Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Uplatnenie severských plemien poľovných psov v naších revíroch? - diskusia

autor: off muaythai
pridané: 10.5.2011 20:16

Vyjadrite prosím svoj názor na uplatnenie severských poľovných plemien v naších podmienkach.... Ďakujem

počet zobrazení: 16 321
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-74 z 74 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Darius, 19.11.2013 o 16:39

Zdravim , mohol by mi nejaky chovatel odpovedat na moj dotaz .... popripade popisat individualnu polovacku s lajkou , dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 19.11.2013 o 14:45

Lajky ktoré sú chované na Slovensku a sú uchovnené majú na 100% zachované vlohy, aktívne poľujú a sú neoceniteľný pre každého kto ich má... Vrelo odporúčam... A tí ktorí neveria, tak skutočne nepoznajú prácu tohto plemena... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Darius, 17.7.2013 o 16:42

Mal by som este jeden dotaz na chovatelov , severskych polovnych plemien .... co si myslite o vyuzivani tychto plemien na splocnych polovackach ? na jednej strane som videl ze niektory chovatelia sa ich zucastnuju , na druhej strane uz som cital clanky , kde sa to neodporuca pretoze by stratili svoje vlohy na drzanie zvery na mieste , teda to co ich robi specifickymi a pracovali by ako durici ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 13.7.2013 o 14:18

Mal som západosibírku lajku. Fantastický pes. Mohol by som o nej hovoriť a hovoriť. Ak budem mať ďalšieho psa, tak to bude určite lajka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off GRIZZLY74, 13.7.2013 o 0:12

mal som rôzne plemena ,,,kazde je ine ale Lajky maju v sebe to co chcem dalsie plemeno bude Lajka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tomasoo, 11.7.2013 o 18:33

odporucam pozriet:) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 28.6.2013 o 12:48

Mal by som jednu veľkú prosbu ma majitelou karelskeho medvedieho psa.Chcel by som takého pre syna.Má 15 rokov pomaha mi v startostlivosti o zver a zbožnuje psov.Mám labradorku,ale nebola cvičena pre polovníctvo(domáci maznáčik).Zvažujem karelského,ale bojím sa či ho syn zvladne.Ďakujem za odpoved,ak by niekto takého psa mal a mohol by som ho prísť pozrieť bol by som rád aj ja aj syn. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 27.6.2013 o 23:32

Zdravim , vlohy tychto polovnych plemien su naozaj uzasne , preto mam este jednu otazku na chovatelov tychto plemien ... v com podla vas su rozdiely , ak nejake su medzi pracou karelskeho medvedieho psa , ruskoeuropskej a zapadosibirksej lajky ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off oxota, 9.1.2012 o 19:59

Čislo 1 Naše polovnictvo, čitajte o lajkach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 2.11.2011 o 12:29

lajka je super plemeno kebyze si mám vybrat iné plemeno ako welsa tak je to lajka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 2.11.2011 o 0:38

Ďakujem Vám Tagir, tú stránku si pozriem.... Ja lajku ani nechcem dávať do pohonu, ona poľuje pre mňa a musíme sa zohrať len medzi sebou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off oxota, 1.11.2011 o 18:00

Ja 2-3 krat v priebehu roka chodim do Ruska. Keď MUAYTHAI potrebujete knihu laiky a poľovačka s nimi možem Vam ju zohnať. Ale na internete ju najdete rychlejšie na stranke YANDEX.RU V tych knihach najdete to že lajku neodporučaju davať do pohonu, inak z lajky urobite ďuriča. Čo sa tyka individuaľnej poľovačky s lajkou tak polovnicka legeslativa nezakazuje lov s lajkou. s ňou je možno poľovať aj na kačic, aj na bažantov, aj na kunu, aj na diviakov, prakticky na všetko. Moi lajki prasiat chitaju ale od velkeho kanca dodržavaju odstup. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nivo, 16.9.2011 o 17:56

Taky bych se rád dověděl víc o práci a využití kareláků. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlavar, 16.9.2011 o 10:20

Skuste si pozrieť aj Karelského medvedieho psa. Krásné plemeno, určite si ich nepomília s vlkom. Vyuzívaju ich hlavne na individualnych polovackach, stale sa snazi zver dúriť na strelca, pekne drzí postrelenu zver. Kamos si kupil stena, fenku, a som prekvapeny inteligenciou, poslusnosťou, hlasitosťou a prácou fenky. Vo fínsku ho napriklad predaju len držiteľovi poľovného lístka. Myslím že aj česky chovatelia to praktizuju. V obore pekne s odstupom a intenzívne hlásila diviaka. Radost pozerat na pracu 9 mesacnej fenky. Malo dospelých kopovov ma taketo predpoklady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 15.9.2011 o 19:04

Od R. Luskače je víc knížek týkajících se lovů v bývalém SSSR. Dobře se čtou, ale byl to taky starej pohádkář...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 15.9.2011 o 17:34

dá sa tá kniha o lajkách niekde zohnať??? rád by som si ju prečítal, ja som z Ruska čítal len revír bez hraníc... a to je paráda čítanie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanlegin, 6.9.2011 o 22:03

O lajkách a ich práci viem už tak dlho, že sa to bojím aj prezradiť. Čítal niekto z Vás knihu: "Lajky i ochota s nimi", v ruštine? Ja áno, ešte za oných čias. Teraz tam asi pôjdem robiť. A červík v hlave pracuje ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 24.7.2011 o 0:05

o tych kopovoch mas uplnu pravdu na skodu nasho narodneho plemena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jena,Horalka, 23.7.2011 o 9:11

Čo sa tyka prace určite nejde na kontakt a vesa sa po diviakoch ale to ani nikto z nas pri poľovaní nechceme pretoze to spraví pes raz lebo dvakrát a už viac nie lebo narazí na kanca a skoncil cize ako píše Binka z tohto hladiska je to lepsie ale to co zas napísal že po práci s kancom by z jednej urobil 2 tak tomu never .. doma chováme lajku cca 15 rokov kazdú sezónu absolvuje cca 12 spolocných poľovaciek a nikdy sa nam nestalo aby prisla zranena alebo z roztrhnutým zadkom co u inych plemien je to bezna vec a to si povedzme otvorene a čo sa týka toho Švédska tak kazdá severská krajina ma svoje vlastné severské psy . Lajka je ruské národné plemeno.Čo sa týka plemenitby je 100 krát na tom lešie ako ostatné plemená ...keďže som majiteľom jazvečíka a po dvore mi behájú aj 2 stavačky tak to možem povedat .. ved sa pozrime aké jedince nám vyskakujú u Slovenského kopova...teraz nenaražam na to aby som zhadzoval naše plemeno .. ved to je naše národné ale sami vieme ako sa tam pokašľala genetika exterieru a robota no ja osobne by som si v tejto dobe kopova nekupil ale to je zas moj nazor. Pozrite chlapi ja píšem len svoje skúsenosti s plemenom Západosibírska lajka a myslím si, že ho netreba zavrhovať pretože má veľmi peknú prácu a zvlášť na individuálne poľovačky. Prajem pekný deň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 21.7.2011 o 9:13

Tak po shlédnutí videa bych si lajku asi nebral. Na to jak tam s nima dělá ten kňourek v oplotku, tak velký kanec by z lajky udělal dvě malé. Viděl jsem práci na videích z lovů ve Švédsku (nedám ruku do ohně za to že to byla lajka) a tam měly lajky odstup od zvěře a tu zaštěkávaly, což je zejména v případě individuálního lovu a z hlediska bezpečnosti podstatně lepší než kontakty, chvaty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 21.7.2011 o 8:55

pani tolko chvalite tu lajku ze keby som ted nemal dalsiu kopovku,stena tak by som to skusil stou lajkou. mozno blizkej buducnosti to snou aj skusim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jena,Horalka, 20.7.2011 o 22:32

Chalani tiež sa prikláňam k názoru ako spoluchovateľ a budúci chovateľ plemena zapadosibírska lajka, že do pohonu akýkoľvek pes nielen lajka bez označenia nepatrí.Ja s bratom keď ideme na spoločnú poľovačku davame 6cm široký reflexný obojok svojim psom a to od jazvečíka až po lajku . V blízkej budúcnosti si nechávam z bratovho vrhu lajku a už som rozhodnutý pre reflexnú vestu podsitú kevlarovou tkaninou . aj keď sposob poľovania a rýchlosť lajky doverne poznam ,pretože s ňou poľoval kedysi moj otec a teraz brat ale najlepsia obrana je prevencia. Severské psy su veľmi obratné a predvídavé . A Ďalšia dôležitá vec načo netreba zabúdať ..Lajka nieje vyšľachtená ako durič na spoločne poľovačky ...Na ďalekom Sibíri sa s ňou kedysi aj v súčasnosti poľovalo individuálne ... je to nerozlučná dvojica lovec(vodič) a pes. takže ona ma uplne iny sposob lovu. Apoň čo ja mám skúsenosti lajka väčšinou nadháňa zver na lovca ...JE to špičkový pes na dohľadávky a lov vo veľmi tvrdých podmienok . Tak ako Braňo písal pokiaľ niekto neprečíta Lov v taige ťažko tomu uverí .!!! A prikláňam sa ešte k jednému výroku: Ak niekto raz okúsi lajku nikdy nič ine nebude chciet!!! prikladám video spôsob , rýchlosť a obratnost týchto severanov. Kynológii zdar. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off muaythai, 12.5.2011 o 12:16

Velmi trefná poznámka Braňo, u nás z troch lajok dve zastrelili....aj keď nie na spoločných polovačkách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 12.5.2011 o 8:18

chlapi do pohonu psa nepúšťajte radšej žiadneho psa pri súčasnej disciplíne strelcov je to maximálne riziko zvlášť pri poplatkových poľovačkách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 12.5.2011 o 6:57

Nik nevravi, že ho musiš brať na spoločnú na diviaky, treba si uvedomiť, že psik ma hlavne pracovať pre Teba.... A keď ho niekto da do pohonu, mal by si dať naň minimalne reflexny obojok, ak nie vestu, veď pozname niektorych strelcov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 12.5.2011 o 0:45

je to krasny pes, urcite aj dobre pracuje ale osobne by som sa bal zobrat ho na spolocnu na diviaky. nejaky blbec si ho pomyli z vlkom a je to v... ved neraz sa najde blbec co streli kopova ci daxla a nie to este lajku. inak psik je to krasny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off muaythai, 11.5.2011 o 9:25

Ja osobne mám len šteniatko, ale som sa hneď do lajok zamiloval... je to veľmi učenlivý a poslušný pomocník... už teraz sa teším na skúšky ktoré s ňou budem robiť. A že sú to všestranné psy o tom by vedeľi hovoriť hlavne Rusi, ktorí ju používajú na lov všetkej zveri.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 10.5.2011 o 22:00

pozri koľko skúšok môžu severany podľa vyhlášky robiť je toho dosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 10.5.2011 o 21:57

chalani kde chodite na skusky nerobia vam problemy z vyskou?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.5.2011 o 21:54

lajka si taky užije své chvíle (roky) slávy, než se to plemeno zku*ví jako třeba jagoši, pak se zase začne chválit jiné plemeno, to je prostě přirozený vývoj ... Z těch ruských videí na youtube mi to přijde, že do slovenské krajiny by se to mohlo hodit, avšak ještě je potřeba pořádně dořešit lov medvědů :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 10.5.2011 o 21:42

a preto máme pre niekoho neštandartné psy a sme spokojní ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 10.5.2011 o 21:41

Kto s takým psom nepracoval, ten Ti nikdy neuverí že je to super pes.Tu sa trduje :čo má uši hore,to nie je polovnícky pes,polovnícke oblečenie len uniforma,nie 3D maskáč a najlepší dalekohlad je 7X50 . Ak máš niečo z toho iné,tak to je zlé :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 10.5.2011 o 21:34

ten kto chce pochopiť poľovanie zo severanmi by si mal povinne prečítať Lovcom v tajge od Jána Kozáka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 10.5.2011 o 20:18

Som majitelom zapadosibírskej lajky a vela polovnikov si nevie predstaviť polovanie s takým plemenom na Slovensku... Vyvedme ich z omylu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-74 z 74 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov