Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

NORMA- vulkan alebo oryx - diskusia

autor: off Petro
pridané: 29.5.2011 22:41

Zdravím všetkých poprosil by som o radu ľudí ktorí majú skúsenosť s týmto strelivom čo by bolo pre mňa výhodnejšie vulkán alebo oryx (poľujem v revíri kde je vysoká, diviak, srnčia menej)


Dozvedel som sa že vulkan je mäkkši viac sa deformuje a po rane viac farbí zver než po oryxu no neviem čo je na tom pravdy a či zver po rane pada alebo odbieha???


O oryxu viem len toľko že je tvrdši a menej sa deformuje no neviem ako zver reaguje po rane...


Ďalej sa chcem opytať či sa robí vulkan aj ťakšší ako 11,7g



ĎAKUJEM


počet zobrazení: 37 108
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Nio, 7.10.2015 o 19:09

Zdar chlapi , chcem sa podelit aj o moje skusenosti s vulkanom aj oryxom. pouzivam to v 7x64 a a skusal som ako oryx aj vulkan , mozem za seba povedat ze mne sa zda oryx oraj tvrdsi , zver menej farby ako pri vulkane. aj ked je mensie poskodenie no uz zopar prasat po komorovej rane odyslo do 100 m a preto skor oryx na silnejsich kancov a jelenov. po Vulkane som nemal ziaden problem pekna farba aj odbech do par metrov alebo vobec a preto pre moj kaliber sa pre mna zda vukan univerzalnejsi ci uz na slabsiu alebo silnejsiu zver aj na ukor toho ze obetujem pol kg masa pre susedovho psa :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-146 z 146 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jager68, 30.5.2011 o 22:10

vlados, lanus to napisal vyborne....aj moji kamosi pouzivali EVO..uz nepouzivaju...vedia prečo. Tebou spominaný Nosler Accubond je ovela ale ovela lepsia volba.Aj ten Silver Tip..suhlas... Petro..do americkeho 30-06 si pozri americke strelivo. Hornady ma vyborné strelivo so strelou INTERBOND...Federal ma tiez obrovsky vyber..napr.so strelou Nosler Partition,ktora je jedna z naj. dvojjadrovych striel atd atd...vykasli sa na EVO... EVO je vyborné strelivo od 300WM hore a od 180m+ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 30.5.2011 o 21:10

vlados - EVO preferujú hlavne tí čo vyberajú podľa ceny (čím drahšie tým lepšie ?!) ! RWS má na racionálny výber streliva zo svojej produkcie nasledovnú pomôcku:odkaz Pre kalibre 7-8mm je na európsku zver na prvom mieste vždy HMK (t.j. starý osvedčený H-mantel)!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off vlados, 30.5.2011 o 19:30

Petro, ak nesetris tak aspoň Normu Vulcan alebo Nosler Accubond alebo TOP strelivo na diviaciu a jeleniu je urcite RWS Evolution.Kamarati maju to spomínané RWS a su neuveriteľne spokojný.Na zaciatok ti urcite postačí aj Norma Vulcan,hoci nie kazdej zbrani sedí uvedené strelivo.To by ti mohli povedat ostatný co vlastnia 30-06, hoci je o neakých 7% až 10% vykonejsia oproti 308 win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Petro, 30.5.2011 o 18:44

Zdravím mam 30-06 a na cene mi až tak nezaleží.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlados, 30.5.2011 o 12:53

Petro - záleži v akej ráži a koľko chceš do toho investovať, ale určite nešetri.Najprv som začal so strelivom Winchester Silvertip Super X, potom Oryx a teraz Vulcany.Doporučujem Normu Vulcan alebo Winchester Silvertip Super X alebo niečo podobné...V 308 win. po Norme Oryx mi slabo farbilo.Diviačia a jelenia zver a to bez ohľadu na vek do 40 m,v ohni menej,všetko komorové rany.Srnčia zase všetko v ohni.Vzdialenosti boli od 10m do 200m.Každy výstrel na zver je iný.Pri Norme Vulcan je to super,čo sa tyka farby a odbiehania.Silvertip Super X taktiež super pričom to bolo ešte lepšie,ako Vulcany aspoň umňa.Po vystrielaní Noriem prejdem asi opet na Silvertip.Uvedené strely su kvalitné a osvedčené.Všetko strelivo mam prebijané lebo ich strielam dost.Kup si jednu z uvedených striel, pokial budes strielať viac,tak si to daj prebit,oplatí sa to.Toľko moje skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 30.5.2011 o 10:20

v 6,5x55 určite Vulkan ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 30.5.2011 o 10:07

do 6,5x55 by ste volili oryx alebo vulkan?.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 30.5.2011 o 0:27

v 270W som spokojnejsi s vulcanom. teda, ovela spokojnejsi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pepes33, 29.5.2011 o 23:49

Ide o to, aký kaliber máš? V 308W, 7x64 si známi Normu Vulkan chvália. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 29.5.2011 o 23:41

no presne toto zaujma aj mna tiez premyslam ze zacnem strielat normu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off feko31, 25.11.2009 o 18:42

Používam Normu so strelou Vulkán a som spokojný, záleží na kalibri / mám W 308/, ale aj na umiestnení rany. Vyskúšal som aj RWS DK 10,7g. Má poloplášťovú strelu so strižnou hranou, sinoxidová, neortuťová zápalka, ktorá nespôsobuje hrdzavenie hlavne. Distribuuje myslím že aj Dynax / dynax@px.psq.sk /. Tie strely sú super! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Edu, 23.11.2009 o 16:00

forte ,ale tu nie sú maliari :) Nie nie Oryx a SPCE nie je dobré porovnavať . SPCE zle a ORYX super . Moje zhrnutie ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off forte, 23.11.2009 o 15:45

je to pravde SPCE sa stiepi ,myslel som to tak ,ze bola lepsia oproti ORYX -u co sa tyka farby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Edu, 22.11.2009 o 3:37

LOVEC55 nescafe :) SPCE bola mletá. Pliešky si vyplúval z gulášu ešte na druhý deň :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off LOVEC55, 21.11.2009 o 17:47

forte aku kavu mas na mysli? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off forte, 21.11.2009 o 10:16

caute. mam 7x57 a zo SPCE som presiel na ORYX ,co sa tyka presnosti a ranivosti,je to v pohode ale ked nie je kus prestreleny s farbou je to ovela horsie.strizna hrana robi svoje. momentalne pouzivam RWS ID Clasic a to uz je ,,ina kava,,.Zatial mam ulovene dva kusy vysokej a max. spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Risoss, 12.11.2009 o 15:49

Strielam normu už 4 roky,kal 7x64. Začal som s VULKANOM, teraz strielam ORYXA a nemôžem povedať ani fň, pre porovnanie VULKAN je troška tvrdší a pri menšej zveri ako srnčia a kratšej vzdialenosti preletí ako celoplášť, ORYX sa viacej odovzdáva je mäkšešejší, podliatiny son nezaznamenal ani raz zver spoľahlivo padá a keď nepadne v ohni minimálne vzdialenosti, spoľahlivo farbí, môžem len odporúčať. Lesu a lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off lovec84, 11.11.2009 o 13:55

Kamarat používa vulcan a je s ním nad mieru spokojný, strelil snim už zopár jelenov a nespočet diviakov, predtým používal oryx ale ako vyskúšal vulkán tak už pri nom ostal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off palechasic, 8.11.2009 o 16:21

Pouzivam Normu Vulkan v kulobroku 7x65R a musim uznat, ze predchozi strelivo S&B SPCE 11,2 g nesaha teto Norme ani po prsty od noh. Od te doby streleno cca 30 ks (asi 4 mesice Vulkana pouzivam) padlo vse v ohni (cerna, muflon, danci, vysoka, srnci)!!! Po zkusenostech s S&B SPCE, kdy me odesel loncak s ustrelenou komorou 110 m od nastrelu, jsem ted s touto strelou nadseny a mohu jen vsem co pouzivaji tuto razi doporucit ... Jinak vsem LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Edu, 27.10.2009 o 6:02

Ano Peter ja tiež nepoužívam S&B strielam RWS ale vo výbave mam i Normu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off peterkacur, 26.10.2009 o 23:06

Ja som prešiel z S&B typ SPCE na oryx v kalibru 7x64 a zatiaľ za dva roky super spokojnosť, mam streleneho srnca, tam nieje o čom diskutovať, u lanštiaka to bolo obdobne a nedavno jeleň, ale tam som mu dal 3 ks, z bezpečnostneho hľadiska :))), inač nepodlieva, projektil sa netriešti a aj farba je oveľa lepšia ako u S&B. Stoja viac, ale na tom sa neušetri, moj nazor... Aj ja som tu mal v diskusii članok o Norme a práve Edu, bol tým kto ma svojimi člankami presvedčil, naozaj nieje na čom šetriť, technologia ide do predu, češi to zaspali a spokojnosť maximálna takže L&L zdar :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Edu, 26.10.2009 o 19:02

zekon samozrejme vulkán a oryx výborné .S&B trocha zaspal za tie roky vlastne ako všetky firmy v ČSSR .Ale celkom úspešne sa začal zotavovať a verím v jeho návrat medzi špičkové strelivo akým je nepochybne i NORMA či RWS a mnohé ďalšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off zekon, 26.10.2009 o 18:08

tak neviem či zrovna dátum prezradí všetko ak beriem do úvahy že SelBel vyrába niektoré náboje aj dlhšie...a stoja za hov**.
Ja používam v .308Win. Vulkan - zatiaľ absolútna spokojnosť - nerozbíja, bez podliatin čo viac by si chcel , S Oryxom skúsenosti nemám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off mechanik, 24.10.2009 o 21:41

ja polujem viac ako 10 rokov s VULKANOM , JE TO SUPER STRELYVO , A VYRABA SA UZ OD ROKU 1981 , TEN DATUM PREZRADI VSETKO , LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Edu, 10.10.2009 o 15:40

Vulkán peknejšie vypadá :) Oba sú výborné ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Sokolik, 10.10.2009 o 11:38

Ja používam Norma Vulkan v cal. 8x57 JRS a som s ním spokojný. V cal. 7x64 som tri sezóny používal Norma Plastspitz a to bola ešte lepšie strela, dobre zver farbí a veľmi málo poškodzuje divinu. V cal. 8x57 JRS ju nerobia tak som zvolil Vulkan. S Oryxom skúsenosť nemám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-146 z 146 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov