k téme sa už ani nevyjadrujem, keď si toto prečítajú 10 ročné deti čo sem chodia tak si naozaj neviem predstaviť čo si pomyslia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 7.8.2011 o 20:09

boze daj mi silu ... toto nema nic spolocne "megajelenmi" co tu zili spred XY tisickami rokov!!!tvoje doterajsie vedomosti ako si uz mnoho krat predviedol su dost chabe,preto by som z nich urcite nevychadzal!!! ovela zaujimavsie by bolo odchytavat jedincov ako ty a niekde ich zatvarat!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mohawk, 7.8.2011 o 18:34

Megacera sa oživiť nedá!. Megacery žili úplne iné podmienky, ako je do teraz. Radšej nech sa zachová čistokrvné jelene!. Sú bastardy na Slovensku??. ako napr. zvernica Biely potok???!! No reagoval som na fotke, (260b.cic) no nie celkom som istý či ide o čistokrvný karpatský jeleň (na fotke som všimol že má stredná vetva - ako sa hovori vlčia vetva, čo pripomína karpatský jeleň). Ale nie je to ta téma, vynechajme to. Našlo sa megacera "múmiu"? ako je to s mamutom??. Radšej nech nerobia hlúposti!!!. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.8.2011 o 17:48

Spoľahni sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 7.8.2011 o 17:28

A len tak mimo tému, inak si v poriadku? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-49 z 49 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov