Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Uplatnenie severských plemien poľovných psov v naších revíroch? - diskusia

autor: off muaythai
pridané: 10.5.2011 20:16

Vyjadrite prosím svoj názor na uplatnenie severských poľovných plemien v naších podmienkach.... Ďakujem

počet zobrazení: 16 302
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 74 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lysec, 30.1.2018 o 8:05

pavol 464- nechajte ho , hlavne že sa bavíme ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 28.1.2018 o 10:00

To plemeno na videu je aljašský klee kai, je to niečo ako mini sibírsky husky, ale nie je to uznané plemeno, to len pre zaujímavosť už keď ste sa začali hádať o lajkách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 26.1.2018 o 23:01

Porovnavanim kopova s lajkou sam znizujes diskusiu na uroven debaty v materskej skolke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol464, 26.1.2018 o 22:15

Aháááá, tak to je strašne inteligentná odpoveď, tak keď na poľovačke na diviaky strhnú kopovi, alebo iné duriče srnca tak to je podľa teba durenie? nebuď smiešny. Prosím ťa to takýmito perlami zásobuj malé deti, tie to to možno ešte budú žrať. Pripomína mi to jedno príslovie” mysleli sme aký ste múdry človek, pokial ste neotvorili ústa”, takže klobáskový poľovníček už ma ušetri tvojích perál a už nepíš, nemáš na to, a svoje názory si nehaj pre seba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 26.1.2018 o 22:02

Ved to vypustenie mi nejde do hlavy. Stvanie je to, ked na polovacke na diviaky strhnu lajky srnca napr. co sa bezne stava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol464, 26.1.2018 o 21:44

Sa hráš na inteligenta, ale pár zásadných vecí ti uniká, od roku 2013 sa výška psov ktoré možu absolvovať SD vypustila, je tam len omedzenie vekom. Je to aj preto aby sa SD mohli zúčasťnovať aj ine duriče, s výškou nad 50cm, ak si dával pozor na tom klobáskovom kurze tak budeš vedieť aké sú to, a ešte jedna vec, prosím ťa vysvetli mi čo je štvanie, vieš robím rozhodcu na SD a s týmto som sa ešte nestretol, čím ďalej ma utvrdzuješ v tom, že ťa v tom klobáskovom kurze nič nenaučili, asi si nosil málo klobások, ty chodiaca encyklopedia poľovníctva, ty keď chceš niekoho poúčať musíš na to najskor mať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol464, 26.1.2018 o 20:57

Že smiech, nemožem už si všetky minul na ten tvoj slávny kurz a aj tak ťa tam nič nenaučili, a tvojou “ jednotkou” z gramatiky to nezachrániš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 26.1.2018 o 20:29

Narob z tych svojich smiesnych psov klobasky a chod sa za ne dat doucit slovencinu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol464, 26.1.2018 o 20:14

daj si medík, že je dobrý na nervi, a keď sú ti lajky u prdeli tak nekomentuj, keď o tom nemáš ani páru. Jáj klobásky, klobásky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 26.1.2018 o 19:24

Pozri ty klobasa. Zasmial som sa na videu, tak som bo sem hodil, ved nech sa zasmeju aj dalsi. Popravde, myslel som ze je to lajka pre ten typicky smiesny krivy chvost. V lajkach sa nevyznam, lebo to plemeno mi je u prdele. Tak ako aj ty a tvoje nazori. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol464, 26.1.2018 o 19:03

No veď vravím, že to bol klobásový kurz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off spito270, 26.1.2018 o 18:23

Na kurze som sa ucil o polovnych psoch, nie o lajkach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol464, 26.1.2018 o 17:52

počúvaj spito, to nieje lajka, no ale ako poľovník by si to mal vedieť, jedine ak si kurz robil za klobasy, čo asi hej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 26.1.2018 o 12:52

odkaz Skuska ostrosti :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off andy22, 17.9.2017 o 18:34

Zdravím mám 2 mesačnú západosibírsku lajku a chcel by som sa Vás opýtať ako ste postupovali pri výcviku od šteňaťa? Vopred ďakujem za radi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 19.6.2014 o 11:08

...ten môj na posed vyjde sám,ale z posedu už ide na rukách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.6.2014 o 4:58

Lajka sa síce ťažšie vynáša na posed, ale sa aj ťažšie kradne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Lysec, 18.6.2014 o 17:51

Lajka ,nelajka z hrušky dolu ! Trochu zabúdate, že samotní Rusi tvrdia, že každá lajka (individuálne) sa obyčajne hodí na niečo iné. Mali sme v PZ lajky ,jedna bola vynikajúcas na farbe a jedna zas vynikajúco spolupracovala so svojim vodičom na raticovú zver. Zvyšné štyri sa však nijako zvlášť nepreslávili. Možno by boli lepšie na kožušinovú zver alebo na tetrovovité vtáky , kto však u nás dnes na kunu špeciálne poľuje (?), veverica ,hlucháň ,hoľniak sú zase chránené. Neviem, ale myslím si, že ten kto sa bude orientovať na tradičné odskúšané plemeno riskuje menej , že sa mu výber nevydarí. Mal som nem. prepeličiara - prvého na Slovensku,3 farbiare, jedného jazvečíka - každý v niečom vynikal a každý mal však aj svoje chyby. Musím však povedať, že najvšestrannejší bol HJ ,ten robil všetko - diviaka, farbu, medveďa, aportoval mi z vody kačice, žiaľ len 4 roky , lebo mi ho niekto ukradol). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off muaythai, 16.6.2014 o 22:41

Lajka je najlepšia na individuálnu poľovačku... lajka poľuje pre svojho majiteľa, no i v pohonoch spraví veľa dobrej práce.... otázka je na čo sa chceme zamerať.... individuálne je pre lajku lepšie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bakchus, 11.6.2014 o 9:42

lanus, hunter2 sa pytal (je tam otaznik), aj na to je dobra diskusia na takejto stranke aby sa nieco dozvedel. ja som sa tu uz dost pre mna noveho dozvedel. Ty vies vsetko? ak nie tak potom preco tolko tych vykricnikov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 11.6.2014 o 0:32

Priatelia avšak myslime na to, že tieto psy nikdy nepolovali štýlom spoločných poľovačiek a odborníci a uznávaní chovatelia zo zahraničia tvrdia, že je hlúposť takto psa používať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 10.6.2014 o 14:35

hunter2 - Veru nieje !!! Najprv si legislatívu naštuduj a až potom diskutuj !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter2, 10.6.2014 o 13:34

A nieje to tak že tieto plemená u nás ani nesmú poľovať na spoločných poľovačkách? Veď podmienka duriča je max 50 cm.v kohútiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 9.6.2014 o 12:20

ak budeš čokoľvek potrebovať, tak sa mi ozvi... rád pomôžem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferencjo, 16.12.2013 o 21:26

Zdravím priatelia, názory vo fóre sa rôznia,ale všetkých nás spája to isté - čaro poľovania so psom. Chcel by som požiadať všetkých majiteľov SPP aj touto cestou, kedže idem o lajkách písať bakalársku prácu o poznatky z poľovania s nimi v našich podmienkach, rady a triky používané vo výcviku aj všetko čo odborná literatúra nepíše. Poľovnej kynologii zdar Uplatnenie severských plemien poľovných psov v naších  revíroch? - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off muaythai, 6.12.2013 o 18:19

Presne tak... Tomi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasoo, 3.12.2013 o 13:46

Nechapem co tu niektory pisu, mam karelakov 2 nemam ich dlho ale jedno som zistil ze ak som pohybe pes si namna dava pozor ale napriek tomu dava pozor aj na zver, ale mnoho krat som skusal ostat na jednom mieste a pes sa vratil az o cc pol hodine takze podla mna pes vie dobre co robi. A vy co tu tvrdite nezmysli asi tych psou moc nepoznate ... kopova nebudem odsudzovat pretoze pes za to v ziadnom pripade nemoze.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bakchus, 26.11.2013 o 5:34

Napísal som že väčšina... Nie že plemeno je zle. Nerobte zo mna čo nie som. A dodám že to robia politici že niečo vytrhnu z kontextu a použijú. Nerobte to! Abba1, spomenul som posledné tri poľovačky a každá sa konala v inom okrese a nebolo treba čarovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 25.11.2013 o 16:50

bol som na viacerých skúškach a viem, že sa preferujú niektoré plemená alebo jednotlivci a preto toto neriešim. Viem čo je v našich psoch, robíme s nimi i klubové akcie, poľovačky, výcviky, skúšky, dokonca i tréningové dni... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 25.11.2013 o 15:30

zial , v sucastnosti neni neobvykle ani to , ze jedinec spravi nejaku skusku z vykonu , povecme fsmp , a pes dohladavku zvladne az na 5ty krat , ale spravi v 3. cene , aby sa nepovedalo .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 25.11.2013 o 12:52

bývalý výbor chcel aby na chovnosť našich plemien stačila len skúška odvahy... Väčšina klubu nesúhlasila a tak sa výbor odvolal a aj sa sprísnili kriteria jedincov zaradených do chovu, aby sa nestalo to čo v niektorých iných kluboch.... Teraz sú vyššie nároky jak na exteriér tak i na pracovnú upotrebiteľnosť... Veď sú to severské POĽOVNÉ plemená! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 25.11.2013 o 8:12

stefa súhlas!Tie slová a dnešná doba nejdú k sebe..Ale verím že je to tak ako píše muaythai a držím palce! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 25.11.2013 o 7:44

"garantujem, že ak sú ozaj taký ako príšeš tak uchovnemý určite niesú! Na to v klube chovteľov dbáme !!!" K tomuto krásnemu predsavzatiu Ti držím palce (alebo lepšie povedané vám všetkým v klube), aby ste pod tlakom dnešného komerčného sveta neskĺzli do polohy, ako mnohé slovenské kluby!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 24.11.2013 o 20:27

súhlasím, že pes je odrazom svojho pána... Ja mám lajku, ktorá splnila všetky moje očakávania a som s ňou nadmieru spokojný... Ak je sama, tak durí na mňa ak je v pohone durí s ostatnými psami... Je inteligentná... Navyše mi poranenú zver zadrží a ak tak i strhne, nemá problém ísť ani po našich šelmách... Dohľadala vlka a i 150 kg. medveďa mi držala v mladine. Takže ja mám psa, ktorý mi dáva všetko čo potrebujem. Každý chce psa čo by mu vyhovoval a práve preto ja mám lajku. A tie lajky, ktoré sú v chove na Slovensku tak Vám garantujem, že poľujú a sú dobré... Tak neviem, ake sa strácajú a nepracujú ako majú... Daj mená psov, poprípade vodičov a Ti garantujem, že ak sú ozaj taký ako príšeš tak uchovnemý určite niesú! Na to v klube chovteľov dbáme !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off jozef, 20.11.2013 o 10:52

Napísať že kopov stojí za hovno?wooow..to ako keby idem súdiť severanov podľa toho čo som videl a to motajúcu sa lajku a bludarov karelakov..ale nebudem podľa toho súdiť plemeno....!! A za ďalšie,je pravda že veľa kopovov nerobí ako má ale ide o jedince celý rok zatvorené v kotci a na spoločnej pustene! Je to o chovateľovi.Pracovným psom a im majiteľom Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off abba1, 20.11.2013 o 8:40

bakchus ak nemáte diviaky, tak vám ich ani kopov nevyčaruje ..... videl som v živote robotu 6 lajok, 4 sa motali okolo vodičov a 2 sa vrátili o tri dni po vypustení, aj tak netvrdím, že je to zlé plemeno ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 19.11.2013 o 23:12

Pes je verný obraz svojho pána. Ak pes nestojí za nič, tak pán bude taký istý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Darius, 19.11.2013 o 21:59

Vies , je logicke ze na stranke chvalia kopova , pretoze ti co su naozaj zanieteni chovatelia , a polovnici sa sustreduju na takychto strankach .... ale niekto kto ide na polovacku so svojim kopovom raz za rok , sa sem zrejme nikdy nedostane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pa33ck, 19.11.2013 o 21:57

Takže myslíš,že aj moje suky stoja za hovno?Ak máš do budúcna písať podobné kktny,tak sa na to radšej vysr!Sú len 3 typy ľudí, židia, boľševici, a takým ktorým to je jedno. Židia= šikovný aj bez násilia sa vedia presadiť. Boľševici= vždy ťahajú za kratší koniec a preto sa chcú čo najviac starať do druhých a obmedzovať ich, aby im mohli byť aspoň vyrovnaným partnerom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 19.11.2013 o 21:43

Na Slovensku je "milion" kopovov a tie vacsinou stoja za hovno. Posledne tri polovacky na diviaky ma presvedcili ze dobreho kopova treba hladat ale chvalia ich do neba - aj na tejto stranke! ked na ne niekto nieco negativne povie tak sa maza aj diskusia. Videl som v zivote robit v lese 5 lajok ale je to radost pozerat. Ale moze to byt aj pre to ze ich nie je vela a chov nepokazil biznis... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 74 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM