Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

jagdterier - diskusia

autor: off zelenac
pridané: 25.11.2007 15:42
Mam sucku ale dajak sa do nicoho nehrnie. Ma uz rok a ked som ju minule v hone pustil do hustiny tak sa vracala a nechcela cez nu ist.
počet zobrazení: 8 025
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-45 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lumir, 26.11.2007 o 9:23

Vim,ze v roce by mel jagos,kdyz vleti do lece fungovat uplne jinak,neni to bordik,ktery vyspiva pozdeji,myslel jsem to jako jednu s moznosti.Co takhle oburka s cernou,myslis,ze by stetinacum neprisla na chut? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 26.11.2007 o 9:13

Neviem Zelenac ako si so sučkou začínal. Kdesi som niečo čítal v tom zmysle ( myslím že to bolo v nejakej literatúre o jazvečíkoch ), ze výcvik poľovného psíka pre prácu v revíri spočíva v odkrývaní, rozvíjaní a upevňovaní jeho vrodených vlastností. Keď sa spätne vraciam k týmto slovám a konfrontujem ich s mojimi skúsenosťami a kolegov s bohatšími skúsenosťami, je to skutočne tak. Je treba využiť každú príležitosť a zobrať psíka do revíru, dať mu možnosť pracovať so starším, skúsenejším psíkom ako píše Lumír. Ak sa toto zanedbá, alebo nevyužíva je to na újmu možno dobrého psíka s následným sklamaním majiteľa. Pravda, iné je ako naznačil Vlado, že ak to nemá "zhora", tak je to naozaj strata času. Moja jazvečíčka exteriérovo v Nitre výborná, FSMP bez problémov, ale hlasitosť jednoducho nie je.
Mačku z koterca hlási, keď ju vypustím z koterca, mačku vyženie na strom, ale nehlási. Skúšali sme všeličo možné. Mačka v klietke na zemi, na strome - hlási, akonáhle je voľne bez klietky, pomaly by sa sučka vyškriabala za mačkou na strom, ale nehlási. Keď je so zaťovým foxíkom, tak hlási. Zaujímavé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 26.11.2007 o 8:56

Lumír,neviem či to pomôže,jagoš dospieva dosť skoro a ak ročný jagoš robí tak ako to popisuje tak s ním môže absolvovať akurát tak farbiarske skúšky,lebo tá samostatnosť u neho už nikdy nebude taká.Ja som mal tento istý problém,ale mohol som si za to sám.Začal som s výcvikom na stope už keď mala suka 3 mesiace,ako polročná mi robila parádne dohľadávky,ale postupne sa u nej vytratila ostrosť a bola tak na mňa naviazaná,že mi to už vadilo.Keď mala 1,5 roka bol som s ňou na SD,absolvovali sme ich v II.cene,keď ma do nej dostala práve ostrosť (známka 2),ale to ešte suka robila celkom dobre,hlásila diviaka celý čas asi z metrovej vzdialenosti a vtedy ma jednoznačne poškodil rozhodca,lebo to mala byť min. 3.No keď som išiel o rok na opravné,aby mohla ísť do chovu už nemala o diviaka absolútne záujem,aj na poľovačke natrafila v pohone na diviaka,iba zahlásila a zostala ticho,potom išla ticho po stope po ňom až po strelcov...to už bolo rozhodnuté.Predal som ju do poľného revíru,kde diviaky nemajú.Na diviaky ostrá nebola a pritom na škodnú bola ako britva,nemala problém zadrhnúť mačku v poli,ktorá bola 2x taká ako ona...Ja by som ju predal a poobzeral by som sa po niečom inom.A treba jej potom nechať voľnosť a netrápiť ju veľmi poslušnosťou,jagošovi stačia základy poslušnosti,u nich je prvoradá ostrosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lumir, 26.11.2007 o 8:45

Zkus ji nechat pracovat se starsim,zkusenym a zapracovanym psem,kdyz to nepujde tak souhlasim s Vladem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 26.11.2007 o 7:49

Predať a kúpiť druhú...už to bude s ňou len strata času.Keď má rok a nie je dostatočne ostrá a samostatná na prácu na diviaka už s nej nič nebude.Ja som mal niečo podobné pred troma rokmi doma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-45 z 45 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM