Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

NORMA- vulkan alebo oryx - diskusia

autor: off Petro
pridané: 29.5.2011 22:41

Zdravím všetkých poprosil by som o radu ľudí ktorí majú skúsenosť s týmto strelivom čo by bolo pre mňa výhodnejšie vulkán alebo oryx (poľujem v revíri kde je vysoká, diviak, srnčia menej)


Dozvedel som sa že vulkan je mäkkši viac sa deformuje a po rane viac farbí zver než po oryxu no neviem čo je na tom pravdy a či zver po rane pada alebo odbieha???


O oryxu viem len toľko že je tvrdši a menej sa deformuje no neviem ako zver reaguje po rane...


Ďalej sa chcem opytať či sa robí vulkan aj ťakšší ako 11,7g



ĎAKUJEM


počet zobrazení: 37 101
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Nio, 7.10.2015 o 19:09

Zdar chlapi , chcem sa podelit aj o moje skusenosti s vulkanom aj oryxom. pouzivam to v 7x64 a a skusal som ako oryx aj vulkan , mozem za seba povedat ze mne sa zda oryx oraj tvrdsi , zver menej farby ako pri vulkane. aj ked je mensie poskodenie no uz zopar prasat po komorovej rane odyslo do 100 m a preto skor oryx na silnejsich kancov a jelenov. po Vulkane som nemal ziaden problem pekna farba aj odbech do par metrov alebo vobec a preto pre moj kaliber sa pre mna zda vukan univerzalnejsi ci uz na slabsiu alebo silnejsiu zver aj na ukor toho ze obetujem pol kg masa pre susedovho psa :)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 146 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jan2222, 25.8.2013 o 13:14

Ja používam v 30-06 Vulkan a som spokojný. Je mäkší ako Oryx a pri náraze odovzdá viac energie, vytvára väčší kanál po vstrele a zver viac farbí. Pre našu zver je ideálny. Podľa katalógu Norma je Oryx tvrdší a je viac vhodný na losa a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 25.8.2013 o 11:11

Zdravim, ja strielam Vulkan v 30-06. Puske toto strelivo vyhovuje, aj na 200m dosahujem pekny sustrel. Zver padá v ohni, z nastrelu sa pohne maximálne par krokov. Jedine čo sa mu da vytknut je masivne podlievanie u mensich kusov. Srncie ak trafim na lopatku tak pouzitelne ostanu len stehna a chrbat. Ale to je asi kombinaciou kalibru a strely. Celkovo tento naboj hodnotim pozitivne. Ked vystrielam Vulkany skusim Oryxy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 25.8.2013 o 10:31

v .308WIN. som začínal s Vulkanom či už originál alebo prebíjaným viď. účinky časom som prešiel kde čím viď. účinky :-) a aj keď stále tvrdím že Vulkan nie je zlý našiel som NBT 165gr a ten je momentálne moja jednotka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 24.8.2013 o 21:23

No ak ti v 308mine sedí Oryx tak nie je čo riešiť. Do 7x64 by som použil Sako Hammerhead. Je to veľmi slušné strelivo kamarát ho v tom istom kalibri používa už pár rokov a spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majan, 24.8.2013 o 21:09

Zdravím, mám 308W a 7x64, čo je pre nich lepšie? Do 308W už mám Oryx a celkom mi sedí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo vulkan alebo Oryx do 8x57JS? (autor: Mike).

off tkovanic, 2.7.2013 o 12:18

Daj tam vulkan,je o nieco mäksia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo vulkan alebo Oryx do 8x57JS? (autor: Mike).

off sumcar, 1.7.2013 o 14:42

uz sa to raz naucte , cim blizsie tym ma strela vyssiu rychlost a tym padom sa aj lepsie deformuje... !!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo vulkan alebo Oryx do 8x57JS? (autor: Mike).

off hyperon, 1.7.2013 o 14:33

vulkan - maksia strela, podla mna vhodnejsia aj na srncie a blizsie vzdialenosti oryx - tvrdsia strela, na blizko sa moze spravat ako celoplast. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo vulkan alebo Oryx do 8x57JS? (autor: Mike).

off schaman, 29.6.2013 o 21:23

Používam tento kaliber necelý rok, strieľal som len s Oryxami. Moje skúsenosti sú veľmi dobré čo sa týka presnosti ako aj účinku na zver. Strelil som tri kusy vysokej na vzdialenosť 50m až 100 m/ 1x špicák - bez farbenia 50m, 1xjeleň a 1xlaň - v podstate na mieste,/ a dva kusy lanštiakov na vzdialenosť do 80m, obidva prestrelené, jeden asi 50 m, druhý cca 100m, málo farby, všetko na komoru. Divina OK, ja som s týmto strelivom v danom kalibri spokojný, ešte uvidím ako sa to bude správať napr. pri srnčej zveri. Na spoločné poľovačky mám druhý puškohľad a tento si nastrelím na RWS ID classic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo vulkan alebo Oryx do 8x57JS? (autor: Mike).

off libor1, 29.6.2013 o 20:53

Podla mojích skúseností Vulkan 12,7g 95% zveri padá v ohni a ked aj náhodou niečo odbehne tak dobre farbí. Ale pri rane na komoru dosť podlieva pri menších kusoch. Oryx som neskušal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Eriann, 16.3.2013 o 12:26

Fanda, ak pouzivas RWS ID- tak to je paradna strela, nejako zvlast by som to uz neriesil. V 8x57JS je urcite vyborna strela. A je to dvojjadro, takze priestrel by tam mal byt. Aj ked mne sa raz stalo,ze mi v 308Win neprestrelilo prasa, zosikma ID 9.7g. Ale nevadi, stava sa. Naopak, prestrelilo mi to diviaka na cca 100m okolo 130-140kg cez obidve lopatky. Takze sa obcas najde ,,zaujimavy,, zasah, ktory nieje vzdy podla nasich predstav. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off fanda, 15.3.2013 o 21:03

S tím vulkánem jsem tuším střelil dvě, pravda je, že s tou barvou to bylo kapánek lepší, ale jaksi už jsem ztratil důvěru, ty RWSka jsou bezkonkurenční mám v plánu ještě zkusit breneke tog (lehčí střela) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Vladenko, 15.3.2013 o 20:39

Karol, primárne strieľam vulkan v 8x57JRS, je tam samozrejme nižšia rýchlosť ako u JS, ale po priestrele komory, respektíve do prvej tretiny výšky tesne za lopatkou(zasiahnuté srdce), vždy diviak farbil a som ho našiel bez psíka, vždy! A dá sa povedať , že hneď od nástrelu. Dokonca aj diviaka s ranou za lopatkou a výstrelom cez koniec rebier upchatým sadlom, ktorý odbehol asi 60m som našiel, po farbe v burine po kolená. Viď foto NORMA- vulkan alebo oryx - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

správca MMasska, 15.3.2013 o 20:22

fanda ja ti verim a priklanam sa k tomu ze ak strelis oryx za lopatku na prasa a to je jedno na aku vzdialenost urcite odbehne a z najvecsou pravdepodobnostou nebude farbit lebo ako som pisal ta strela sa potiahne ako celoplast bez zvecseneho strelneho kanalu ale nechces mi povedat ze to iste ti spravil vulkan a uz vobec nie ak si trafil lopatku tomu proste nechcem verit PREPAC!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off fanda, 15.3.2013 o 20:16

Pánové nevím jak jste přišli nato, že střílím SB, nebo že je jakkoli obhajuju. Napsal jsem to, co jsem vyzkoušel a jak mě to fungovalo a nebo nefungovalo. Můj otec střílel asi 40let 8x57JS se SB a to jen proto, že prostě nic jiného nebylo a účinky na zvěř byli samozřejmě různé, ale od doby co jsem chodil s ním na lov cca.od r.1985 si nepamatuji, že by mu někdy prase po komorové ráně uteklo bez barvy 100m. a to se mě s tím zázrakem od normy stalo nejméně 8x podotýkám, že jsem nestřílel na hromadě vzdálenosti byly od 40 do 120m a to je fakt ! jestli tomu věříte nebo ne, to je mě celkem jedno, nějakých pár stovek prasat už jsem taky střelil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

správca MMasska, 15.3.2013 o 17:13

serax nie nemam skusenost s touto razou a vzdialenost ...? vsetko je od zasahu ak to strelis priamo na lopatku alebo lopatkovi klb tak to urcite odvedie dobru pracu ak to strelis viac dozadu zacne sa to pri nizsej rychlosti spravat ako celopladt taha sa to skrz a vstrelny aj vystrelna dutina je plytka a tlakova vlna co sprevadza tento naboj prejde skrz tento otvor je tam male sekundarne poskodenie a hydrodinamicky efekt sa straca potrebujes zasiahnut dolezite organy aby doslo k soku a zlyhanie ich funkcnosti ak oryxom strelis do 40m najdes ho v tele a nedojde k priestrelu ako ho strelis na 100m tak ten priestrel bude aj cez hrube kosti ak to strelis na 180m uz nebude mat silu k priestrelu ale toto pravidlo netreba brat ako stopercentne! Mekka strela sa otvara viac hned po dopade na tkanivo a vstrelna dutina nastava skoro okamzite a je omnoho vecsia ako vystrelna a ta zaruci farbenie do vonku.Preto niektore streli robia dvojadro aby ta prva cast robila dostatocnu sekundovu vstrelnu dutinu hned pri dopade na ciel ale povecsinou ten predok silne fragmentuje a zvysuje ranivost a zadna strana by mala byt dostatocne pevna k priestrelu o nieco podobne sa velmi snazi nove RWS evo GREEN tak uvidime ci sa im to podari a zaplataju dieru ktora tam ostala po nevidarenom EVO. lanus nemam v 308w ale ked prepocitas parametre tak to vychadza lepsie ako v tazskej strele ale to je len papier prax ukaze viac :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

on lanus, 15.3.2013 o 16:52

Chlapci má niekto z Vás skúsenosť s novými ľahšími t.j. 165 gr /10,7 g Oryxami v 308 Win. ??? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off serax, 15.3.2013 o 16:36

MMasska- mas skusenosti s oryxom v 6,5x55? Lebo si pisal, ze potrebuje najmenej 780 m/s aby vytvaral sekundarnu dutinu, preto ma zaujima tvoj nazor, na aku maximalnu zvdialenost by si odporucal strielat na zver vysoku a diviaciu od lanstiakov. Vdaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off MG42, 15.3.2013 o 15:26

RWS TUG 11,7g pracuje v SPRG úlne spoľahlivo pri Vo 850m/s. Pri RWS TUG 13,0g ľahké kusy odbiehaju. Vo 790m/s. Rovnako sa správal aj Oryx 13,0g tušim 800m/s.Menej farby. Poškodenie diviny minimálne. Bez podliatin. Aj úplne zlé zásahy. Aj na blízko. Bohužiaľ nemám trinástkami ulovené nič ťažšie a zásahy na chrbticu / nechtiac/ do toho netreba pliesť. SB. No neviem. Majú rovnako divnú politiku ako CZ UB ktorí prišli s revolučnou CZ 557 v jednej krátkej hlavni a jednom kalibri. Ja viem, že už brzo bude aj.... všetko možné. Tu novotu som mal pred 15 rokmi ako CZ 531 s nemeckým napinákom. Ta tak. Nosler Accubond? Určite áno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

správca MMasska, 15.3.2013 o 14:52

Eriann a mna zaujima aj cena ja hladam optimalne strelivo kde beriem pomer spolahlivost/efekt/poskodzovanie/Vykon/cena pri tom mnozstve streliva rozhoduje aj cena ale nehra az taku rolu aby som podkrocil niektoru s mojich priorit kde sa rozhoduje ci to strelivo je dobre alebo sracka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Eriann, 15.3.2013 o 14:38

MMasska, hej docital som sa ze Fanda pouziva S@B. Nuz, toto nekomentujem, ved ako si sam napisal, je to kazdeho osobna vec. Ja osobne sa na S@B nejako nemozem stazovat, lebo, ak si dobre pamatam, tak som v mojej kariere vystrielal iba 5-6 ks, myslim v 308 Win, aj to iba do terca na 50m a vysledok strelby si nepamatam. Zato vokol mna poluje kopa kolegov, ktori S@B sice pouzivaju, ale aj nadavaju. Nuz, aby si priplatili za poriadne strelivo, tak to uz nie. Ja osobne ho nikdy neplanujem pouzivat, takze je mi to jedno. Najlepsie skusenosti mam v 308 Win s Blaserom CDP a v 30-06 je absolutna bomba Nosler Accubond. A teraz v 7x64 je to Sako Hammerhead... zatial naozaj parada za tie peniaze, aj ked o tie mi pri nakupe streliva nikdy neslo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

správca MMasska, 15.3.2013 o 13:54

Dlho som odolaval a cital vsetko co sa tu popisalo ale uz som to nevydrzal a musel som sa zapojit.Toto neiesu dristi co som cital ale toto je moja dlhorocna prax a tiscka kusov strelenych rozlicnym strelivom Eriann ak si dobre cital prispevky fandu tak by si sa docital ze skusal aj ORYX aj VULKAN a vsetko mu po rane na , alebo za lopatku odbehol daleko a bez farbenia a ze S&B je lepsia strela :-DDD tak ktomuto nieje co dodat len sa zasmiat bud nevies co pises a nikdy si nestrielal vulkan alebo robis reklamu S&B a urcite nic ine si neskusl ked povies toto. Beriem je to tvoj nazor ja ho viem kedykolvek vyvratit!BLEIKER ma pravdu co sa tyka ORYXU tym ze je chemicky spojeny s plastom a v olove je pridavany kompozit je urcite tvrdsi ako je vulkan po vniku do tela len cez svalovinu potrebuje najmenej 780m/s aby po prieniku hned tvoril sekundarnu dutinu a ked chces naplno vyuzit jeho potencial potrebuje tvrdu cast aby tvoril dostatocne velky vstrelny kanal a aby prebitok hydrodynamickeho tlaku spravil sokovy ucinok a velky a ohraniceny vystrelny kanal co sa nestava ak su zasiahnute len mekke casti podobne sa sprava aj accubond ale ten ma spicu ktora mu napomaha v tejto cinnosti a povecsinou je vstrelny kanal vecsi ako vystrelny kto striela tieto streli vie ze ranu umiestni priamo do lopatky a vtedy sa sekundarna dutina otvara hned a po prieniku do hrudnej dutiny strela dochadza k devastacnemu ucinku pluc kde nastava masivny hematom a pneumotorax a pluca skolabuju prakticky hned a ta zver nema sancu odbehnut max 50m a vystrelny kanal je zasa taky maly ze ho niekedy musis hladat preto je problematicke aby dochadzalo k masivnemu vonkajsiemu krvacaniu, lebo dierky su take male a vsetka krv zalieva pluca!Ked su dodrzane vsetky atributy aj rychlost k rozkladu streli aj dostatocne tvrda tkan tak strela odvedie taku pracu aku ma a poskodenie diviny nenastava dojde sice k mikroskopickemu potrhaniu svalovych vlakien ale ten hhydrodinamicky tlak ktori tvori vstrelny kanal doslova vicievkuje a nedochadza k hematomu a znehodnoteniu diviny co sa u S&B neda ani hovorit, toto je vysvetlenie ako to funguje a preto je to genialna strela oproti srackam od VLASIMU !!!!a tie sracky nemyslim obrazne ale doslova !!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off spito270, 15.3.2013 o 13:05

Oryx nieje tvrda strela, ale kompaktna. Otvara sa prudko a nepotrebuje k tomu ziadne kosti. Sumcar, ked do 30-06, tak Oryx 13 gramovy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off Eriann, 15.3.2013 o 12:45

Aj ja som toho istého názoru ako Bleiker. Norma Oxyx je primarne urcena na stredne tazku a tazku zver, aj africku.Bereme do uvahy, ze strela oryx potrebuje k svojej expanzii bud primerane tvrdu prekazku (prepacte za vyraz) alebo primerane vyskoku rychlost. Ak Fanda strielal na nejake cca 60 Kg prasa, je zjavne ze obidve predosle podmienky neboli povedzeme celkom splnene, nakolko 8x57 JS nepatri medzi kalibre z nejako zvlast vysokou ustovou rychlostou. Mozno ak by za podobnych podmienok strielal na povedzme 150 kg diviaka, verim, ze vysledok by bol mozno iny a spokojnost ovela vyssia. Oryx vraj vyborne funguje napr. v 270 win alebo pobobnych rychlych kalibroch. Ja osobne by som v osmicke urcite najskor vyskusal Vulkana, ktory je podla mna trocha univerzalnejsi. Ak by to nemala byt Norma, tak potom Blaser CDP, alebo ako lacnejsiu alternativu Sako Hammerhead 13g. Samozrejme RWS ID ci Nosler Partition su urcite skvele. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off BLEIKER, 15.3.2013 o 11:52

Treba si uvedomit jednu ZASADNU VEC-Oryx je primarne určeny na tvrdu a vitalnu zver,podobne ako Accubond.To znamena,že pokial pri našej zveri nie su zasiahnute silne kostne partie,strela sa otvara minimum a priestrel je vždy,len s minimom farby a dlhym odbiehanim.Kto toto nerešpektuje,dostava sa do podobnych situacii ako fanda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off fanda, 15.3.2013 o 10:09

No má zkušenost s tímto střelivem (vulkán,oryx) je negativní, ale možná je to jenom flintou to nedokážu posoudit, každopádně prasata střelené za plecko odběhly z nástřelu klidně i 100m, ale to bych ani tak neřešil, šlo oto,že prakticky nebarvila (do60kg). SB sice není tak kompaktní a hodně fragmentuje, ale takové vzdálenosti a bez barvy prasata v žádném případě neuběhnou (12,7g). Nyní střílím RWS ID clasic a naprostá spokojenost. Kalibr 8x57IS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off fero, 15.3.2013 o 8:42

Presne ako píše lanus, treba brať do úvahy účinok strely ku kalibru. Ja používam Vulkán 11,7g vo W308 a zatiaľ spokojnosť. Fanda - skús objasniť " to co je s normou běžné se s našima patronama stane opravdu z řídka". Ja takú vysokú mienku o SB nemá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

on lanus, 15.3.2013 o 8:21

Porovnávať len "holé" typy striel t.j. napr. Vulkan s Oryxom bez väzby na kaliber (a ak sa dá aj na gramáž) je naivné !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off sumcar, 14.3.2013 o 20:47

Bol Vulkan vo farbeni lepsi ? alebo co by ste doporucili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off 3006sprg, 14.3.2013 o 19:36

kusy padali dobre ale pokial ti to neostane na mieste musis pocitat so psom lebo farby je velmi malo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off sumcar, 14.3.2013 o 19:07

Ake mate skusenosti s ORYXOM na diviaciu a vysoku v 30-06 11,7 g mam na mysli hlavne farbenie, priestrel a stop efekt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off fanda, 25.2.2013 o 19:35

Přidám také svůj příspěvek k nábojům norma. Zkoušel jdem jak oryx tak vulkan kal.8X57JS, s výsledkem velmi pro mne neuspokojivým cca 10ks prasat velikost do 60kg zvěř po komorovém zásahu velmi špatně barví a velmi daleko odchází. Neříkám, že SB je bůhví co, ale to co je s normou běžné se s našima patronama stane opravdu z řídka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off namor676, 25.2.2013 o 15:25

serax ak máš optiku s tubusom 30mm na originálnej montáži na blasery so štandartnou hrúbkou hlavne, tak výška by mala byť 45mm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off serax, 25.2.2013 o 13:13

Z mojich komentov sa da usudit, ze tomu chapem, co by som nechapal :)) akurat, keby som okceptoval rozdiel +50mm tak by mi to vyslo na tych 172m taky isty udaj dostanes aj ty, a tu vysku optiky musim zmerat, lebo to je 56 so sinou a satelmontazi. Dakujem za pomoc vysvetlenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

on lanus, 25.2.2013 o 12:44

serax - Stále nechápeš podstatu ONV ! Záleží na Tebe čo si dáš ako prioritu t.j. aký max.rozdiel vo výške zásahu dokážeš tolerovať !!! (Štandardne je to max.+40mm ;niektoré firmy však udávajú +40mm na 100m ) . Do kalkulátora však treba vždy zadať aj skutočnú presnú výšku optiky !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off serax, 25.2.2013 o 4:06

Height of trajektory sa meni v zavislosti od zmeny Zero range... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off rado100, 24.2.2013 o 22:04

Height of trajectory máš 50mm a lanus 40mm tak to asi preto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

off serax, 24.2.2013 o 21:42

lenze ak som si dal 50 mm vzdialenost medzi osami optiky a hlavne, tak mi ONV vychadza na 172m NORMA- vulkan alebo oryx - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo Norma Vulkan alebo Oryx na lov? (autor: mino111).

zobrazené 41-80 z 146 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov